overschiesestraat 1 tel.268043 - 266000 VAKANTIE Huishoudelijke en Gezins - voorlichting Zomaar een Instuif Agressief gedrag Schiedam deze maand De val van Rabenshalle DE V.V.V. HELPT U EEN HANDJE Rectificatie. MEDEWERKSTER Redaktie en lay-out: R. H. Pillard H. A. Tiggelhoven M.M. Schuitman-Kerpels HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 11 - VRIJDAG 31 JANUARI 1975 Stichting De Schiedamse Gemeenschap Een super - griezel - komedie. Door het toepassen van achtergrondprojektie, zowel van film, cartoons en life-film als van dia's en schimmenspel bereikt de ..Technische Theatergroep Perspekt" de suggestie, dat de toeschouwer in een kijkdoos op toneelformaat kijkt. De kijker ziet dan ook tot zijn verbazing, dat in die kijkdoos alles kan bewegen: de wanden, de figuren, de requisieten, afwisselend twee- en driedimensionaal. De anderhalfuur durende voorstelling is een aaneenschakeling van diverse soorten montages, waarin het griezelsprookje wordt verteld van de sinistere oom die bezoek krijgt van een onbedorven nichtje. Op haar weg vindt ze een allesverslindende gnoom (soort dansende aardknol), later ook de knecht van de professor, een door hem afgerichte bultenaar. In het laboratorium van de professor ontmoeten deze vier elkaar tijdens de maaltijd, hetgeen leidt tot de ondergang van het slot „Rabenshalle" en eindigt in de glorieuze verbintenis van oom en nichtje. „Rabenshalle" zal gespeeld worden in de week van 24 februari tot en met 1 maart, elke avond om 20.00 uur in de Groote Schouwburg (Zuid). C.J.P.- houders krijgen korting. De groepsprijs is ƒ.2,25 per persoon. De tijd om aan uw vakantie te denken staat weer voor de deur. Velen van ons gaan ver over de grenzen, maar voor iedereen die zijn vrije dagen dichter bij huis wil doorbrengen heeft de V.V.V. allerlei nieuwe gidsen en folders vol informatie in voorraad. Zoekt u een bungalow, een camping of liever een pension, een hotel? Bij de V.V.V. kunt u alle gewenste inlichtingen verkrijgen. U wilt natuurlijk ook weten of er in de plaats van uw keuze een en ander te zien of te beleven valt wanneer u er de vakantie doorbrengt. Ook deze informatie kunt u vinden in de informatiegidsen die de diverse provinciale en streek-V.V.V.'s hebben uitgegeven. Wij hebben voor u in huis: Toeristische informatiegids van Noord- en Midden Veluwe. Deze gids bevat alles over de evenementen en atrakties in deze streek, alsmede de adressen van bungalows, hotels, pensions en campings. Tevens staat er een uitvoerige beschrijving in van iedere plaats. De kosten voor dit boek zijn ƒ.2,Een soortgelijke gids bestaat er ook van het zuidelijke gedeelte van de Veluwe; deze gids omvat Ede, Lunteren, Oterlo en omgeving. Deze gids kost u ƒ.1,95. De provincie Limburg is dit jaar met een bijzonder mooi en overzichtelijk boek verschenen waar u leterlijk alles in zult kunnen vinden wat u maar weten wilt. De prijs ƒ.2, Deze week hopen wij een gidsje binnen te krijgen van de Achterhoek en van het gebied rond Arnhem. Beide kosten ƒ.1,50. De provincie Drenthe heeft ook dit jaar weer een prachtig boekwerkje uitgegeven met een uitgebreide beschrijving van plaats tot plaats, alsmede een keur van adressen van bungalows, hotels etc. Prijs ƒ.1,50. De informatie over de provincie Noord-Brabant komt helaas pas in de loop van de volgende maand. Van de Utrechtse Heuvelrug is er een lijst met adressen van de verscfiillende logiesaccom modaties Van de verschillende eilanden, de provincie Zeeland en Noord-Holland hebben wij nog niet veel nieuwe folders binnen gekregen. Deze worden in februari verwacht. De streek V.V.V. Overijsselse Heuvelrug en Salland heeft een nieuwe gids uitgegeven met allerlei informatie en adressen van zomerhuiejes, hotels, pensions, restaurants etc. Prijs ƒ.1, Wij hopen dat u erin zult slagen een pretig vakantieverblijf uit te zoeken. Wij doen ons best zo veel mogelijk materiaal voor u te verzamelen en hopen u op de-hoogte te houden van het nieuw uitgekomen foldermateriaal. De stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting bericht ons dat in 1975 weer een aantal cursussen van start gaan. Een nieuwe cursus is Gymnastiek die zal worden gehouden op woensdagavond van 8.00-9.00 uur en op donderdag morgen van 9.30- 10.30 uur. Op 3 februari begint een cursus bloemschikken van 4 lessen. Op de gewone kookcursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Ook kunt u zich al opgeven voor de cursus stoelen- bekleden die in april begint. Op de cursus karweitjes in Huis die op 5 februari start, kunnen nog 2 3 dames of heren geplaatst worden. Op de naaicursussen komen regelmatig plaatsen vrij. Hebt u ergens interesse voor, belt u dan even naar het kantoor van de Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting: 264781 of gaat u even langs. Het adres is Korte Dam 5 en het kantoor is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur. Tussen 17.30-18.30 kunt u bellen 263633. In onze „Gids voor Schiedam" is ten onrechte het telefoonnummer 702994 voor Bejaardentehuis Spaland opgenomen, wat bijzonder vervelend is voor de beziter van dat nummer. Het juiste nummer is 702934. Zomaar een instuif, dat was de grondgedachte van het Nivon, afd. Schiedam. Een instuifmiddag in de wintermaanden. Een zondagmiddaginstuif. Het Nivon kwam met dit idee naar ons bureau en daar zijn we verder gaan filosoferen. Al spoedig groeide het idee en werden er een aantal vertegenwoordigers van verenigingen en afdeling bij gehaald om verder te praten. De grootste rol echter zal gespeeld moeten worden door de bevolking van Schiedam. Thans leeft n.l. het idee om instuifmiddagen te organiseren waar Schiedammers hun eigen gemaakte film, dia's, verzamelingen stelen, schelpen, anzichtkaarten, schilderijen, kinderspeelgoed, wandkleden, keramiek en al die andere zaken die wij niet kunnen bedenken, kunnen laten zien. Daarnaast zal er gelegenheid zijn om wat te drinken, wat te biljarten. Gezocht wordt ook naar een mogelijkheid om de kinderen leuk bezig te houden. Wij zijn ervan overtuigd dat er heel wat Schiedammers zijn die materiaal hebben dat zij graag aan anderen willen laten zien. Voordat wij echter verder plannen kunnen maken zullen we moeten weten wat er is, wat de mogelijkheden zijn. Daarom vindt u bij dit artikel een invulformulier. Heeft u materiaal dat u graag aan andere Schiedammers wilt laten zien, vul dan dit formulier in en stuur het naar ons bureau, Overschiesestraat 1, Schiedam, dan gaan wij bekijken of en zo ja, waar en wanneer er gestart kan worden. Helpt u mee? Bij voorbaat dank. Ondergetekende: Naam Adres Tel Wil deelnemen aan een zondagmiddaginstuif met het volgende materiaal Handtekening: Op dit moment is agressie zeer actueel. De agressiviteit neemt onrustbarend toe, zowel in het dagelijks leven als in de criminaliteit. Steeds meer mensen beginnen zich onbehaaglijk te voelen; velen beginnen aan zelfverdedigingscursussen: boksen, judo, jiu jitsu, taekwon do, karate, kobudo en vele andere vormen. Ook films en televisiestukken worden meer aan agressie gewijd. Hoe komt dat? Wordt de mens echt agressiever? En als het zo is, waarom? Wordt de druk die op de mens staat groter? Voelen wij ons onzeker door sociale en economische onrust, door dreigend oorlogsgeweld, door overbevolking, dreigende rampen? Of is de mens van nature agressief? Begint ons oerinstinct weer boven te komen door de druk van buitenaf? Vele vragen zijn er te stellen. Over dit zeer boeiende onderwerp organiseert de afdeling V en O van stichting De Schiedamse Gemeenschap op 11 februari a.s. een lezing. Dr. W. A. 't Hart, coördinator van het Seminarium voor Psychologische Antropologie te 's- Gravenhage, zal in deze lezing onder meer een overzicht geven van oudere en recente theorieën. Indien u zich vooraf wilt oriënteren, beveelt de heer t Hart u het boek „Agressie, de verloedering van de moderne wereld" van Friedrich Hacker warm aan. De lezing wordt gehouden In Dienstencentrum „De 4 Molens", Nieuwe Damlaan 766 (tegenover Thurlede) des avonds om 20.00 uur. De toegang is gratis. ...11 februari 1975... Op het bureau van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap en de V.V.V. is op korte termijn plaats voor een Onze stichting is het culturele en sociaal culturele orgaan van de gemeente Schiedam. Het werk van de V.V.V. is hierbij inbe grepen. Op ons kantoor moeten veel verschillende werkzaam heden verricht worden. Wij doen dit met elkaar in een prettig team. Wij stellen ons voor dat de nieuw aan te stellen kracht 19 jaar is, een Mavo of daarmee gelijk te stellen opleiding heeft en in het bezit is van een type-diploma. Zij zal zich in woord en geschrift goed moeten kunnen uitdrukken. De rechtspositieregeling der gemeente Schiedam is van toe passing, waardoor wij een salaris kunnen bieden van f 912,- bruto per maand. De premie A.O.W. is voor rekening van de werkgever. Met gemaakte vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Schriftelijke sollicitaties dienen te worden gezonden aan het bestuur van Stichting De Schiedamse Gemeenschap, Overschiesestraat 1, Schiedam ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF 7 en 8 februari: Frits Lambrechts Solo, met „Van Embryo tot politicus." Prijzen f 7,50 CJP f 6,- 14, 15,21 en 22 februari: Kabaret Tekstpierement met het programma „Zwart Wit". Prijzen f 7,50 CJP f 6,- 28 februari en 1 maart Kabaret Stepinstepuit met het programma „Gelijk afrekenen". Prijzen f 7,50 CJP f 6,- POPPENTHEATER Iedere zaterdagmiddag in Zoldertheater In de Teerstoof om 14.30 uur. Prijs f 2,50 incL glaasje ranja. HET NIVON afd. Schiedam 6 februari: in zalencentrum Irene Diepzeeprojectie met stereocopische kleurendia's, na de pauze een reisverhaal over Marokko eveneens met diepte projectie door de heer De Wijs. Aanvang 20.00 uur Prijs f 1,- Afdeling V en O van de S.G. 11 februari: Lezing door Dr. W. A. 't Hart over „Agressief gedrag in diensten centrum de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 11