Burg. v. Haarengroep heeft 'n derde horde I CENTRAAL ■1 ff l -HP Weer een nieuw politiek café in Schiedam (,hcmische Wrii;Aen| ■•na SI HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 REINIGT UW KI1EDING BETER Et LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele stad I Sociale Werkvoorziening krijgt eindelijk betere ruimte In grote lijnen is al te zien hoe of alles gaat worden. Van buiten: alle rust. Van binnen: een brok bedrijvigheid in dit oude „Wenneker-pand". Nog een paar maanden en dan behoort de krappe ruimte in de Sociale Werkplaats In de Boterstraat tot het verleden. Zo ongeveer op 1 juli zal men de beschikking hebben over het riante Wenneker-pand aan de Schle en de Vijgensteeg, dat dan plaats zal kunnen bieden aan een 450 i 500 mmsen. Kosten 1,6 miljoen gulden. Op het ogenblik werken er op de Sociale werkvoorziening ongeveer 245 mensen, verdeeld over verschillende afdelingen. Men houdt zich met drie objecten bezig n.l. de industrieële werkplaats, het administratief documentatiecentrum en de buitenobjecten, zijnde de plantsoenen. Die onderdak vinden in gebouwen van Gemeentewerken De leden van de Sociale Adviescommissie bezochten op ra* Ruim en licht strekken de etage's zich uit. woensdagmorgen na een uiteenzetting van de Putter met de wethouders E. Collé en H. van der Wilk het Wenneker-pand, waar men druk bezig is met de verbouwing om voor een vernieuwd onderdak van de Sociale Werkvoorziening te zorgen. Met veel improvisatie kan men zich op het ogenblik voor stellen, hoe of alles worden moet. Over een paar maanden, als alles voor gebruikname gereed is, zullen foto's dit duidelijk maken. De hoofdafdeling van de Sociale Werkvoorziening krijgt in elk geval een ruime behuizing. Hetgeen wel nodig is na zovele jaren Boterstraat 18. Door de slechte economische situatie in het land worden allerlei werkopdrachten teruggenomen. Vandaar dat men aangepast werk, zoals bijv. het vervaardigen van kladblocs toepast. Hetgeen men in de werkplaats plezierig werk vindt. Straks in de nieuwe behuizing, loopt alles veel soepeler. Maar dan moet men nog een paar maanden geduld hebben. Vrijdagavond 14 februari zal er een gespreksavond plaatsvinden over het onderwerp „Toenemende Werkloosheid". De werkgroep Politiek Kafé, die bestaat uit hoofdzakelijk scholleren en enkele leraren, kwamen tot dit Initiatief, omdat zij van mening waren, dat het onderwijs niet voldoende ruimte een gelegenheid biedt werkelijk essentiële maatschappelijke problemen aan de orde te stellen. De werkgroep Politiek Kafé stelt zich ten doel zoveel mogelijk mensen de maatschappelijke situatie duidelijk te maken aan de hand van problemen uit hun direkte omgeving. Tevens hopen zij dat de avonden een open ontmoetingsplaats zal betekenen voor allen, die zich hiervoor interesseren. Dit onderwerp zal uitermate geschikt zijn om zowel scholieren, die later ongetwijfeld te maken zullen krijgen met dit probleem als werkende jongeren, ouderen etc. te kunnen boeien. Piet Reckman o.a. (van Sjaloom), een werkgever en de zgn. „Minimumband" die in de pauze liedjes ten gehore zullen brengen mver het onderwerp, zijn uitgenodigd. Deze band bestaat uit werkende en werkloze jongeren, die later op de avond mee zullen diskussiëren. Het entréé is gratis, aanvang half acht. Iedereen is welkom in de „Kreek", Lange Haven 92. Schiedam. Lijnenspel van een nieuwe sociale werkplaats ,,in wording Met ingang van januari is In de Burgemeester van Haarengroep (scouting Nederland) een derde horde opgericht onder de naam Rudyard Kipling (Een horde b een speleenheid van welpen binnen de groep). De welpen van de twee reeds bestaande horden hebben op zaterdagmorgen te 9.30 uur en zaterdagmiddag te 14.30 uur het „spel van verkennen spelen". Door het fei dat de laatste jaren het „weekenden" van veel gezinnen enorm is toeqenomen, met als volg dat vele jongens (en meisjes) geen lid kunnen of mogen worden van een jeugdorqanisatie, meende men goed te doen het met deze nieuwe horde te moeten proberen op woensdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Reeds jarenlang speelde die gedachte bij de Burgemeester van Haarengroep, maar het ontbrak hun steeds aan de daarvoor benodigde leiding. Hierin is thans voorzien en mede in het licht bezien, dat de Burgemeester van Haarengroep dit jaar 40 jaar bestaat, waarvoor een commissie plannen maakt om dit te vieren, is besloten een folderaktie te houden. Doel daarvan b uiteraard nieuwe welpen aan te trekken. Bovendien kunnen andere onderdelen, zeer in het bijzonder de Waterscouts (die zich bezig houden met aktlviteiten op het water) er leden b(j hebben. AKTIVITE1TEN In die folder staat vermeld, dat jongens vanaf ongeveer 8 jaar het welpenspel spelen, dat gebaseerd is op het Mowgli-verhaal van de beroemde schrijver Rudyard Kipling. De sfeer van het rimboeverhaal past geheel in het spel, dat bestaat uit sport en spel, handenarbeid, kreatief spel, vertellen, kennis maken met de natuur, beoefenen van hobby's en de avontuurlijke buitenspelen met als hoogtepunt het jaarlijkse zomerkamp. Verkenners zijn jongens vanaf 11 jaar, die in kleine groepjes met eigen verantwoordelijkheid vele avonturen beleven. Een verkenner komt tijd tekort, want de techniek, het buitenspoor, sport en spel houdt hem bezig. Door het kamperen in binnen- en buitenland heeft hij ontmoetingen met mensen en gewoonten dat hem boeit. De aktiviteiten zijn te veel om hier te noemen. ZEEVERKENNERS Een jongen of meisje vanaf 12 jaar, dat zich aangetrokken voelt tot het water, kan zeeverkenner of waterpadvindster worden. Tochten maken met een motorschip, roeien en zeilen met lelievleten over het weidse water, dat ons land zo rijk is. Wind en water zijn de elementen van waterroten. Meisjes en jongens vanaf 16 jaar kunnen als voortrekkerister) in aanraking komen met o.a. vele sociale, kulturele en maatschappelijke tendensen. Samen verkenningen doen op gebeurtenissen in het dagelijkse leven. Tenslote kunnen jonge mensen vanaf 16 17 jaar zich inzet en als leider of leidster. Zij zorgen ervoor dat een jongerengroep het spel kunnen spelen. Men wordt in staat gesteld zich in dit werk te bekwamen door het volgen van speelse cursussen. Alle Informatie over een en ander kunt u bekomen bij de heer C. Jochems, telefoon 708643 en bij mevrouw Adriaanse, telefoon 151426.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 18