Raadscommissiewerk sterk vereenvoudigd Ie Dynamite Strings maken hun come-back Popconcert in de Lijnbaan Goedkeuringen Gedeputeerde Staten DEZE WEEK IN SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 31 JANUARI 1975 De uitputlende maralon zittingen van de Sehiedamse gemeenteraad zijn voor wat betreft de maand januari weer ten einde. Kwam eerder deze maand de gemeente begroting ter sprake, maandag was het de dag van de normale en vooral overvolle raadsagenda. Een van de punten die ter sprake kw ant w as de herindeling van de gemeentelijke raadscommissies. Alle zaken die Schiedam aangaan worden pas in een later stadium in de Sehiedamse gemeenteraad behandeld en dan aangenomen of verworpen. Voordat het zover is wordt de zaak echter voorbehandeld in de gemeentelijke raads commissie waarvan uitsluitend gemeente raadsleden deel uit maken. Voorzitter is de betreffende wethouder, terwijl een gemeen telijke ambtenaar als secretaris optreedt. Een bijzonderheid bij de Sehiedamse raads commissie is het vragenhalfuurtje voor het publiek waar iedereen zijn ach en wee over de betreffende onderwerpen naar voren mag brengen. Nu telde Schiedam nogal wat van die commissies, verreweg het grootste aantal is openbaar, een aantal zoals b.v. de raadscommissie voor financiën, het grond bedrijf en de zgn. ziekenhuiscommissie, komen bijeen achter gesloten deuren. Door dit grote aantal commissies wordt het gemeentelijke werken niet makkelijker vandaar dat de raad zich maandagavond enthousiast schaarde achter het college voorstel. P.v.d.A. fraktievoorzitter Joop de Jong noemde het van grote betekenis voor het functioneren van de gemeentelijke democratie. In de nieuwe structuur is er sprake van acht gemeentelijke raadscommissies. 1. De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken zal zich in de eerste plaats bezig houden met de algemene beleidsplanning en voorts met de beleidsvoorbereidende en beleidstoetsende activiteiten ten aanzien van die aangelegenheden, die niet tot de afzonderlijke beleidssectoren van de overige commissies behoren; hiertoe behoren dan tevens enige taken, welke tot de portefeuille van de burgemeester worden gerekend n.l. huisvestingsaangelegenheden als woningtoewijzing en woningvordering, ziekenhuis, brandweer, politie en bescherming bevolking. Opgemerkt dient te worden dat het gewenst en noodzakelijk is, dat een speciale commissie van advies aan de burgemeester wordt belast met zaken betreffende de openbare orde. De aard van het werkterrein van een dergelijke commissie leidt er toe, dat met betrekking tot het bijeenroepen van vergaderingen de vertrouwelijkheid en de raadpleging van deskundigen ten opzichte van de gebruikelijke werkwijze van andere commissies afwijkende regelen zullen worden vastgesteld. 2. De commissie voor personeelszaken. Het personeelsbeleid in de gemeente Schiedam vraagt extra aandacht, vooral uit een oogpunt van personeelsvoorziening. 3. De commissie voor financiën en economische zaken. In de verschillende taakvelden van deze commissie spelen op bestuursniveau vooral de financieel-» economische zaken een rol; daarom is het minder gewenst om hier tot splitsing te besluiten. 4. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid. Houdt zich bezig met de zorg voor bijstand aan die leden van de gemeenschap, die niet of niet volledig delen in welvaart en welzijn. Door de verandering, welke zich nog steeds voltrekken in de beide taakvelden, zal de commissie in de komende jaren worden geconfronteerd met belangrijke beleidskwesties ten aanzien van aard en niveau der voorzieningen. 5. De commissie voor de gemeentemke vervoer-, reinlglngs-, ontsmetlngs-, markt- en havendienst. Behandelt de taken tot de portefeuille van één wethouder behoren. In verband daarmede behandelt zij mede de zaken van het handelsentrepot. 6. De commissie voor communicatie wtyk- en jeugdzaken. Sluit volledig aan bij de portefeuilleverdeling. In deze commissie kan dwars door alle functionele sectoren van de andere portefeuilles heen speciaal worden stilgestaan bij die faceten van de relatie burger-bestuur-ambtenaar, die heden ten dage in de belangstelling staan. Een goede communicatieverzorging is, onafhankelijk van de vraag of het b.v. om volksgezondheid of onderwijs of wonen gaat, zo essentieel, dat aan een goede relatie en informatie aparte aandacht moet worden geschonken. Een goede benuting van de mogelijkheden van het archief is hier onontbeerlijk, mede om de continuïteit in de ontwikkeling te bevorderen. Ook de zaken betreffende de gemeenschappelijke openbare bibliotheek worden in deze commissie besproken. Ook wijk- en jeugdaangelegenheden spelen zich rondom verschillende aspecten van de overheidszorg af en verdienen een centrale plaats in te nemen in het bestuurlijkeactiviteitspatroon. Gestreefd zal dienen te worden naar een goede binding met de functionele commissies en bewoners en wijkverenigingen. 7. De commissie voor vorming en recreatie. Ook hier is een aansluiting van taakvelden van onderwijs, cultuur, sport en recreatie binnen één portefeuille en één commissie voor de hand liggend. In de praktijk komt het steeds meer voor, dat zaken, welke binnen één van de voornaamste taakvelden lijken te behoren, in relatie moeten worden gebracht met zaken binnen de andere taakvelden. 8. De commissie voor de rulmtemke ordening. Ten aanzien van deze commissie waren de meningen in de herstructureringscomm issie verdeeld Enige leden waren n.l. van mening, dat het zo veelomvatend is, dat het gewenst is twee commissies te formeren. Bedacht dient te worden, dat de samenhang tussen stadsontwikkeling en openbare werken evident is, zodat splitsing zeker doublures in de hand zal werken. De praktijk bewijst dit. Ook de milieuzaken behoren tot het takenpakket van deze commissie. Wfl hebben u onlangs beloofd In deze rubriek een begin te maken met het besteden van aandacht aan zaalvoetbal. En dan speciaal aan het zaalvoetbal dat iedere maandagavond ln de Sporthal Margriet wordt gespeeld. Omdat belofte schuld maakt starten we vandaag met het volgen van het zaalvoetbal. In nauwe samenwerking overigens met de heer Grootendorst die zo bereidwillig was uw sportverslaggever op de hoogte te stellen van de zaalvoetbal-gebeurtenissen. Ze bestaan eigenlijk al 13 jaar „The Dynamite Strings". Destjjds opgericht door Leen Meeder, ritmegitaar fen zang en Peter Harreman, sologitaar en zang. Toen hadden ze een zangeresje erby en versterkte ope re te zanger Aad Jans hun repertoire. Dat is alweer lang geleden. In een tijd toen ze hier erg populair waren in Schiedam en acht jaar geleden maar liefst 800 fans hadden. De basgitarist en de bespeler van de drums gingen weg. Maar hun plaatsen werden ingenomen door Henk Voerman en Henk Steeg met zang. „The Dynamite Strings" zijn dus weer kompleet en heeft zich een nieuwe carrière opgebouwd. In het zuiden van het land zijn ze erg bekend, zo ook in Limburg en Nieuwkoop. Ook bij de militairen in de Prins Willem Alexanderkazerne te Den Haag. Ze zijn destijds begonnen in gebouw „Arcade". Speelden voor bruiloften en partijen in zaal „Irene" en „De Rank". Begeleidden „The Fourijo's", bekend van radio en t.v. en hebben ook tweemaal op de „Inhabé" gespeeld. In de „Blue Bell" aan de Mgr. Nolenslaan, voor personeelsverenigingen en clubhuizen. Zij beoefenen de muziek zuiver als hobby en hebben alle vier een baan overdag. Maar des avonds en vooral in het weekend leven zij zich uit in het hitparadewerk en dansmuziek op verzoek. Voor het carnaval zijn ze begin februari in Brabant te vinden. Men heeft deze jongelui graag, omdat zij ten eerste goed spelen en ten tweede niet zo prijzig zijn. Sinds een jaar of twee een heel moeilijke tijd gehad, maar daar zijn ze weer overheen. De bedoeling is hier in eigen stad weer voet aan de wal te krijgen, hetgeen zaterdag om half 9 begint met een optreden in de prachtige discotheek „Atlantic" aan de Rembrandtlaan 4. Het liefst zouden ze een andere naam willen nemen, maar wie weet dan wie of ze zijn? Ze hebben hier in Schiedam tenslote een goede naam gehad en die moet heroverd worden. Daarom repeteren ze trouw bij de familie Steeg in de Aleidastraat, waar men de buren geen overlast aandoet. Want die buren komen zelfs luisteren. „The Dynamite Strings" met een schiterende come-back in „Atlantic". Het kan niet anders of het wordt een avond van oude bekenden. Want natuurlijk zijn niet alle 800 fans verhuisd en zullen zij de gelegenheid te baat nemen om deze jongelui een welkom te bereiden. Als ze allemaal komen is „Atlantic" te klein. Maar daar wordt dan wel een mouw aangepast. Het telefoonnummer van Leen Meeder (een bekende klank in Schiedam) is 264037 en dat van Peter Harreman is 268918. Ik hoop dat die telefoons vaak voor hun zullen rinkelen en wens hun graag van harte al het oude succes weer toe. Weet u overigens dat ze een geheel vernieuwde installatie hebben? Waard om naar te komen luisteren. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BÖKËLWEG4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 ,The Dynamite Strings", ln deze combinatie te beluisteren taterdag in „Atlantic" aan de Rembrandtlaan 4. De uitslagen van afgelopen maandag luiden als volgt: Jun. PPSC-VVOH 4- 7, Jun. PPSCVVOH 4-7, Groenoord 4—Botlek 2 2-5; Neptunus 2 Leonidas 3 3-10; SVV—GMVD 6-4; W1CO 2Groenoord 2 2-3. Het programma voor maandagavond luidt als volgt: DRZ (dames)— ZW (dames) aanvang 19.15 uur, Groenoord Hogenboom 2 (20.00), RFC—WF (20.45), Groenoord—VOB (21.30) en WK—SVV (22.15). Van de wedstrijden van afgelopen maandag luiden de karakteristiekjes als volgt: Wlco 2Groenoord 2 2-3. In de eerste helft bleven de beide partijen op gelijke voet 0-0. Vlak na de rust kwam Groenoord op 0-2 door Messemaker en B. v.d. Hill. F. Spierings bracht voor Wico de stand op 1-2. In de laatste fase bracht weer Messemaker Groenoord op 1-3. Via een strafschop kwam Wico toch nog op 2-3. PPSC AWOH A 4-7. Een bijzonder goed spelende VVOH jeugd liet zien hoe atractief goed zaalvoetbal kan zijn. AanvaTop aanval golfde op het PPSC-doel af. Toch opende PPSC de score door een doelpunt van Niek Bosman 1-0. Joh. Meijer, Martin Dekker en Theo Heseman brachten de ruststand echter op 1-3 voor VVOH. Na de rust brachten vlote aanvallen over de vleugels VVOH op 1-5, door doelpunten van Kramers en Meijer. Toch kwam PPSC terug Niek Bosman 2x en H. de Mos brachten de stand terug tot 4-5. Vijf minuten voor tijd nam VVOH definitief afstand door doelpunten van Martin Dekker en Frans Vermeulen 4-7. Groenoord 4Botlek 2 2-5. Al in de eerste min. nam Groenoord een voorsprong door een doelpunt van Piet Mouwens 1-0. Stender van Botlek bracht al gauw de partijen op gelijke voet 1-1. Hans van Veen voor Groenoord en v.d. Linden voor Botlek brachten door strafschoppen de ruststand op 2-2. Tien minuten na rust bracht weer Stender Botlek op 2-3. Botlek liep vlak voor einde nog verder uit tot 2-5, door doelpunten van v. Lent en Stender. Neptunus 2Leonidas 3 3-10. Binnen 5 min. keek Neptunus tegen een achterstand aan van 0-2 door doelpunten van Fons Jansen en L. de Vos, voor rust uitlopend tot 2-4 door Kevenaar en Fons Jansen voor Leonidas en Wim Corpeleyn 2x voor Netunus. Na rust liep Leonidas verder uit tot 2-9. Nog even kwam Neptunus terug 3-9, maar even voor tijd haalde Leonidas de dubbele cijfers 3-10. SVV—GVMD 6-4. Pas in de tiende min. zag SVV kans door doelpunten van Bert v. Lith en Aad Puters de stand op 2-0 te brengen, na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd, waarin GVMD zeker niet minder was, ja zelfs een klein overwicht had. V. Twist bracht 5 min. voor rust de stand op 2-1. Vlak na rust bracht weer Aad Puters uit een scrimmage voor doel SVV op 3-1, waarna Marinus van Tour in eigen doel terugspeelde 4-1. Toch bracht P. v. Driel GVMD weer iets terug 4-2. Tien Min. voor tijd kwam SW op 5-2, door een bekeken kopbal van Driekus Nels, waarna A. Verhoef met een onhoudbaar schot de stand op 6-2 bracht. Weer kwam GVMD terug. In de laatste vijf min. brachten resp. Jan van Pelt en Koos Meenen de achterstand terug tot 6-4. Genoeg over het zaalvoetbal (dat in deze vorm wekelijks in de rubriek van vrijdag gepubliceerd zal worden). Over naar het sportgebeuren van komend weekeinde. SVV speelt uit tegen Heracles. Een lastige tegenstander, die onlangs Ajax klopte in het toernooi om de KNVB-beker. Veel perspectief zit er voor SVV dan ook niet in. Hooguit een gelijkspel. Hermes DVS ontvangt op eigen veld Gouda. Dat belooft een aantrekkelijke wedstrijd te worden, waarin Hermes licht favoriet is. Ik hoop echter wel dat het er minder hard aan toe zal gaan dan afgelopen zondag in en tegen Papendrecht. Opdat het sportminnend Schiedam bespaard wordt dat opnieuw een Hermes-speler van het veld wordt gezonden. HBSS strijdt zaterdag zo'n beetje voor de laatste kans. Tegenstander is Marken en omdat het hier voor HBSS een uitwedstrijd betreft zien wij het allemaal somber in. Hetgeen zou betekenen dat degradatie onafwendbaar is. DHS speelt thuis tegen Lenig en Snel. Op moment van schrijven is nog niet bekend of Piet Roozen weer van de partij zal zijn. Mocht dat zo zijn dan maakt DHS een goede kans om deze wedstrijd winnend af te sluiten. Excelsior'20 moet zondag gaan bewijzen dat de winst van afgelopen zondag geen uitschieter was. Dat bewijs zal dan geleverd moeten worden in Maassluis waar VDL ongetwijfeld voor een warm onthaal zal zorgen. We hebben echter voldoende vertrouwen in Excelsior om te rekenen op een positief resultaat. Schiedam speelt thuis tegen RA VA. Dat lijkt me een gewonnen wedstrijd. Zo ook die van Ursus tegen SSW. Ook Ursus speelt thuis. Minder gemakkelijk zal het voor het sterke SVDPW worden dat uit speelt tegen Rood-Wit. Martinit tenslote houdt de promotie-mogelijkheden in eigen hand, door op eigen veld TDC te verslaan. JAN SPORTIEF in 'thart van Schiedam TELEFOON 2639.31 Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij kredieten zijn verleend. ƒ.68.100,voor de aanleg van een parkeerterrein bij Nieuwsticht. ƒ.36.500,voor vernieuw ingen van de gemeentelijke ontvangstruimte in het Stedelijk Museum. ƒ.49.474,voor de verbouwing van de ambtswoning aan de Burg. Knappertlaan 140. ƒ.35.000,voor vervanging van de houtconstructie van het bestaande kassencomplex op de gemeente- Ifwpkprii 209.600,— voor een nieuwe onderkomen in het Hargapark voor Gemeentewerken afd. Plantsoenen en W.S.W.-werken. ƒ.27.933,voor aanschaf van meubilair voor de kleuterschool „De Zevensprong", Fahrenheitstraat, 2. ƒ.950,voor herstel van schade aan het gymnastieklokaal aan de Dr. Kuyperlaan. ƒ.4.490,voor herstel van schade aan de Prof. dr. Kohnstammschool, Fahrenheitstraat 4. ƒ.3.300,voor aanpassing van de gasbeveiligingsapparatuur in het gymnastiekgebouw aan de Mgr. Nolenslaan. Op 7 februari wordt door OCCF- Organisation Roterdam een popconcert verzorgd in de L(jnbaanhallen te Vlaardlngen. De hoofdact van dit concert is de Nederlandse topformatle Kayak; voorprogramma Variable Voice (afscheidsconcert). De pr(js van dit evenement bedraagt ƒ5,in de voorverkoop (VVV- kantoren) en ƒ.6,50 aan de zaal. Aanvang: 20.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8