Geen tweede dag vormingsonderwijs in Schiedam Demonstratie in DC De Woudhoek C »w,/ Neveda- breimodelleri' show voor leden NKV r CASSETTES 109. C.KOK CENTRAAL De plannen van het Expogé UVG gaat carnavallen Modieuze brillen uit bekende modehuizen m GERO en W.M.F. 50 dumugunii testing brillen A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 v.a. Chemische Wdssenj HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 24 JANUARI 1975 BANKETBAKKERIJ Het juiste adros. Gocn filialen - Tel. 267823 Het Vormingscentrum „Waterweggebied-Noord", dat in de Louis Raemakerstraat in Schiedam ls gevestigd, ziet geen kans om de 15-jarigen die de school verlaten en gaan werken een tweede dag vormingsonderwijs te geven. Dit onderwjjs is bij de wet verplicht gesteld. Jongelui die de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt gaan drie dagen werken en krijgen twee dagen onderricht op de vormingscentra die overal in het land zjfn gevestigd. De reden dat het Schiedam se vormingscentrum met deze tweede dag gaat stoppen ligt In het feit dat het houten gebouw aan de Louis Raemakerstraat veel te klein is en men voor een gedeelte toch al was uitgeweken naar een schoolgebouw aan de Cath. Beermanstraat In Roterdam-West. De afstand vindt men een te groot bezwaar, terwijl vormingsleerlingen zelf de tram kosten moesten betalen. De eerste dag vormingsonderwijs kan men wel bljjven volgen in het houten gebouwtje aan de Louis Raemakerstraat. De leiding van het vormingscentrum spreekt de verwachting uit dat in de toekomst wel een eventuele tweede dag kan worden gerealiseerd, maar dan onder betere omstandigheden. Vormingscentrum Nieuwe Waterweg Noord. Deze week hield de vereniging van het v.m. verzet Expogé een contactavond bij Rinus v.d. Most aan de Vlaardingerdijk. Spreker was die avond de heer Ed den Brabander, die de aandacht gevangen wist te houden. Besloten werd op deze bijeenkomst dat men op zaterdag 3 mei het 30-jarig bestaan van de Expogé viert met een etentje in „De Rank". Nadere berichten volgen nog. Op 4 mei heeft een herdenkingsbijeenkomst plaats in de Grote Kerk, waarbij het koor en het orkest van Wilton-Fijenoord de cantate van L. Giphart zal doen horen. Spreker op die avond is oud burgemeester W. Thomassen van Roterdam. Evenals vorige jaren gaat de handbalvereniging U.V.G. weer uitgebreid het carnaval vieren en wel op zaterdag 8 februari in de grote zaal van „De Rank" aan de Schiedamseweg in Kethel. Het wordt zoals ieder jaar bij U.V.G. weer een gezellige toestand met een geweldige band. Waarbij het natuurlijk leuk zou zijn als iedereen verkleed kwam, hoewel dit vanzelfsprekend niet verplicht is. Alle ouders, familieleden, vrienden en bekenden van U.V.G.-leden zijn natuurlijk van harte welkom. De avond begint omstreeks acht uur. Op woensdag 29 januari geeft het Produktschap voor Groenten en Fruit een demonstratiemiddag in het dienstencentrum „De Woudhoek" gevestigd in de Heyermansflat. Aanvang 14.30 uur, vrije toegang. o.a. Dior, Lanvin, Giovannini, enz. LJL HÉ Ik zit met een probleem. Een levensgroot probleem. Een bewoner van het Albert van Raaltepleln (drie hoog) heeft mJJ opgebeld, dat hjj een conflict heeft met de gemeente, omdat die niet wil dat de ruiten gewassen worden. Of ik daar even notitie van wilde nemen. Ik heb dat braaf gedaan, maar nu zit Ik toch wel met die vraag ln mjjn maag. Want wie moet Ik daarvoor bellen? Die mjjnheer kan straks niet meer door zjjn ruiten kjjken. De glazenwasser ln Groenoord is zonder werk. Ik hoop dat iemand van de gemeente dit leest, morgen de telefoon pakt, of nee, morgen natuurlijk niet. Een goed begin is altjjd prachtig op de eerste dag van de week. Dan komt dat allemaal in orde en weet ik zeker dat die mijnheer weer glimmende ramen heeft. Waar overigens met al die buien regen maar biter weinig kans op is. Maar ze zullen er ln ieder geval beter uitzien dan nu het geval ls. Wie helpt? MIEKE Geometrische bril in witmetaai met gekleurde binnenrand geel, rood of blauw 52,80 Ziekenf.leden27,24 Exclusieve damesbril in cellu loid met transparante kleuren 89,50 Ziekenf.leden56,60 De bekende druppelbril in wit metaal, grijs en zwart. 53, Ziekenf.leden27,40 Woensdagavond had In gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een zeer gevarieerde breimodellenshow plaats voor de leden van de Nederlandse Katholieke Vrouwenbond, afd. Stad, Nieuwland en Kethel. Een volle zaal ondanks de hevige storm en regen, was er het bewijs van dat er belangstelling voor bestond en geen wonder. We gaan allemaal weer terug naar de jaren dertig, toen de breinaalden hevig rikketikten in menig gezin. Vandaar dat Neveda (er zijn drie fabrieken n.l. in Leiden, Veenendaal en Lokeren, België) pas twee breiboeken heeft uitgegeven met duidelijke beschrijvingen voor de prijs van ƒ.2,95. Vraag er in uw handwerkzaak, bijv. op de Roterdamdijk, Hoogstraat en in de Sterwinkels naar. Daar is vanzelfsprekend het assortiment wol verkrijgbaar. Speaker tijdens deze wervelende show was de heer G. Atsma, die na het openingswoord van mevrouw A. Vissers, voorzitster N.K.V., afd. Stad, alle dames eveneens een hartelijk welkom had toegeroepen. Er waren zes minimannequins, t.w. de kleine Ida, de modebewuste Rudie, die met elegante draaibewegingen den volke zijn kreaties die hij droeg, toonde. Het leukste van dit alles was dat Ida, Rudie, Steef, Yvonne, Exclusief herenmodel, wit metaai, gecodineerd met smal le neus 102, Ziekenf.leden82, Luciënne en Kees raseente Schiedammertjes waren, die zich deze avond ineens voor het showblok geplaatst zagen; maar er zich met alle ontwapenende charme doorheen sloegen. Zo tussendoor misschien wel leuk voor u te weten, dat er maar liefst veertig verschillende Neveda-wolsoorten zijn: 700 kleuren, 229 handwerkkleuren en 104 kleuren in smyrnawol. Een kleine expositie hiervan lag achterin de zaal op tafels en op de grond. In verband met een te houden handwerk-expositie op de jaarbeurs in Utrecht volgende week donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag, was de voorraad maar zo klein. Ida toonde een beeldig paarse maillot, truitje en overgooier in de kleuren paars en groen. Alles kan tegenwoordig wat de kleurenstelling betreft. Rudi had een soort brandweerrode trui aan met ingebreide kabelmotiefjes. Luciënne droeg een grappig jasje zonder >1 BROERSVEST 93 - TEL. 267937 knoopsluiting doch met een ceintuur en bijpassende muts met Mexicaans motief. De wol van Engels procédé kan gewoon in de machine gewassen worden. Steef had een grappige trui aan, wit met rood bovenstuk en de cijfers 1 tot 10 in blauwe wol erop gemaasd. Geen angst dus voor inbreien. Yvonne droeg een trui van naturel diagonaal gebreid en Kees een rode slipover met diepe v-hals, afgewerkt met wit, lichtblauw en donkerblauw als garnering. Een spencer van gemeleerde wol, leuke biesjes langs de hals en armsgaten. Een trui met een voorpand in drie kleuren. Het typische hiervan is, dat de derde kleur erop is gemaasd. Een leuk blauw klassiek vestje met wit motiefje op blauwe ondergrond. Fraai, de trui met een Noors motief, doorlopend tot op de kop van de schouders, hoge kol. Een grappige tuinbroek met leuke cijfers erop gemaasd. KABELSTEEK FAVORIET De kabelsteek in al zijn variaties is sterk favoriet. Ik zag hem, aangebracht in diverse vlote spencers, truien en jasjes. Heel modern het knooploze jasje met de ceintuur. Vooral van dikke wol vervaardigd, erg vlot. Heel mooi, maar moeilijk, het Ierse vissersmotief; iets voor de ervaren breisters. Een naturel jongenstrui met ingewikkelde kabelmotieven, maar erg sportief. Heel leuk het lichtblauwe twinsetje, truitje zonder mouwen, hetgeen trots getoond werd. Een royaal gebreide wijnrode trui met wit motief. Een mosgroene spencer met rood ingebreide motiefjes. Belangrijk zijn de kleuren voor het kind, dat heus al een eigen voorkeur heeft. Een alleraardigste wintertrui met bijpassende sportieve muts. De gehaakte of gebreide mutjes zijn op het ogenblik erg modern. Van belang is voor kinderen dat de werkstukken van synthetische wol gebreid zijn. Alle vlekken gaan er hierbij in de wasmachine uit. Behalve balpoint. Kildaire-tweedwol leent zich uitstekend tot het breien van sportieve kledij en is verkrijgbaar in zeven kleuren. DRESSMAN Na de pauze een presentatie van vier oudere mannequins in de maten 38 en 40. Hoewel de brèipatronen bij Neveda tot 46 verkrijgbaar zijn. Met veel zwier toonde dressman Aad een sportieve trui in twee kleuren gebreid. Een naturel vest in het Ierse vissermotief. Door de kleur kwam dit naaldwerk goed uit de verf. Antoinete, Elly, Joke en Ria weerden zich goed. Heel mooi het sportjasje van blauwe dikke sportwol op naalden 5 gebreid met ceintuur en in kabelmotief. De meerkleurentrui met raglanmouwen oogste veel succes. Zo ook het lang gebreide model met lang boord of het lang vallende jasje. Grappig de jumper van twee kleuren astrakan met het gehaakte hoedje. Spencers met lage V-halzen. Een kleurig gehaakt jasje, heel apart van snit, waarbij een levend model van in de zaal zat. Een ijstenue compleet met sjaal en muts. Heel fijntjes het opengewerkte gehaakte jumpertje met een bijna vorstelijke bijpassende stola. Een lust voor het oog. Bijzonder fraai de herentrui zwart met lichtblauw motief op het voorpand naar figuren uit het oude Griekenland. Een dankbaar applaus vergezelde de mannequins en dressman op hun afscheidsgroet in de zaal. MIEKE REINIGT UW KLEDING BETER M LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele stadI De alternatieve bril. In nikkel of gekleurde randen 22, Ziekenf.leden2,60 contactlenzen onder medische begeleiding, -o- 2Vi jaar garantie op uw complete bril -o- eventueel: klaar terwijl u wacht -o- wij komen ook aan huis -o- 's maandags gesloten -o- 2'A jaar garantie op uw bril Wij komen ook aan huis 's Maandags gesloten HOOGSTRAAT 154 TEL. 26 37 87

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3