DANK Stichting 'Open Huis' vraagt medewerkers Al Mift Mmng Papierhonger knaagt aan Ambrosius- krantenmaag Zaalvoetbal in sporthal Margriet Uit het Politierapport urgerlijke tand IETS VOOR U J DEZE WEEK IN SCHIEDAM Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Het handstandje van Piet. Zwarte Piet staat op zijn kop. Zó blij is ie nou. Hij heeft dit jaar zulke goeie inkopen gedaan dat hij zichzelf heeft overtroffen. Onze leuke kop en schotels, asbakken, vazen, kaarsen en noem maar op hebben daarvoor gezorgd. Zijn we trots op. Maak ook een handstandje van blijdschap. Wij helpen wel. dam 2 schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 In het afgelopen weekend Is een jeugdbende op gerold. Het gold hier een zestal jongeren alt Rotterdam In de leeftjjde van zestien en achtten jaar, die als verdacht van openljjke geweldpleging door de Schiedamse politie werden ingesloten. Zij vernielden ralten van het tramhaltehalsje en bleken by aanhouding in het bezit te zyn van twee gummiknuppels, twee stukken ketting, een ploertendoder en een dolkmes. Wegens plaatsgebrek werden er drie overgebracht naar het bureau van de Vlaardingse politie. De 7-jarige Richard v.d. Wal werd door de 19-jarige bromfietser W. de H. op de Nieuwe Damlaan aangereden, toen het jongentje plotseling het fietspad opliep. Hoewel de bromfietser nog wel probeerde te remmen, kon een ongeluk niet voorkomen worden. Richard werd met een lichte hersenschudding in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. Tijdens een niet vrijwillig verblijf op het politiebureau besloot een 47-jarige Schiedammer getroffen door de landelijke aktie „Geven voor Leven" vrijdagavond op het hoofdbureau van politie een bedrag van .25,te geven voor deze landelijke aktie. Hij was ter ontnuchtering naar het hoofdpolitiebureau gebracht, nadat hij een ruit bij een vrouw op de Delflandseweg had ingeslagen. Dit omdat hij ruzie had met de vrouw. Toen hij een beetje bijgekomen was mocht hij op het bureau meekijken naar het verloop van de aktie. Doordat hij een rood stoplicht negeerde verraadde de 22-jarige C. A. K. zichzelf dat een inbraak die hij gepleegd had werd opgelost. Op de hoek Vlaardingerdijk2 Julianalaan kwam hij in botsing met de 27-jarige automobiliste 22 J. H. J. B. uit Vlaardingen. Zij had normaal opgetrokken, toen het verkeerslicht waar voor zij stond, op groen stond. C. A. K. moest zijn auto op de plaats van het ongeluk laten staan. Hij werd met een lichte hersenschudding door de G.G.D. naar het Noletziekenhuis vervoerd en daar opgenomen. Bij het controleren van de auto vond de politie een opengebroken geldkist met dertig gulden, die tijdens een later verhoor bleek te zijn gestolen bij de groothandel 2000 op. de Abel Tasmanweg. Daar had de man ook drie autoradio's weggenomen met een totale waarde van 850 gulden. Na verhoord te zijn mocht hij naar huis. MYSTERIEUZE KOGELS De Griekse snackbarhouder J. C. wonende in de van Bevemstraat werd door een landgenoot beschoten omdat hy weigerde hem geld te lenen. Omdat hy weigerde schoot hy de man in het rechterbovenbeen en tweemaal In het Unkeronderbeen. Per G.G G.D. werd hy naar het Gemeente Noletziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Hy kwam met een auto de straat Im-yden, toen hy door een landgenoot werd aangehouden, die hem geld vroeg. By zyn weigering had de schietparty plaats. De vrouw die naast hem zat had van dit alles niets gezien omdat zy reeds binnen de woning van C. was, maar kwam door het lawaai naar bulten. De man Is by de gewonde Griek bekend. GEBOREN E. A. M. van der Loo-Tintel z. J. H. F. Rodolf-Boon z. E. Wenink-Nicolaas d. C. H. M. Ram-Verhulst d. P. van Dokkum-de Bruin d. H. L. Baartmans-van Kleef z. L. van Etten- Durenkamp z. J. C. H. Boogerd-van Werkhoven d. L. C. N. Pronk-Born d. R. Hijmans-Wellenstein d. J. de Wolf- van Hattem z. J. A. Ogilvie-Wischoff d. M. van Daalen-Wakker d. H. C. van Velzen-Crama d. C. P. Bol- Overgoor z. C. J. M. J. Verkerk- Bastholm d. G. Odenkirchen-Vonk d. J. W. Clowting-van den Akker z. W. F. Krabbendam-de Bruijn z. M. C. Hendriks-Prein z. H. Heesbeen-Stigter z. H. Verveen-de Kok z. F. Nobel- Schutz z. G. G. Dohmen-van Luttervelt z. ONDERTROUWD R. P. R. van Bogaert, 21 jr. en H. van der Most, 21 jr. B. H. Bootsma, 28 jr. en M. A. L. Mulder, 23 jr. A. Breugem, 24 jr. en C. M. van Noort, 20 jr. B. H. Buurman, 28 jr. en K. Bil, 27 jr. J. Bijloo, 25 jr. en P. M. van Hillo, 20 jr. L. van Hofwegen, 21 jr. en H. Gorter, 21 jr. J. Klomp, 20 jr. en J. van der Land, 18 jr. R. van Nederpelt, 30 jr. en W. Ghina, 33 jr. B. de Wiet, 22 jr. en J. H. H. Broeren, 19 jr. J. R. Paulsen, 33 jr. en C. M. Stemkens, 28 jr. F. H. Rietstap, 20 jr. en A. C. Huibers, 19 jr. K. N. Smith, 24 jr. en W. C. Sandifort, 20 jr. W. van der Stap, 19 jr. en E. M. L. Damen, 17 jr. J. J. Verboom, 21 jr. en D. J. Verhoev, 20 jr. P. C. Wannee, 25 jr. en P. E. van der Vlist, 18 jr. J. J. A. A. van Winden, 23 jr. en M. J. Weber, 19 jr. GETROUWD H. P. Staats, 23 jr. en M. de Koning, 18 jr. W. A. van Berk, 28 jr. en L. C. M. T. Mol, 21 jr. S. C. M. Oorschot, 22 jr. en M. T. J. Schaap, 22 jr. G. J. Erkelens, 41 jr. en W. Wezenaar, 29 jr. F. Boom, 22 jr. en J. Roos, 19 jr. L. P. Groenewegen, 19 jr. en F. M. L. Scholte, 19 jr. J. H. Pothof, 28 jr. en G. Vrauwdeunt, 20 jr. W. C. A. Elgers, 19 jr. en H. G. Hinten, 20 jr. J. O. G. Tintel, 28 jr. en M. N. Tessers, 22 jr. W. H. P., 24 jr. en J. A. den Boer, 22 jr. L. J. A. Geeve, 21 jr. en A. C. van der Meulen, 17 jr. P. H. A. Buurman, 22 jr. en M. A. Koppeschaar, 21 jr. P. Heijster, 23 jr. en K. van den Hoek, 18 jr. F. W. Seltenrijch, 20 jr. en M. M. L. Janssen, 20 jr.N. Owens, 29 jr. en Y. J. Bijlhout, 32 jr.uis W. van Pelt, 24 jr. en A. C. van den Berg, 20 jr. H. van den Tol, 24 jr. en L. A. van Meggelen, 18 jr. OVERLEDEN H. J. Brökling, man, geh. met M. Christen, 72 jr. J. D. Clements, man, geh. met T. Blokland, 72 jr. F. E. Edens, man, 1 week. W. J. van Houten, vr., geh. met W. Schneider, 59 jr. C. L. Froeling, vr., geh. gew. met Men schrijft ons: „Langs deze weg wil ik de Ver. Helpt Elkander bedanken voor het bijzonder geslaagde St. Nicolaasfeest dat het bestuur van deze Ver. organiseerde in het centrum De 4 Molens voor gehandicapte kinderen". H.H. Verhart, H. Polakstraat 23, Schiedam. Men schrijft ons: „Voor de laatste keer dit jaar wordt er door de Krantenfamilie van Ambrosius op zaterdag 7 december weer een krantenaktie op touw gezet. Net als op andere zaterdagen worden de kranten weer bij u aan huis opgehaald. Mocht u echter geen „vaste klant" zijn en wilt u toch helpen om de krantenhonger van onze papiermaag te stillen, dan kunt u ons bereiken onder de volgende telefoonnummers: 704521 de heer de Groot en 262170 de heer Van Rijswijk. Wij noteren graag uw naam en adres en zetten u graag op onze maandlijst. Was u van plan om deze maand uw kranten zelf te brengen en een klein radertje van ons „Ambrosius-masjien" aan het werk te zien, wij zijn paraat bij onze krantenmaag in de Noordmolenstraat bij Garage Landman. Voor verdere informaties over onze vereniging kunt u op bovenstaande telefoonnummers terecht. Overigens is er nog steeds een lege plaats achter onze „grote trom". Drumband „Ambrosius". STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- N GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 Gelukkig is nu aan alle drukte een eind gekomen en rest u morgen alleen nog maar het feest van de goede Heilige. Wij wensen u een heel gezellige dag toe, met veel leuke surprises,, want zoals we al vaker gezegd hebben, een zelfgemaakt kado spant toch altijd de kroon, daar kan het duurste gekochte kado niet tegenop. Dus nogmaals ons advies: „Komt u volgend jaar naar onze (cursussen, daar leert u enorm veel", wanneer u op een kursus bent, gaat u pas zien en merken, hóe kreatief u eigenlijk bent. Heus, u kunt meer dan u denkt, dat is tot nu toe bij iedereen gebleken!!! We schieten nu ook al weer op naar Kerstmis. En zoals ieder jaar, worden er ook nu weer 2 avonden gegeven, lpeciaal voor het maken van kerststukjes. Deze avonden komen op maandag 16 december en dinsdag 17 december van half 8 tot 10 uur 's avonds op de Korte Dam 5. De kosten voor de les zijn ƒ.5,hierbij is de koffie inbegrepen m Alle ingrediënten die nodig zijn om een kerststukje te maken kunt u per stuk kopen bij uw leerkracht. Kaarten kunt u hier op de Korte Dam 5 halen of bij bloemenmagazijn „Roza" in de Hoogstraat. Er zijn per avond maar 30 plaatsen beschikbaar, dus het is wel zaak om er zo vlug moglijk bij te zijn. De dames die er vorige jaren bij waren, weten nog wel, met wat een mooie stukjes men naar huis ging. Er is op dinsdagavond een kookursus voor gevorderden, er worden lekkere dingen gemaakt voor de feestavonden, gevulde speculaas, borstplaat, marsepein enz. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur op de Korte Dam 5, tel. 264781; giro 716115. U kunt bij ons terecht met uw problemen op huishoudelijk gebied en natuurlijk geven wij ook kursussen voor u. U kunt kiezen uit; naaien, kreatief handwerken, wandkleden maken, stoelen bekleden, karweitjes in huis, uiterlijke verzorging, koken, indisch koken, bloemschikken, behangen. Er is vast wel Iets voor u bij! We hopen u spoedig bij ons te zien op de Korte Dam 5 of iets van u te horen onder no. 264781. (Tussen 5.30 en 6.30 kunt u 263633 proberen te bellen). D. A. van Thiel, 85 jr. C. M. de Raaij, vr„ geh. gew. met H. Stolk, 74 jr. G. W. D. Keijzer, man, geh. gew. met A. Veldhuis, 90 jr. C. van Noortwijk, man, ongeh., 56 jr. T. van Wijngaarden, man, geh. met S. A. van Rijswijk, 61 jr. Men schrijh ons: „Voetbalminnende bewoners van Groen- oord waarom niet op maandagavonden naar de sporthal Prinses Margriet getogen om van 1900 - 2300 uur van zaalvoetbal te genieten, nu door de aanhoudende regen het veldvoetbal zo dikwijls moet worden opgeschort. Het aanschouwen van zaalvoetbal biedt u een behoorlijk alternatief mede door het feit dat er door gerenomeerde voetbalvereni gingen zoals SVV, SPARTA, NEPTUNES, GSS, WF, WK en niet te vergeten uw eigen ZVV Groenoord wordt deelgenomen. De sporthal beschikt over een gezellige tribune terwijl er in de pauzes in de kantine een prima kop koffie of een heerlijk pilsje kan worden genoten. Wij als bestuur van een specifieke zaalvoetbalvereniging kun nen u dit zeker aanbevelen gezien het enthousiasme van toeschouwers die u voorgingen. Dit laatste stellen wij uiteraard zonder het veldvoetbal ook maar even tekort te willen doen, want daar staan wij als zaalvoetbal lers ook tenminste als de wedstrijden doorgaan. Bij slechte weersomstandigheden is het echter gezellig toeven in de sporthal en u ziet toch voetbal, zij het in een andere vorm, doch vaak minstens zo spectaculair. Uw komst naar sporthal Prinses Margriet om de teams van ZVV Groenoord aan te moedigen zal door ons zeer op prijs worden gesteld, hoewel uw voorkeur natuurlijk naar de andere verenigingen mag uitgaan. De hoofdzaak is dat u een brok ontspan ning laat ontgaan en u zelf in betere conditie kan brengen door een wandeling naar de sporthal te maken, dit laatste tevens met het oog op de aldaar te genieten pilsjes. Tot op maandagavond in de sporthal. De sportrubrleken kunnen met de week korter worden. Nog even en Ik kan volstaan met het zinnetje „de regen gooide weer roet in het sport eten". Want laten we wel wezen: het is om te hullen. Voor de zoveelste maal dit seizoen ging vffjwel het gehele sportprogramma de mist in. Vooral de voetballiefhebbers hebben het zwaar te verduren, want weer viel er slechts te genieten van betaald voetbal. Slechts één amateurwedstrijd ging dit weekeinde door. Dat was het hoofdklasse-duel tussen Sportclub Erica en Emmen. Een wedstrijd die door ging omdat de VARA in het sportprogramma FC Avondrood aandacht besteedde aan deze wedstrijd. Alhoewel het niet direct op mijn weg ligt commentaar te geven op het al dan niet door gaan van Erica Emmen kan ik toch niet nalaten mijn afkeuring uit te spreken. Het is natuurlijk bijzonder aardig van de KNVB om Piet Keizer in de gelegenheid te stellen zijn debuut voor de televisie te maken, maar dat rechtvaardigt nog niet het door laten gaan van dit top-duel in de hoofdklasse B. Op deze manier trekt de KNVB immers de zaken scheef. Want wat is het gevolg? Dat Emmen nu een wedstrijd meer speelde. Voor de achtervolgers van koploper Emmen levert dat een psychologische achterstand op. En dat is een uitzending van FC Avondrood niet. waard dacht ik. Overigens: over het debuut van Piet Keizer kan ik kort zijn. Als voetballer waardeerde ik hem, als commentator lijkt hij mij echter geen geslaagde keus. En dan druk ik me nog voorzichtig uit. De enige Schiedamse voetbalvereniging die in competitieverband binnen de lijnen kwam was SVV. De roodgroenen speelden in Volendam tegen de club van dezelfde naam. Zonder veel succes trouwens, want SVV leed een 2-1 nederlaag. De tweeduizend toeschouwers zagen Volendam na ruim een kwartier spelen in de eerste helft de leiding nemen via Mol. Een minuut of tien voor het rustsignaal van scheidsrechter Ram maakte SVV echter gelijk. Scherpschutter was Leentje Warnaar. Na de pauze liep Volendam echter definitief weg. Het winnende doelpunt werd gescoord door Plat. De SVV'er Meerhof werd door scheidsrechter Ram geconfronteerd met de gele kaart. De reden was te hard spel. SVV heeft nu na vijftien wedstrijden vijftien punten. Het staat daarmee op de tiende plaats in de eerste divisie. De achterstand op koploper Eindhoven bedraagt zeven punten. Zondag speelt SVV op Harga tegen VVV uit Venlo. VVV staat een plaats hoger geklasseerd dan SVV met één punt meer. Dat kan bij winst van SVV dus stuivertje wisselen worden. Getafeltennist werd er afgelopen weekeinde uiteraard wel. Onze Schiedamse ereklasser Bruinzeel Keukens kwam overigens uiterst bedroevend voor de dag. In de bekende Korenbeurs leed Bruinzeel een vernietigende nederlaag. Met maar liefst 9-1 toonde Tempo Team zich de betere ploeg. Bruinzeel heeft nu tien punten uit tien wedstrijden. Het staat daarmee op de vierde plaats in de ereklasse. Er nemen zes teams aan de competitie deel. Tenslotte nog even terug naar SVV. Zoals u afgelopen zondagavond wellicht in het programma Studio Sport heeft gehoord, heeft AZ-tralner Joop Brand (wat een knappe prestatie van AZ om Ajax te verslaan!) belangstelling voor Jan Groeneweg, spitsspeler van SW. Een overgang van Groeneweg naar AZ staat overigens nog allerminst vast. Wel is bekend dat SW Groeneweg niets in de weg zal leggen indien AZ zich Inderdaad als een serieuze gegadigde voor Groeneweg ontpopt. Een sympathieke houding van SW dat hiermede een eventuele positie verbetering van Groeneweg onderkent. Er zyn nog steeds mensen nodig die hulp verlenen willen met de beide Kerstdagen. Er zyn aanmeldingen binnengekomen, maar nog niet genoeg. Gastvrouwen of heren zijn nodig op de beide Kerstdagen en wel van 10.30- 1.30 uur, van 1.30-5.30 uur. Des avonds van 8 tot 11 uur. Wilt u helpen, dan graag. U kunt bellen 263633 (liefst tussen 5.30-6.30 uur). Of u komt op de contactavond 11 december om 8 uur in het dienstencentrum „De 4 Molens". Een Kerstdiner wordt geserveerd op de eerste Kerstdag van 5.30 tot 6.30 uur. Het tweede van 7-8 uur op tweede Kerstdag. De kosten bedragen ƒ.8,50 per diner. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer Heinsbroek in het dienstencentrum, mevrouw van Keimpema, Nassaulaan 24b, de heer den Hoed, Ch. de Bourbonstraat 33, de heer Illmer, Leliestraat 12, het kantoor der Hervormde Kerk, Lange Kerkstraat, mevrouw Smit, Bachplein 556, de heer Van de Endt, B.K. Laan 193b, de heer Kloos, Westmolenstraat 25 en bij mevrouw Taat, Rotterdamsedijk 166. De kaartverkoop is zo verspreid mogelijk gesteld, zodat overal in de stad deze kaarten verkrijgbaar zijn. Er bestaat veel animo voor, zodat u zo spoedig mogelijk deze kaarten dient af te halen. Wilt u het werk van de stichting „Open Huis" steunen, dan kunt u dit doen via een gift op girorekening 3097960 t.n.v. de penningmeester Stichting Open Huis, de heer M. Vis, Vlaardingerdijk 444 te Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20