begrafenis FRITS LAMBRECHTS EN POPPEN IN DETEERSTOOF Lustrummusical Rijnmondschool Instuivers vieren carnaval Prestatieloop 5 AW fty MOND5C Pi -sr op Dï I LHD Cursus Nederlands voor buitenlandse werknemers 5 jaar Rijnmondschool Ledenvergadering N.CV.B. A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 STICHTING ZIEKENOMROEP SCHIEDAM (.)OHm .van dfr Spek HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 Johan van Oldenbarneveldtstraat 3 Honselersdijk Telefoon (01740) 24405 BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Oocn filialen - Tel. 2A7823 ZOS op zaterdag, een actvaliteiten programma van de ziekenomroep Schiedam bestaat morgen een jaar. Een jaar lang hebben luisteraars in het Nolet en Gemeenteziekenhuis het Schiedamse nieuws aan kunnen horen. Het éénjarige bestaan van het programma wordt niet gevierd. De ZOS gaat gewoon net als elke andere week verder. Morgen kunnen de patiënten twee intervieuws beluisteren. De eerste gaste is mevrouw Van de Marei-Mak. Deze 77-jarige Schiedamse heeft haar herinneringen aan het Schiedam van vroeger opgeschreven. Ter gelegenheid van het 700 jarig bestaan zijn een aantal van die verhalen gebundeld en uitgegeven. Het boekje heet ..Herinneringen aan de Hoofdstraat en omgeving". Over de inhoud van het boekje vertelt zij. Een tweede gast is wethouder mevrouw Clara Visbeen. Zij is verantwoordelijk voor het Schiedamse cultuurbeleid. Over deze en andere zaken praat zij met de z.iekenomroepers. ZOS op zaterdag begint 's-ochtends om tien uur en gaat tot één uur door. In het programma natuurlijk ook de vaste onderdelen, zoals het wekelijkse gesprek met de trainer van de enige betaalde Schiedamse voetbalclub SVV. Bob Maaskant vertelt dan waarom hij vorige week niet heeft gewonnen en waarom hij zondag toch maar weer gaat winnen. Verder een verhaal van Sebastiaan, een bloemenbabbel en natuurlijk de nodige muziek. De ziekenomroep is er niet alleen voor zieken. Familieleden en kennissen kunnen bijvoorbeeld ook verzoekjes voor patiënten aanvragen via postbus 239, of telefonisch onder nummer 705933. Dinsdag- en donderdagavond zendt de ZOS weer een rechtstreeks verzoekplatenprogramma uit naar de beide ziekenhuizen. Bovendien wordt zondag nog een kerkdienst uitgezonden en op woensdag kunnen de bejaarden naar hun wekelijkse platenprogramma luisteren. Nog even 't adres Ziekenomroep Schiedam, Postbus 239, Schiedam, telefoon 705933, giro 736443. De S.V. en H.V. Schiedam organiseert op zaterdag 15 februari om 12 uur een prestatieloop in samenwerking met de atletiekvereniging Metro in en om het stadspark. Het wordt een feestelijk gebeuren met allerlei reclametoestan den erbij en.... er lopen ook semi-wed- strijdlopers bij. De afstanden bedragen 3, 5, 7 en 15 km. Wie hiervoor interesse heeft neme kontakt op met de vereniging Schie dam of Harga. MM Hlil lltl llllH KANTOOR EN ROUWKAMER: Mathenesserlaan 282 (hoek Cl,aes de Vrieselaan) Rotterdam 010-762188* (dag en nacht) Krimpefi a/d IJssel 01807-13147 Capelle a/d IJssel 010-501640 Zaterdag 8 februari start Teleac op de t.v. met de cursus „Nederlands voor buitenlandse werknemers", die bestemd is voor iedereen die eenvoudig Nederlands wil leren. Voor het deelnemen aan deze cursus maakt het niet uit wat uw moedertaal is, uit welk land u komt of hoeveel u geleerd hebt. De cursus bestaat uit 15 televisie- lessen van 30 minuten, een cursusboek en groepslessen onder leiding van een leraar. De deelnameprijs bedraagt ƒ.14,95 per persoon. De cursus wordt gegeven in Centrum Oost, in het groen houten gebouw aan de Dr. Zamenhofstraat 153, in Schiedam. Zaterdag 8 februari kunt u zich op bovengenoemd adres laten inschrijven voor deze cursus, of bellen naar Centrum Oost, tel. 010-157256. Een echte feestdag voor de kinderen van de Rijnmondschool, was de 31e januari! Aanleiding hiervoor was de viering van het eerste lustrum. De ochtend werd gevuld met spelletjes. De middag was gereserveerd voor een prachtige film. Hiermee was het feest nog niet ten einde. Maanden hadden alle kinderen geoefend, om op de avond van 31 januari in zaal Irene een musical op te voeren. Het werd een groot succes. Een stampvolle zaal moedigde de kinderen aan. Tijdens de pauze had het Oudercomité van de school een tombola georganiseerd. Na de prijsuitreiking konden de aanwezigen kijken naar een film over de -school. Het doen en laten van de kinderen was op celluloid vastgelegd. Om kwart voor elf gingen ouders en belangstellenden en kinderen naar huis. Het was een echt feest geweest. In het Zoldertheater In de Teerstoof, Nleuwstraat 12, Schiedam: Vrydag en zaterdag 7 en 8 februari 21.00 unr. Frits Lambrechts Solo „Van Embryo tot politicus", toegang ƒ.7,50 (CJP .6, Op vrjjdag 7 en zaterdag 8 februari zal Frits Lambrechts optreden in het Zoldertheater in de Teerstoof, Nleuwstraat 12, Schiedam, met ztyn solo programma „Van Embryo In ztyn solo-cabaretprogramma toont Frits Lambrechts zich op het eerste gezicht en gehoor een strijdbaar zanger en conferencier. Zijn sociaal bewogen liederen en teksten alles van eigen hand komen regelrecht uit het hart en springen vierkant, maar hartverwarmend de zaal in. Want z(jn kritiek en sarcasme stoelen op eeriyk medeogen met de mens in verdrukking. Frits Lambrechts klimt spontaan voor die mens op de bres om tegen het onrecht te getuigen en aan z(jn opgekropte verontwaardiging lucht te geven. Nletemin klinkt door de harde getuigenis heen een poëtische ondertoon. Lambrechts hoeft niet zo nodig hard te z(Jn. Hy is niet bang tedere gevoelens te tonen wanneer dat op z(Jn plaats is en h(| heeft talent genoeg om ook die emoties in woord en muziek te vertolken. Frits Lambrechts, 36 jaar, begon het professionele cabaretwerk negen jaar geleden b(j Jaap van de Merwe, aanvankelijk als pianist. Later werkte hij bij Henk Elsink (waar hy ook zyn eigen teksten begon te schryven, zoals de strangegangers tango), by Wim Kan, by Sieto Hoving. Hy zong een plaat vol eigen liedjes, „neem me zoals ik ben", en maakte ook een elpee met uitsluitend liedjes van Jules de Corte. Lambrechts kent u ook als Bob Jongeneel in de Vara-tv-eerie „Twee én kap" en als vast medewerker van de uitstekende Kro-radloreeks „cursief". Voorbesprekingen voor dit programma kunt u maken vanaf maandag tot en met vrydag by de VW Schiedam, 010-266000 en vrydagavond en zaterdag by het theater, telefoon 010-269455. Toegangspryzen: ƒ.7,50 (CJP ƒ.6,Pers-informatie Zoldertheater in de Teerstoof, Nleuwstraat 12, Schiedam. Zaterdag 8 februari 1430 uur. Poppentheater Francine Abbing en Theo Theo met „De Schipbreukeling", leeftyd: vanaf 6 jaar, toegangspas: ƒ.2,50. Zaterdagmiddag 8 februari treedt Poppentheater Francine Abbing en Theo Terra op In het Zoldertheater In de Teerstoof met hun programma „De Schipbreukeling". De voor stelling begint om 1430 en de toegangsprys is ƒ.2,50. De twee boeven Piekhaak en Gaffel willen al het goud van de goedige koning Quibus stelen. Maar zy zyn te dom; het dochtertje van de koning weet op een slimme manier hen te pakken te krygen en de twee boeven eindigen met een val. Waar zjj ln vallen, kunnen jullie zaterdag komen zien in Zoldertheater in de Teerstoof. Zelfs China wandelde, hip geschoeid, door de Rijnmondschool lustrum musical. Ook de Wildwestsfeer werd in de schoolse musical En wat zeggen van de Zuid-Amerikaanse tonelen in opgeroepen. 4e Rijnmondschoolmusicai? Op zaterdag 8 februari viert geheel Nederland carnaval. De „Instuivers" doen daaraan mee en wel in gebouw „Arcade" waar John Morris met zijn Pop Top 2000 voor de muzikale toon zal zorgen. Doch daarnaast heeft de Instuif nog een eigen discotheek, die in de grote bar dienst zal doen met de bekende D.J. Cor en zijn assistent Jan. Zijn doorluchtige Prins Rudolfus II komt eveneens met zijn Raad van Elf. Zodat het er gezellig gaat worden. Voor het mooiste costuum heeft deze prins een mooie prijs over. Op woensdag 12 februari houdt de Nederlandse Christen-Vrouwenbond afdeling Schiedam-Centrum een ledenvergadering in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De heer Fr. Hoogvliet, kweker ln Maasdijk van cactussen en vetplanten zai hierover vertellen aan de hand van dia's en planten van deze soorten. Als extra attractie zuilen er enige vetplanten en cactussen worden verloot. Aanvang: 8 uur. in het kader van de politieke scholingscursus georganiseerd door het Centraal Vrouwencomité en de Schiedamse Gemeenschap spreekt op maandag 17 februari drs. A. Lems over„Deverschillende mogelijkheden". Noteert u alvast deze datum? Frits Lambrechts, die met „Van Embryo tot politicus" naar Schiedams Zoldertheater komt. Een spannend of zeg maar romantisch moment uit „De Schipbreukeling", waarmee poppentheater Francine Abbing het zoldertheater In de Teerstoof bespeelt. Een duidelijke zaak: „Vijf jaar Rijnmondschool-Proost op de vol gende 5". En dat lustrum moest natuurlijk gevierd worden, met een musical zelf, waarin het jonge schoolvolkje zich tenvolle kon uit leven. Echt, het was niet zomaar wat aan rotzooien, integendeel, het liep uit op een verrassend knappe prestatie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 13