Vluchtige fotogreep uit het jaar 1974 dat was II ,1P ate r Imieke woerdenbaqch l mw mmwÊM 1 WiSÉïfteSl PASSAGE TH 00 i m'- HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8— VRIJDAG 27 DECEMBER 1974 De manége in Groenoord is hier nog een beetje verlaten. We hadden deze zomer weieens een warme dag en dat wekte dorst op bij deze kleuter. Een veilige „oversteek" op de Lorentzlaan was een der wensen van de wijkvereniging „Schiedam-Oost". Jan en Kaat veroverden als Thomasvaer en Pieteemel de nieuwjaarsbijeenkomst in net fassage theater (tekst B.Vincent alias Sebastiaan). Het kleuterzwemmen in het Sportfond- senbad met moeder werd een groot De trieste omgeving van het dierenasiel. Wanneer zal er een nieuw komen? Geneesheer-direkteur dokter Vlootman neemt hier een waardevol geschenk van de Ned. Hartstichting afd. Schiedam in ontvangst. Onvergetelijk was de dag waarop ik uit handen van voorzitter W. Meinen de penning van Verdienste van de S.G. kreeg. Nog slechts een paar dagen en 1974 behoort tot het verleden. Het is een betrekkelijk rustig jaar geweest. Met gemeenteraadsverkiezingen, die twee nieuwe wethouders opleverden. Een nieuwe brandweercommandant en niet te vergeten een nieuwe burgemeester. Oud-burgenieester H. Roelfsema nam met zijn vrouw op originele wijze afscheid van iedereen. Maar was ook met zijn vrouw en oud- oud- burge meester mr. J.W. Peek getuige hoe of het echtpaar Lems bezit nam van Schiedam. Het winkelcentrum „City Centrum Schiedam" was in het nieuws met een leuke ballonvaart voor de kinderen en vooral niet te vergeten de grote St. Nicolaasaktie met als hoofdprijs de Opel Kadett, die door mevrouw Bergkotte uit Groenoord werd gewon nen. De eerste paal werd geslagen voor de eerste woningen in de binnenstad niet te vergeten en verder zomaar een greep van „plaatjes" geschoten door onze fotograven. Ik wens u graag een goed uiteinde en een heel gelukkig en gezond 1975 toe. De chef Vorming en Opleiding van de W.F. Bedrijfsschool de heer W.G.E. Valk Onder de H. Hartkerk in de Lekstraat werd een iedeale peuterspeelplaats za8 we' 8raag meisjes op de school. geschapen. Het Gemeente Ziekenhuis telde zo- waar ëën 95-jarige in huis, dat feestelijk gevierd werd. De patiente is nu alweer thuis in het St. Jacobsgast- huis. Hannes Visser van het Passage Theater sloot een zeer gevarieerde werkkring af. Het Passage Theater was dit jaar vele malen het onderwerp van gesprek. Maar in mei wordt het glansrijk heropend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8