Openbaar Kunstbezit in 75 Visie op het kunstgebeuren van Vlaamse en Nederlandse kunstenaars Gratis museumkaart Loopt a graag eens een museum binnen? Leest u dan door; u kunt zich veel geld besparen. Want wat is het geval? Er is in Nederland een Stichting Openbaar Kunstbezit, die aan haar abonnees een paspoort verstrekt waarmee u (gratis of met reduktie) toegang hebt tot meer dan honderd musea in Nederland en Vlaanderen. Bent u een wat geregeld museumbezoeker, dan verdient u zelfs binnen korte tijd het hele abonnementsbedrag terug. Want een paar gulden laatje zó achter b(| de kassa van menig museum. En dat is dan nog maar een klein stukje van wat u als abonnee van Openbaar Kunstbezit kunt verwachten. Want daarnaast krijgt u in 4 afleveringen thuis gestuurd een hele jaargang mef informatie over kunst, zo'n 180 bladzijden dik. Veertig grote kleurenreprodukfies. Ver over de honderd zwart-witte afbeeldingen. Een linnen bewaarband. En mocht die band niet meer passen in uw boekenkast (omdat die te vol is), dan kunt u ook kiezen 'voor ingebonden themabrochures waarvan de inhoud gelijk is aan de afleveringen voor het album. Waarover dat alles zal gaan in 1975: Om te beginnen zullen we ons in het eerste halfjaar bij de hand laten nemen door een viertal Vlaamse en Nederlandse beeldende kunstenaars. Zij zullen ons hun persoonlijke visie op de kunstgeschiedenis en het kunstgebeuren onthullen aan de hand van kunstwerken, die zij in het museum van hun keuze uitzoeken. Openbaar kunstbezit zorgt ervoor dat u reprodukties van de gekozen kunstwerken in huis heeft. Vervolgens zendt de NOS over de keuze van elke kunstenaar vijf wekelijkse radioprogramma's van 10 minuten en een televisie-programma van 25 minuten uit. Maar dat is nog niet alles: ten tijde van deze radio- en televisieuitzendingen kunt u zelf de kunstwerken gaan bekijken in het betreffende museum, waar alles in een klein zaaltje overzichtelijk bij elkaar zal worden gehangen. Openbaar kunstbezit hoopt met deze nieuwe vorm van presentatie een nog aktiever wisselwerking te bereiken tussen kunstverkreproduktie-televisieradio-kunstwerk. U ziet: een eerlijk stuivertje wisselen tussen Nederland en Vlaanderen. De thema's voor het tweede halfjaar zijn nog niet precies bekend, maar zullen van een heel andere aard zijn dan die in het eerste halfjaar. Met elkaar geloven wij, een bijzonder boeiende jaargang Openbaar kunstbezit. Dat alles samen voor tweeëntwintig en een halve gulden. Dat kan zo goedkoop, omdat Openbaar kunstbezit geen winst hoeft te maken. Elk djjbbeltje komt bij u terug, ƒ.22,50 storten op postgiro 1665, Openbaar kunstbezit, Amsterdam, voor een complete jaargang 1975 (die half januari begint). Alle inlichtingen: Postbus 5555, Amsterdam. De Nederlandse kunstenaar Ger van Elk komt als tweede aan de beurt en kiest werk uit de collectie van het Stedelijk Museum in Amsterdam. Dan zal het gaan over werk van o.a. Pierre Lucassen en Jan Dibbets. Ook deze werken kunt u, bij elkaar gebracht gaan bekijken in het „Stedelijk" in Amsterdam, omstreeks februari/maart 1975. Op dit ogenblik onthullen wij u alleen de namen van de eerste twee kunstenaars, die ons zullen voorgaan. De Vlaamse kunstenaar Roger Raveel kiest werk uit het Museum voor Schone kunsten in Gent, bijvoorbeeld een Schilderij uit de school van Lucas Granach (16e eeuw), van Constant Permeke, Gust de Smet, René Magritte, Raoul de Keyzer en Jim Dine. Dit alles kunt u zelf in Gent gaan bekijken op,de tentoonstelling die voorzien is in de periode januari/februari 1975. Doornenkroning", uit de school van Lucas Cranach (16e eeuw), Keuken interieur" van Jan Brusselmans. ,Het balkon", schilderij van René Magritte,

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 42