kom naar èén van onze showroomsen maak vrijblijvend een uitgebreide proefrit /mm GOLF GOLF GOLF voordelig in onderhoud Economisch en Pittige probleemloos motoren maximum aan veiligheid Plaats voor vier is zijn naam showrooms: Hoogenboom Rotterdam-Waalhaven Geyssendorfferweg 5, tel. 010-298844; Rotterdam grens Schiedam: Van Deventerstraat 15, tel. 010-766644, weekendnummer: 010-766013; Hoogvliet: Griede 4, tel. 010-162100; Riekeroord 1-5, tel. 010-823333; Vlaardingen: Dr. Wiardi Beekman- singel 9, tel. 010-341244. compact en «■"■v veelzijdig De motoren van de GOLF zijn geschikt voor het gebruik van normale benzine en springen daarmee zeer zuinig om. De GOLF biedt een maxi mum aan actieve en passie ve veiligheid.. Zijn actieve veiligheid bij voorbeeld het diagonaal ge scheiden tweekrings-remsy- steem in combinatie met de zelfcorrigerende stuurinrich ting vult de rijeapaciteit van de bestuurder goed aan, vooral in moeilijke situaties. Wat betreft de passieve vei ligheid: de GOLF heeft voor en achter doelmatige kreukel- zones. Voor een goede flankbeveili ging zorgt de bodem-/chassis- groep met dwarsversteviging. De portieren zijn stevig ge construeerd. De verankering van de scharnieren en sloten is zo sterk dat de deuren na botsingen normaal kunnen worden geopend. De structuur van de passa gierscel is zeer stabiel. De benzinetank bevindt zich uiteraard binnen het door de achteras beveiligde gebied. Het grote glasoppervlak van de GOLF bied naar alle kan ten een goed zicht op de weg. De instrumenten en bedie- ningsorganen zijn overzichte lijk en makkelijk bereikbaar gemonteerd. De GOLF heeft een uit kreukelelementen bestaande veiligheidsstuurkolom. Het stuurwiel met stootplaat is energie-absorberend. Het dashboard is schokabsorbe- rend. Ei' zijn veiligheidsdeur- grepen en een veiligheidsbin- nenspiegel. Bij de vierdeursuitvoering zijn de achterdeuren voorzien van kindersloten. De GOLF heeft voorin een dwarsgeplaatste, vloeistofge- koelde viercilinder-lijnmotor, die de voorwielen aandrijft. Er zijn twee motoruitvoerin gen: de 1,1 liter-motor met een vermogen van 50 pk en de 1,5 liter-motor met een vermogen van 70 pk. Beide hebben zij een door een ge tande riem aangedreven (eenvoudig en geruisloos) bo venliggende nokkenas en een vijfmaal gelagerde krukas. Zij zijn uitgerust met een val- stroomcarburateur met auto matische choke. Motorvcrmo- genbesparend is de koelven- tilator die elektrisch wordt aangedreven en thermosta- tisch geregeld. De motoren van de GOLF zijn zeer pittig. In zijn sterk ste versie accelereert de auto van 0 tot 100 km/u in 12.5 seconden en heeft hij een top-/kruissnelheid van 160 km/u. De 50 pk motor acce lereert van 0 tot 100 km u in 16,5 seconden en heeft een top-/kruissnelhcid van 140 km u. De nieuwe GOLF is ontworpen door de bekende Ita liaanse auto-stylist Giorgio Giugiaro. Zijn opdracht was: rond een compacte auto een aantrekkelijke car rosserie creëren. Daarin is hij uitstekend geslaagd. De GOLF heeft een volledig gesynchroniseerde vier ver snellingsbak, die wordt be diend met een pook. De ver snellingen liggen dicht bij el kaar, waardoor snel en exact schakelen mogelijk is. De GOLF met 70 pk motor i3 bovendien leverbaar met automatische transmissie au tomatic). De 70 pk motor gebruikt bij voorbeeld volgens DIN- norm bij een constante snelheid van 100 km/u slechts 1 liter benzine op 11,8 km: de 50 pk- motor slechts 1 op 12,5. De GOLF eist weinig onder houd: olieverversen om de 7.500 km, servicebeurten om de 15.000 km. Verder is de GOLF goedkoop in onderhoud omdat hij tal van geheel onderhoudsvrije delen heeft, terwijl andere vi tale onderdelen erg gemak kelijk bereikbaar zijn wat de loonkosten bij onderhoud en reparaties sterk drukt. Bo vendien kunnen de meeste vitale onderdelen vlot worden vervangen zonder extra werk zaamheden. Tenslotte zit in iedere GOLF een centraal „stopcontact" voor aansluiting op de VW- Computcr-Diagnose. Vier forse volwassenen kun nen in de GOLF zeer comfor tabel lange afstanden rijden. Een gemiddeld gezin van ouders en drie kinderen houdt op de achterbank nog voldoende ruimte over voor de hond, die natuurlijk ook terecht kan in de grote baga geruimte van 350 liter. De achterbank kan bovendien in zijn geheel worden wegge- klapt, waardoor de bagage ruimte tweemaal zo groot wordt. Die bagageruimte is in dat geval 122 cm lang, 95 cm hoog en 90 tot 137 cm breed, en is zéér goed toegankelijk via de royale achterklep. T S •<*r De GOLF heeft niet alleen een zeer zuinig benzinever bruik en lange service-inter vallen. Ook wat betreft het onderhoud is het een voorde lige auto. Geheel onderhoudsvrije delen van de Compact-VW zijn de scharnieren en sloten, de wiellagcrs, de stuurinrichting en de voor- en achteras. Zeer gemakkelijk bereikbaar en dus arbeidsloonbespa- rend zijn de carburateur, het luchtfilter, de kleppen, de bougies, het oliefilter, de stroomverdeler, de koppeling en de accu. Terwijl óók de volgende za ken sterk bijdragen tot ver mindering van de reparatie kosten: uit- en inbouwen van de mo tor zonder dat de motorkap hoeft te worden verwijderd; demontage van de cilinderkop zonder dat de motor er uit hoeft; vervanging van de klepsteelafdichtringen zonder dat de cinderkop er af hoeft; uitbouw van het carter zon der extra werkzaamheden; vervanging van de oliekeer- ring van de krukas zonder extra werkzaamheden; ver nieuwing van het koppelings- druklager zonder dat ver snellingsbak of motor hoe ven te worden uitgebouwd; Tenslotte zijn in geval van schade de reparatiekosten laag. De spatborden voor zijn namelijk aan de carrosserie geschoefd terwijl andere car- rosseriedelen makkelijk uit wisselbaar zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 23