Sint Radboud in het huldigings zonnetje Oecumenische dienst in de Grote Kerk 15.000 GULDEN VOOR VIERING 4e EN 5e MEI EIGENRAAM BV VLAARDINGEN EXPOHAL Peugeot occasions (010) 35.79.00* gegarandeerd goed HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - VRIJDAG 17 JANUARI 1975 De jongste Radboud-muzikant, de 14-jarige René Olsthoom, kreeg een „kontje" en moeht de wimpel aan het korpsvaandel vastknopen. De heer J. Th. Lansbergen... ...en de heer H. C. Lansbergen, kregen beiden het gouden insigne van de bond (met smaragd) door de heer Duynsté opgespeld. De blauwe wimpel wordt overhandigd. De heer A. H. M. Habets, voorzitter Nederlandse Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland zei het zaterdagavond zo treffend op de feestavond van het R.K. Harmoniegezelschap „St. Radboud" dat het destijds de Limburgse mergelwerkers van de St. Jacobuskerk waren, die ervoor zorgden, dat ,,St. Radboud" werd opgericht. U heeft het op 21 december in Haarlem gemaakt, aldus spreker. Het was spannend vanaf het eer= ste moment en gewoon enorm dat u gepresteerd heeft. In ZuidHolland bent u de enige vereniging in de Zuid-Hollandse Bond, die een wimpel gehaald heeft. Dit is alleen te danken aan de goede samenwerking met de directeur. De heer Habets sprak er zijn voldoening over uit dat „St Radboud" over zoveel jeugd beschikt, waardoor de muziek zich als een olievlek verspreidt. U zit nu in de ere-afdeling, aldus spreker. Dat geeft moed om nog verder te werken. Het deed spreker enorm genoegen namens de Zuid-Hollandse Bond de zo vurig begeerde wimpel uit te kunnen reiken aan de dirigent, de heer J. Segers, die hem onder dank en luid applaus in ont= vangst nam. De jongste muzikant de 14 jarige René Olsthoorn kreeg een „zetje" en mocht de wimpel aan het vaandel hechten. De heer J. Duynsté, voorzitter van de ZuidHollandse Bond sprak eveneens zijn gelukwens uit. Al moest hij er wel bij aanstippen, dat de heer Habets niet zo'n goede historicus was, want het was voor de tweede maal dat de Blauwe Wimpel in Zuid-Holland was uitgereikt. Het deed hem genoegen dat de Bondsconcourbeker de reis naar huis had overleefd. Zo enthousiast was hij in beslag genomen. Het muziekgezelschap „St. Radboud" uit Kethel was destijds genoemd naar de heilige St. Radboud, van wie bekend was dat hij een doorbijter was. Hij was ook konsekwent, had veel fantasie. Dat geeft dit1 muziekgezelschap ook aan, aldus de spreker. Aan het einde van zijn kerklatijn gekomen herinnerde spreker aan nog twee wimpels, die te veroveren zijn. Waarna hij als bijzonder cadeau aan de mannen van „St. Radboud" toezegde, dat zij een speciale ouverture zouden krijgen geschreven door Henk van Lijnschoten. Die de heer Segers eerdaags zal ontvangen. Daarna ging de heer Duynsté over tot het huldigen van twee trouwe leden, die 50 jaar lid waren van „St. Radboud". Het betrof hier de heren H. Naar aanleiding van de internationale „Week voor gebed voor de eenheid der christenen" houdt de plaatselijke Raad van Kerken een oecomenische dienst. De Raad van Kerken nodigt u gaarne uit deze oecomenische dienst, die aanstaande zondag 19 januari in de Grote Kerk te Schiedam wordt gehouden, mede te maken. Aanvang 10 uur v.m. Thema voor deze dienst is het internationale thema voor de week van gebed: „Gods doel: Alle dingen in Christus" naar aanleiding van Efeze 1: 3-10. In de dienst zullen voorgaan de pastores kap. drs. J. Groot O.P. en ds. S. Tijmstra. U en de uwen zijn hartelijk welkom. Bolmers Het gemeentebestuur zal een gepaste viering van de 30e nationale feestdag op 5 mei en de 30ste maal dat op de avond daarvoor de doden uit de tweede wereldoorlog worden herdacht, steunen. Dat zei burgemeester Arie Lems tijdens de behandeling van de ge meentebegroting. Het college denkt dat er uit de gemeentekas een bedrag van ƒ.15.000,voor deze viering beschikbaar kan worden gesteld. Het gemeentebestuur heeft de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen verzocht om de viering van Koninginnedag op 30 april en 5 mei. wanneer iedereen vrij is, in elkaar te laten overlopen. Voor de 4e mei wordt 's-avonds gedacht aan een herden kingsdienst in de Grote Kerk. Hiervoor is contact opgenomen met het Voor malig Verzet Nederland en met de Expoge, de vereniging van ex-politieke gevangenen. C. en J. Th. Lansbergen, die allebei verdienstelijk werk voor de vereniging hadden verricht. Hij speldde hun het gouden insigne van de bond met smaragd op en bood hun zijn gelukwensen aan. De voorzitter van „St. Radboud" de heer G. M. Heydra wenste „ome Henk" en „ome Koos" namens alle leden heel veel qeluk met deze onderscheiding. De fel omstreden Blauwe Wimpel is in het bezit van „St. Rad= boud" en dat zal juist deze getrouwen dienst doen, aldus spreker, die ook hun vrouwen in de huldiging betrok en hun een fraaie kamerplant aanbood. Voorts dankte de heer Heydra de beide sprea kers van deze avond, waarna „The Confetti Stars" de vro= lijke toon aangaven en het veroveren van de van de Blauwe Wimpel en de ouverture op grandioze wijze werd gevierd. „St. Radboud" eigen. M.W.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 20