Dahlia-club in J oprichting y MAK Wijziging bezoektijden Deel van Churchillweg kreeg al „groene longen' Partijen blankvoorn en snnek in Kethel uitgezet 1.98 Jeugddienst in Kethel over „verzoeking" OBK 75 jaar Binnenbrand in de Boterstraat Krijgt u er ook weer zin in WEEKREKLAME VERSE NASI EN BAMI POELIER SLUIS BELASTINGHULP BEJAARDEN ■g j liwpxiimm /Wux&rfjmm*s BROERSVEST 19 ALLEEN DONDERDAG: Grote familie flacon „Schwarzkopf" 7 kruiden shampoo Normaal 5r2fT Deze week Hetifeïw Stadsblad I? HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 Tijdens de op 18 maart door de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tnlnbonw en Plantkunde te houden jaarvergadering, wordt overgegaan tot de oprichting van een Dahlia-club. Het bijzondere hiervan Is dat niet alleen eigen leden tot deze club kunnen toetreden maar ook buitenstaanders. In september wordt in Schiedam de Nationale Dahliatentoonstelling gehouden van de Nederlandse Dahliavereniging met medewerking van plaatselijke verenigingen en organisaties gericht op de „natuur" in het algemeen. Door zich aan te sluiten bij deze N.D.V., kunnen leden van de op te richten Dahlia-club met hun zelf gekweekte dahlia's deelnemen aan de tentoonstelling. Dit kan als club, maar ook als individueel kweker met kans op een bekroning waarvoor het nodige ere- In het broedseizoen oerdegelijke broedkooien, broedrijpe poppen, voorfronten, 40 - 100 cm. touwnestjes, pluksel, lectuur. Voor uw aquarium: NEON-TETRA'S norm. 2,- p. stel n rn NU 4 STUKSZ,3U 10 STUKS 5,50 DA'S VOORDELIG T IS WEER BIJ Schiedam, tel. 262851, 268508 Donderdagavond koopavond Met ingang van 1 maart 1975 zullen voor het Gemeente Ziekenhuis de volgende bezoektijden gelden: Dagelijks: 13.30-14.00 uur; 19.00- 19.45 uur. Zaterdag, zondag en feestdagen: 13.30-14.30 uur; 19.00-19.45 uur. Kraamafd.: 13.30-14.30 uur; 19.00- 19.45 uur. Klasse: 13.30-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Op 8 maart a.s. is het 75 jaar geleden dat O.B.K. werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan wordt op die dag in het eigen gebouw aan de Delflandseweg 4 een receptie gehouden, waarbij elke muziekliefhebber van harte wekom is. De receptie is van 14.00 tot 16.00 uur. metaal beschikbaar komt. Om ook inwoners van Schiedam, die niet over een eigen stukje grond dan wel een volkstuintje beschikken, toch mee te laten doen, wil de afdeling KNMPT Schiedam een gemeenschappelijke tuin creëren. Hierin kunnen ze dan een stukje grond huren voor het kweken van een bed dahlia's. Vooral in het Oosten van ons land komen dergelijke collectieve dahliatuinen veelvuldig voor. Bij het gemeentebestuur ligt inmiddels al een verzoek om ergens in de stad hiervoor een stukje geschikte grond aan de club te willen afstaan. In afwachting op het antwoord van B. en W. worden voorlopig alleen dahlia's gekweekt in eigen tuintjes en op de volkstuinen. Ondanks dat de club nog niet officieel is opgericht is een aantal toekomstige leden al overgegaan tot het bestellen van stekken bij de beroepskwekers van dahlia's. Teneinde de visstand in de haar beheerde viswaterpercelen op een optimaal peil te brengen, Uet de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken'' opnieuw partijen vis uitzetten, geleverd door de beroepsvisser Van der Berg uit Genemulden. In de reeds gereconstrueerde Poldervaart 500 kg. vangrijpe blankvoorn waaronder vissen die dertig cm. of meer halen. Om het noodzakelijk roofvisbestand in de vijvers van het Prinses Beatrixpark nog wat op te voeren werd hierin 250 kg. snoek uitgezet. Er lopen nog enkele bestellingen aan vis. Het bestuur van de hengelsportvereniging wil hiermee komen tot een optimaal visbestand in de waterpercelen zodat de leden en ook de gelegenheidsvissers die hiervoor vergunningen kunnen kopen, niet tevergeefs hun hengels behoeven uit te zetten. In het kader van de aanleg hoofdwegen in Groenoord wordt op het ogenblik de hand gelegd aan de laatste technische voorzieningen, voordat ook de Mozartlaan voor het verkeer in gebruik wordt gesteld. Reeds eerder is opengesteld het gedeelte Zwaluwlaan en nog eerder de Churchillweg vanaf de Laan van Bol'Es. Dit deel van de Churchillweg is inmiddels beplant. De opzet van deze beplanting is dat deze uitgroeid tot een bosachtig geheel. Ook de Mozartlaan en het gedeelte Zwaluwlaan zal eenzelfde groenaanleg krijgen. Deze aanleg geschiedt in hoofdzaak door bomen en bosplantsoen. Op elke vierkante meter wordt een in het bos thuis horend boompje van plm. 1 meter hoog geplant, die met de anderen tot bosstroken uitgroeien op de bermen van de wegen. Op de uitzichthoeken bij de kruispunten worden bodembedekkende materialen geplant. Alleen voor de Mozartlaan en Zwaluwlaan worden grotere bomen geplant, 7.100 st. bosplantsoen en 5.000 st. lage struiken, bestaande uit totaal 50 verschillende soorten. De beplanting zal na 3-4 groeiseizoenen, zij het in jonge vorm reeds dat beeld gaan vormen, wat de ontwerpers beogen. Voor de omwonenden zal deze groene ader een plezierig beeld geven. Reeds in de tweede week van februari is met deze groenaanleg gestart met het planten van 10 grote bomen die door de reconstructie van de Nieuwe Damlaan t.h.v. het station Nieuwland per 500 gram h St. Liduinastraat 50 Groenelaan 32 Tel. 269884 moesten verdwijnen, in maart zal de aanleg van de beplanting zijn beslag vinden, terwijl de gazongedeelten langs de weg en op geprojecteerde weggedeelten in de maand juni zullen worden ingezaaid. De Schiedamse brandweer is gistermorgen om half negen uitgerukt voor een binnenbrandje ten huize van de familie Leuven aan de Boterstraat 38. Er was sprake van een klein brandje met veel rookontwikkeling, maar aangezien de brand plaats vindt in de wat de brandweer aanduidt als rood-gebied, hetgeen erg brandgevaarlijk is, werd groot alarm gegeven. Toen de brandweer snel ter plaatse was betekende één nevelstraal al het einde van de brand. De schade bedraagt ƒ.3.000,aan inboedel en ƒ.10.000,aan de woning. Over de oorzaak tast men in het duister. Bij voldoende belangstelling zal ook dit jaar voor de bejaarden in Oud- Mathenesse een spreekuur worden georganiseerd voor hulp bij het invullen van het aangiftebiljet van de Inkomstenbelasting. Bejaarden, die dit aangiftebiljet hebben ontvangen, en problemen hebben bij het invullen ervan, kunnen zich voor dat spreekuur opgeven in: Buurthuis „De Put", Pinkstraat 10 op maandag en donderdag tussen 13.00 en 16.30 uur. Wanneer het aantal aanmeldingen daartoe aanleiding geeft, zal in overleg met de Belastingdienst een spreekuur, of zonodig een aantal spreekuren, worden ingericht in b.g. buurthuis. Aangezien de tijd vrij kort is, worden belanghebbenden aangeraden zich zo spoedig mogelijk op te geven. Het voorjaar gaat weer komen en daarmee tegelijk krijgt u zin in een nieuw jurkje, pakje of iets dergelijks. Komt u dat eens zelf maken op een kursus bij ons. U kunt nog terecht op de maandag of woensdagavond of op de woensdagmorgen of donderdagmiddag. gaat hier onder goede leiding de mooiste kleding maken. Het bespaart u enorm veel geld, dat zult u wel merken. U hebt natuurlijk allemaal al wel gezien hoe duur de confectie is geworden. De prijzen stijgen werkelijk schrikbarend. U kunt door het zelf maken dus héél wat geld besparen en het is nog leuk ook. We hebben natuurlijk nog veel meer aktiviteiten, waar u zich aan kunt gaan wijden en ze zijn allemaal even plèzierig. Op 21 maart houden wij „Open Huis" van 10 tot 4 uur en van 7 tot 9 uur. U kunt dan bekijken wat er allemaal zo gemaakt wordt bij ons. En we hopen, dat u dan zo enthousiast wordt, dat u zich meteen voor een kursus opgeeft. We hebben de volgende aktiviteiten: Creatief handwerken; wandkleden maken; bloemschikken; koken; indisch koken; gastheer en gastvrouw/ gast; uiterlijke verzorging; gymnastiek; karweitjes in huis; stoelen bekleden; macramé; afslanken; naaien. De vervolgcursus bloemschikken begint maandagavond 3 maart van 7.30 uur tot 10.00 uur. De cursus gast/gastvrouw/heer wordt gegeven op donderdagmiddag en donderdagavond. Een leuke cursus om samen met uw man, verloofde of vriend heen te gaan. U leert er echt leuke dingen om uw avonden nóg plezieriger te maken. En tevens leert u lekkere hapjes te maken. Ook maakt u kennis met wijnen, kazen en fondue. Donderdagmorgen komt de gymnastiek-cursus en er kunnen nog 5 dames bij, dan gaat hij beginnen. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur, tel. 264781giro 716115 en we wonen op Korte Dam 5. Loopt u eens bij ons binnen of belt u ons eens op. We hopen heel spoedig iets van u te horen of te zien. Schwarzkopf" Shampoo 1e Middellandstraat 49b, Rotterdam Rembrandtlaan 11, Schiedam Aanstaande zondag, de tweede maart, is er om 7 uur 's-avonds weer een jeugddienst in De Rank aan de Schiedamseweg 122 te Kethel. Ook deze keer belooft het een goede dienst te worden. Dat je die konklusie kunt trekken blijkt uit de volgende feiten: ook ditmaal weer hebben jongeren de dienst helemaal zelf opgezet; andere jongeren, verenigd in het koor Happy Generation, verlenen o.l.v. René Fons hun muzikale medewerking en tenslotte komt er uit Rotterdam speciaal een enthousiaste jeugdpredikant over om in de dienst het woord te voeren. Die predikant is ds. De Groot en hij, zo heeft de voorbereidingsgroep inmiddels ondervonden, weet op een zeer levendige en duidelijke manier de vragen te behandelen, die bij het lezen van de Bijbel naar voren komen. In deze dienst wordt speciaal aandacht besteed aan het onderwerp „verzoeking". Ter oriëntatie kun je daarbij alvast denken een de geschiedenis in Mattheüs 4, waarin Jezus door de duivel steeds weer op de proef gesteld werd nadat hij veertig dagen in de woestijn had gevast. Rijzen er vragen bij je wanneer je dat leest of wanneer je ds. De Groot daarover in zijn toespraak hoort, stel die hem dan gerust tijdens de dienst, want hij heeft gezegd die vragen graag te beantwoorden. Tenslotte nog iets wat betreft het meewerkende koor Happy Generation. Zoals je misschien wel weet is dat koor op zoek naar enkele nieuwe leden. Misschien is deze dienst voor diegene die daarover wel eens wat meer willen weten dé kans om de leden van dat koor in alle opzichten „uit te horen". Wie weet voel je je er wel bij thuis! Deze „uithoorders", maar ook alle andere toehoorders bij deze dienst zijn na afloop natuurlijk zoals vanouds weer van harte welkom op de koffie, of op de thee zoals je wilt. is één van de 25 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van ruim 680.000 exemplaren huis-aan- huis worden verspreid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3