Twee maal per dag een cognacje.... IN GESPREK MET „Beter te geven dan te ontvangen Autorijschool AAD van LEEUWEN EIGENRAAM BV VLAARDINGEN receptie? feestje? vergadering? EXPOHAL (010) 35.79.00* Peugeot occasionsgegarandeerd goed onze bovenzaal is er uitermate geschikt voor... neem 'ns kontakt op vleesrestaurant de troubadour telefoon 266472 Hoogstraat 27 Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - VRIJDAG 24 JANUARI 1975 Iedereen kent hem natuurlijk op het bedrijf. Arie Vijfvink 85jaar „Goedemorgen, koffie drinken en welterusten". Lorre, de grote papegaal in de grote kooi kan het allemaal zeggen daar aan de Juli an al aan. Maar hy doet het niet, want de baas heeft het op woensdagmorgen veel te druk. De baas Arte Vijfvinkel viert dan heel opgewekt zjjn 85ste verjaardag en h vanzelfsprekend het middelpunt van het gesprek. Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 Dat was hij ook des middags temidden van zijn beide zoons en het personeel bij Vijfvinkel's Stuwadoors en expeditiebedrijf aan de Gustoweg, toen hem namens de Maatschappij van Handel en Nijverheid een medaille werd uitgereikt met een oorkonde. Arie Vijfvinkel heeft dit bedrijf zelf opgericht, nadat hij als boerenzoon uit een gezin van tien kinderen uit Zuid- Beyerland zijn eigen weg zocht in de maatschappij. Begonnen als arbeider wist hij zich na de dienstjaren in de eerste wereldoorlog op te werken als opzichter in de IJsselhaven en richte later het stuwadoorsbedrijf op, waarin hij met zijn twee zoons de leiding had. Het begon allemaal met sinaasappelen in de Roterdamse haven, maar hij had het geluk mee en in de laatste wereldoorlog had hij de aardappelen van Vebena. En het liep allemaal lekker, zodat hij op 70-jarige leeftijd tegen zijn zoons zei: „jullie bekijken het maar". Maar hij bleef werken. Wordt nu nog elke morgen met de auto om half 10 gehaald en zo tussen half 6 en 6 uur thuisgebracht. In een eenzaam huis, want zijn vrouw is tien jaar geleden overleden. Ook verloor hij een zoon en een dochter. Het huishouden doet hy zelf, al heeft hij tweemaal In de week huishoudemke hulp. Koken kan hfj als de beste, maar op zondag is hf| altijd te gast by zyn jongste zoon. En de feestdagen in december brengt hy by zyn dochter door In Nyverdal. REIZEN Hy houdt veel van reizen. Rookt een tekkere sigaar en beeft zo zyn eigen plekje by het raam. Om het kwartier laat een van de mooie klokken zich I horen en verder staat dit huls vol met mooie planten. Arie Vijfvinkel is in Duitsland en Italië geweest. Maakte al driemaal een bootreis naar Amerika, waar verschillende neven van hem wonen. Is in Israel geweest en bracht toen tot grote pret van de dochters en I schoondochters mooie geborduurde jurken mee uit de kibboets. De maten had hij goed in zijn hoofd geprent. De mooiste reis tot nu toe vond hij naar Noorwegen. Eenmaal heeft zijn dochter uit Nijverdal tijdens een bootreis naar Amerika twee jaar geleden met bingo een prijs van 90 cognacje en voelt zich daar happy by. Ieder mens is by hem geiyk en hy gaat van het standpunt uit, dat het beter ls te geven dan te ontvangen. dollar gewonnen. Die „snoepreisjes" werden altijd door vader Vijfvinkel betaald. Hy ls altyd opgewekt en kan het heel goed vinden met het personeel In het bedryf bestaande uit 40 man. Ai 40 jaar drinkt hy tweemaal per dag een De heer Vijfwinkel met een van zijn zoons in het direetiekantoor. Ziek is hij in al die jaren slechts eenmaal geweest. Alleen heeft hij tweemaal een ongeluk gehad op het bedrijf. Eén keer een plaat tegen het been gehad en de tweede keer een vat rode menie op zijn hoofd. Maar hij genas gauw. Begonnen als boerenarbeider heeft hij door hard werken bereikt dat hij eigenaar werd van het grote bedrijf in de Merwedehaven, dat heel zijn leven uitmaakt. Hij is er trots op, dat hij nog meetelt en kijkt elke morgen naar de auto uit, die hem op komt halen. Dan voelt hij zich in zijn element. Op de morgen van zijn 85ste verjaardag staat de telefoon niet stil. De huiskamer zit vol met visite. Een zuster van hem van 80 en een ■iuwfiikaR-jé schoonzuster van 88 jaar. De naaste buren met wie Arie het goed kan vinden. Het was gezellig even een praatje te maken met deze hoogbejaarde en vieve stadgenoot. Die In de late namiddag vandaag een receptie kreeg aangeboden naar aanleiding van het feit, dat hij op 22 januari zyn 85ste verjaardag vierde. De cargadoors zyn hem niet vergeten. In zo'n prachtige conditie is het gemakkelijk zeggen: nog vele jaren. M.W. Kisten voor de Spaanse noordkust: Bilbao. Monter beklimt de heer Vijfwinkel nog steeds de loopplanken van de schepen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12