"Operatie boomaanpiant T uberova-onderzoek in Schiedam begint maandag 10 februari C.K0K Bert Plag man in de Teerstoof iris TIJDSTIPPEN ruïne uit 1574 EIGENRAAM BV VLAARDINGEN receptie? feestje? vergadering? %ÊÊÊtÊm EXPOHAL tel.(010)35.79.00- Peugeot occasionsgegarandeerd goed onze bovenzaal is er uitermate geschikt voor... neem 'ns kontakt op! vleesrestaurant de troubadour telefoon 266472 Hoogstraat 27 Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 31 JANUARI 1975 Vleugel Noletziekenhuis officieel geopend Woensdagmiddag was het feest ln het Noletziekenhuis. Toen werd officieel bezitgenomen van de nieuwe vleugel. De vijfde fase van de verbouwing In twintig jaar tijd. Vandaar dat de vlaggen feestdjk wapperden en de drumband en mijoretes van (Juliana" zich lieten zien en horen. De voorziter van het bestuur, mr. A. F. A. van Velzen, stond geruime tijd stil bij deze reeks van verbouwingen en haalde herinneringen op uit het verleden. Toen gestart werd met 58 bedden. Hoe men toen opkeek tegen een lening van 1,2 miljoen gulden tegen een rentevoet van 3,2 procent. De laatste nieuwbouw heeft 12,5 miljoen gulden gekost. Werk naar het ontwerp van architect J. Maas van het Roterdamse bureau Kraayvanger en uitgevoerd door de firma Kwaaitaal. Een belofte aan de vrouwenarts dokter S. S. Klein kon nu eindelijk in vervulling gaan. Het primitieve werken op de verlos- en kraamkamer behoort nu tot het verleden. Architect de heer J. Maas. gaf een kort overzicht van de bouw in fases verricht en sprak er zijn voldoening over uit dat men nu tot dit resultaat was gekomen. ZEGEN Van huis uit een specifiek Katholiek ziekenhuis, stond mr. Van Velzen erop, dat de nieuwe vleugel met een speciaal woord van pastor De Groot zou worden ingezegend. Deze beriep zich op psalm 127 en las daar de eerste woorden van voor, waarna een kort gebed volgde. Dokter C. J. M. Vlootman vond het als directeur pretig te mogen bedanken voor een nieuwe vleugel. Dank bracht hij vooral aan dokter Kunze, die deze laatste verbouwing ook geheel heeft voorbereid en waarmee het pretig was samen te werken. Hierna kreeg burgemeester dr. A. J. Lems de gelegenheid zjn gelukwensen met deze nieuwe bouw uit te spreken. HIJ had zich In de historie van het Noletziekenhuis verdiept en daarin gelezen, dat er ln 1913 een legaat was van 300,Men beschikte toen later over 58 bedden. Nu zjn het er 630. Dat de verbouwing steeds In fasen was geschied had weer het voordeel, dat het ziekenhuis steeds „bty" kon bltyven. Spreker bracht ook zijn hulde aan dokter Kunze. Betreffende de integratie van de beide ziekenhuizen in Schiedam vond burgemeester Lems dat men alleen maar uit kon gaan van het P-model. Waarmee hij bedoelde dat bij het praten over samenwerking het belang van de patiënt steeds centraal moet staan. De integratie commissie heeft met het samenstellen van het eerste rapport een goed stuk werk verricht. In brede kring is dit rapport ter discussie gesteld, waarmee aangetoond is dat de eigenlijke integratie nog lang niet voltooid is. By de bouw van de nieuwe vleugel moest een boom verwijderd worden. Daarbij was bedongen dat er een nieuwe boom voor in de plaats moest komen. Burgemeester Lems en mr. Van Velzen hulden zich in het groene operatiepak met plastic schoenbeschermers en planten daarna onder toezicht van vele toeschouwers de nieuwe aanwinst vlak voor het ziekenhuis. Burgemeester Lems zei niet zonder trots dat het Noletziekenhuis in het bezit is van intensive-care afdeling. Naar Europese begrippen een unieke hartbewakingsafdeline. Vorige week heeft burgemeester Lems met dokter Vlootman de nieuwe afdeling bewonderd. Mevrouw Lems kreeg een bouquet fraaie bloemen aangeboden. Onder de talloze genodigden bevonden zich ook de wethouders C. Visbeen-Stroman en E. Collé, alsmede de oud-burgemeester H. Roelfsema en echtgenote. Wederom zal in Schiedam het periodieke röntgenonderzoek door de Stichting Tuberova worden gehouden. Het begint met de bewoners van de wyk Nieuwland en omgeving, waaby op maandag 10 februari aa. om 14.00 uur in een zaaltje van het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766 de eerste röntgenfoto's van de borstorganen zullen worden gemaakt. Dit zal een officieel tintje krijgen. Het vorige Tuberova-onderzoek had ongeveer twee jaar geleden plaats en daarbij is in de praktijk het nut en de noodzaak van een regelmatige controle wel gebleken. Werd indertijd dit onderzoek ingesteld voor het opsporen van lijders aan tuberculose, thans wordt daarnaast ook bijzondere aandacht besteed aan andere ziekten van de borstorganen, zoals longkanker e.d. Gezien de resultaten van vorige onderzoeken mag aan een dergelijk onderzoek een preventieve waarde worden toegekend, omdat bij het in een vroeg stadium ontdekken van afwijkingen, de kans op genezing groter is. Tuberova blijft de technische ontwikkelingen op de voet volgen. Had Schiedam bij het vorige onderzoek de 6 UUR GEWEEST en bloemen vergeten geen probleem 9 9» 99 Stations Bloemenkiosken SCHIEDAM Zijn dagelijks geopend van 8 uur v.m. tot 9 uur 's avonds, ook zondags. primeur van het in gebruik nemen van een nieuwe röntgen-uitrustlng, thans brengt Tuberova een nieuwe camera ln de stryd, die voor het eerst In Schiedam zal worden gebruikt. Alle Schiedamse inwoners van 30 jaar en ouder (dat zijn ongeveer 43.000 personen) zullen met medewerking van de afd. Burgerzaken een persoonlijke oproep ontvangen, waarop vermeld staat wanneer en waar men voor het onderzoek verwacht wordt. De ervaring leert dat 75% het grote nut inziet en ook komt. Is het beslist onmogelijk om op de aangegeven tijd te komen, dan kan men zich op een ander tijdstip melden, binnen de openingstijden die op de oproepkaart vermeld staan. Wanneer men niet aan het onderzoek wil deelnemen, dan wordt men verzocht de oproepkaart aan Tuberova terug te zenden, met vermelding van de reden. Van het publiek wordt voor het onderzoek een vrijwillige bijdrage in de kosten van ƒ.2,50 gevraagd, te voldoen bij het onderzoek. Maar let wel, de bijdrage is vrijwillig en de kosten mogen nooit een belemmering zijn om aan het onderzoek deel te nemen, daarvoor is het tè belangrijk voor de volksgezondheid. Het Tuberova-onderzoek begint in Nieuwland, daarna komen de andere stadsdelen aan de beurt. Voor Kethel/Groenoord heeft het onderzoek plaats in een zaal van de St. Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan; voor Schiedam-Oost in de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel 108 en voor Schiedam-Zuid in een zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat. De technischletder van het Tuberova- onderzoek Is de heer W. R. A. van der Kaalj, Vinkenslag 11, Oostvoome, tel. 01885-2535. 'k Sta schouwend hier voorbije tijd te meten. Uit wank'le muren rijst een trots kasteel. Graven te paard, reeds van de jacht bezweten, zwepen de meute tot een wild tafreel. Fier ingelijst tasten hun stuurs verbeten blikken de wanden af, kunstig paneel. Een freule, minzaam voor t spinet gezeten, straalt pril geluk op doek van fijn penseel. Van burcht en poorten, toren, feestbokalen, roemruchte ridders die hun macht bepralen; liet tijd slechts brok en knekel, schaam'le rest. Zo brokkelt hij ook mijn onneemb're wallen: In 't puin van luchtkastelen, triest vervallen, heeft ijdel hopen zich voorgoed genest. Cor Don X-/ w JUWELIER BROERS l/ES T 87-93 V.HIED AM 267937 Zoldertheater ln de Teerstoof, Nleuwstraat 12, Schiedam. Zaterdag 1 februari 1430 uur: Bert Plagman met een kermlsprogramma, leeftyd vanaf 4 jaar, toegangspas ƒ.2,50. Bert Plagman verzorgt op 1 februari de kindervoorstelling ln het Zoldertheater in de Teerstoof. Deze keer komt er een wat ongewoon programma. Het is een zeer gevarieerd programma met als belangrykste onderdelen: clownsnummers, straatmuziek, akrobatlek en poppenspel. Tevens worden er verhaaltjes en sprooljes verteld. Het is een programma^pals dat in de Middeleeuwen tot ongeveer 100 jaar geleden op straat, jaarmarkten, bruiloften en partyen erg veel gespeeld werd. Het poppentheater Bert Plagman bestaat uit drie personen: Bert Plagman, Les de Recht en Gert Jan Schmidt. Wegens ziekte van Robert Long is het theater dit weekeinde 's-avonds gesloten. Telefonische reserveringen: ma. t/m vr. 9-17 uur 010-266000. Vrydgavond en zaterdag 010-269455.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3