DERAG ALS KLANKBORD VOOR KOOR- EN ORKESTREPETITIES Inspraak bij herbestrating 10-40% KORTING Stadsblad mieke wmntenbagch GS accoord met modernisering Passagetheater ECHTE OPRUIMIN Het Nieuwe OP ALLE PERZISCHE TAPIJTEN i-rr HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - VRIJDAG 24 JANUARI 1975 SCHIEDAM EIGEN BUS IU heeft al zo dikwijls in ons blad een aankondiging van het gemengd koor „Euphonia" gelezen, wanneer het moest zingen in de kapel van het Noletziekenhnis, dat een kennismaking met dit koor wel nodig was. En wét voor een koor? Zeg maar gerost koren, want het bestaat alt een gemengd koor, een gekomblneerd koor, een tienerkoor en maar liefst drie kinderkoren, t.w. twee in Groenoord (repetities zaterdagmorgen in het Schepphnls van 10 tot half 12 en van kwart voor 12 tot kwart over 1. Op zaterdagmiddag in „De Dukdalf' aan de Rijnstraat 1 van half 3 tot half 5). Een bloeiende vereniging. Dos met veel stemmenmaterlaal, al is er ook hier een groot tekort aan bassen en tenoren. In totaal 5 op de 32 leden. Maar men biyft vol goede moed, want het zal de eerste keer niet zj)n, dat er dankz(j deze pagina zich nieuwe leden meldden. „Euphonia" bestond eigenlijk al vóór de oorlog en is toen door mensen van Van Gend Loos opgericht. In de oorlog spate alles uit elkaar, maar men kwam daarna terug. Men stak de hoofden bij elkaar en op 16 februari 1950 was „Euphonia" weer een feit. Voorziter was toen de heer Bruggemans, opgevolgd door de heer Ronteltap en later mevrouw Overdevest. Dirigent hiervan is de heer Dick Stam. Niet alleen een uitstekende dirigent, doch ook componist en ijverig redaktielid van het maandblad „Euphonianieuws". Voorzien van pakkende tekst en leuke spreuken en tekeningen. Het bestuui wordt gevormd door de heer K. H. Smit, voorziter, A. J. Oomen, secretaris, penningmeesteresse mevrouw A. Ruigrok-v.d. Tuin, bibliothecaresse B. F. M. Smit en commissaresse J. Smit. Het tienerkoor heeft ook een eigen bestuur, bestaande uit Bea Smit, Suze Bos, Mathieu Stam en Fred van Bakel. Op donderdagavond van 7 tot kwart over 8 repeteert het tienerkoor en van kwart voor 9 tot ongeveer half 11 het gemengd koor in het gebouw aan de Rijnstraat 1. glasheldere sopraan, die de aandacht gevangen houdt. Heel levendig het „Into each life some rain must fall". Muziek A. Roberts en D. Fischer. Bewerking gemengd koor: Dick Stam. „Old black Joe" in de bewerking van Dick Stam wordt het slotlied. Geestig het uitdagende „I'm coming". Het betekent het slot van een gezellige repetitieavond. Waarbij tussendoor om de kelen te smeren koffie werd gedronken. U weet nu wie „Euphonia" is. „Euphonia" dat onlangs in Chaam heeft gezongen, toen Arno Oomen daar het meisje van zijn hart trouwde. „Euphonia" dat een bekende klank heeft in het dienstencentrum „De 4 Molens". De „Meerpaal" en „Valkenhof' in Vlaardingen. Vorig jaar twee uitvoeringen gegeven voor de Katholieke Bond van bejaarden in Vlaardingen enz. enz. En toch geen uitgesproken Katholiek koor is. Iedereen is er van harte welkom. Het lidmaatschap bij „Euphonia" bedraagt ƒ.6,50 per maand. Zo nu weet u alles van „Euphonia" en ik zou graag willen besluiten met het eigen lied op tekst van Corn. Ronteltap (bijna 25 jaar lid). Hier komt het dan: Dames, heren onze leden zingen hier een melodie Hoort hun mening onomstreden van een goede harmonie. Eendracht is ons doel en streven Harmonie saamhorigheid de garantie wordt gegeven van een volstrekte neutraliteit. Naast het zingen en studeren heerst er ook gezelligheid, Om de zanglust aan te leren, wisselt kunst en lijn op tijd. Zing onze woorden na „Euphonia", „Euphonia", zing onze woorden na: leve ons koor „Euphonia". De muziek was vanzelfsprekend van Dick Stam. Secretarissen: mag ik een repetitieplaats van u horen? Dan kom ik met de fotograaf al aangedraafd. Want we zijn altijd bij alle zangers en zangeressen welkom. Ook bij de muziekverenigingen MIEKE Gedeputeerde Staten van de provincie ZuidHolland, hebben de goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij een krediet van ƒ.834.308, is verleend voor de modernisering van het Passagetheater. koren. De griep heett wat leden uitgevloerd, maar anders is de opkomst altijd bijzonder groot. We gaan nu verder met het gemeng koor, dat inzet „Abendfriede am Rhein" van Mathieu Neumann. Het „Avé Maria" van Jacob Arcadelt. Ik luister stil naar deze mensen. Jammer beslist, dat ze hier moeten repeteren. De akoestiek is niet goed. Het geluid blijft tegen de balken hangen. Maar om een zaal te huren is elke week geld nodig. Hé, daar klinkt een oud schoolliedje: „De Waldhoorn" van F. Silcher in het arrangement van Dick Stam. Ik betrap me erop, dat ik het zachtjes mee neurie. Geweldig, die tenoren en bassen. Ik hoop dat de heren zangers in onze stad dit lezen en het koor met hun onmisbare stemmen komen ondersteunen. Het „Eingangschor", chor der landleute uit de zo bekende opera „Cavalleria Rusticana" van P. Mascagni. De inzet klinkt goed. „Deep River" van Jan Vermulst, een van de negro-spirituak. Gevolgd door „Oktoberlied" op tekst van P. J. CarrièreBilheimer, muziek van Dick Stam. Idem het lied „Het valt niet licht". „Machtige eendracht" van A. M. Zuyderkamp s.r. Het derde couplet wordt even herhaald, klinkt niet goed naar het oordeel van de dirigent en organist. Heel opgewekt ,,Hab' sonne im Herzen" van Jos Vliegener. Gedragen en heel krachtig het „Sanctus" van Franz Schubert met tussenzang van een mooie alt en geneurie van de anderen. In „Home sweet home" een Euphonia, een klankvolle en bloeiende vereniging Door de dienst Gemeentewerken afd. Stedebouw worden op dinsdag 28, woensdag 29 en donderdag 30 januari in het schoolgebouw aan de Zwartewaalsestraat 16, contact bijeenkomsten gehouden, telkens van 19 uur tot 21.30 uur, voor een aantal bewoners in Schiedam-Zuid. Het gaat om de plannen voor de herbestrating van de Geervlietsestraat, de Brielsestraat en het deel van de Havendijk tussen Abbenbroekse straat en de Poortugaalsestraat, die weer ingericht zullen worden tot „leefstraat". Zoals dat met een vijftal straten daar in de buurt is gebeurd. De afd. Stedebouw heeft reeds overleg gepleegd met een werkgroep van de Bewonersvereniging in Schiedam- Zuid, die ook een enquête heeft gehouden onder de bewoners. Aan de hand daarvan zijn schetstekeningen gemaakt. De bewoners kunnen nu op de bovengemelde samenkomsten nu zelf de tekeningen bekijken en hun zegje daarover doen, ook hun wensen en suggesties naar voren brengen. Vorig jaar ziin in april soortgelijke bijeenkomsten gehouden, die pretige contacten hebben opgeleverd. Temidden van allerlei spulletjes van de kleuterschool zitten de leden van het koor drums, Carl Smit bongo's en Frans Bel slagwerk. „Heer laat uw licht ons hart bereiken". Ze zongen het jl. zondag in de kapel van het Noletziekenhuis waar ze kind aan huis zijn. spelen? Op de club, op de club enz." de andere twee musicals heten „Klassestrijd" en „Op de markt". Als de repetitietijd van de tieners om is, worden ze met het busje en enkele particuliere auto's naar huis gebracht. In de pauze praat ik even met de dirigent, die zeer tevreden is met zijn onverstoorbaar te zingen. Organist/dirigent Dick Stam houdt achter zSi orgel de boel goed in de gaten. stencilmachine voor het maandblad. Men vraagt zich in dit blad af of er niet ergens een filantroop in de stad woont, die de vereniging een beetje op de goede weg kan helpen. Misschien wel handig te weten dat u voorƒ.15,donateur kan worden per jaar en dat het gironummer van de vooruitzicht. Twee repetities heb ik meegemaakt. Een van het tienerkoor en een van het gemengd koor. Goed stemmenmateriaal dat zingt met Dick Stam achter het orgel en begeleiding voorts van een combo, bestaande uit gitarist Bert Stam, Mathieu Stam, DRIE MUSICALS Dick Stam componeerde 7 liederen en schreef drie musicals. Uit een daarvan „De Rommel maar aan Club" werden liedjes gezongen met orgelbegeleiding nu van de jonge mevrouw Bep Koevermans. „Waar kan je stoeien en cc», Men heeft als enige zangvereniging in Schiedam de beschikking over een eigen bus, waarmede de jongens en meisjes van en naar huis worden gebracht. Om geen enkel risico te nemen van zo laat alleen op straat te lopen. Die bus heeft wel zijn beste jaren gehad en men is dan ook druk aan het sparen voor een nieuwe. Het orgel moet ook nodig vernieuwd worden, een andere gitaar zou geen luxe zijn. Net zo goed als schrijfmachines en een penningmeester van „Euphonia", Delflandseweg 530 is: 1779880. Op 16 februari van dit jaar bestaat „Euphonia" trouwens 25 jaar. Hoe men dit precies gaat vieren, weet men nog niet helemaal zeker. Het tienerkoor bestaat volgend jaar alweer 15 jaar. Feesten genoeg dus in het SS**"» 's Maandags tot 13.00 gesloten/koopavonden geopend. De opruiming begint 16 Januari. ■zvVvV DtRA0 Grootste Importeur van Rotterdam. Wl| leveren uitsluitend Perzische tapijten van betrouwbare kwaliteit met 100 pet garantie. ROTTERDAM: Boezemweg 136-138, tel. 010-14.06.19 t.o. Veemarkt lijn 1-3-8-9 en bus 36 en 37. HILLEGERSBERG: Freerlcksplaats 9, tel.: 010-18.77.00 lijn 4, bus 35, vanuit omliggende gemeenten brelkbaar met liln 2 en 4, Rubensplein 12, tel. 010-26.19.75, bus 52, 54, 59 vanuit Westland bereikbaar met lijn 53.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 22