Kerstaktiviteiten ontmoetingscentrum Sint Joris Doelen Aladdin en de wonderlamp Cabaret Virus in „Horen? zien en zeggen" Kinderkerstzang in de Grote kerk wordt 't helemaal Kerststukjes maken in De Kreek HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - WOENSDAG 18 DECEMBER 1974 U weet het allemaal, op zondag 22 december zingen ln de Grote of St. Janskerk alle Schledamse kinderen met hun oudere de bekende aloude Kerstliederen. Laat het vooral voor de kinderen een groot feest ztyn. De moeite waard on naar die fraaie kerk te komen, waar de bekende TV- presentator Gerard v.d. Berg u allen bijzonder hartelijk welkom zal heten. In het bijzonder dre. A. mb J. Lens en echtgenote. De massale Kerstzang begint om 7 uur, maar natuurlijk gaan de deuren om half zeven al wagenwijd open. Medewerkenden aan deze massale Kinderkerstzang zijn: de bekende solist Henrl Schipper, die de baard ln zjjn keel heeft gehad, maar weer voortreffelijk zingt. Het grote Johannusorgel van Ir. Joh. Vereteegt komt weer uit Veenendaal en zal worden bespeeld door Aad van der Hoeven. Het jongerenkoor „The Greed Singers" van de Singelkerk, o.l.v. Jan Scholten, zal muzikaal door Aad van der Hoeven begeleid worden. Twee B koperslagers van „Harpe Davids" zullen er zijn. Evenals het koor „Happy Generation", o.l.v. Ger Hagenaars zal zich doen horen, het Toonkunstkinderkoor. Het wordt weer een avond uit duizenden (er zijn 2500 programma's) en genoeg stoelen aan de zijkanten van de kerk, zodat u niet behoeft te staan. Brandende kaareen zullen dit geheel sfeervol omlijsten. Het Is voor de derde maal dat het comité „Klnderkeretzang" dit organiseert. Een reden temeer om van uw belangstelling biyk te geven, want „Klnderkeretzang 1974" zal alle voorgaande overtreffen, dat zit er nu al dik ln. Wilt u uw dankbaarheid hiervoor tonen, mikt u dan uw bijdrage aan deze unieke Klnderkeretzang in de vertrouwde melkbussen, by het verlaten van de kerk. De toegang is tenslotte gratis. Doe wat uw hart u ingeeft, u kunt ook een bedrag overmaken op girorekening 2717 van de spaarbank Anno 1820, rekeningnummer 81.30.79.098. Dit om de onkosten te dekken. By voorbaat harteiyk dank namens het Comité „Klnderkeretzang" en tot ziens zondagavond om 7 uur. Wilt u meer inlichtingen hebben, belt u dan vla 706018 of 705802. M. Bijna iedere middag gedurende de Kerstvakantie is er voor de kinderen iets te doen. Op die middagen is men open van 2 uur tot 5 uur. Met de activiteiten is rekening gehouden met jeugdigen van 5 tot 12 jaar. De activiteiten binnen het clubhuis kosten 50 cent per kind. Voor buitenprogramma's en films berekent men een gulden. Daar de buitenactiviteiten alleen doorgang vinden wanneer het goed weer is, worden de ouders verzocht steeds aan hun kinderen een qulden mee te geven. Geen uitstapje? Dan krijgt uw kind die 50 cent terug. Zaterdag 21 december om 1 uur film. Het zijn allemaal kleine speel- en tekenfilms, geschiktdus ook voor de kleintjes. Maandag 23, dinsdag 24 en vrijdag 27 december verschillende activiteiten van 2 tot 5 uur. Zaterdag 28 december om 1 uur film. De maandag, dinsdag en vrijdag daarop ook weer gevarieerde programma's van 2 tot 5 uur. Vrijdag 3 januari is er nieuwjaarsbal. Het begint om half 8. Ook de jeugdigen van 9 tot 12 jaar mogen dan komen. Ze mogen wat later blijven en worden naar huis gebracht. Zaterdag 4 januari is er weer film om 1 uur. Het Nederlands Marionettentheater o.l.v. Joost Brugman met Aladdin en de Wonderlamp" verzorgt op 21 december om 14.30 uur het programma in het Zoldertheater in de Teerstoof. Het verhaal gaat over de jonge kleermaker Aladdin en zijn vriendje Jojo, die horen van een boodschapper van Sultan Astrakan, dat prinses Platina door een boze geest ontvoerd is. Een vriendelijk vrouwtje genaamd Klessebes, ziet in de glazen televisiebol, dat de prinses in de grot van de tovenaar gevangen gehouden wordt. Hoe Aladdin met behulp van de wonderlamp de prinses weet te bevrijden en haar met zijn vliegend tapijt mee op huwelijksreis neemt, laat het spel op geestige wijze zien. Tijdens de laatste twee weekeinden van december treedt Kabaret Virus op in het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, met de laatste try-outs van hun programma „Horen, zien en zeggen". Dit programma gaat op 9 januari 1975 ln première. Deze groep trad al eerder op in het Zoldertheater. Hoewel dat toen de eerste try-outs waren van deze groep, vond de theaterkommissie dat dit kabaret zoveel beloften inhield voor de toekomst, dat het voor vier voorstellingen in december werd gecontracteerd. De groep bestaat uit Marianne Delgorge, Ron Klipstein, Siem Hammelburg en de pianist Willem Valenkamp. Virus ontstond in april 1974. „Horen, zien en zeggen" is een licht geëngageerd programma met veel muzikaliteit en een ondertoon van „understatement humor". Marianne Delgorge was op TV te zien in programma's als Doebidoe, Snarenspul en Lach, maar tevens te horen in vele radioprogramma's. Ron Klipstein en Siem Hammelburg vormden samen het duo „Klip en Ham", bekend van diverse radioprogramma's. Vrijdag 20, zaterdag 21, vrijdag 27 en zaterdag 28 december in Zoldertheater in de Teerstoof, tel. 010-269455. Toegang ƒ.6,(CJP ƒ.4,50). Aanvang der voorstellingen 21.00 uur. Het koor „Happy Generation" o.l.v. de heer Ger Hagenaars Zaterdagmorgen 21 december en maandagavond 23 december worden er in gebouw „De Kreek" aan de Lange Haven 92 kerststukjes gemaakt onder leiding van Paul van Meurs. Iedereen is van harte welkom op zaterdagmorgen om 10 uur en maandagavond om half acht. U komt toch ook? Hel Toonkunst - kinderkoor dat onder leiding van de organist Aad v.d. Hoeven staat. De solist Henry Schipper. Aad van Steenhoven, solist bij Generation". „Happy KLAVERJASAVOND Men schrijft ons: „Eindelijk is het zover. Een grootse klaverjasdrive voor de Kerstmis. Dit moet het begin zijn van een reeks aktiviteiten die wij in de parochie willen gaan organiseren. Deze klaverjasavond is op vrijdag 20 december om 20.00 uur in het jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel 5. Inschrijfgeld is ƒ.2,per persoon. Invaliden kunnen (eventueel) gehaald en gebracht worden (wel tijdig opgeven s.v.p.). U kunt zich bij de volgende adressen opgeven: Pastorie Dr. Schaepmansingel 5, tel. 706667. H. Oosterwijk, Frans Halsplein 24a. Voor telefonische mededelingen: A. Woutersen, Frans Halsplein 28a, tel. 261445 (men kan zich ook opgeven aan de zaal)". Hel fraaie Johannusorgel dat door Aad van der Hoeven zal worden bespeeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24