Zilveren Veer voor L. J. Matena Schiedam gaf gul... De Kleinste Komedie WERKEN MET KLEI Martelenniet te geloven m mouw Wat wil kabaret Tweeter met 'Magikeffe' tSiloere (aersje Goedkeuringen van GS MAK Duivesport SHV Het Dobbertje Geschenken die altijd welkom zijn: Modeschoenen en tassen Laarzen met en zonder bontvoering exclusieve pantoffels en RESERVERINGEN GEM. OPENB. BIBLIOTHEEK (waaronder potten bakken). De afdeling VeO van de Schiedamse Gemeenschap start nieuwe cursus op 6 DECEMBER A.S. om 20.00 uur in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inschrijvingen bureau S.G./V.V.V. tel. 26 60 00. DA S VOORDELIG 'TIS WEER BIJ BROERSVEST 19 Pierre Cardin Spray Eau de Toilette Singulier 1&.95 DROGISTERIJ m HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 Maandagavond stond bij de Schiedamse aquarium en terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis" geheel in het teken van St. Nicolaas. Surprises dus in de vorm van prijzen voor de bekende loterij in de pauze. Maar een echte surprise voor het bestuurslid de heer L. J. Matena, die voor al zijn werk voor „Natuurgenot in Huis" door voorzitter J. F. Bakkeren „De Zilveren Veer" kreeg opgespeld. Een onderscheiding die je niet zomaar krijgt. Uit de toespraak van de heer Bakkeren bleek dat dit lid ten alle tijde voor de vereniging paraat staat. Men kan hem altijd vinden in het hobbycentrum op de Singel. Zijn naam? Louis Matena, die dan ook deze onderscheiding kreeg opgespeld en zijn vrouw ontving voor alle eenzame uren een fraaie bouquet roze rozen met witte anjers. Na deze kleine maar welgeweende huldiging kreeg de spieker van deze avond, de heer W. Hotendoorn uit Amsterdam de gelegenheid zijn praatjgje houden, toegelicht met fraaie dia's, waarvan een ieder dan ook het zijne opstak. ÖROERSVEST135 HlUilCIl 'I SILVER! IAER&IE De voorzitster van het plaatselijk Comité „Geven voor Leven" mevrouw A. Lems-Koch dankt namens het Comité voor de onbaatzuchtige hulp verleend tijdens deze aktie en vooral bij het ophalen van de enveloppen op vrijdagavond Dankzij de medewerking van het personeel van de Amro-bank, de Rabobank en de Spaarbank Anno 1820 was het mogelijk het eindbedrag zijnde f379.957, 11 vóór 12 uur door te geven aan het eindadres op de Kneuterdijk. Vooral het personeel van deze banken heeft bergen werk verzet en mevrouw Lems is daar met het Comité erg dankbaar voor. Schiedam heeft zich van zijn goede kant laten zien. Poppentheater „De Kleinste Kome die" van Bart Corduwener met de „Noten kabouters Zoldertheater in de Teerstoof, zater dag 7 december 14.30 uur. Toegangs prijs: .2,50, leeftijd: 5-12 jaar. „De Kleinste Komedie" is een traditioneel handpoppentheater. Alles wat het publiek te zien krijgt is zelf gemaakt: poppen, dieren (tezamen ongeveer 50), decors, de kast, etc. Ook de verhalen zijn grotendeels zelf geschreven. Bart Corduwe ner is de man achter de schermen. Het repertoire is afgestemd op de leeftijdsgroep van 5 tot 12 jaar. „De Kleinste Komedie" trad al verschillende malen op in het Zoldertheater in de Teerstoof, maar omdat Bart Corduwener op reakties uit de zaal ingaat is geen voorstelling het zelfde. Het sprookje De Noten kabouters is een muzi kaal vernaai waarin bijna alle figuren voorkomen die de sprookjeswereld kent. NEON-TETRA norm. 2,— p. stel NU 4 STUKS 10 STUKS 5.50 Schiedam, tel. 262851 Donderdagavond koopavond - Men schrijft ons: „Over de hele wereld verspreid zitten mensen opgesloten in gevangenissen en kampen, omdat zij zich hebben uitgesproken tegen bepaalde toestanden in hun land. Soms alleen maar omdat ze iets gezegd hebben dat de machthebbers niet zinde. Zij zijn het slachtoffer van politieke onverdraagzaamheid,religieus fanatisme, rassendiscriminatie of bruut machtsmisbruik. Het zijn gewone mensen: boeren, toneelspelers, artsen, priesters, studenten, arbeiders, politici, socialisten, baptisten, joden, liberalen. Zij worden ontslagen, verbannen, opgesloten, gemarteld, verminkt of doodgeslagen. Vaak ondergaan zij dit in eenzaamheid, zonder dat iemand van hen weet. Sedert 1961 werkt Amnesty International voor de vrijheid van meningsuiting op politiek en godsdienstig gebied. Onpartijdig worden gevangen geholpen, ongeacht hun overtuiging en ongeacht het land wmarin zij worden vastgehouden: zowel Baptisten in de Sovjet-Unie die in kampen worden gestopt wegens „religieuze activiteiten" als Amerikaanse legerartsen, die weigeren commando's op te leiden voor Vietnam; zowel Tsjechoslo waken als Zuid-Afrikaners. In steeds meer landen van linkse, rechtse en andere signatuur worden mensen gemarteld; in sommige landen in het al tot een systematische gewoonte geworden, waarbij experts worden opgeleid in martelscholen, waar moderne martelapparatuur wordt gedemonstreerd en geëxporteerd. Wreedheden en gruwelen van iedere denkbare soort worden bedreven. In 1972 lanceerde Amnesty International een campagne voor het afschaffen van martelpraktijken. In het kader van de campagne is in samenwerking met de Raad van Kerken in Nederland naar alle kerkeraden de oproep uitgegaan zondag 8 december 1974 in het teken van de „campagne tegen martelen" te zetten. De Interkerkelijke Werkgroep voor de Vredesweek Schiedam heeft in samenwerking met de plaatselijke adoptiegroep van Amnesty International aan de dienstdoende voorgangers van de meeste Schiedamse kerken voor 8 december een verzoek om voorbeden voor gemartelden en voor folteraars gedaan. Bovendien is een kerstkaarten-actie georganiseerd. Voor deze kerstkaarten-actie zijn een vijftigtal namen van politieke gevangenen in verschillende landen, ontleend aan gegevens van Amnesty International en de gebedsbrief van het zendingscentrum te Baarn, bijeengebracht. Na de ochtendkerkdiensten op 8 december en de avondmissen op 7 december zullen aan de uitgangen van de meeste kerken strookjes beschikbaar gesteld worden waarop één naam van een politieke gevangene staat vermeld, alsmede het adres van de gevangenis, zo mogelijk een korte informatie over de duur en de reden van opsluiting, een vertaling van een kerst en/of nieuwjaarsgroet in de landstaal en de portokosten voor verzending van de kerstgroet per luchtpost. Aan u die aan de actie mee wilt doen, vragen wij naar eigen smaak of voorkeur een kerstkaart te kopen en die zo spoedig mogelijk aan het beschikbaar gestelde adres te zenden. Voor velen kan het „niet vergeten worden" naast een morele steun ook een daadwerkelijke verbetering in hun toestand betekenen. Vergeet u ze niet... in de kerstdrukte!! Wilt u er meer van weten? De brochure „Martelen... niet te geloven", uitgegeven in samenwerking met de Raad van Kerken, is voor ƒ.3,te bestellen bij Amnesty International, Roeterstraat 34 te Amsterdam, girorek. 489237". Amnesty International, groep 65 Schiedam, secr. Schiedamseweg 84, tel. 707372. Interkerkelijke Werkgroep voor de Vredesweek, secr. Van Leeuwenhoekstraat 40, tel. 266653. Naast de reeds bestaande mogelijkheid om bij de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek te Schiedam studieboeken voor lening te laten reserveren, is het voortaan ook mogelijk om romans en ontspanningslectuur te doen reserveren. Hiervoor geldt hetzelfde tarief als voor de studieboeken, n.l. ƒ.0,25 te betalen bij het aanvragen van de reservering en ƒ.0,35 (zijnde de porti-kosten) bij het afhalen. Gèdeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de Gemeenteraad van Schiedam, waarbij kredieten zijn verleend. ƒ.7.400,i.v.m. de tewerkstelling van drie werkloze technici bij de Gem. Woningdienst; ƒ.25.000,i.v.m. een- geldlening van de Schiedamse Muziekschool; ƒ.4.000,voor aankoop van vier snoeizaagjes door Gemeentewerken; ƒ.671.000,voor het elektriciteitsbedrijf; ƒ.161.500, voor het waterleidingsbedrijf en 298.500,voor het gasbedrijf i.v.m. de woningbouw in Kethel-Oost; ƒ.200.000,voor aankoop van panden krachtens delegatie buiten het gebied van de binnenstad. Tevens hebben Gedeputeerde Staten twee wijzigingen van de begroting voor 1974 goedgekeurd en wel betreffende: deelneming in de Stichting Molen de Vrijheid; nieuwe dienstkleding voor de V.R.O.M.-dienst. 0 1e Middellandstraat 49b, Rotterdam Rembrandtlaan 11, Schiedam Vrijdag 6 en zaterdag 7 december ireedt Kabaret Tweeter op in het Zoldertheater in de Teerstoof met een van de laatste try-outs van hun programma Magikeffe". Een nieuwe groep samengesteld uit vier cabaretiers, die hun sporen op het podium reeds hebben verdiend: Marijke Philips (speelde o.a. in shows van Wim Sonneveld en Seth Gaaikema). Jelle Balder (trad op in Reconstructie. Hair en Jezus Christ Super star), André van den Berg en Noortje Hulskamp. Wat wil kabaret „Tweeter" met het programma „Magikeffe"? De vermoeide knuppel opnieuw in het overbevolkte hoenderhok gooien? Of rustig, gezellig kabaret brengen. Rechtschapen mensen fel tegen de gevoelige benen trappen? Of op de bres staan voor mooie doelen? Wacht even, het is waarschijnlijk de bedoeling er eenvoudig een jolige boel van te maken. De beide jeugdleden van de P.V. Schiedam Daniël Lems en Robbie v.d. Meij behaalden een groot succes op de landelijke jeugd postduiven tentoon stelling in de Ahoy hal te Rotterdam. Robbie had de beste duivin. en Daniël had het beste hok (viertal) van de jeugdafdeling wat beloond werd met een knots van een sportbeker. Dit beloofd wat voor de toekomst van deze 16-jarigen die beiden zeer serieus de duivensport beoefenen. Er kunnen zich nog jeugdleden aanmelden mits 16 jaar met toestemming van hun ouders bij Secr. P.V. Schiedam. Jan Doejaaren. Zonder pretenties maar met veren, vuur werk en feestverlichting. Een bescheiden advies. Tel alles op en trek alles af. Deel en vermenigvuldig. Kabaret Tweeter staat in voor het wortel trekken. Vrijdag en zaterdag in het Zoldertheater. Reserveringen van maandag t/m vrijdag bij het VVV Schiedam, tel. 010-266000. Zaterdag na 13.00 uur via tel. 010-269455 van het Zoldertheater. Aanvang 21.00 uur. Prijzen .6,— (CJ Pƒ.4,50). Het Dobbertje verviste een kerstserie in de wateren rond Hellevoetsluis. We waren genoodzaakt in de Marine-haven te gaan vissen, vanwege de Aanhoudende regen, je vist daar enigzins beschut op de stijgers van Ar ie Boom. Het was juist Ysbrand Kiela die zijn klasse toonde, en van regen en wind niets aantrok. Zo wist hij 2520 gram op het droge te brengen, tn tevens de Bonus prijs te winnen voor het grootst aantal gevangen vissen. Ook .Teun Holster liet van zich spreken, want hij werd goede tweede door maar liefst 2500 gram te verschalken, en maar 20 gram achter bleef op de winnaar. De verdere uitslag is als volgt: J. Roelfsema, 2250 gram H. Bonefaas, 1700 gr. T. Steens. 1250 gr. J. Koedoot. 1200 gr. en won de prijs voor de kleinste vis. C. Bonefaas, 1000 gr. H. Koedoot. 750 gr. K. Verboom, 700 gr. K. cje Hartog. 400 gr. A.S. zaterdag om 7.30 uur verzamelen bij het station.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3