Nieuwe woonstijl ook in Nieuwland Begin aanleg park Bijdorp Koopavonden met de feestdagen NACHTBUSSEN IN HET WEEKEINDE Klokken onder Rijnmond invloed Vergadering Commissie Stadsontwikkeling Romans reserveren bij de Bibliotheek AANVRAGEN HINDERWET HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 13 - WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 Bij het gemeentebestuur zijn de volgende aanvra- gen voor een vergunning volgens de Hinderwet binnengekomen. De directie van de Scandinavian Maskin Ser vice 'Soama Coolers' vraagt een vergunning voor het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van luchtkoelers, conden sors e.d., met diverse elektromotoren van ge zamenlijk 9,85 pk op het perceel Warande 38 in Schiedam. De directie van Gebr. de Jong N.V. vraagt een vergunning voor het oprichten van een slagerij, met 8 elektromotoren van gezamen lijk 11,25 pk op het perceel Parkweg 209 te Schiedam. Zo mogelijk nog deze maand december (maar dat is in sterke mate afhankelijk van de weersomstandigheden) zal begonnen worden met de aanleg van het nieuwe sport en wandelpark in Bijdorp. Dezer dagen is het cultuurtechnische gedeelte van het werk ge gund aan Lareco B.V. te Alphen aan den Rijn. Het hele park zal, zoals bekend, 8 hectare groot worden, waarvan 3,3 ha voor de vier sportvelden van 100X 64 meter die achter de bestaande bebouwing van Bijdorp komen. Later komt daar ook een nieuw kleedlokaal. De rest van het terrein wordt wandelpark, met speelweiden en speelterreintje, wandel paden en in het meest oostelijke deel, bij de Parkweg, een vrij dicht beplant bos plantsoen. In dit park, waarvan de aanleg in het voorjaar van 1976 gereed zal zijn, komen 300 bomen en ruim 22.500 stuks bosplant soen. Het park wordt doorsneden door een fiets pad, lopende van de Schiedamseweg, onder- langs de dijk van de Rijksweg en dan over stekend naar een nog aan te passen tunneltje onder de spoorbaan Schiedam—Vlaardingen, ter hoogte van de Piersonstraat uitkomend in Nieuwland. In verband met de feestdagen in december heeft de Schiedamse Handels- en Bedrijfs- raad de volgende koopavonden vastgesteld. Vanavond, woensdag 4 december, mogen de winkels tot 9 uur geopend blijven, doch morgen, donderdag 5 december, is er geen koopavond; de S.H.B. adviseert zelfs om de winkels al om 5 uur 's middags te sluiten. Voor de kerstverkoop zal er op donderdag 19 december een normale koopavond tot 9 uur zijn, maar extra-koopavonden op vrij dag 20 december en maandag 23 december. Op zaterdag 21 december geen koopavond en evenmin op dinsdag 24 december. De S.H.B. adviseert ook dan om 5 uur 's middags de winkels te sluiten. Dit geldt ook voor oudejaarsavond 31 december: sluiten om 5 uur is het advies. In de kerst-verkoop-wegk mogen alle halve- dagssluitingen vervallen; de S.H.B. adviseert echter om op maandagochtend 23 december de winkels toch normaal gesloten te houden. Na de Mariastraat en een aantal straten in de 'oude' wijken Zuid en Oost komen nu ook delen van de typische na-oorlogse wijk Nieuwland aan de beurt voor het verbeteren van het woon- en leefklimaat. Dit houdt dan o.m. in het terugdringen van de overheersende rol van de auto en het hergeven van de vrijheid aan de voetganger en vooral aan het spelende kind. Waar her-bestratingswerkzaamheden op wat grotere schaal worden uitgevoerd, wordt met opzet van de verbetering reke ning gehouden bij het vaststellen van de weg-profielen: versmallingen van en drempels in de rijbanen, het aanbrengen van sier bestratingen en het aanpassen van de beplantingen. Ook een betere organisatie van het parkeren, wat dan vaak nog een verruiming van de capaciteit op levert. in de ader-nieuwste wijken van Schiedam als Woudhoek-Zuid en Kethel-Oost is met deze gedachte bij het ontwerpen al rekening gehouden. In de Van Hogendorpstraat en omliggende straten, waar de terreinen 'op peil' moeten worden gebracht, is men momenteel bezig en de bovenstaande perspektieftekening geeft aan hoe men zich bij de afd. Stedebouw van Gemeentewerken het oostelijk deel van de Van Hogen dorpstraat na het gereedkomen van het werk gedacht heeft. Binnen kort komt de 'Slachthuis-buurt' aan de orde (de Raad heeft al een krediet verleend) en de bewoners kunnen vast aan het plannen-maken gaan, want hun mening èn medewerking zal ook gevraagd worden. We willen hier nog even de aandacht vestigen op het bestaan van de z.g. 'Nachtautobussen' die de R.E.T. laat rijden uitsluitend in de nacht van vrijdag op zaterdag en in de nacht van zaterdag op zondag. Zij bieden een mooie mogelijkheid om in het weekend ge bruik te maken van het openbaar vervoer, nadat de laatste trams en bussen zijn ver trokken. Mogelijk van belang voor de komende feest-avonden. Deze nachtautobussen zijn bussen van parti culieren maar herkenbaar aan een geel bord op de voorruit met de aanduiding 'RET - nachtbusdienst' met daarbij het lijnletter en de bestemming. Als deze bussen over het traject van een tram os bus rijden, stoppen zij alleen bij de gebruikelijke halten. Maar als ze niet over zo'n traject rijden stoppen ze overal op verzoek. Voor het vervoer per nachtbus geldt een een heidstarief van f 2,25 per persoon per rit. De speciale plaatsbewijzen zijn alleen in de nachtbus te krijgen, uitsluitend geldig op de datum van afstempeling en geven het recht van overstappen op andere nachtbussen. Voor Schiedam zijn de volgende nachtbus lijnen van belang. Lijn B van Centraal Station Station N.S. Vlaardingen-Oost, vice versa. Vertrektijden om 0.30 uur, 1.00 uur, 1.30 uur, 2.00 uur en 2.30 uur op beide eindpunten. Route: C.S. Kruisplein Westersingel Nieuwe Bin nenweg Lage Erfbrug Schiedamseweg Marconiplein Schiedamsedijk Rotter- damsedijk Koemarkt Gerrit Verboon- straat Oranjestraat Nieuwe Haven Burg. Knappertlaan Vlaardingerdijk Schiedamsedijk Mr. Kesperweg Station Vlaardingen-Oost. En terug. Lijn C Station NS Vlaardingen-West Holy Station NS Schiedam, vice versa. Vertrek tijden van beide eindpunten 0.15 uur, 0.45 uur, 1.15 uur, 1.45 uur en 2.15 uur. Route: Station NS Schiedam Singel Emmaplein Broersvest Koemarkt Gerrit Verboon- straat Oranjestraat Nieuwe Haven Burg. Knappertlaan Aleidastraat Vlaar dingerdijk Nieuwe Damlaan Churchill- weg Laan van Bol'es Ed. van Beinum- laan Vivaldilaan Borodinlaan Schubertplein Europaboulevard Korn- hoenlaan Reigerlaan Frederik Hendrik laan Holysingel Dillenburgsingel Lepelaarsingel Van Linden van den Heuvellaan Van Hogendorplaan station Vlaardingen-Oost Schiedamseweg Ver- ploegh Chasséplein Schiedamseweg De Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding zal op maandag 16 decem ber 1974 om 20.00 uur in openbare ver gadering bijeenkomen in de benedenzaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1. Iedere be langstellende is welkom. Punten van bespreking zullen o.a. zijn de brieven van de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad en van de Bond Heemschut inzake het Bestemmingsplan Binnenstad; het be zwaarschrift van het Actie-comité Anti- Hoofdweg tegen het ontwerp-bestemmings- plan Winkelcentrum Kethel; de bouw plannen van Muys en De Winter voor het complex aan de 's Gravelandseweg en de bouwplannen voor het terrein aan de Boro dinlaan in Groenoord. Naast de reeds lang bestaande mogelijkheid om bij de vestigingen van de Gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek Schiedam studieboeken voor lening te laten reserveren, is het voortaan ook mogelijk om romans voor ontspanning te doen reserveren. Hier voor gaat hetzelfde tarief gelden als voor de studieboeken, n.l. f o,25 te betalen bij het aanvragen van de reservering en f 0,35 (zijnde de portikosten) bij het afhalen. Voor de geregelde gebruikers is het van be lang te weten, zulks in verband met de uit leningen voor de aanstaande kerstvakantie, dat alle vestigingen van de Gem. Openb. Bibliotheek, zowel de centrale aan de Lange Haven als de filialen, op vrijdag 27 en zater dag 28 december a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Op dinsdag 24 december en dins dag 31 december geschiedt de uitlening over dag als normaal, doch in de avonduren zijn alle vestigingen gesloten. Oude Havenbrug - Liesveldviaduct - Markgra^flaan - Van der Driftstraat - Burg. Pruissingel - Bilitonlaan - Floris de Vijfde laan Dirk de Derdelaan Marnixlaan - Dr. Wiardi Beckmansingel Station NS Vlaardingen-West. En terug. Lijn F van Centraal Station Station NS Schiedam, vice versa. Vetrektijden van beide eindpunten om 0.30 uur, 1.00 uur, 1.30 uur. 2.00 uur en 2.30 uur. Route: C.S. Kruis plein West-Kruiskade 1e Middelland straat Middellandplein 2e Middelland straat Vierambachtstraat Mathenesser- plein Mathenesserbrug Mathenesserdijk P.C. Hooftplein Bilderdijkstraat Spaanseweg Franselaan Lorentzlaan Lorentzplein Prof. Kamerlingh Onneslaan Station NS Schiedam. En terug. De openbare klokken in Schiedam, zoals die in Groenoord en Kethel, geven de laatste maanden niet meer de juiste tijd aan. De be woners van die wijken hebben dit uiteraard gemerkt en zij hebben te kennen gegeven van mening te zijn 'dat de gemeente bij de tijd moet blijven'. Bij de Technische Bedrijven is men het daar geheel mee eens. Het manke ment zal dan ook worden verholpen, doch dat kan niet op korte termijn. Wat is name lijk het geval? De uurwerken die nu in de klokken zitten, twee in elke klok, worden aangetast door het weer en ook door chemische stoffen die in de lucht zitten. We zitten immers in de Rijn mond, nietwaar? Bij de Technische Bedrijven is men toen gaan zoeken naar uurwerken, die beter bestand zijn tegen het weer en de Rijn mond-lucht. Dat is gebeurd in samenwerking met Rotterdam, waar men met hetzelfde euvel kampt. Die uurwerken heeft men ge vonden. Toch zijn niet meteen alle klokken van nieuwe uurwerken voorzien, omdat men eerst bij een aantal klokken een proef wilde nemen, om zeker te zijn dat die uurwerken inderdaad tegen de weersinvloeden van Rijn mond bestand zijn. Tot nu toe zijn de nieuwe uurwerken in orde bevonden. Maar ze komen wel helemaal uit Zweden en de levertijd is drie maanden! Gelukkig was de nederlandse importeur nog in het bezit van twee uurwerken en deze zullen binnenkort worden aangebracht in de klok bij het winkelcentrum De Ketel aan de Borodinlaan in Groenoord. De uurwerken in de klok aan de Schiedamse weg zullen nogmaals eén revisiebeurt onder gaan en weer in de klok worden geplaatst. Men hoopt dat ze zolang goed blijven func tioneren, totdat de nieuwe uurwerken uit Zweden zijn aangekomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 13