Zak es lekker door, zak es lekker door, IN ZAAL IRENE.... Ook in Landvreugd vierde men carnaval Kiel te klein, voor brede Lems Behaalde Sportfondsenbad HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - WOENSDAG 12 FEBRUARI 1975 Enkele grote momenten uit de bestuursovername door de Rietzeilers: de overhandiging van de stadssleutel, het VROUW VAN HET JAAR voorlezen van de eerste bestuurshandelingen, uitwisseling van decoraties en het zingen van enkele toepasselijke liederen. Op uitbundige wijze heeft de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" vrijdagavond het carnaval gevierd in zaal „Irene". Na eerst door burgemeester drs. A. J. Lems officieel te zijn ontvangen op het stadhuis, waar prins Geraldo I de sleutel van de stad kreeg aangeboden en daar vier dagen de baas over mocht zjjn. Het petje eigenlijk ook niet. Zaal „Irene" bleek te klein om alle zotten en zottinnen van de veste te bevatten, maar door geregeld polonaises te arrangeren, was er voor iedereen plaats. Groot was de vreugde toen de Boerenkapel van „Ambrosius" met zijn charmante Dansmariekes gevolgd door de nar, prins Geraldo I en zijn Raad van Elf hun opwachting maakten. Boordevol leut en muziek. En een grote polonaise waaraan iedereen deelnam. Eenmaal met de Raad van Elf op het toneel beland, ontbood de prins mevrouw Rieneke Smits-Borgers bij zich. Met een blok aan haar been, waarop met grote letters stond vermeld: vrouw van het jaar 1975. Als voorzitster van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam benoemde Zijne zotheid deze vrouw tot erelid voor het leven, omdat zjj zo voor de belangen van de vrouw op de bres staat. Gekleed als ouderwetse huisvrouw verzocht Rieneke Smits haar te verlossen van dat blok aan haar been, hetgeen gebeurde. Waarna de secondant van de prins de officiële proclamatie voorlas. Een en ander onderstreept met een levensgrote papieren bloem en een onderscheiding, die op de borst werd gespeld. MASKER AF... Ook de heer J. H. Villerius werd onderscheiden met het edelmetaal, omdat hjj een beker ter beschikking had gesteld voor het mooiste of origineelste costuum. De heer Villerius stelde dit op hoge prjjs en sprak er zjjn vreugde over uit, dat de belangstelling voor het carnaval zo groot was. Een teken dat het carnavalvieren onder de Schiedammers leeft. Hetgeen hjj in zjjn zaak op het Broersveld „Het Masker" wel had gemerkt. De prins mocht dan over een gelukspopje en de sleutel van de stad gedurende vier dagen beschikken. Als dank en bewondering voor alles schonk hij hem een zilveren scepter, omdat Geraldo I nu eenmaal de onvolprezen prins carnaval van Schiedam is. Dat de burgemeester er niet was, betreurde hij met de aanwezigen. Maar hij gaf alvast de boodschap door, dat men hem volgend jaar met de Raad van Elf zou hilen. Waarop een instemmend applaus volgde. De prins opende nu deze avond door het erelid ten dans te vragen. Een teken dat een grootse polonaise werd ingezet. Met daar tussendoor een dansje op mmziek van een gezellige band. DE BEKER Om elf minuten over 11 maakte prins Carnaval de uitslag van de costuumcompetitie bekend op advies van Rieneke Smits. Dracula in zwierige zwarte met zijn gezellin (Johan Mulder en Erica Beer) werden op het toneel ontboden en de grappige clown met de hoge rode hoed (Mannon Haan). Zij kregen het eremetaal 1975 opgespeld, waarna het hoogtepunt van deze avond was gebroken: het toekennen van de fraaie beker aan het witte spook, dat heel de avond anoniem was gebleven (Nico van den Brink). Hij werd voor een jaar de gelukkige bezitter ervan. Waarna het feest op uitbundige wijze werd voortgezet tot het ochtendgloren van de zaterdag. Onder de belangstellenden bevond zich ook commissaris C. van Hagen, die ook al in een goeie stemming was... Theo Boender maakte voor het carnaval dat In boerderjj „Landvreugd" op grootse wjjze werd gevierd drie levensgrote koppen van bekende Schiedammers, nl. die van burgemeester Arie Lems, raadslid Rietje Taverne en wethouder Cor Bolmers. Zij kregen een ere-plaatsje in de zaal. Zaterdagavond werd het feest gevierd met een bomvolle zaal en met uiteraard de entree van de Schiedamse prins carnaval Geraldo 1 en zjjn gevolg. Hij kwam niet alleen hier om eens lekker door te zakken, maar hij huldigde de heer J. Slot, voorzitter van de sooscommissie en mevrouw Crama voor het veie werk, dat zij het gehele jaar verzet hebben. De Boerenkapel van Ambrosius was weer present met zijn Dansmariekes en die zorgden er wei voor, dat de stemming opperbest bleef. Tezamen met de Groenoordband. Ook hier ging men door tot de hele kleine uurtjes. Op 3 en 6 februari jl. zijn door leerlingen van het Lager Onderwijs, die schoolzwemmen hebben in het Sportfondsenbad, de volgende diploma's behaald: Diploma A 153 II. 3 afgewezen, 149 geslaagd; Diploma B 154 11. 3 afgewezen, 151 geslaagd; Zwemvaardigheid 1 162 11. 3 afgewezen, 159 geslaagd; Zwemvaardigheid 2 70 II. 3 afgewezen, 67 geslaagd. De halsdoek met het lucifersdoosringetje bezorgde burgemeester Lems geen problemen. Maar die boerenkielekielekiel was vééééél te smal voor 's-burgemeesters brede schouders...

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 19