Sfeervolle bejaardenmiddag in de Magnalia Deikerk IN GESPREK MET: Twee „superdiamantjes" Too Too C.KDK NAAIEN Kerst-lnn S3 Aktiviteiten „Singelkwartier Dr. K. Panman Afwezig J. H. Dalstra Afwezig R. J. Graven, Afwezig KAARSLICHT is sfeervol LIEDEWYDE reserveren hoor... t/m 5 januari 1975 dat kan uitstekend by de t roulmcloiii* maar wel tijdig Expositie Kees Alberts later voor eksklusieve jonge mode •juuielM Jaarwisseling Partij v. d. Arbeid HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 20 DECEMBER 1974 INTERNIST van 23 december t/m 5 januari 1975 Waarneming uitsluitend voor spoedgevallen: B. v. d. Esch, internist Mej. J. A. Knoop, interniste Telefoon 26 91 26 TANDARTS van maandag 23 december t/m vrijdag 3 januari 1975 Voor waarneming spoedgevallen: tel. 26 83 03 Htet oplrcdcn van hel Seneclutekoor. Afwezig S.S. Klein VROUWENARTS Voor waarneming: Dr. J. Vloek, vrouwenarts Nolet-ziekenhuis, tel. 26.00.80 Ds. J Nierop begroette woensdagmid dag in de Magnalia Deikerk de samengekomen bejaarden van de Gereformeerde en Hervormde kerken in Schiedam. Waar hun een speciale Kerstmiddag werd aangeboden. Spr. haalde aan dat ds. K. Schuring hier vroeger de leiding van had, maar dat niemand onmisbaar is getuige de grote opkomst. Een hartelijk welkom gold ds. G.L.W. Blokhuis bekend van „De Ark", die later in teffende woorden het Kerstge beuren van vroeger en nu weergaf in een speciale meditatie „op weg naar Bethlehem". De middag werd geopend met samen- zang:„Komt allen tezamen", waarna gebed volgde en schriftlezing het bekende Lukas 2 vers 1 tot en met 20. Prachtige solozang van mevr. A. de Ruiter, die met haar warme alt „Zachtkens gewiegd in moeders ar men" en „Nu ligt hij daat teneder" een ieders hart veroverde. Het was daarna het bekende „Senec- tute" bejaardenkoor o.l.v. mevr. L.O. van Bommel, pianiste mevr. Eijsber- gen, dat sfeervolle liederen van Schubert, Borssianski, Mozart, C. Frank, Beethoven, C.M. von Weber en Giessen ten gehore bracht. Een extra compliment geldt toch zeker de vertolkipg van „Panis", waarin de tenor Rijkuiter en de alt mevr. kop een solo zongen. Samenzang: „Heer, de englen zingen d'eer van de nieuwge boren Heer". Waarna het kinderkoor „Jong begin" met hun ijle stemmetjes o.l.v. de heer Stroetinga, achter de piano de heer J. Kooy drie liedjes lieten horen: „Eer zij God in onze dagen", „Middenin de winternacht" het refrein door alle aanwezigen overgenomen en toen „Toen herders lagen in het veld". Ds. Blokhuis vroeg en verkreeg alle aandacht voor zijn Kerstmeditatie en het was Marlinde van der Meer, die als fluittiste optrad. Achter het orgel de heer Kooy. In de pauze werd een ieder onthaald op een kopje koffie met een kerstkran sje. „Senectute" liet zich weer horen en kreeg daarvoor een dankbaar applaus. Evenals het kinderkoor. „Gloria deze nacht is hij geboren" en „O, Kerstnacht schoner dan de dagen" werd door mevr. de Ruiter vertolkt. Het Kerstspel opgevoerd door de leden van de Hervormde Vrouwengroep bracht de handen op elkaar, waarna orgelspel van de heer C. Dubbeld volgde met trompetgeschal van de heer C. Punt. Daar tussendoor werd collecte gehouden om de onkosten van deze fijne middag te bestrijden. Na de sluiting en dankgebed het „Ere zij God", staande gezongen als dank voor deze middag, waarvan een ieder genoten had. En ook de bejaarden en zieken thuis werden niet vergeten. Evenals vorige jaren organiseert de Stichting Open Huis weer een kerst- inn. Deze wordt gehouden eerste en tweede kerstdag in het dienstencentrum „4 Molens", van 's- morgens 10.30 uur tot 's-avonds 23.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Breng huisgenoten en logé's mee. Dit jaar is er voor 400 mensen een kerstdiner. Prijs ƒ.8,50 p.p. Haast u voordat u te laat bent. Kaarten verkrijgbaar: Leliestraat 12 en in het Dienstencentrum. Kom weer, om met elkaar in een grote groep kerstfeest te vieren. Er is muziek en spel. Er is soep en brood. Tot ziens! TANDARTS van 20 december tot 5 januari Waarneming: v. d. Burg, tandarts, Cornelisse, tandarts. Voor spoedgevallen alleen tijdens hun spreekuur. vleesrestaurant Hoogstraat 27 Schiedam telefoon (010) 266472 Een fragment uit het Herdersspel opgevoerd in de Magnalia Deikerk. De expositie die de schilder Kees Alberts in de molen „De Noord" houdt vangt later aan dan is aangegeven in onze krant van woensdag j.l. N.L. na 4 uur voor het publiek op zaterdag 20 december. Henk Krabbendam is 88 jaar. Z(jn „superdiamantje" is zondag 86 jaar geworden en op 6 januari vieren z(j hun 65-jarig huwelijksfeest In de bovenzaal van café— restaurant „De Amstelbron". Waar z(j voor familie en bekenden een receptie van 2 tot 6 uur houden. Want om met vjjf kinderen, 24 kleinkinderen en 32 achterkleinkinderen dit thuis te vieren op de Parkweg 158 is geen doen. Bovendien, men zou er geen zitplaatsen hebben. Het blijft bij een eenvoudige receptie, omdat ze onlangs een zoon van 63 jaar hebben verloren door een onqeluk op de fabriek. Die klap is zwaar aangekomen, temeer omdat hij nog zoveel plannen voor de toekomst had, zegt Catharina Krabbendam-Graper, een vief vrouwtje. Een beetje vervelend van een hevige verkoudheid. DE HALVE WERELD Henk Krabbendam heeft in de mobilisatietijd in de bakkerij gewerkt. Na de oorlog is hij gaan varen en heeft in die ruim tien jaar toen veel van de wereld gezien. In zijn opgeschoten jaren heeft hij nog in het Zakkendragershuisje gewerkt. Hij kwam na zijn vaartijd bij de werf Smulders terecht en is daarbij gebleven tot zijn 65ste jaar toen hij gepensioneerd werd. De laatste tijd is hij een beetje de kluts kwijt. Wil steeds naar buiten, maar weet dan de weg niet meer. Verder is hij nog goed gezond en weet bij tijden heel wat te vertellen. Ze hebben het goed samen. Worden door hun beide dochters om beurten verwend. De een doet de boodschappen en de ander de huishouding en de was. Voor de rest zorgt mevrouw Krabbendam zelf en heeft het daarbij nog druk genoeg. De kinderen hebben dit graag voor hun ouders over, omdat zij vroeger ook altijd voor hun klaar stonden, toen zij nog flink ter been waren. Vader was erg handig met behangen en witten en moeder paste graag op de kleinkinderen. Toen ze trouwden was Catharina Graper in dienstbetrekking bij de gemeentearchitect Bubberman. Het poortje bij de Doelehof, waar ze gingen wonen werd die morgen extra geboend door de zakkendragers en daarna kwamen ze allemaal feliciteren. Van het Doelehofje verhuisden zij naar het Raam, de Grofbaan, IJsselmondesestraat en woonden zij 33 jaar in de Rijnstraat. Daarna gingen zij naar de bejaardenwoning aan de Parkweg 158, waar zij nu al bijna 15 jaar wonen. Ze hebben nog maar net gezegd dat dokter P. van Santbrink altijd zo goed voor hun is, of hij belt aan en komt naar mevrouw Krabbendam kijken. In de slaapkamer wordt zij even onderzocht en krijgt ze een recept voor die nare verkoudheid. Hij zal wel zorgen, dat zo op 6 januari weer helemaal fit is. Snuf, de kleine hond van één van de dochters geeft de superbruid een pootje voor een uitgestoken kaakje en de kanariepiet geeft met hoge trillers weer, hoe gezellig hij het hier vindt. Twee hoogbejaarde mensen die het geluk hebben op 6 januari hun 65- jarige bruiloft te vieren. Een feest, dat niet voor iedereen is weggelegd. M.W. BOUTIQUE POUR HOMMES j Hoogstraat 60 Schiedam WMF KANDELAAR tijdelijk van 129,voor Vöj" BROEKSVE8T 93 TEL. 26 79 87 De jaarwisselingsbijeenkomst van de PvdA wordt gehouden op zaterdag 28 december a.s. in gebouw Chr. Soc. Belangen. Ook dit jaar zet men de traditie voor en gaan weer gezamenlijk aan de boerenkoolmaaltijd. U kunt om 3 uur terecht, terwijl de maaltijd omstreeks 5 uur aanvangt. Tijd genoeg dus om eens lekker met elkaar te praten en iets te drinken. De kosten bedragen ƒ.3,p.p. Voor kinderen ƒ.1,50. Opgeven tot 25 december a.s. bij de volgende adressen: Pi Troost, tel. 157399; Carla Huisman, tel. 710018; Lou v.d. Stel, tel. 710018. Voor vervoer kan worden gezorgd. U moet dit wel even vermelden. De wijkvereniging „Het Singelkwar tier" organiseert op zondagmiddag 22 december a.s. een filmkindermiddag in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. Aanvang 14.00 uur. Op maandagavond 23 december heett een grote Kerstbingoavond plaats in dezelfde zaal. Er zijn fraaie prijzen ter beschikking gesteld. U komt toch ook? Aanvang 20.00 uur. R.K. SCHOOL VOOR IHNO - LHNO - MHNO Parkweg 212 Tel. 70.86.42 Schiedam De inschrijving van cursisten voor onze cursus sluit binnenkort. Aanmeldingen zo spoedig mogelijk aan de school - Parkweg 212. Schiedam, Telefoon 70.86.42.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 1