met eigenschappen van grote automobiel LOK DE RATTEN NIET Vtrvk&Co 49 jaar perfectie. Zuinigheid en luxe gecombineerd in een volledig nieuwe serie SCHIEDAM VLAARDIIMGEN Op zoek naar stilte Praktisch automatisch 7.000.000 motoren Veiligheid en comfort Hoge mate van betrouw baarheid Voor Auto Mij. B.V. Vink Co is de oudste Ford-Dealer in de Rijnmond heeft in bijna 50 jaar een naam gekregen die spreekt van ervaring en onovertroffen service en biedt u de volledige serie van het op één na 's wereld grootste automobiel-concern. Vink begeleidt zijn Ford-rijders optimaal: service-onderhoud, schadewerkplaats, taxatie, financiering en leasing en steunt daarbij op een achterban van^ 48 specialisten. Westerkade 14-16 - Schiedam - Telefoon 010-264690 en 262558 Ook in Vlaardingen: voor service en verkoop Soendalaan 30. Tel. 010-349644 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 24 JANUARI 1975 FORD's NIEUWE ESCORT Aan de in Europa steeds toenemende vraag naar een automobiel, die zuinig is en toch het volledige genot van het autorijden verschaft wat comfort, specificatie en prestatievermogen be treft, wordt voldaan door de nieuwe Ford Escort, die van 12 februari af in Nederland op de markt komt. Het splinternieuwe ontwerp, de grote mate van luxe en de verfijnde kenmerkende eigenschappen demonstreren de zich wijzigende smaak in de kleine wagen klasse. De nieuwe Escort zal zeker een "trekker" op de RAI zijn. De taak om een opvolger te creëren van Ford's meest populaire model viel toe aan het zelfde team van ingenieurs, dat verantwoordelijk was voor de Granada serie, die een belangrijk deel heeft veroverd van de top van de automobiel fabriek. Als resultaat is de nieuwe Escort naar voren gekomen als een grote wagen in de gedaante van een kleine automobiel. Door gebruik te maken van delen, die oorspronkelijk ontwikkeld waren voor grotere model len automobielen en door een aantal technische verbeteringen aan te bren gen, is de nieuwe Escort niet alleen een langer leven beschoren, doch is ook de betrouwbaarheid toegenomen. Dit komt tot uiting in de verhoogde inruilwaarde, welke tezamen met de geringe onderhoudswerkzaamheden, ertoe hebben geleid, dat de totale bedrijfskosten van de Escort kunnen concurreren met automobielen, die gebouwd werden met Spartaanse zuinigheid als enig doel. Meer dan twee miljoen Escorts werden in de afgelopen zeven jaar gefabriceerd en deze wagen is tevens 's werelds succesvolste geworden in de automo- bielsport. De nieuwe Escort heeft de beste eigenschappen daarvan overge nomen, verloochent haar afkomst niet en combineert deze met een volledig nieuwe vormgeving en belangrijke functionele verbetering in de fabri- kage. De nieuwe uiterlijke vormgeving is vlot, modern en van internationale allure meteen lagere taillelijn en 23% groter glasoppervlak, waardoor een ruimer uitzicht werd verkregen en de inzittenden het gevoel krijgen over belangrijk meer ruimte te beschikken. Doch de meest opvallende resultaten, die met de behandeling van de Escort als ware het een Granada, werden verkregen, zijn een verbeterde be sturing, en handelbaarheid, zowel als vermindering van geluid. Ford's Europese onderzoekingscentra hebben op het gebied van het verminderen van geluidshinder een ware revolutie tot stand gebracht. Specialisten hadden zich tot taak gesteld te bewijzen dat kleine auto mobielen geen geluidsoverlast be hoeven te veroorzaken of oncomfor tabel behoeven zijn. Verfijningen, welke aangebracht wer den aan de ophanging, de inbouw van de motor en de transmissie hebben de geluidshinder, die vaak inherent is aan de kleine wagenklasse, tot een mini mum teruggebracht. Speciale aandacht werd besteed aan het terugdringen van weg- en windge ruis bij hoge snelheden. De nieuwe Escort werd als een bijzonder gecom pliceerd muziekinstrument „afge stemd", zodat ongewenste resonaties, die nog resten wanneer met hoge snelheden wordt gereden met een omwentelingssnelheid van de motor van 5.000 t/pm, konden worden afgeleid naar de zijbalken van het chassis en daardoor in veel mindere mate merkbaar zijn. De noodzaak om een maximale zuinigheid in het gebruik te bereiken, vormde een zeer belangrijk deel van het onderzoek, naarmate het „Project Brenda" de codenaam voor de nieuwe Escort -vorderde. Een met behulp van een computer gemaakte.analyse van de kosten, welke de eigenaren van Escorts in verschil lende delen van Europa, moesten betalen voor het gebruik van hun wagen, legde de nadruk op de aktie, die nodig was om de totale jaarlijkse kosten van het berijden van een Escort tot een absoluut minimum te beper ken. Bezuiniging op de brandstof is belangrijk, doch slechts een deel van de totale bezuiniging. Steeds stijgende kosten van arbeidsloon en materiaal noopten tot lagere onderhoudskosten en een langere levensduur van banden, remvoeringen en andere onderdelen. Bijv. het ontstekingssysteem van de nieuwe Escort werd zo ontworpen, dat servicebeurten slechts na iedere 10.000 km. nodig zijn, zonder in kwaliteit achteruit te gaan. Dit waarborgt, dat de motor zijn beste prestatie kan blijven leveren en het brandstofverbuik laag kan houden, zonder dat het nodig is deze herhaaldelijk te laten bijstellen. Voordelig, automatisch autorijden is ook met een kleine wagen werkelijk heid geworden met Ford's nieuwe C3 automatische versnellingsbak, welke nu voor het eerst ter beschikking is gekomen voor de Escort. Deze werd speciaal ontworpen voor de Kent motoren, die in Escorts worden ingebouwd. Daardoor is het mogelijk geworden te genieten van het automa tisch autorijden, zonder te worden geconfronteerd met hoge brandstof kosten en vermindering van het prestatievermogen. Meer dan zeven miljoen Kent motoren werden door Ford gefabriceerd en deze sterke krachtbron is nu zodanig verfijnd, dat zij bijzonder hoge pres taties kan leveren en in hoge mate betrouwbaar is geworden. Bij de nieuwe Escort modellen kan een keuze worden gemaakt uit de 1100 en 1300 Kent motoren, terwijl de 1600 cc versie verkrijgbaar is voor de Sport en de superluxueuze Chia modellen. Dit is de eerste maal dat deze 1600 cc motor welke zo succelvol is gebleken in de Escort Mexico kan worden aangeboden in een automobiel die in massa wordt geproduceerd. De nieuwe Escort is voorzien van een overvloed van onderdelen, die bijdra gen tot de veiligheid en het comfort van de inzittenden van de wagen. Nieuwe gemakkelijke verstelbare stoe len werden aangebracht, de door de berijder te bedienen apparatuur is ergonomisch (gemakkelijk bereikbaar) aangebracht, er is een nieuw instru mentenbord, dat reeds een onder scheiding heeft verdiend; grotere, van gescheiden leidingen voorziene, zelf stellende remmen en het beroemde geworden „Aeroflow" verwarmings- en ventilatiesysteem werd zelf nog verder verbeterd. Er zijn modellen die voorzien zijn van een groot aantal tot de standaard uitrusting behorende extra's, w.o. radiaalbanden, achterruitverwarming, ruitewissers met twee snelheden en krachtige elektrische ruitesproeiers. Maar wat tot de standaarduitrusting van alle modellen in deze serie behoort van het goedkoopste model tot aan de luxueus uitgeruste Sport en Ghia modellen toe is de hoge mate van betrouwbaarheid, welke in deze klasse niet wordt geëvenaard. De nieuwe Escort werd onderworpen aan een volledig research- en ontwikkelings programma, ondanks het gebruik van een motorserie, die reeds een hoge mate van perfectie heeft bereikt, ondanks de gebruikmaking van vele onderdelen, die hun kwaliteit reeds bij andere Ford modellen hadden be wezen en ondanks het feit dat dit model werd ontwikkeld aan de hand van het vorige, waarvan 2.000.000 stuks werden verkocht en dat kon bogen op een groot aantal records in de historie van de automobielsport. Het is natuurlijk erg prettig wanneer u de eendjes en de andere voóvoovoovoooogellellellels is, die het in de winter zo moeilijk hebben en honger lijden, wilt gaan voeren. De goede bedoeling is te waarderen, maar het is niet altijd verstandig om het te doen. Zeker niet, wanneer het t vv voedsel zo maar op straat wordt gelegd of uit het raam van een hoge flat gestrooid. Want dit zo onzorgvuldig verspreide voedsel wordt niet alleen door de vogels, maar vooral ook door de bruine rat gegeten! Die zit gewoon te loeren op dit voedsel. Op die manier worden de ratten niet alleen naar de hulzen gelokt, maar ze worden als het ware nog opgefokt ook. Dat kan de bedoeling niet zijn, want de bruine ratten kunnen een plaag vormen. Zelfs in de nieuwbouwwijken, waar je ratten rond de betonnen en afgesloten flatblokken niet direct zou verwachten. Met de goedbedoelde maar onverstandige manier van vogels-voeren houden de bewoners zelf de ratten In leven! Daarom enkele richtlijnen: Als de kinderen de eendjes gaan voeren, let er dan op dat er niet méér brood wordt neergelegd dan de eenden ook eten. Alles wat blijft liggen is voedsel voor de ratten. Vogels behoren te worden gevoerd in vogelhuisjes of op voederbakken, die een eindje boven de grond staan en niet bereikbaar zijn voor ratten. De vogels hebben daar het meeste aan, de ratten blijven er af. Schud vooral geen tafellakens buiten het raam uit: de vogels zien de kruimels toch niet, de slimme ratten echter wel. Ook geen korstjes brood van de balkons werpen. Voer de vogels niet in de middaguren; de vogels eten er maar weinig van en Vnachts ligt het voedsel er voor de ratten. Laat in het algemeen geen voedselresten slingeren rond de woning. Stop het afval in de plastic vuilniszakken en maak die goed dicht. Kortom: lok de ratten niet naar u woning! Geef ze geen voedsel en bied ze geen nestgelegenheid. ER STAAT 'H NIEUWE ESCORT '75 VANAF 12 FEBRUARI IN ONZE SHOWROOM

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8