Uitstekend concert van W.F. Harmonie Toch derde gemeenteraadslid in de ziekenhuiscommissie Goedkeuringen GS Vakbonden en medische staf tegen OPHALEN GROF HUISVUIL HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 48 - WUtNbUMU 10 ucv-cmo.-.. .75 Deze knie-laars is de belang stelling zeer groot. En... geen wonder. De forse plateau-zool en hak, daarbij de opvallende sierstiksels, in zwart en bruin. VOOR IEDEREEN! BROERSVEST 54 SCHIEDAM Wim Vos beschikt nu over een pittig jeugdorkest. In een goed bezette Stadsgehoorzaal te Vlaardingen gaf de Harmonie van Wilton-Fyenoord een uistekend concert. Geopend door de heer H. Roozendaal, hoofd Be dry fs dienst Wilton Fyenoord B.V., die alle aanwezigen in de zaal een van harte welkom toeriep en de aandacht erop vestigde, dat het volgend jaar een drnk jaar wordt voor de Harmonie l.v.m. zyn 50-jarlg bestaan. En dat laat men vanzelfsprekend niet zómaar voorby gaan. Er komt natuurlijk een feestelijke receptie, een gala uitvoering, maar voor de Jeugd- Harmonie wil men een Music-All In organiseren. Plannen genoeg dus voor 1975. Daarna vroeg en verkreeg de dirigent van de Jeugdharmonie, die zo dikwijls afgeroomd wordt door de grote Harmonie als er zich een goede muzikant onder hen bevindt, alle aandacht. Je moet dan daarmede maar weer zien dat je dit verder runt. Hetgeen niet altijd meevalt, aldus Wim Vos, die nu over een pittige Jeugdharmonie beschikt en zich daaraan met hart en ziel geeft. De jongelui speelden in hun fleurige kledij dat het een lieve lust was om naar te luisteren. En vooral in de Rocknummers leefden zij zich volkomen uit. Zeer terecht... Een hartelijk applaus was hiervoor hun deel. Daarna was het de beurt van de grote Harmonie. De Arnhemmars van A. E. Kelly viel zeer in de smaak. Knap vertolkt de Eerste Symfonie (Adagio- Allegro) van Saent Saëns in het arrangement van P. Stalmeier. De Huldigingsmars (we zijn met onze gedachten al in 1975 lichtte de heer Fokkema toe) van Grieg in het arrangement van Molenaar en Banda Sucre (Marei Sinfonia) van G. Orsomanda klonk goed. Het laatste gedeelte werd staande gespeeld. Na de pauze een optreden van het Tamboerkorps Harmonie W.F. o.l.v. de heer H. Meijer. Die eerst, door een collega werd toegesproken en als dank voor 16 jaar leiding een fraaie sjerp kreeg aangeboden. Waarvoor hij een kort dankwoord sprak, want er was een groot uitgebreid programma. Zij vertolkten met veel bravour drie werken van S. Egberts, waarnaar het prettig luisteren was. De F.F. Enschede-mars van Meindert Boekei met de Harmonie tezamen Op donderdagmiddag 19 december is er een bingo-middag in het dienstencentrum „De 4 Molens" aanvang 2 uur. Op Nieuwjaarsdag 1 januari, de eerste woensdag van de maand, zal het gebruikelijke gratis ophalen door de Reinigingsdienst in de wijken niet plaatsvinden. In plaats daarvan zal het gratis ophalen van grof huisvuil wel plaatsvinden op de woensdagen 8 januari en 15 januari. gespeeld, werd een groot succes. Waarna Henk van Gulik als bariton solist zijn kans kreeg een solo te spelen in Jabbérwocky en de American Folk Suite (4 delen) eveneens van Harold L. Walter knap gespeeld werd. Daarna Minka, Minka van Fred L. Frank, een solo voor 3 cornetten. Maar de Harmonie beschikt toevallig over 7 cornetten, zodat ze alle 7 aan bod kwamen. De Rivieren-cyclus (3 delen) van Malando in het arrangement van Kees Vlak, overtrof alle verwachtingen. Hetgeen verduidelijkt werd door het applaus als goede graadmeter. Slippery Gentleman (een solo voor trombones) werd met medewerking van een kwintet trombones weergegeven, waarbij mevrouw L. Vos (zeer allround) melodieus de rasp hanteerde. Voor een toegift liet de dirigent de heer G. D. Fokkema zich niet strikken. Het was trouwens al 11 uur. Maar niemand die dit betreurde. Onder de aanwezigen bevonden zich de commissaris van politie, de heer C. van der Haagen; de heer Keijzer; de oud-dirigent de heer Th. Jansen; de heer P. J. Drenth, voorzitter van de V.N.F.G. met hun dames. Plus de afgevaardigdenvan de zusterverenigingen. Een bal in de zaal „Harmonie" o.l.v. „De Euro-masters" besloot deze zeer geslaagde avond. M.W. P.v.d.A.-fraktlevoorzitter Joop de Jong: „lief zyn voor V.V.D.". Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring gehecht aan de volgende besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waar bij kredieten zijn verleend: 4.500,voor herstel van aangerichte schade aan het schoolgebouw aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 496; 4.200,voor het opnieuw aanbren gen van wandtegels in de Dr. Sauerschool voor g.l.o. aan de Ed. van Beinumlaan 61 7.355,voor de aanschaf van spel-, ontwikkelings- en verbruiksmateriaal en hulpmiddelen voor de openbare kleuterschool 't Floddertje'; 4.105,voor de aanschaf van verbruiksmateriaal en spel- en ontwik kelingsmateriaal voor de openbare kleuterschool 'De Tierelier'. Tevens is de goedkeuring gehecht aan de wijziging van de begroting 1974 betreffende de herziene nadere vast stelling van het voorschot per lokaal en per kleuter ex Art. 75 lid 4 van de Klcuterotlderw ijswet voor het jaar 1474. Voor het eerst sinds Jaren zyn gisteravond de gemeenteraadsfunkties van de WD en de PvdA als zeer goede politieke vrienden uiteengegaan. Dat gebeurde tydens de maandeiyke gemeenteraadsvergadering die l.v.m. het naderende kerstfeest nu eens niet op maandag maar op dinsdagavond ward gehouden. Oorzaak van deze llberale-sociallstische vriendschap was een initiatief voorstel van twee leden van de PvdA-fraktie namelijk fraktievoorzltter Joop de Jong en fraktielld Geert van der Linden en het CPN-raadslld A. de Wolf om de beheerscommissie van het gemeenteziekenhuis uit te breiden met één gemeenteraadslid. V.V.D.-fraktlevoorzltter Gerard Verhulsdonk „lief zyn voor P.v.d.A.". Deze beheerscommissie bestaat uit drie gemeenteraadsleden en vijf burgerleden, burgemeester Arie Lems fungeert als voorzitter. De beheerscommissie is een commissie van advies en bijstand zoals er velen in Schiedam zijn zo adviseert het gemeentebestuur en raad inzake kwesties rond het Schiedamse gemeenteziekenhuis. Volgens PvdA fraktievoorzitter Joop de Jong van de PvdA werkt de commissie uitstekend maar er moet dringend een gemeenteraadslid bijkomen. Daarna zorgde VVD-fraktievoorzitter Gerard Verhulsdonk voor de politieke klapper door te verklaren dat zijn vijfmans fraktie geen enkel bezwaar had tegen uitbreiding van de ziekenhuiscommissie maar hij merkte erg fijntjes op dat het PvdA raadslid in deze commissie het gemeenteraadslid en de Kethelse arts Ruurt van der Veer nooit op bijeenkomsten aanwezig is van de ziekenhuiscommissie. „Wy gaan akkoord", zei de VVD- fraktievoorzitter Verhulsdonk als de PvdA toegeeft dat de benoeming een politieke is". Vervolgens moest PvdA fraktievoorzitter Joop de Jong door de politieke knieën en zei: „ik heb genoten van het fjjne liberale betoog van de heer Verhulsdonk en ik geef toe de benoeming geschiedt om politieke gronden. Wy menen als grootste fraktie dat wy recht op twee zetels in de ziekenhuiscommissie hebben". Toen stond niets uitbreiding van de ziekenhuiscommissie meer in de weg ondanks wat bedenkingen van burgemeester Arie Lems. Hij zei dat hij voor de gemeenteraadsvergaderingen was opgebeld door de voorzitter van het bestuur van het Schiedamse Noletziekenhuis de heer A. van Velzen die zich tegen een uitbreiding van de commissie had verklaard i.v.m. de naderde fusie tussen het Nolet en het gemeenteziekenhuis. De heer van Velzen kreeg echter de kous op zijn kop van VVD- ffaktievoorzitter Verhulsdonk die zei „hij heeft zijn verantwoordelijkheden en wij als gemeenteraadsleden de onzen, hetgeen diplomatentaal is voor „bemoei je met je eigen zaken". Het voorstel werd tenslotte aangenomen met 23-10 stemmen PvdA, PPR, CPN en VVD hadden elkaar voor het eerst sinds jaren in de gemeentelijke politiek weer gevonden en de CDA stond wat mokkend aan de kant. Ook de medische staf van het gemeenteziekenhuis en de vakbonden hadden zich unaniem tegen uitbreiding van de commissie verklaard. De ziekenhuiscommissie bestaat sinds gisteren nu uit drie gemeenteraadsleden, nameiyk mevr. M. A. C. Taverne van Campen (CDA) en de heren Ruurt van der Veer en Reinier Schee res belden van de PvdA en de fraktievoorzitter van de VVD Gerard Verhulsdonk. Daaraan zijn vanwege hun deskundigheid toegevoegd de Schiedamse huisarts D. Houthuyzen, de jurist A. Caljee, het hoofd van de afdeling personeelszaken van de scheepswerf W. F. de heer Kollewijn, ir. J. van Ewijk en de in voetbalscheidsrechterskringen niet onbekende heer A. Stouthandel die in het dagelijks leven een zeer vooraanstaand accountant is. R. M.v. H.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 38