ZAKEN- (8) VIZIER X Van Hanegem komt winkels Broersvest openschoppen" ZBK betekent: Zendings BazarKethel Vernieuwing riool in de Lange Kerkstraat Tandemrijden jeugdhaven als testcase S burgerlijke h-^Htand Onze krant mikt vandaag op: POSTCON NIEUWLAND ONTMOETINGSAVOND STICHTING „OPEN HUIS" De vangst van „De Alfer" syr - T* w& pi/^ jjg moxhyw- hxuisi4.v*eA£. vam ma/ui&n- 77 iL» È- HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 ]r-1 t onderhou»! haar si u kies herenpfuiken toupets Burgemeester Lems en voetbalidool Willem van Hanegem, beiden met echtgenotes, openen en heropenen op donderdag 6 maart zes winkels aan het Broersvest. Tijdens deze opening zal op de luifel van de winkel een dixieland-band spelen. De straat zal die dag 's-avonds om half zeven worden afgesloten van de Lange Kerkstraat af tot de Koemarkt. In een antieke T-Ford arriveren Van Hanegem en Lems een half uur later. Zij worden dan verwelkomt door winkelier J. van Dalen. Na de opening van de Free Record Shop, de schoenenzaak van Van Dalen, Modehuis Slot, Quick Lunch, American Kleding en winkel van Gerard de Lange, zal het voetbalidool honderd ballen het publiek in schoppen. Hierna volgt een feestelijke receptie. Het is een wonderlijke gedachte dat de soldaten van het Leger des Heils (stichter William Booth), die bijvoorbeeld ter gelegenheid van het Kerstfeest duizenden en nog eens duizenden bejaarden, jongeren, chronisch zieken, ingeslotenden, varenden en anderen kerstvreugde bereiden, zélf eerst moeten zorgen dat het benodigde geld er komt. Dit geldt zeker ook voor het landelijk net van maatschappelijke en geestelijke dienstencentra waarvan de werkers letterlijk dag en nacht klaar staan voor hulp aan de naaste, wie die naaste ook moge zijn. Een groot Nederlander heeft eens gezegd: „Het Leger des Heils is er voor ons allemaal en daarom kunnen we er ook allemaal aan geven!" Het Leger wil zijn reputatie handhaven. Het kijkt niet naar huidskleur, ras stand of religie. Het helpt, waar dat noodzakelijk en mogelijk is. Aantal maatschappelijke centra inclusief reclasseringsbureaus, 23 met 724 plaatsen, 13 kindertehuizen met 560 plaatsen en 150 centra voor geestelijk werk onder volwassenen en jeugd. Het moge waar zijn dat sommige werksoorten gebruik kunnen maken van bestaande subsidieregelingen, de voortzetting en uitbreiding van het werk eist kapitalen, waarvan helaas ook de waardevermindering van de gulden debet is. Het Leger des Heils doet voor zijn jaarlijkse Nationale Inzameling, die gehouden wordt van 24 februari t/m 8 maart a.s. een vrijmoedig beroep op alle Nederlanders die veelzijdige arbeid royaal te steunen. Hoe groter uw bijdrage, des te groter onze hulpverlening. Vergewis u ervan dat u met het Leger des Heils (Stichter: William Booth) te maken heeft. De „S" op de kraag is een soort waarmerk. Elke collectant heeft zijn/haar machtiging. Natuurlijk kunt u ook gireren: 221519, Leger des Heils, Schiedam. Bij voorbaat hartelijk dank! Nu de tamdem weer volop op de weg komt en velen de gelegenheid biedt om gezellig samen te gaan fietsen, blijkt dat hieruit zelfs konklusies kunnen worden getrokken die met de fiets zelf weinig of niets te maken hebben. Voor een hoogleraar in de psychiatrie was een tandemtochtje met zijn wederhelft zelfs een soort testcase. Hij vertelde na zijn experiment dat een kwartier tandemrijden voldoende is om vast te stellen of de relatie met vriendin, verloofde of echtgenote een goede is. Het is maar dat u het weet. De huurprijs voor een tandem weegt vast op tegen de kosten van een psychologisch advies of een bezoek aan een bureau voor huwelijksmoeilijkheden. De bekende discjockey Jimmy West komt op vrijdagavond 28 februari in Jeugdhaven-Nieuwland met zijn geweldige diskoshow „Top 2000". Bovendien wordt de show opgeluisterd door een optreden van de fameuze Kiss Kiss dancers. Niet ten onrechte hebben de organisatoren leden van de Jeugdhavensoosgroep voor 16 jaar en ouder hoge verwachtingen van deze avond. Welkom zijn leden/bezoekers en introducés (vanaf 16 jaar). De entreekosten zijnƒ.2,50. De plaats van dit muziek- en dansgebeuren is Jeugdhaven-Nieuwland aan de Albardastraat 69. Om half negen is de zaal open. Op vrijdagavond 28 februari houdt de stichting „Open Huis" weer de maandelijkse ontmoetingsavond in het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Kinderen kunnen niet worden toegelaten. Men hoopt op een gezellige avond met veel inwoners van Schiedam, die een avondje eruit willen voor een praatje en een dansje. Tot vrijdagavond 28 februari vanaf 8 uur tot 11 uur in het dienstencentrum „De 4 Molens". Deze week is begonnen met het vernieuwen van het riool in de Lange Kerkstraat (tussen Broersvest en Oude Kerkhof). De eerste week zal het verkeer hiervan geen overlast ondervinden, daar wordt begonnen aan de Broersvestzijde en de eerste putlengte in het trottoir ligt. Daarna treedt de verkeersomleiding in werking, welke in overleg met ds verkeerspolitie is opgesteld: a. afzetting Lange Kerkstraat voor alle verkeer tussen Kreupelstraat en Oude Kerkhof; b. Kreupelstraat eenrichting-verkeer, vanaf Lange Kerkstraat naar Boterstraat; c. Boterstraat vanaf Kreupelstraat richting Grote Markt eenrichting verkeer (andersom dan men nu gewend is). Het gehele werk zal 5 weken duren. Gewerkt wordt volgens het „open- dicht''-systeem. Het gedeelte, dat open ligt zal dus nooit langer dan plm. 50 m. zijn. De betreffende bewoners hebben reeds een melding gekregen. Het werk wordt uitgevoerd onder toezicht van de afdeling Riolering van de dienst van Gemeentewerken. GEBOREN J. R. de Jong-van den Worm, d. A. Monteiro-Borges, z. C. Goudappel-Schoonrok, z. H. Baris-Stuit, d. J. Barendregt-Smith, d. J. P. B. Wuisman-Hoogenboom, R. van der Meijden-Menke, z. E. Bergmann-Arnautovic, z. A. J. Roelse-Maas, z. C. van Eijk-Soesbergen, z. B. J. Hartog-Geluk, z. 1 E. Zekanovic-covic, z. F. D. Romeijn-Evers, z. G. L. Westerveld-Koster, d. J. C. van Bergeijk-Schmid, d. C. F. Andreae-Martens, d. ONDERTROUWD D. J. Brinkhorst, 61 jr. en A. A. Goetheer, 61 jr. W. J. de Cloe, 28 jr. en J. Eversdijk, 22 jr- M. L. Eijsberg, 22 jr. en J. M. P. Goeders, 19 jr. H. H. Jansen, 22 jr. en M. H. P. Mattijs, 20 jr. C. Ketting, 23 jr. en C. L. van Wijk, 20 jr. A. A. G. Lansbergen, 24 jr. en T. Eijkenboom, 21 jr. J. C. Leenderts, 20 jr. en H. C. Saas, 17 jr. J. Maas, 20 jr. en M. H. J. Kuiper, 17 J. A. van der Most, 22 jr. en H. Hofstede, 19 jr. F. C. J. Peltenburg, 23 jr. en C. C. A. M. F. Buijtenweg, 20 jr. B. Sanders, 29 jr. en J. F. W. Koman, 22 jr. J. C. M. Vollebregt, 33 jr. en W. L. Roctus, 23 jr. H. J. Voskuilen, 27 jr. en M. E. van der Waal, 22 jr. W. de Wit, 25 jr. en L. A. van Arum, 18 jr. GEHUWD C. J. van Platerink, 25 jr. en C. E. M. Wuisman, 20 jr. T. J. van de Leur, 21 jr. en E. M. Gv Winterswijk. 21 ir. J. F. van dé Linde, 24 jr. en A. M. van Ringelenstijn, 20 jr. W. F. Klein, 19 jr. en G. Groen, 20 jr. C. W. Jager, 22 jr. en C. Schneider, 21 Jr- B. H. Bootsma, 28 jr. en M. A. L. Mulder, 23 jr. OVERLEDEN A. Schilder, vr„ geh. gew. met K. Loggers, 76 jr. C. Overweel, vr„ geh. gew. met A. van Woerkom, 90 jr. F. van der Graaff, man, geh. met T. in 't Hout, 68 jr. J. Dinkelaar, man, geh. met J. H. van Put, 78 jr. C. A. Vrauwdeunt, man, geh. met G. Meijer, 74 jr. H. Hagen, man, geh. gew. met H. C. van der Kraan, 81 jr. C. F. E. Sjoukes, vr„ geh. gew. met J. Quist, 79 jr. A. Kool, vr., geh. gew. met M. van de Panne, 92 jr. J. C. Valstar, man, geh. met H. E. van der Kruk, 75 jr. K. Deijl, man, geh. met I. Bons, 75 jr. J. Plomij, man, geh. met J. A. C. Ploos van Amstel, 73 jr. J. C. Mulder, vr., geh. gew. met W. van Rhijn, 81 jr. Het vijfde Paasconcours van SHV „De Alfer" werd gehouden in het Kanaal door Voorne. Ondanks het fraaie weer met weinig wind, dus ideale omstandigheden, wilde de vis niet bijten. Bij de weging bleek hoe slecht het geweest was. Nummer 1 werd E. Bonefaas, die ondanks alles 1150 gram uit het water haalde, het leverde hem 25 punten op. 24 punten: D. Muilwijk, 320 gram. 23 punten: K. den Hartog, 230 gram. 22 punten: J. Vijfwinkel, 200 gram. 21 punten: H. van Katwijk. 130 gram. 20 punten: W. van Dijk, W. van Dijk jr., R. Bonefaas, J. Koedoot, Th. Mackay, P. den Hartog, P. de Jong. Voor het 6e en laatste Paasconcours worden de leden verzocht zich a.s. zondag aan de Overschieseweg te verzamelen om 7 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 10