Eerste kleurentelevisie via Rode Kruiswoordpuzzel ging naar Sliedrecht ZAKEN- (q) VIZIER X Zeventiende Konfrontatie- tentoonstelling Vestiging van een Onderwijswinkel bii de Dukdalf u Kindermode 'Carma' met^sSÜï^" internationale inslag CENTRAAL DE OPEN DEUR P.S.P. Schiedam over Vietnam "Onder de lichtkap" Boedha Sound bij de „Instuivers1 Kindercarnaval bij Singelkwartier Lezing over 'Agressief gedrag Verzameling kindertekeningen in museum Contactavond Oud-Strijders Onze krant mikt vandaag op: Piratenfilm MAN-VROUW- MAATSCHAPPIJ ZOEKT PAND Voorganger Samuel Doctorian in de "4 Molens" Vergadering Commissie Techn. Bedrijven gaat niet door Z.I.B. bestaat tien jaar Vietnam-avond van de PSP 9 9 (.hemisme Wu Apn| HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - VRIJDAG 31 JANUARI 1975 „Dertien keer kans op een prjjs". Zo luidde de slagzin in de eerste Ro<Se Kruiswoordpuzzel, die ook is ons blad verschijnt. De familie T. A. Peters uit de Chr. Huygensstraat 11 te Sliedrecht was de eerste gelukkige die zoti prijs in ontvangst kon nemen: een kleurentelevisie. „O, wat fantastisch", was de eerste telefonische reactie van de dochter. Temeer zo fantastisch omdat de familie Peters nog niet in het bezit van een televisietoestel was. Het gehele gezin blijkt dol te zjjn op puzzelen en doet aan veel acties mee. Vorig jaar viel men ook al eens in de prijzen en kreeg een boek van prins Claus. En nu dus die geweldige kleurentelevisie. Naast de familie Peters waren er nog zo Ti 45.500 andere Inzenders. Doordat vele van hen meer dan die ene gulden bijplakten of per giro overmaakten, kwam het totaalbedrag van de eerste ronde op bijna ƒ.50.000,Een enorm resultaat! Al diegene die deze keer niet in de prijzen vielen, niet getreurd. De puzzelactie bestaat in totaal uit 13 ronden, dus er zijn nog kansen genoeg. U weet toch nog waarvoor die extra gulden bestemd is? Om chronisch zieken en invaliden vla het Nederlandse Rode Kruis ln de gelegenheid te stellen van een week vakantie te genieten. Een week vakantie aan boord van het Rode Kruis schip J. Henry Dunant of in een van de twee tehuizen in Wezep of De Steeg. Naast een deskundige leiding staat daar een aantal vrijwilligers en vrijwilligsters klaar om het alle gasten zo veel mogeljjk naar de zin te maken. Omdat allemaal elk jaar opnieuw tot stand te kunnen brengen is nu eenmaal geld nodig. Daarom doet het Nederlandse Rode Kruis een beroep op u via deze kruiswoordactie. Door mee te doen maakt u bovendien nog kans op één van die geweldige prijzen. Van 1 februari tot 17 maart wordt in Aart Roos. De recente schilderijen van het Stedelijk Museum Schiedam de Aart Roos zijn alle gebaseerd op het 17e Konfrontatie tentoonstelling thema mensen in landschap. Het werk gehouden waaraan deelnemen: van de 56-jarige kunstenaar uit Edam had altijd een expressief karakter en Hans Christian Koglin, die woont en een goed afgewogen kleurgebruik, werkt in Hamburg. In zijn grafiek is Thans is zijn palet lichter van kleur en hij geïnspireerd door de Hollandse zijn de figuren soms alleen maar oude meesters als Pieter de Hoogh en schetsmatig aangegeven. Vermeer, vooral architecturale elementen spelen een rol. Daarnaast' Het museum is dagelijks geopend van maakt hij kleine gaouaches, waarin hij 10-17 uur, op zondag van_ 12.30- de speciale aan de Gerrlt tekeningen uit oude anatomische handboeken op een landschappelijke manier opnieuw gestalte geeft. Henri van Nes is een Fijnschilder. Hij schildert voornamelijk ramen met uitzicht op daarachter gelegen muren en doorkijkjes. Daarbij balanceert hij op de grens van werkelijkheid en suggestie. Reële ruimtelijke elementen en geschilderde partijen gaan ongemerkt in elkaar over. Dit trompe l'oeil effect drukt de spanning uit van de ruimtelijkheid op het plate vlak van het schilderij. Opvallend is de nadrukkelijke interesse voor details en strukturen. Ton Pape's recente schilderijen bestaan uit met veel geometrisch gevoel opgebouwde figuren, die met rustige, weinig spectaculaire kleuren ingeschilderd zijn. Meestal gaat hij uit van één kleur, bijv. stemmig blauw, groen of bruin die hij in steeds lichtere of donkere tonen naast elkaar zet, zodat hetzelfde vloeiende verloop ontstaat, dat ook een regenboog kenmerkt. Deze gradaties van kleur zijn gerangschikt m banen van rechte of gebroken lijnen en ademen een enigszins mystieke sereniteit. op uur; het is gelegen aan de Hoogstraat 112, Schiedam. Het telefoonnummer is 010-269066. Aan de Gerrlt Verboonstraat 6 ln de v.m. sigarenzaak van S. K. v.d. Berg is een klndermode-paradljsje verrezen. Eigenlijk al vanaf vorig jaar mei. Maar het bleek alras, dat men over te weinig ruimte beschikte. Dus heeft men rap verduwd en van de winkel één geheel gemaakt, hetgeen een verrassend effect geeft. Want zowel de vloerbedekking als het plafond zjjn zacht paars gehouden. Het behang met een dito patroon. De zaak is bijna onherkenbaar geworden, dankzij de inzet van een bevriende relatie, de heer H. van Leeuwen. In tweeëneenhalve week was alles gebeurd. Een muur verwijderd, waardoor men een beter overzicht kreeg. De kinderkleding voor jongens en meisjes van 0 tot 14 jaar heeft hier een plaatsje gevonden. De eigenaars van deze zaak, de heer en mevrouw J. A. van Beelen uit Roterdam afkomstig, hebben de inkoop van al deze goederen veelal uit het buitenland. Vooral de Franse mode op dit gebied is sterk favoriet. U moet het kleine babygoed eens zien in maat 68. De allermooiste jurkjes en pakjes zijn hier verkrijgbaar. Het grote voordeel van deze zaak is dat men hier kleren heeft tot de leeftijd van 14 jaar. Het voorjaarsgoed is grotendeels al binnen en geeft daarvan een voorbeeld in de etalage. Het echtpaar Beelen doet alles om het de kopers naar de zin te maken. Er is een grote tendens naar het betere goed, veelal afkomstig uit het buitenland. Al biedt ook het eigen land voldoende keus. Men is overal rijk in gesorteerd, zodat u beslist niet met lege handen naar REINIGT UW KUEDING BETER H LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele stad I huis behoeft te gaan. „Carma" biedt u alles voor de baby, de opgroeiende kleuter en het schoolkind. Leuke noot: zeer binnenkort krjjgt u al uw inkopen in een lila plastic tas mee. Service van dit huls. Want service wil men in de allereerste plaats verlenen. Er bestaan plannen om in Schiedam te komen tot de vestiging Van een onderwijswinkel. De onlangs ingestelde werkgroep „Onderwijswinkel Schiedam" stelt zich tot taak na te gaan in hoeverre zo'n onderwijswinkel bestaansrecht heeft Hiertoe wordt een discussie in brede kring over het thema „Onderwijswinkel" voorbereid. De eerste vergadering van de werkgroep vindt plaats op donderdag 6 februari a.s. om 8.00 in de technische school aan de Mgr. Nolenslaan, 3. Belangstellenden zijn van harte i welkom. Zondag zal in centrum Dukdalf tijdens de theesoos een spannende piratenfilm worden gedraaid. De theesoos begint om 13.30 uur en de toegang is ƒ.1,50. Hou je van spanning, zit je graag in de zenuwen, kom dan beslist. Men schrijft ons: „Ook dit jaar starten wij weer met een cyclus van vijf bijeenkomsten. Het ligt in de lijn der verwachting, dat de belangstelling, die vorig jaar duidelijk groeiend was, zal toenemen. Weer zullen hedendaagse problemen worden bezien in net licht van de Bijbel. Dit zal gebeuren door ds. J. de Ruyter uit Roterdam op een wijze die u aanspreekt. Het koor „The Creed Singers" o.l.v. Ian Scholten zal moderne liederen zingen. Bent u nog nooit geweest? Komt u dan eens een keertje luisteren! De toegang is gratis. U krijgt van ons een liederenstencil. Speciaal voor u die misschien niet meer zoveel om kerkdiensten geeft, zeten wij de deur nu wijd open! Zondag 2 februari om half 10 zullen wij u in de Martinuskerk, Willem Andriessenlaan 65 in Groenoord, graag verwelkomen". Vanavond (vrijdag) wordt door de PSP afdeling Schiedam in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een Vietnam-avond georganiseerd. Aanvang acht uur. Er zal o.m. worden gesproken door Fred van der Spek, lid van de Tweede Kamer voor de PSP. ue werkgroep Man-Vrouw- Maatschappij in Schiedam heeft aan B en W gevraagd een niet in gebruik zijnd pand of ruimte beschikbaar te stellen. De werkgroep heeft het voornemen om, in het kader van het Jaar van de Vrouw, hier een actie informatiecentrum in te richten. B en W staan positief ten opzichte van de aanvraag; bekeken zal nog worden welk pand of ruimte daar het best voor in aanmerking komt. Op vrijdag 7 februari spreekt voorganger Samuel Doctorian in het dienstencentru „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan ingang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan. Aanvang: 20.00 uur. Maandagavond 3 februari komen alle „visjesmannen" bijeen in zaal Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Er wordt van alles medegedeeld en de heer W. A. Tomey, een goede bekende, houdt een lezing, getiteld: „Onder de lichtkap". Het wordt een lezing over aquarium-interieur, verzorging van het aquarium, planten en hun groeperingen, bodem, licht, kompositie in het aquarium en nog veel meer. Aanvang 8 uur. De voor donderdag 6 februari a.s. geplande openbare vergadering van de Commissie- voor de Technische Bedrijven zal geen doorgang vinden aangezien er geen urgente agendapunten aanwezig zijn. .if Op zondag 2 februari heeft het bestuur van „De Instuif' op veler verzoek de band van „Boedha Sound" uitgenodigd. De twee talentvolle disc- jockey's met hun ruime keus uit maar liefst 3000 platen kunnen voor het dansende Instuifpubliek weer een tevreden gevoel zorgen. Zodat men er weer tegenaan kan. Toegangsprijs: ƒ.2,50. Aanvang: 8 uur. Op zondag 2 februari organiseert de wijkvereniging „Het Singelkwartier" een groot kindercarnaval, dat gevierd zal worden in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. Alle kinderen tussen 6 en 13 jaar zijn van harte welkom. Aanvang: 2 uur, zaal open half 2. Je komt toch ook leuk verkleed mee feest vieren? Op HlnaHag 11 februari organiseert de afdeling V en O, de Stichting de Schiedamse Gemeenschap, een lezing met de titel „Agressief Gedrag". De lezing vindt plaats in Dienstencentrum „de 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766, ingang Burg. Honn. Gretelaan en begint om 20.00 uur. Spreker is dr. W. A. 't Hart, coördinator van het Seminarium voor Psychologische Antropologie te 's- Gravenhage, die een overzicht zal geven van oudere en recente theorieën over agressief gedrag. De toegang tot de lezing is gratis. Gezien het onderwerp is de afdeling V en O van mening dat er met name bij leerkrachten/docenten belangstelling zou kunnen bestaan voor deze lezing. De zangvereniging „Zingen is Blijdschap" bestaat tien jaar. Zaterdagavond wordt dit feestelijk herdacht in zaal „De Rank" aan de Schiedam seweg te Kethel. Er wordt een leuk toneelspel gebracht en er is bal tot 1 uur. Aanvang: 8 uur. Het tekenprojekt in het Stedelijk Museum Schiedam voor de 4e en 5e klassen van het Schiedamse basisonderwijs is afgelopen. Maar het museum bewaart op het ogenblik een schiterende verzamelmg kindertekeningen als resultaat van het 3 maal intensief bezig zijn met een nieuwe tekenmanier van een kleine duizend kinderen. Dit is aanleiding om er een kleine tentoonstelling van te maken, die geopend zal zijn van zaterdag 25 januari tot woensdag 5 februari 1975. Kinderen kunnen dan aan hun ouders tonen wat zij in het museum gedaan hebben. Het museum is dagelijks geopend van 10 tot 5 en zondags van half 1 tot 5. Op dinsdag 4 februari komen de leden van de Oud-Strijders bijeen in het gebouw „De Kreek" aan de Lange Haven 92. Aanvang: 8 uur. De PSP afdeling Delft organiseert op 31 januari een speciale Vietnam- avond in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 93. Tijdens deze avond die om 20.00 uur begint, zal worden gesproken door Fred van der Spek (Tweede kamerlid PSP), L.S.Go. (Medisch Komm. Vietnam Ned.) en F. Völmer (Brede Vietnam Beweging). Uiteraard is er volop gelegenheid voor diskussie. De Linkerhoek zal met informatiemateriaal aanwezig zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 24