ORPHEUS HEEFT NIEUWE VOORZITTER Groot buiten lands toernee staat Vertegenwoordiger Vijverberg nam afscheid voor de deur MAK urgerlijke tand "HATO" COLUSA LALIA ANOSTOMUSANOSTONUS 17,50 KITTEKAT VLEES/VIS 'T IS WEER BIJ BROERSVEST 19 fietser, zorg dat u gezien wordt: laat uw verlichting kontroleren HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- WOENSDAG 8 JANUARI 1975 Voor een antiek, curi- oos of stoffig geschenk gaat Sint naar HATO, Broersveld 178, Schie dam, o.a. klokken, olie lampen, meubelen, tin, koper, zilver en ander klein antiek, tevens de nieuwste sortering de coratie gordijnstoffen vanaf f 6,95 p. meter. Het was geen best jaar geweest, ook niet voor „Orpheus", meende spreker. Maria Lettina werd een groot succes, gevolgd door enkele anderen. Maar toen was er even een terugslag. Zingen in een koor is aktief bezig zijn met anderen. Onderdeel zijn van een harmonisch geheel. Het maakt de mens gelukkig. Toen het allemaal niet zo best lukte bij „Orpheus" had men een open gesprek gevoerd tussen leden, bestuur en dirigent. En toen ging het allemaal beter. Met die ervaring ziet de heer Smit het nieuwe jaar met een groot vertrouwen tegemoet. Want er staat weer het nodige op het programma. Medewerking verlenen aan de viering „700 Stad Schiedam". Een groot najaarsconcert in het verbouwde Passage Theater. Om dan nog maar te zwijgen over de grote buitenlandse tournee die „Orpheus" maken gaat. Maar dat hoort u later nog wel. Met het heffen van een glas wijn wenste spreker alle leden met hun vrouwen een gelukkig 1975 toe en was het moment aangebroken, waarop burgemeester Lems tot ere-voorzitter werd gespeld. De avond werd verder doorgebracht met het vertonen van films. Daar tussendoor een spelletje bingo en werden er ook nog drie leden onderscheiden, t.w. de heren P. Smits, P. J. Kats en H. de Vos, resp. 35 en 30 jaar lid van het zangkoor. Hun echtgenoten ontvingen daar bij een fraai bouquet bloemen. normaal 5, nu twee voor normaal 25, nu twee voor VOOR DE POES: blik geen 1,22 f AQ maarW Schiedam, tel. 262651 Donderdagavond koopayond Op 13 november 1974 werd de heer H. J. Vijverberg 65 jaar en bereikte daarmee de pensioengerechtigde leeftfjd. Vanmiddag heeft hjj tijdens een drukbezochte receptie in café restaurant „Europoort" afscheid genomen als vertegenwoordiger voor het rayon Rotterdam van de distilleerderij de Kuyper B.V. Nederland. Daags tevoren had ik een gesprek met de heer Vijverberg, wonende aan de Stadhoudersweg te Rotterdam. Daaruit bleek dat hij zijn jeugd in Schiedam had doorgebracht. De ambachtsschool in de St. Liduinastraat toen had bezocht en daarna de ulo en de mulo. Na zijn schooltijd heeft hij wel acht bazen gehad in die crisisjaren, voordat hij als los-arbeider bij de distilleerderij de Kuyper in Schiedam in dienst kwam. Schippersknecht werd en daarna chauffeur. Twee generaties De Kuyper heeft hij meegemaakt. En het is wel typisch dat ook zijn vader zovele jaren in deze distilleerderij heeft gewerkt. Toen hij de kans kreeg zich in het verkoopwezen te storten, greep hij die gelegenheid met beide handen aan. Omdat het een vrije baan was, waardoor hij altijd tussen de mensen zat. Iets wat hem is aangeboren het zuiver menselijk contact. Hij heeft het geluk gehad dat zijn vader nooit zonder werk is geweest. Hetgeen zijn jeugd beïnvloed heeft. Zelf heeft hij altijd met veel plezier gewerkt, maar vindt het nu genoeg nu hij 65 jaar geworden is. En nog van het leven genieten wil. Op 49-jarige leeftijd verloor hij zijn vrouw, doch hij had het geluk later een tweede vrouw te ontmoeten en daarmede te trouwen. Hij had zich zoveel voorgesteld van zijn vrije tijd later, toen plotseling zijn enige broer overleed, waarmede hij veel contact had. GEBOREN J. J. Weerman-van den Heuvel, z. P. Ouwendijk-Tettelaar, d. H. Ouborg-Wielink, z. L. B. de With-Christen, z. J. G. M. Bravenboer, d. M. Bremer-Kroonemaü, d. I. P. M. Gorissen-Kooij, d. J. Pieters-Mooiweer, d. A. J. Plomp-van der Slot, d. J. Overdelinde-Groenhuijzen, d. F. H. Bouws-Bürger, z. J. Hoogland-Schouten, z. J. P. M. Witsenburg-van Bommel, d. G. J. Willemse-Rademakers, d. F. C. A. van Dun-Wilstra, z. M. P. F. Dielemans-de Kok, z. W. Dries-Bakkes, z. J. M. van Dorst-Sonneveld, z. B. Vogelezang-Moewis, d. J. G. M. Vis-Schuurmans, d. H. W. van Kessel-Kee, z. B. Nook-Coppers, z. F. Slavenburg-van Harmeien, d. J. K. de Leeuw-Rousse, z. B. Buitendijk-Jongste, d. E. Braun-Duams, z. J. J. L. M. van Vliet-Bruggeling, d. C. Catsenburg-Breteler, d. G. J. Mulder-Duimel, z. D. Noordijk-Zonneveld, d. H. A. Meerhof-Oudshoorn, z. R. J. Hoogeveen, d. J. F. M. Raeijmaekers-van Buitenen, z. W. Molenaar-van der Most, z. ONDERTROUWD L. H. Buurman, 53 jr. en C. H. Valk 36 jr.; R. Meijs, 21 jr. en M. T. de Veld, 19 jr.; J. C. Timmers, 21 jr. en S. S. R. Voorwald, 20 jr.; J. C. van der Weijden, 22 jr. en G. A. M. Vreeker, 21 jr. GEHUWD N. J. van der Knaap, 26 jr. en E. C. Vermaas, 23 jr.; H. Verlinde, 49 jr. en M. M. Peek, 43 jr.; R. P. J. Zandstra, 24 jr. en J. J. Oranje, 21 jr.; L. G. Heijster, 22 jr. en Y. van't Oor, 21 jr.; R. van Rijen, 20 jr. en S. P. Lagrand, 20 jr.; A. Hoogenboom, 20 jr. en A. J. C. Meyvogel, 20 jr.; P. M. van der Waal, 21 jr. en H. H. Marges, 21 jr.; M. Wijkstra, 63 jr. en C. J. Hell, 58 jr.; R. Mulder, 26 jr. en J. Snabel, 20 jr.; J. Bijloo, 25 jr. en P. M. van Hillo, 20 jr.; J. Klomp, 20 jr. en J. van der Land, 18 jr.; K. M. J. van der Velde, 31 jr. en M. de Jong, 23 jr.; P. Hoornweg, 27 jr. en E. van Gerdingen, 19 jr.; L. M. Jeup, 24 jr. en W. de Reuver, 19 jr.; W. C. Boutestein, 25 jr. en A. M. van Heijzen, 23 jr.; R. G. M. Groeneweegen, 25 jr. en J. A. H. Bronsgeest, 19 jr.; B. J. M. Schamle, 24 jr. en E. van Berkel, 23 jr.; J. D. Tromer, 25 jr. en K. L. Khoe, 30 jr. OVERLEDEN Zelf lag hij vorig jaar drie maanden in het ziekenhuis met geelzucht en werd zijn galblaas verwijderd. Het heeft toen lang geduurd voordat hij hiervan opgeknapt was. Verder is hij 'altijd goed gezond geweest en de oorlog goed doorgekomen. Na de oorlog waren het even moeilijke jaren, omdat de drank gedistribueerd was, zoals toen ook het geval was met textiel etc. De omzet was toen maar klein. Maar die groeide met de jaren. De verkoop werd steeds harder, maar hij is ernaar toe gebroeid. Hij liet twee loonzakjes zien met overwerkuren van eenentwintig en 'een half tot achtentwintig en een half uur. Wat dat betreft is er veel veranderd. Vanmiddag heeft h|j met diverse relaties oude herinneringen opgehaald. Hty heeft ze allemaal beleefd tijdens zjjn 42-jarige loopbaan by distilleerderij Kuyper Nederland B.V. Een naam die door alle jaren heen gewaarborgd bleef. En waarvoor het dankbaar werken was is zyn bescheiden mening. M. M. Roelse, vr. geh. gew. met G. J. Kooien, 85 jr.; J. Bezemer, vr. geh. gew. met J. van Vooren, 83 jr.; J. W. Janse, geh. met C. Ram, 67 jr.; J. M. van der Pijl, man geh. gew. met H. van den Herik, 78 jr.; B. Stouthandel, man geh. met J. Baris, 59 jr.; H. Deiman, man geh. met H. van den Oever, 53 jr.; J. C. de Wilde, man geh. met S. S. J. J. Fleurbaaij, 80 jr.; W. C. M. Collignon, vr. geh. gew. met A. J. Schoenmakers, 76 jr.; W. Luttik, man geh. gew. met H. R. van Dijk, 85 jr.; F. van der Vlies, ongeh., 76 jr.; J. de Lang, man geh. gew. met H. Hoskam, 94 jr.; M. van Hoven, vr. geh. gew. met W. van Dijk, 75 jr.; M. C. H. Zuidgeest, vr. geh. met L. F. van Bouwelen, 74 jr.; M. G. A. Liesting, vr. geh. gew. met H. J. W. van der Rijt, 78 jr.; M. E. Selbach, vr. geh. met J. Zijdenbos, 71 jr.; H. Koopman, man geh. met J. Burger, 48 jr.; M. E. van Gils, vr. geh. gew. met H. A. Maas, 85 jr.; A. J. van Schie, man geh. gew. met A. Winkelman, jr.; W. J. van Loopik, vr. geh. met A. van 't Hoeft, 75 jr.; C. A. Verhoeckx, man geh. met C. J. M. Veringmeier, 73 jr.; B. M. van Schijndel, vr. geh. gew. met W. J. Schewe, 83 jr.; A. de Boer, man geh. gew. met G. Barink, 56 jr.; J. W. Tielen, vr. geh. gew. met J. F. Leermakers, 90 jr. J. Langeveld, vr. 65 jr., geh. gew. met D. van Vliet. M. E. Vrijland, vr., 72 jr., geh. gew. met C. Kats. J. J. A. van Collenburg, 68 jr. geh. met J. C. de Leng. NIET TEVREDEN De voorzitter van „Orpheus" de heer Piet Smit bracht in zijn nieuwjaarsrede naar voren, dat hij niet zo tevreden was over het afgelopen jaar 1974. De autoloze zondag had overal veel schade berokkend. Sluiting van bedrijven etc., de oogstramp. Hoera, hy leve lang. Staande brachten de mannen van de Konlnkiyke Schiedamse Mannenzangverenlglng „Orpheus" gisteravond burgemeester drs. A. I. Lems een serenade in gebouw „Arcade" n.a.v. het feit dat voorzitter Piet Smit hem de speld van ere-voorzitter had toegekend. Burgemeester Lems dankte hiervoor met een korte toespraak, waarin hij naar voren bracht van hoeveel waarde het hem was tot ere-voorzitter van dit grootse mannenkoor te zijn benoemd. Een zangkoor met een rijk verleden, dat zich opmaakt straks het 110-jarig bestaan te herdenken. Burgemeester Lems kreeg het herdenkingsboek t.g.v. het honderdjarig bestaan aangeboden en beloofde het koor in blijde en droeve dagen tot steun te zijn. Een korte plechtigheid aan het begin van „Orpheus" grote familiefeest op de eerste repetitie-avond van het nieuwe jaar. Feestelijk opgefleurd door de aanwezigheid van de dames in het lang. Hetgeen voortaan ieder jaar een traditie gaat worden. De secretaris van het koor de heer Loet Stouthandel had alle aanwezigen van harte welkom geheten en kon via een uitgeknipt t.v. programma uit de krant mededelen, dat men op deze avond beslist niets had gemist bij de buis. Of het zou het programma „Dirigerende zangers" moeten zijn. Maar die heeft de „Orpheus" zelf wel, was zijn oordeel. Twee leden verblijven helaas in het ziekenhuis, maar verder was iedereen aanwezig. Het „ritueel" werd door velen vanuit de zaal gevolgd. Het bestuur van het mannenkoor feliciteert de burgemeester. Schiedams eerste burger krijgt de „ere-voorzitterspeld" opgeprikt. Lems ontvangt hier een fraai fotoboek van het Orpheuskoor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3