niet voor de poes. Ik ben gek opm'n zes poezen vrouw Actrice ine Veen: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 38 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 KAT EXPO '75 «Mp-- Zeer bijzonder zijn stellig ook de Turkse Vankatten. Dieren, die er een behagen in scheppen te zwemmen. Nu is dat voor een zeehond niet zo eigenaardig, maar voor een kat wel. Lauwers: „Iedere kat kan zwemmen. Als de nood aan de kat komt zwemt hij en komt hij wel weer uit het water. Hij vindt het niet prettig, maar kan het wel. Met de Turkse Vankatten is het. juist andersom. Die zwemmen gewoon voor de aardigheid". De vraag of deze dieren op de kat Expo in een aquarium zitten veroorzaakte natuurlijk grote hilariteit op de persconferentie, waarvan Ine Veen, ook al zei ze geen woord, toch het stralende middelpunt was. Lauwers wilde nog wel wat meer kwijt over het katachtig gebeuren in het Congresgebouw dit weekend. Hij weet: „De keuring wordt verricht door tien dierenartsen. Veertien internationaal erkende keurmeester komen voorts uit Zweden, Noorwegen, Engeland en Frankrijk". Op de Kat Expo zijn ook nog een twintigtal informatieve stands. Men geeft er inlichtingen over verzorging en voeding van de kat, dan wel de poes, dan wel de Het (oftewel de gecastreerde kater of de gesteriliseerde de eerste uren nogal rustig is op de Kat Expo. Ideaal voor bejaarden of mindervaliden. Na dit allemaal vertelt te hebben kon Ine Veen, bekend uit Blue Movie en andere producties, aan het werk. Ze nam in een dun jurkje plaats op de ijskoude stenen voor de Ridderzaal en het ontlokte één van de vrouwelijke voorbijgangsters de opmerking: „Dan maar wat minder mooi, maar dat is nu wel een stuk comfortabeler". De poezen dachten er anders over. Ze lieten zich gewillig knuffelen door de mooie Ine Veen. Of zouden het katten geweest zijn? De Nederlandse Kattenfokkersvereniging organiseert in het komend weekend voor de tiende maal alweer de Kat Expo, een inmiddels wereldbekende kattententoonstelling, die nu voor het vijfde jaar wordt gehouden In het Nederlands Congresgebouw in Den Haag. Voordien was men te gast in Amicitia. Zoals inmiddels ook al gebruikelijk is geworden belegt de vereniging tevoren een persconferentie in het Haagse Nieuwspoort, waar dan altijd een vaderlandse ster aanwezig is om zich te laten fotograferen met enkele fraaie poezen. Vorig jaar was dat Albert Mol, die behalve als fotomodel ook diende als onderhoudend leuteraar en dit jaar was actrice/filmster Ine Veen uitgenodigd. Een goede gedachte, want Ine is zelf gek op allerhande poezebeesten. Heeft er zelf thuis zes rondhuppelen. „Eigenlijk zeven", vertelde ze, „maar er is er onlangs één gestorven". En gewillig liet de mooie Ine zich fotograferen met enkele fraaie Perzen. Eerst binnen, later buiten op het Binnenhof, waar ze plaats nam voor de Ridderzaal en behalve de professionele aandacht van de fotografen ook die van de voorbijgangers trok. En het ging toch echt alleen maar om de poezen. Maar uiteindelijk was het publiciteitsman R. K. D. Lauwers er toch om te doen de Kat Expo aan te kondigen. Op zaterdag 1 maart en zondag 2 maart gaat het gebeuren. Een lustrumexpositie, die een feestelijk tintje heeft gekregen. Ret grootste deel van de opbrengst van de tentoonstelling zal worden bestemd voor de 530 dubbel geestelijk en lichamelijk gehandicapten, die wonen in de Lathner Stichting, even buiten Deventer. Deze stichting kent een speciaal fonds voor de sport en de recreatie van de patiënten en daarvoor zal het geld, dat de internationaal georiënteerde kattenshow opbrengt gestort worden. Lauwers: „Het klinkt wat overdreven om te zeggen, dat onze Kat Expo de grootste van de wereld is. Daarom houden we het altijd maar op de grootste van Europa, maar onder ons gezegd en gezwegen is het wèl de grootste van de wereld". En hij zegt dat niet helemaal zonder trots. Terecht, want niemand had tien jaar geleden kunnen verwachten, dat de Haagse Kat Expo zo'n enorme goede reputatie zou krijgen. Toen begon men eenvoudig in gebouw Amicitia en trok men bij het tweede jaar pas 1400 bezoekers. Wie weet, dat er vorig jaar 25.000 mensen naar de mooie poezen zijn komen kijken begrijpt, dat enige trots bij de organisatie wel op z'n plaats is. Dit jaar zijn er 1100 katten uit heel de wereld ingeschreven door 370 exposanten. Katten uit Nederland natuurlijk, maar ook uit België, Frankrijk, Duitsland, Amerika, Japan en Turkije. Lauwers: „Alle rassen, die er op de wereld bestaan zijn op de Kat Expo. Daaronder enkele primeurs, zoals de Japanse Knobbelstaartkat, de staartloze Manx, de krulvacht Rexkat en de heilige Indiase Koratkat". Derks kiezen de Europacup Sportkat en reiken die prijs uit. Lauwers: „Die verkiezing is indertijd als een aardigheidje eens georganiseerd. Nu is het al zo serieus, dat ook in andere landen een sportkat van het jaar wordt gekozen." Waaruit maar weer eens moge blijken, dat het echt overeenkomsten vertoont met heuse Europacups. En da's niet voor de poes. Peter Knegjens, alweer zo'n beroemdheid, verkiest naar zijn smaak de mooiste vrouwelijke exposant, die met beker, versierselen en de titel Miss Poes naar huis gaat. Over de uitslag valt niet te miauwen. Tenslotte reikt Jan Blaaser, zelf hartstochtelijk siameesliefhebber, de publieksprijs uit. En dan volgt zondag de rest van het programma. Pistolen Paultje reikt gouden horloges uit aan mensen, die zich in het afgelopen jaar verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van dierenliefde. Onder hen de Rotterdamse brandweerman Wim Stoudam, die onlangs een hondje uit het water redde, waar zowel publiek als politie wel een gat in het ijs zagen, maar niet in een reddingpoging. Zanger Ronnie Tober, die zelf geen poes heeft, maar zijn buurvrouw wel, aldus Lauwers, (oh nee, die sprak over kat, maar u weet hoe dat gaat), reikt bekers uit voor de beste verzorgde huiskat. Jan Theijs komt over uit Brussel voor de uitreiking van bekers aan de kampioennen van iedere klassen. De rap pratende zuiderbuur Ine van Veen onder vuur van de pers. poes). De stichting ÜUUUUUUU Amivedi, het Wereld Natuurfonds, de Vereniging Kattezorg en de Dierenambulance hebben hiervoor gratis standruimte 1 aangeboden gekregen. Traditiegetrouw is er zowel op zaterdag als op zondag een serie prijsuitreikingen, waarvoor bekende Nederlanders, poezenliefhebber of niet, zijn aangetrokken. Een internationale persjury kiest de perskat. Pipo en Mamalou treden op voor 3000 Haagse schoolkinderen Willem van Hanegem, Lex Schoenmaker en natuurlijk Frans kennende zal dat wel weer in verschrikkelijk veel talen gebeuren. En nu maar hopen, dat katten en poezen er ook wat aan vinden. Hoogtepunt is zondermeer de uitreiking van de eremedailles, want dan hebben we te maken met de absolute toppers in de kattenen poezenwereld. Topper uit de amusementswereld, Mies Bouwman herselves, reikt deze prijzen uit. Een sterreparade besluit het geheel. Oh, en of we er dan nog even bij wilden zetten, dat het op zaterdagavond, op zaterdagmorgen en zondagmorgen in De „pers" van Ine had er op een gegeven moment kennelijk schoon genoeg van. Hij nam de „benen", waarna het aan het verzamelde manvolk was om de voortvluchtige weer in Ine's armen te krijgen. Ine van Veen: ...ik ben gek op poezen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 38