Huldigingsbijeenkomst NKV ïhsss 1 DEZE WEEK IN SCHIEDAM Kerstklaverjas- avond HJitde Adventsviering Scouting Schiedam w//f/ CHILI AVOND IN SCHIEDAM \euken HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 40 - WOENSDAG 18 DECEMBER 1974 Het keuringsbeleld van de KNVB was afgelopen weekeinde weer eens onderweg van gesprek. Vrjjdag reeds gooide de KNVB het gehele zaterdagamateurvoetbal eruit. Een naar later bleek voortijdige beslissing, want de velden bleken zaterdag in vele gevallen uitstekend bespeelbaar, waardoor vele zaterdagclubs er toe overgingen vriendschappelijk te spelen. Alhoewel het natuurlijk jammer is dat door de te snelle ingreep van de KNVB de zaterdagamateurs niet binnen de lijnen kwamen en alhoewel het alleszins te begrijpen valt dat in die kringen daarover enige wrevel ontstond, moet ik toch stellen dat ik het gedragspatroon van de KNVB niet geheel wil verwerpen. Inderdaad zag het er in de loop van de vrijdag na de regenval van de dagen daarvoor naar uit dat er niet gespeeld zou kunnen worden. Het blijft echter jammer dat daardoor een hele wedstrijddag de mist inging. Woorden waar de competitie-leider van de zaterdagamateurs zich achter zal scharen, want in feite is hij het die met de brokken zit. De man is in ieder geval niet te benijden, want iedereen vraagt zich langzamerhand af waar hij de zaterdagen vandaan moet halen om de competitie nog af te krijgen. Zondag werd er wel gespeeld. Op alle fronten zelfs, want het was afgelopen zondag voor het eerst sinds tijden weer eens normaal weer. Voor SVV was het een beetje een trieste zondag, want andermaal werd verloren. Ditmaal gebeurde dat in Leeuwarden, waar Cambuur SVV geen schijn van kans gaf. Ongeveer drieduizend toeschouwers zagen Cambuur onbedreigd winnen. Voor SVV is daardoor ook de tweede periode op een sof uitgelopen. Er resteren er echter nog twee, waardoor mogelijk nog iets goed gemaakt kan worden. SVV zal het echter wel van de periodestrijd moeten hebben, want in de totaalrangschikkinq zijn de Schiedammers te ver achteropgeraakt om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. De achterstand op koploper Eindhoven bedraagt immers maar liefst negen punten. De eerste steen voor een succesvolle periode kan zondag gelegd worden. Gemakkelijk zal dat echter niet gaan, want het Op vrijdag 20 december wordt in de fraai versierde kantine van S.V.V. een groot klaverjastoernooi gehouden met prachtige prijzen. Iedereen is van harte welkom. De toegangsprijs bedraagt ƒ.2,50. En zoals gewoonlijk zullen dan weer de A- en B-junioren de kaarten schudden, zodat het er een drukte van belang zal zijn. De organisatie is in handen van de amateurcommissie. De kantinehouder, de heer Bouman schenkt uitstekende consumpties en zorgt voor stemmige klaverjasmuziek, terwijl de oberkelner, de heer Thijs de Graaf een pot koffie zet, waarvan de weduwe Van Nelle nooit heeft gedroomd. U kunt zich voor deze avond melden in de kantine en bij de ledefl van de Amateurcommissie, de heren De Groot, Zandwijk, Dekkers, Vorstenbos en v.d. Knaap. U komt toch ook? Aanvang 8 uur. MENU VAN DE WEEK De drukke kerstweek ligt voor ons, en het is de kunst om originele, maar niet té ingewikkelde en kostbare menu's te beden ken. Onder het weekmenu het recept van de Mexicaanse kip en een geflambeerd wild konijntje. Beide heerlijke en niet te tijdrovende gerechten, zondag: witlof met ham, kaassaus, aardap pelpuree, vruehtensla met sour cream, maandag: stamppot boerenkool met spek en worst, yoghurt met bruine suiker, dinsdag: gebakken vissticks, salade, gebak ken aardappelen, wentelteefjes, woensdag eerste kerstdag: kopje heldere bouillon, geflambeerd wild konijntje, appel moes, vossebessen, gegratineerde aardap- palpuree, soezen gevuld met roomijs en warme chocoladesaus, donderdag tweede kerstdag: grapefruit met sherry, Mexicaanse kip, rijst, rauwe witlofsla met mandarijn en appel, Irish coffee. vrijdag: macaronischoteltje, sinaasappel, zaterdag: dikke tomatensoep met geraspte kaas, stokbrood, kwark met vruchten. Wild konijn. 200 gr. lichtgerookt mager spek, 40 gr. boter, 1 teentje knoflook, zout in stukken gesneden wild konijn, 200 gr.rozijnen geweekt in cognac, 1 glas beaujolais. Bak het spek (in blokjes gesneden) zachtjes uit in de boter met de fijngesnipperde knoflook. Braad de iets gezouten stukken konijn hierin goudbruin. Schenk de bezoekende NEC behoort tot de sterkste verenigingen in de eerste divisie. Hermes DVS stelde zondag ook hevig teleur. De uitwedstrijd tegen het Haarlemse EDO leverde een smadelijke 4-1 nederlaag op. Een tikkeltje onnodig overigens, want Hermes speelde beslisf niet slechter dan EDO. De anders zo hechte verdediging van de Schiedammers liet het echter afweten, waardoor de EDO- aanvallers moeiteloos een viertal bressen in de Hermes-afweer konden slaan. Beter verging het DHS, dat op eigen veld een knappe 4-2 overwinning op het Leidse LFC behaalde. De grote man bij DHS was Paul Nijs, die alle vier de doelpunten voor zijn rekening nam. De laatste scoorde hij uit een strafschop in dit overigens beslist niet harde duel. Excelsior deed het ook uitstekend. Zo langzamerhand gaan de eerste tekenen van herstel zich aandienen. Dat resulteerde afgelopen zondag in een 2-2 gelijkspel tegen het Haagse Celeritas. Een miterst verdienstelijke score, want Celeritas staat tenslotte niet voor niets op de eerste plaats. Tenslotte de twee Schiedamse feestneuzen, te weten de voetbalvereniging Martlnlt en de rennersclub RC Schiedam. Voor beide verenigingen was het afgelopen weekeinde feest. Voor de voetballers vanwege de officiële opening van het clubhuis, voor de wielrenners vanwege de receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. In beide gevallen een heleboel gelukwensende sprekers, vandaar hier slechts een korte opmerking: ook van onze kant onze felicitaties! JAN SPORTIEF Zaterdag 14 december hebben de gezamehjke scouting groepen hun aktie voor een blindegeleide hond afgesloten met een advents viering in de kerk van St. Jan de Doper aan de Mgr. Nolenslaan. In een openings woord door pater Gortz werd er wat dieper ingegaan op het jaarthema van scouting n.l. „Kijkuit". Dit jaar thema was ook de reden voor het voeren van een aktie om een blinde te helpen aan een geleide— hond voor welke hond een bedrag van ƒ.500,nodig was maar wat door de ruim 350 leden ver over troffen werd. Zij hebben door gezamelijke inzet een bedrag van ƒ.893,44 weten op te brengen. Het visueel gehandicapte echtpaar de heer en mevrouw Reuser die met hun geleide hond namens de stichting geleidehondenfonds het bedrag in ontvangst nam, waren dan ook zeer dankbaar voor deze spontane aktie. Op vrijdagavond 13 december zijn in een bijeenkomst van de N.K.V.- Industriebond, verschillende jubilarissen gehuldigd in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71. Na deze huldiging had een grote bingo avond plaats. sR* A t? i.ü»- V i -- STRANDWANDELEN Terwijl op 2e Kerstdag de meeste mensen heerlijk bij de kerstboom zullen zitten, is het voor de Schiedamse Watervrienden weer strandwandelen geblazen. De jaarlijkse traditie heeft ook ditmaal weer heel wat deelnemers aangelokt, die tezamen de afstand Kijkduin-Hoek van Holland zullen afleggen. Vandaar uit reizen de wandelaars per trein naar Schiedam terug, waar in het clubhuis aan de Stadhouderslaan een kerstmaaltijd verorberd gaat worden. Na deze maaltijd staat er een groots feest op het programma, waaraan natuurlijk alle onvermoeibare Watervrienden en vriendinnen mee zullen doen. rozijnen met de cognac over het konijn, flambeer dit en blus de vlammen met een glas beaujolais. Laat het geheel nog drie kwartier zachtjes sudderen. Mexicaanse kip 200 gr. varkensgehakt. 1 eetlepel rozijnen, 10 geweekte, gedroogde pruimen, tijm, seasonal!, zout, peper, 1 banaan, 1 kip, paprikapoeder, zout, 100 gr. boter, 2 gesnipperde sjalotjes, 200 gr. geweekte champignons. Maak het gehakt aan met de rozijnen, 5 ontpitte geweekte en in stukjes gesneden pruimen, tijm, seasonall, zout, peper en de fijngemaakte banaan. Wrijf de kip in met paprikapoeder en zout en vul deze met het aangemaakte gehakt. Naai de kip dicht. Bak deze in de bruine boter aan alle kanten goudbruin en in ongeveer 1 uur gaar. Voeg de gesnipperde sjalotjes en de in vieren gesneden en gewassen champignons toe en laat deze nog ca. 10 minuten meesmoren, evenals de resterende pruimen. Maandagavond 23 december om half acht zal in het gebouw voor Christelijke sociale belangen, Lange Haven 73, Schiedam, een Chili-avond worden gehouden, georganiseerd door de Chili-beweging te Rotterdam. Vertoond wordt de film „Als het volk ontwaakt", en een Chileense vluchteling vertelt over zijn land. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen en diskussie. Bij de informatiestands van o.a. Clat, de Linkerhoek, de Chilibeweging kunt u rondkijken en bovendien posters, grammofoonplaten en informatie konen of bestellen. Een bijdrage voor het rijdfonds-Chili wordt natuurlijk gewaardeerd. Einde 22.30 uur. Een 45-jarige Schiedammer had ztyn dorst gelest met enkele glazen bier, waarvan h(j na het cafébezoek last kreeg. Goede raad was duur, dus koos hjj de beste weg en loosde ztyn water in de Buitenhaven. Waarbij hjj het ongeluk had zjjn evenwicht te verliezen op de kant en zodoende dus zijn eigen water achterna ging. Met behulp van omstanders werd hty op het droge gehaald en voor de zekerheid naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar bleek dat hjj van het onvrijwillige bad geen nadelige gevolgen had ondervonden. STERRETJESNARIGHEID We zitten dit jaar al vroeg in de vuurwerkvreugde. Vandaar de nodige knallen in de lucht. In een flat aan de Vivaldilaan brak brand in een slaapkamer uit nadat men vermoedelijk een sterretje door een geopende balcondeur had gegooid. Buren blusten de brand, zodat de gewaarschuwde brandweer geen dienst behoefde te doen. Wel veroorzaakte het brandende sterretje schade aan de vloerbedekking, overgordijnen, vitrage en een kast, terwijl er ook enige ramen sprongen. In een telefooncel aan de Jozef Oreliosingel ontstond rookschade door het naar binnen werpen van zo'n zelfde onschuldig lijkende sterretje. Toen de brand geblust was, bleek dat er alleen maar rookschade in die cel was ontstaan. MOTORSPITSJE IN BOTSING Een niet dagelijkse botsing vond plaats bij de Schie, waar het motorspitsje Orion 1" varende in de Schie in botsing kwam met een op de kant staande vrachtauto. Die door het manouvreren van het scheepje, aan het roer de Rotterdammer E. v.d. M., aan het linkerportier werd geraakt, waardoor deze werd ontzet. TURK UITGEWEZEN In een groot kledingmagazijn werd de 24-jarige Turk Y.N. betrapt, toen hij een kostuum zonder betaling mee wilde nemen. Bij aanhouding bleek dat hij geen verblijfsvergunning had. Hoe of hij in Nederland was gekomen wilde hij niet zeggen. Evenmin voor wie hij illegaal werkte. Hij zal het land worden uitgezet. ONGELUKKIGE VAL IN KELDER Bij een stoeipartij met een 19-jarige Schiedammer viel de 16-jarige Schiedamse scholier in een café in een geopend keldergat, dat door de eigenaar was geopend om een vat bier aan te slaan. De jongen kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat hij het bewustzijn verloor en met enkele verwondingen in het Gemeentziekenhuis werd opgenomen. De andere Schiedammer bleef ongedeerd. ALCOHOLCONTROLE OP CHURCHILLWLG In het afgelopen weekend werden door de politie 397 automobilisten aangehouden tjjdens een alcoholcontrole. Tegen een 51-jarige automobilist maakte de politie proces verbaal op nadat hjj zowel ln het 0,5 als het 0,8 promille pijpje had geblazen. Een ttydeljjk rjjverbod kregen vier automobilisten. De schrik zit er wat alcoholgebruik betreft, goed ln, aldus commissaris C. van der Haagen na deze controle. Het ligt dan ook in de bedoeling by de politie de schrik er goed ln te houden. BUSJE VOL LEVENSMIDDELEN Zondagnacht hield de Rotterdamse politie een Schiedammer en een Delftenaar aan, die reden in een busje vol met levensmiddelen. Deze bleken afkomstig te zijn van de grossierderij „Reo" aan de Kommiezenlaan, waar zij hadden ingebroken. De beide inbrekers werden door de Rotterdamse politie overgebracht naar het politiebureau te Schiedam, waar zij werden verhoord. De kerstgroet van „Ltedewyde"

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 40