Acht stralen op R.M.Ê.-brand W ffUCUUJ' Wie voelt er iets voor het UVV-werk Herbestrating Nieuwland-Midden Zang- en orgelavond in de Grote of St. Laurenskerk Start in hetNolet- ziekenhuis Congres Industriebond IM.V.V. Sleepzuiger voor India te water Lezing botanische planten The Flails in zaal "De Noord" Koortsthermometer met garantie 5,95 DROGISTERIJ OPDEFIETS is erg HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 8 JANUARI 1975 Walraven en Dekker «Mitsubishi' -dealer I n r H 1 .J - -» „Kwifr» Hel geblakerde pand van de RMI. In de laatste decennia heeft de hele wereld min of meer ademloos toegekeken hoe de Japanse Industrie, met name de autolndustrie, zich tot een wereldmacht van betekenis heeft opgewerkt. Tien jaar geleden was in ons land een Japanse auto iets heel byzonders en er werden zeifis grappen over gemaakt. Maar de werkelijkheid achterhaalde dit wel en vooral de kwaliteit en afwerking van Japanse auto's is dank zy byzondere attentie voor het detail spreekwoordeiyk geworden. Een van de allergrootste industrieën, niet alleen van Japan maar van de hele wereld, de Mitsubishi Heavy Industries Ltd. bouwt al sinds 1917 auto's. En heus niet alleen auto's maar o.a. hoogovens, booreilanden, complete raffinaderij en, chemische fabrieken, lanceerinrichtingen en ruimtevaart apparatuur, zeeschepen, stalen bruggen enz. enz. Het is B.V. Automobielbedrijf Walraven en Dekker mogen gelukken het dealerschap voor Schiedam e.o. van dit hoogst interessante merk te Donderdagavond 16 januari eerste „zang en orgelavond" gehouden in de Laurenskerk. medewerking Kleermaker meditator, als Aad van der zal de worden Grote of Sint Hieraan zullen verlenen: ds. N. (Rotterdam) als gastorganist de heer Hoeven. Tevens het Rozenburgs mannenkoor ook o.l.v. Aad van der Hoeven. Er is een veelzijdig programma samengesteld met veel samenzang, doch ook het hoofdorgel zal centraal staan op deze avond o.a. met de Toccata (uit Suite Gotique) van L. Boëllmann. Het mannenkoor uit Rozenburg zal zich presenteren in koorzang met verackillende koorwerken zoals met „Sanctus" van Franz Schubert. Ds. N. Kleermaker zal in 10 minuten iets zeggen als meditator, het geheel belooft een geweldige avond te worden. Daarom is iedereen op deze avond hartelijk welkom. Aan het eind van de avond zal er een schaalkollekte zijn voor schulddelging van het hoofdorgel. De kerkdeuren gaan reeds om 7 uur open en de kerk is geheel verwarmd. Toegang is vrij. verwerven. Er komen in Nederland neqen verschillende modellen. Het qoedkoopste model, de Colt Lancer, gaat nog geen ƒ.10.000 gulden kosten en is uitgerust met een 1400 cc motor wat veel is in deze prijsklasse. Belangrijke kenmerken van alle modellen zijn: zelfdragende carrosserie, schijfremmen voor en trommelremmen achter, rembekrachtiger, verwarmde achterruit, gelaagd veiligheidsglas, kooikonstruktie. Alle motoren zijn aangepast aan de eisen die de Verenigde Staten op het gebied van de uitlaatgassen stellen. Vorig jaar werd 's-werelds zwaarste auto rally, de East African Safari door Mitsubishi gewonnen. Gezien het feit dat deze Mitsubishi valt in de meestverkochte klasse van automobielen moet duidelijk gesteld worden dat Automobielbedrijf Walraven en Dekkker met de Colt Lancer (en met zijn grotere 1600cc en 2000cc broers de Colt Galant) een sterke troef in handen heeft. Met de achtergrond van een wereld concern en een sterke onderdelen bevoorrading is in deze prijsklasse de Mitsubishi een familie auto met uitlrst sportieve prestaties en de daarbij horende veiligheid. Het is dan ook niet moeilijk te voorspellen dat de Mitsubishi een heel eigen en belangrijke plaats op de Nederlandse automarkt gaat innemen. De landeiyke introduktle van de Mitsubishi zal plaats vinden op de RAI maar u kunt vanaf 13 januari by Walraven en Dekker, Grote Markt 35- 37, al nader kennis maken met deze automobielen. KOFFIEÜURTJE Het Centraal Vrouwencomité, het overkoepelend orgaan van alle Vrouwenverenigingen in onze stad, organiseert op zondag 12 januari voor alle leden bij de aangesloten organisaties een koffieuurtje in het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Burg. Honnerlage Gretelaan. Afgelopen nacht om 4 uur moest de brandweer met veel materiaal uitrukken naar het voormalige R.M.I. aan de Nieuwe Haven. Dit pand, dat al enige tyd bulten gebruik is, stond vannacht om 4 uur door onbekende oorzaak in lichte laaie. Met acht stralen trachtte de brandweer de vuurzee onder controle te krijgen, hetgeen na enige tijd gelukte. De brandweer kwam later nog met groot materieel omdat de omliggende panden, die wel worden bewoond, door de vuurmassa werden bedreigt. Het voormalige RMI pand is 250 vierkante meter groot. Het is voor de sloper bestemd. Door het vuur en het water liep het pand ernstige schade op. Volgens een brandweerfunctionaris schat men de schade voorlopig op 2 ton. De brand was aldus deze brandweerfunctionaris daarom zo gevaarlijk omdat het RMI- pand is omgeven door woningen waarin veel mensen wonen. Na een uur had de brandweer het vuur onder controle. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. 1e Middellandstraat 49b, Rotterdam Rembrandtlaan 11, Schiedam Mevrouw M. van der Linden- Loomans, Hargplein 28, telefoon 700977, Schiedam Is vertrouwd met het werk van de Unie van Vrouweiyke Vrijwilligers, hetgeen in Rotterdam al jaren draait. Het is haar gelukt een paar dames aan te trekken om op vrijwillige basis In het Noletziekenhuis een bloemen- en fruitdienst te beginnen. Hetgeen inhoudt dat de dames een praatje met de patiënten houden. Voor het schoonmaken van hun fruit zorgen en de bloemen leuk schikken. De verpleegsters hebben daar geen tijd voor en het breekt de dag als de dames een praatje komen maken. Wat houdt het U.V.V.-werk eigenlijk in, zal u zich afvragen. Het doet aan bejaardenwerk, verzorgt de bibliotheek met rijdende wagens en oogst veel succes met de verkoop van zo goed als nieuw gedraqen kleding. Bijv. van kindergoed, waar de kinderen uitgegroeid zijn, maar waarvan aan de kleding niets mankeert. Hoofdzaak op het ogenblik is de start van de bloemen- en fruitdienst. Heeft u hier interesse voor (het vergt maar een paar uur per week) neemt u dan kontakt op met de dames M. van der Linden te Schiedam en Van Gelder, Jacoba van Beierenstraat 64 te Vlaardingen, tel. 340210. U kan dan een afspraak maken en u zal zien hoe prettig en afleidend dit werk in het ziekenhuis is. Later kan men dit werk uitbreiden. Als het eerste schaap over de dam is, volgen er meer. In Rotterdam werkt dit al jaren, waarom zou zoiets dan niet in Schiedam en Vlaardingen van de grond kunnen komen. Het antwoord ligt bij u. In het kader van een samengaan tussen de Volkstuindersverenigingen Thurlede en Vijfsluizen met de plaatselijke afdeling der K.N.M.T.P. op het culturele vlak, is voor maandag 13 januari a.s. een lezingavond vastgesteld. Deze wordt gehouden in het gebouw Christelijk Sociale Belangen, aanvang 20.00 uur. Spreker is de heer Bravenboer uit Vlaardingen met als onderwerp „de botanische planten in onze tuinen". Naast leden van de drie genoemde verenigingen kunnen ook anderen deze leerzame avond gratis bijwonen. Zaterdag 11 januari zullen The Flails hun muziek weer laten klinken in zaal „De Noord", Kerkweg Kethel. De groep heeft de laatste tijd meer aandacht besteed aan de mogelijkheden die zij heeft, kan men dus wel een nieuw geluid verwachten. Ben je pog geen lid van de fanclub, lever dan 2 pasfoto's in en maar 1 knaakie. Allemaal hartelijk welkom op zaterdag. Fanclub The Flails, p/a K. Scheijbeler, Kerklaan 97, Schiedam. Met de uitvoering van het herbestratlngsplan voor een deel van Nieuwland-Midden is een begin gemaakt. Dat Is in december Jl. begonnen in de Piersonstraat (het deel tussen de Burg. van Haarenlaan en de Mgr. Nolenslaan), nadat daar de riolering was vernieuwd. Dit jaar is begonnen aan de Mackaystraat, waarop weer zullen volgen de Roëllstraat en de Van Tienhovenstraat. Dat gebeurt in genoemde volgorde in verband met de afwikkeling van het verkeer, van belang ook voor de bevoorrading van de winkels in het Winkelcentrum Mgr. Nolenslaan. In een later stadium zal de herbestrating volgen van de Colijnstraat, de Loeffstraat en de Mgr. Nolenslaan, doch daarvóór zal de dienst Gemeentewerken eerst nog overleg plegen met de bewoners en met de Wijkvereniging Nieuwland. De herbestrating is, als gebruikelijk, het sluitstuk van het noodzakelijk geworden ophogen van het terrein en van het zo nodig ophalen of vernieuwen van riolering, kabels en leidingen. Van de gelegenheid wordt wederom gebruik gemaakt om de sfraatinrichting de vorm te geven van de „leefstraat", dus beter afgestemd op de behoefte van de voetganger en het spelende kind. Aangezien echter de Piersonstraat een ontsluitingsweg is voor Nieuwland-Midden, zijn daar de rijbanen niet versmald en zijn er ook geen drempels gelegd in de rijbanen. Volgens het nieuwe profiel is het de bedoeling dat niet aan de zijde van de woningen wordt geparkeerd. Op het oude (brede) trottoir zullen daarvoor in de plaats 18 parkeerplaatsen komen en wel in vakken van vier rond een boom. Aan de overkant van de straat, voor het gymnastiekgebouw, is echter een parkeerhaven gedacht. In de Mackaystraat, de Roëllstraat en de Van Tienhovenstraat komen aan het begin wel drempels en op 2 plaatsen een visuele vernauwing door een uitstekende groenstrook. Dit is gedaan om de snelheid van het verkeer af te remmen en om de voetgangers en vooral het spelende kind een grotere veiligheid te bieden. De grote groenstrook aan de oneven zijde zal voor de woningen smaller worden: tussen het trottoir en de parkeervakken komt nu een T- vormige groenstrook. Aan de even zijde komt op 2 plaatsen een groenvak met 3 nieuwe bomen, zodat de grote ruimte hier enigszins zal worden gebroken. De bewoners van de straten zijn van de gang van raken op de hoogte gebracht. Er wordt naar gestreefd de overlast en het ongerief tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk te beperken. „SHAPE OF THINGS" Vrijdag 11 januari speelt de popgri „Shape of Things" de Top 40 discotheek „Atlantic" a Rembrandtlaan. Aanvang: 8 uur. oep in de Op 2 tot en met 4 juni a.s. zal in de grote zaal van het Congresgebouw „De Doelen" te Rotterdam het eerste congres plaats vinden van de Industriebond N.V.V. In verband met de voorbereiding van het congres, zal de afdeling Schiedam een vergadering beleggen, waar aan de orde zal komen de voorlopige beschrijvingsbrief. De kandidaatsstelling Bondsbestuur. Kandidaatsstelling Congresafgevaardigden. In het bijzonder zal aandacht besteed worden aan de brochure „Fijn is anders", waarin het beleid voor de komende periode aan de orde wordt gesteld. De vergadering voor de afdeling Schiedam, zal plaats vinden op donderdag 9 januari a.s. en wel in het „Wijkcentrum", Dr. Wibautplein en zal beginnen om acht uur. Medio 1973 verstrekte het Ministry of Transport aan IHC Holland de opdracht voor de levering van twee sleepzuigers. De eerste daarvan, de „Mot Dredge V", is eind vorig jaar in Bombay aan de opdrachtgever overgedragen. Het tweede schip, de „Mot Dredge VI" wordt op maandag 13 januari aanstaande bij IHC Verschure in Amsterdam te water gelaten. De doopplechtigheid wordt verricht door mevrouw Meera Bajpai, echtgenote van de Indiase Ambasadeur in Nederland, Zijne Excellentie K. S. Bajpai. De „Mot Dredge VI" is iets groter dan de „V", heeft een laadruiminhoud van 3420 m3 en kan baggeren tot op een diepte van 22 meter. Technische byzonderheden De „Mot Dredge VI" heeft een lengte van 104 meter en een breedte van 15.50 meter. De sleepzuiger wordt voorzien van twee zuigbuizen, waarmee tot op een diepte van 22 meter gebaggerd kan worden. Wanneer één der zuigbuizen wordt omgebouwd tot steekzuigbuis kan men ook stationair zuigen. Het laadruim heeft bodemkleppen om de baggerspecie te kunnen lossen. De lading kan ook worden gelost via de zelfleegzuig- en walpersinstallatie. De voortstuwing van het dubbelschroefschip en de aandrijving van de twee baggerpompen in het voorschip geschiedt door dieselmotoren. Generatorsets zorgen voor de stroomvoorziening. Het totaal geïnstalleerd vermogen bedraagt ruim 8000 pk. In het dekhuis op het achterschip is accommodatie voor een bemanning van 49 personen. "X KINDEREN MEENEMEN MAAR... ...OOK VOOR DE HÉLE KLEINTJES SPECIALE RIETEN STOELTJES (MEER STEUN) UW FIET5EN-VAKMAN HEEFT ERG GOEIE KINDERZITJES.- ENPITISOOK ERG GEVAARLIJK VOOR. KINOll DAN NIETOP MANIER

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 10