piper"(van Gusto's miljoenenproject in aprii nadert ziin voltooing Ons bruidspaar van de maand: Wim Rissema en Jeanne Rommelse De „Viking 200 miljoen) u bedrijfsklaar Vervoer van gevaarlijke stoffen mmnf «rr~« VESTIGING ECONOMISCHE CONTROLE DIENST 1924 JAAR 1974 KtNDERZEGElS ^ad*eè HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 15 JANUARI 1975 Gusto's ml|j oenenproject, de gigantische pijpenlegger „Viking Piper", nadert zyn voltooiing. In april van dit jaar zal dit project, waarvan de kosten rond de 200 miljoen galden bedragen, zjjn werk gaan beginnen op de Noordzee. Deze gigant, waarvan hier een paar beelden, kwam verleden week nog in het nieuws toen er voor de derde keer in korte tijd brand uitbrak. Hoewel de vlammen zeker 20 meter hoog waren, was de schade gering. Volgens een Gusto-woordvoerder zal er dan ook bij de aflevering geen vertraging ontstaan. Wie voor deze „Viking Piper" staat, voelt zich een nietig mens. Het gevaarte heeft een lengte van 160 meter en een breedte van 63 meter. De hoogte bedraagt 35 meter waarvan, als de pijpenlegger eenmaal in exploitatie is genomen, 18 meter onder water zal steken. Volgens de ontwerpers is dit een derde soort pijpenlegger die de wereld kent en de grootste die er ooit op deze aarde is gemaakt. Hij heeft dit voordeel dat zelfs bij zeer slecht weer de werkzaamheden op zee normaal kunnen doorgaan. Opdrachtgever is een internationaal consortium, waaraan o.a. Amerikaanse, Engelse, Noorse en Schotse bankiers deelnemen. Het is nog niet bekend onder welke nationaliteit de „Viking Pipe zal worden geregistreerd. Boven op het nu nog 35 meter hoge dek van de Viking Piper hebben twee bokken twee* grote vrachtauto's annex kranen gehesen om ook daar werkzaamheden te verrichten. Deze „reuzen van de weg" hingen als speelgoedauto's in de grote bokken. Op het dek heeft de Gustoleiding tevens een houten kantine neergezet. „Het kost teveel tijd om tijdens de lunchpauzes iedereen met de bouwlift naar beneden te laten gaan", aldus een Gustofunktionaris, „het voordeel is dat het uitzicht grandioos is". Met de bouw van deze „Viking Piper" is in februari 1973 begonnen. Volgens plan zal hij in april van dit jaar worden afgeleverd. Bij de construktie is 20.000 ton staal gebruikt. By de constructie z|jn dagelijks zo'n 600 medewerkers betrokken. Dit zyn overigens niet alleen personeelsleden van de Gusto I.H.C. groep maar ook van toeieverlngsbedryven. Eenmaal ln exploitatie zyn er 200 mensen aan t boord. Zy vervullen de uiteenlopende funkties zoals ooi. betrokken by de techniek en filmoperateur. Op de Noordzee zal de Viking Piper zyn werkzaamheden verrichten in de nabyheld van booreilanden. Grote tankers kunnen nameiyk niet afmeren by deze booreilanden, maar wel by de pijpenlegger. De Economische Controle Dienst van het Ministerie van Economische Zaken heeft de vestiging van het district Midden-West aan de Scheepmakershaven 51 te Rotterdam per 18 december j.l. opgeheven. Voor zaken de Economische Controle Dienst betreffende kan men zich wenden tot het Districtskantoor Midden-West aan de Hoge Prins Willemstraat 26 te Den Haag, postbus 5012, telefoon 070-512701. Over de Nederlandse wegen ryden duizenden vrachtwagens, waarvan vele een gevaariyke lading vervoeren, zoals benzine. Ook vla de spoor- en vaarwegen worden gevaariyke stoffen vervoerd. Daarmee worden dan bedoeld explosieve, ontvlambare, actieve of andere stoffen die door hun gevaariyke aard schade kunnen toebregen aan mens, dier, plant en goed of aan het milieu. Toch gebeuren er betrekkelijk weinig ongelukken met deze gevaarlijke transporten. Dat komt door de vele veiligheidsmaatregelen die er in acht genomen moeten worden. Er zijn niet alleen talrijke voorschriften gemaakt voor het vervoer van de gevaarlijke stoffen, maar er wordt ook geregeld controle uitgeoefend op de naleving hiervan. Gemeentebesturen hebben de bevoegdheid auto's met gevaarlijke stoffen door middel van aanwijzingsborden speciale routes door hun gemeente te leiden. Ook dit 'is een maatregel in het belang van de veiligheid. Door de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is een vouwblad uitgegeven met een beknopt overzicht van de problematiek, de voorschriften en de controle op het Vervoer van gevaarlijke Stoffen. Dit vouwblad is aan alle bedrijven die gevaarlijke stoffen vervoeren gezonden. Belangstellenden kunnen het vouwblad aanvragen bij de afdeling Voorlichting Verkeer en Waterstaat, Plesmanweg 4 Den Haag, telefoon 070-747120 of 747710. jaar, de verrassing van hun leven. Zij hadden de hoofdprijs acht waardebonnen van vijfentwingig gulden gewonnen. Vandaar dat Jeanne een beetje zenuwachtig was en snel - ge koffie op tafel toverde. Ecmgenoot Wim had die dag gekookt, omdat hij als herenkapper toch een vrije dag had. Hij werkt nu in Maassluis, na eerst bij Collé gewerkt te hebben. Jeanne is in Rotterdam op kantoor, maar wil het toch ook een beetje dichterbij zoeken. Hoe of ze elkaar hebben leren kennen? Gewoon vier jaar geleden op een vakantie in Epe. Het "bleef „aan" tussen hun en toen werd er hard gespaard. Want ze wilden wel graag een nestje bouwen. Die aanbieding kwam in maart en toen was het breken en weer opbouwen geblazen. Met hulp van diverse zwagers, want ze komen beiden uit een grote familie. Vandaar dat ze ook met een autobus naar het stadhuis in Rotterdam zijn gereden. Jeanne woonde dichtbij het Feyenoordstadion. vandaar dat Wim nu ook een vervente Feyenoordsupporter geworden is. Het huis is erg leuk geworden. Een grote huiskamer en een slaapkamer. Een douche, toilet en gezellige vierkante *30/ keuken. Met alles erop en eraan. Grote diepe kasten. Een fraai eikenhout bergmeubel met sloten erop. Afkomstig uit België. Een fantastische eethoek. Zij hebben wel smaak gehad deze twee. Samen hebben ze het gedichtje gemaakt: Ons huweiyk wordt verbonden ln de mooiste tyd van het jaar. Kerstmis nog by onze ouders, met het nieuwe jaar een paar. Met heel veel Idealen en veel puin en gruis. Starten wy tezamen ln ons verbouwde huls. Na loting kwamen zij als prijswinnaars uit de bus. Een leuk stel mensen. Enorm blij met al die waardebonnen. Dat is iedere keer weer een feest apart om die uit te mogen reiken. De tweede prijs gaat deze keer naar Koos en Lenny Kievit, Lampioenstraat 12, Spijkenisse en de derde prijs naar Dirk en Wil v.d. Heuvel, Amperestraat 14. Zij kunnen op ons kantoor aan de Broersvest 125 (van 9 tot 6 uur) elk drie waardebonnen van vijfentwintig gulden afhalen. Te besteden bij de winkeliers op de pagina „De gelukkigste dag in uw leven". Wie of we in februari gelukkig mogen maken? U' stuurt uw ondertrouwkaarten maar in. Ze was er helemaal zenuwachtig van Jeanne Rommelse, sinds 27 december mevrouw Rissema. Donderdagavond belden de fotograaf en Ik voor niets by hun in de Goereesestraat 13. Al brandde wel het licht in de hulskamer en was een voorbyganger zo vrlendeiyk ons naar het huls van haar schoonmoeder te verwyzen. Daar spraken we af dat we terug zouden komen. Zij moest maar tegen hun zeggen dat we van een verzekering kwamen. Dat kan toch allemaal als je pas getrouwd bent? Maandagavond waren ze thuis en toen bezorgden we Wim en Jeanne Rissema, 20 en 21

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 30