Geslaagd carnavalsfeest "LENTEFEEST" I;"*!' o-C Lezing met dia's Raadsman, geen spreekuur predik beurten Autorijschool AAD van LEEUWEN v 4 VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 8 VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 Om elf minuten over 9 klonk ineens muziek van de Boerenkapel van „Ambroslus" met de grote trom voorop. Daarachter de Dansmariekes en de fleurige stoet sluitend met Prins Carnaval Ge ral do I van Schiedam met zijn onvolprezen Raad van Elf. In zaal „Irene" op woensdagavond. Toen had het bestuurslid van de stichting „Lentefeest", Jo van der Touw, alle aanwezigen namens Rietje Konlngs, die ziek is, van harte welkom geheten. Er was veel werk van dit carnaval gemaakt, praktisch iedereen was verkleed en reed in de invalidewagen met de anderen mee als er polonaise gelopen werd. Ook de bedpatiënten amuseerden zich best. Niemand werd vergeten. HOOGTEPUNT Een hoogtepunt was ongetwijfeld de komst van de zwierige Prins Carnaval van Schiedam. De enige echte die onze stad bezit. Vandaar dat de carnavalsvereniging ,,De Rietzeilers", waarvan hij het onbetwiste opperhoofd is, aan leden wint. De contributie bedraagt maar ƒ.5,— per jaar. Eigenlijk veel te laag om leuke avonden te „versieren". Maar dat is een andere zaak. Jo van der Touw sprak er zijn blijdschap over uit dat de prins en zijn gevolg gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging van het bestuur van de stichting „Lentefeest" om op deze avond, net als voorgaande jaren, aanwezig te zijn. Hij huldigde de prins daarvoor met een besleidsinsigne. Iets wat je niet zomaar krijgt opgespeld. De prins was er dan ook zeer verheugd over en de hele zaal daverde mee met het „Alaaf' en het bekende teken met de rechterhand. Prins Geraldo I komt nooit met lege handen. Ook op deze avond niet. Na de adembenemende polonaise met muziek van de Boerenkapel, betrad hij met zijn Raad van Elf het toneel en begroette alle zotten en zottinnen. Onderscheidingen had hij meegebracht voor de directeur van de sporthal „Margriet", de heer L. van der Kraan. Joke Lindeboom en mevrouw Riet Vellinger. Zij kregen alle drie voor hun verdiensten betreffende de stichting „Lentefeest", de ridderorde voor het Leven opgespeld. En vanzelfsprekend een gul applaus. Opnieuw stortte men zich in de deinende menigte en werd er naar hartelust feestgevierd op de tonen van een gezellig bandje. Afgewisseld met een optreden van de Boerenkapel en zijn charmante Dansmariekes. Pruiken en maskers verdwenen in de tassen. Veel te warm. De stemming was opperbest en het feest duurde tot in de kleine uurtjes. Toen kon men terugzien op een zeer geslaagde avond, dankzij Prins Carnaval en de zijnen, die vanavond weer te vinden zijn in zaal „Irene", waar eenieder (als hij lid wordt van de „Rietzeilers"), van harte welkom is. Vanmiddag heeft burgemeester Lems de prins en zijn gevolg officieel op het stadhuis ontvangen en is de echte carnavalspret over Schiedam nedergedaald. Alaaf. M. tï Ook de mensen in de invalidewagens kwamen volop aan hun trekken. De grote trom die genoeg herrie maakte. Een Tiroler goed aan de maat kijkt even in de lens Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 ft* Alaaf voor de prins en zijn Raad van Elf. De heer A. de Bruyn, chef van de Stadskwekerij te Schiedam houdt op maandagavond 10 februari een lezing voor de samenwerkende verenigingen Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de volkstuindersverenigingen „Vijfsluizen" en „Thurlede". Het onderwerp luidt: het kweken en verzorgen van kamerplanten. Aanvang: 8 uur in zaal 4 van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Een Spaanse schone liet geen verstek gaan. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, zondag v.m. 10.00 uur: ds. A. G. Baayen te Rijnsburg, voorb. H. A. n.m. 5.00 uur: ds. A. C. van Beek te 's- Gravenhage, H.C. 8. Kethel „De Ark", Hargplein 101, zondag v.m. 10.00 uur: ds. J. Nierop, viering H.A.; n.m. 5.00 uur: ds. J. Nierop, dankzegging. Magnalia Dei Kerk, albardastraat 69, zondag v.m. 10.00 uur: ds. A. C. van Beek te 's-Gravenhage, voorb. H.A.; n.m. 5.00 uur: ds. A. G. Baayen te Rijnsburg. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, zondag v.m. 10.00 uur: ds. C. van Zuylen, viering H.A.; n.m. 5.00 uur: ds." C. van Zuylen, dankzegging. Collecten: het éne offer is bestemd voor: aflossing schulden; deurcollekte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk van Overschie-Sehiedam' gebouw Evang. Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat hoek Orenja Oranjestraat. Zondag 9 februari v.m. 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus; n.m. 17.00 uur ds. A. Hordijk. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Zondag 9 februari: Grote Kerk v.m. 10.00 uur: ds. S. Tijmstra, gezinsdienst; n.m. 17.00 uur: ds. C. v.d. Bergh. Rotterdam. Opstandingskerk v.m 10.00 uur: ds. H. W. Waardenburg, Rotterdam. Bethelkapel v.m. 10.00 uur: ds. D. J. Spaling. Aula, Pinasplein nv.m. 10.00 uur: ds. H. J. Groenewegen. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Zondag 9 februari. St. Martinuskerk v.m. 9.30 uur: ds. P. Magré, doop- en gezinsdienst. Dorpskerk v.m. 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy; n.m. 19.00 uur: ds. S. Gerbrandy. Schepphuis v.m. 10.00 uur: jongerendienst o.l.v. de heer F. van Rhijn. Ned. Protestantenbond, Westvest 90 zondag v.m. ds. J. v. Rossum, Voorburg. Evang. Lutherse Gem. Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat 9 februari: Esto Mihi v.m. 10.00 uur: ds. A. Steinhart. zondagslied: „Lofzang van Simeon"; Jeugdkerk; H. Doop. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K. Laan, hoek Warande zondag 9 februari: v.m. 9.30 uur en n.m. 16.30 uur: ds. W. v. Sorge. Herv. Geref. Kerk Schiedam, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 v.m. 10.00 uur: eerw. hr. J. de Boer, Dordrecht; n.m. 17.00 uur: ds. C. v.d. Bergh. Rotterdam. KATHOLIEKE KERK Oud Katholieke Kerk, Dam 28 zondag 9 februari Quinquagesima. 10.30 uur: H. Mis; woensdag 12 febrauari, aswoensdag. 's-avonds om half acht (dit met oog op de kinderen). H. Mis, deze dienst begint met de wijding en uitreiking van de as. Begin van de Vasten; donderdag 13 februari: geen dienst. Parochie Sint Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans, weekend: 8 en 9 februari. Singelkerk zaterdag 19.00 uur: gezongen mis m.m.v. The Creed Singers; zondag 8.30 uur: geen zang; 9.45 uurt hoogmis Latijnmeerstemmnig m.m.v. 1HD; 11.15 uur: stille mis; 17.30 uur: stille mis. Preek: J. Laurent, pastoor. Kapel Sint Liduina zaterdag 18.00 uur: geen zang; zondag 10.30 uur: gezongen mis m.m.v. Valeriuskoor; 11.45 uur: gelezen mis; preek: F. Kempen, kapelaan. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schapemansingel 3 weekend: 5e zondag door het jaar, 8 en 9 februari; zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang; zondag 9.30 uur: eucharistie met volkszang; 11.00 uur: gezongen eucharistieviering, verzorgd door ons jongerenkoor. (Kleine mensen worden onder de woorddienst zinvol bezig gehouden) eucharistie; 17.30 uur: met volkszang. Thema van de zondag: Christen in de wereld; predikant: N. J. P. Blaauwhof. „Waarom zijn wij Christen"? „Omdat wij van Christus zijn"! St. Parochie S. Martinus-Groenoord 5e zondag door het jaar, zaterdag 18.30 uur: H Mis met volkszang en orgelspel, zondag 8.30 uur: 11.Mis; 10.45 uur: 1 atijnse Hoogmis; 12.00 uur: H Mis: 18.30 uur. H.Mis. preek: pastoor. 12 tebruari: Aswoensdag voor de H.Mis van 8.00. 9.15. 20.00 uur wordt net askruisje gegeven. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99 Weekend 8 en 9 lehruari: zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering: zonaag 8.30 uur: eucharistieviering; 9.30 Hoogmis; 11.00 uur: eucharistieviering met zang door het jongerenkoor van de Parochie; 12.15 uur: eucharistieviering. Thema van dit weekend: ..De kerk van onze dromen". Predikant: P. J. Groot O.P. GEBEDSAKTIE SCHIEDAM Zondag 9 februari: Quinquagesima. Vanavond om 7.15 uur bidden wij in de kapel van de Broeders, Warande 155, de Rozenkrans en zingen wij de Litanie van Maria. Maandag 10 februari: feest van de H. Scholastica. 's-Avonds om 7.15 uur: Rozenkrans gebed en de gezongen Litanie en noveen-gebed. Dinsdag 1 1 februari: feest van O.L. Vrouw van Lourdes. 's- Avonds om "15 uur: Rozenkrans gebed. aansluitend een danklof en sluiting van onze Lourdes-noveen. Woensdag 12 tebruari: as-woensdag. Geboden Vasten- en onthoudingsdag. Donderdag 13 februari: s'-avonds om 7.15 uur: Rozenkrans-gebed en om half 8 houdt Rector drs. A. Vreeburg de eerste van de 6 Lijdens meditaties. Komt u ook eens luisteren Vrijdag 14 februari: 's-avonds om Tl 5 uur: Rozenkrans-gebed en aansluitend oefening van de H Kruisweg. Kerkgenootschap Der Zevende Dagsadventisten, Lutherse Kerk, Westvest: Zaterdag van 10-11 uur: bijbelstudie; van II 12 uur: eredienst. Leger Des Heils. Lange Haven 27: zondag a.s. Heiligingssamenkomst; 19.00 uur: verblijdingssamenkomst o.l.v. Kapitein en m mevrouw C Helderop. Pinkstergemeente „Morgensteond": iedere zondagmorgen oni 10.tK) uur samenkomst in de „Vier Holens". Burg. Gijssenlaan. Gemeente van Christus: zondag n.m. 2.30 uur: wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 129. Op vrijdag 7 februari komt het spreekuur van de raadsman door diens afwezigheid te vervallen. Voor dit spreekuur komt in de plaats een spreekuur op maandag 10 februari tussen 9.00-11.00 uur, aan het Broersveld 140, tel. 269957. Na 10 februari blijven de spreekuren zoals gebruikelijk gehandhaafd, n.l.: vrijdagmorgen van 9.00-11.00 uur op het Broersveld 140 en dinsdagmorgen van 9.00-11.00 uur op het Hargplein 101 in het gebouw De Ark. J. H. Suyling, raadsman Schiedam. BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8