Wandkleden voor Passagetheater (en Schiedam 700) naderen voltooiing tSüuere iaersjc Poppentheater Neily Roeters met „De prinses en de draak" Nationale inzameling Heilsleger i 'HATO' 1 Stap jong de lente in Oude kranten voor Ambrosius ROMMELMARKT DE UITDRAGERIJ LANGE KERKSTRAAT 54- SCHIEDAM Onze schoenmode is immers inter nationaal HATO LET OP! m KOOPJES Vanaf 1 maart heeft Schiedam zijn eigen Dagelijks geopend vanaf 11 uur v.m. tot 18.00 uur n.m. Stoelen vanaf f 1tafels vanaf f 15. Enorm veel klein goed vanaf 10 cent. GRA TIS KOFFIE VOOR IEDERE KLANT RANDSTAD-EDITIES wekelijks in 680.000brievenbussen irT kiici i\a/c cT*ncci AnDAriiMA - u/ncMcnAn 9fi FFRRI1ARI 197u HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 6 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1S75 Open wave en gordijnstof fen p. meter v.a4.25 Vloerbedekking tegen spe ciale prijzen, uitsluitend merkartikelen. Spaanse appelklokken van 395,- voor295,— Olielampen vanaf37.50 Verder aantrekkelijke prijzen op ons antiek en curiosa. Zie onze etalage. Tot ziens bij Broersveld 178, Schiedam lil Nelly Roeters verzorgt a.s. zaterdagmiddag de kindervoorstelling in het Zoldertheater in de Teerstoof. Zij brengt een gevariëerd programma. Zo brengt zij het poppenspel „De Prinses en de draak". Het is droevig gestemd in het land van Kakalonië, want prinses Florentijntje mag niet eerder trouwen voordat de draak, die het hele land bedreigt gedood is. Er zijn er velen die het proberen, maar er is er maar één die het juiste middel kan bedenken. Een erg spannend verhaal, afgewisseld met vele grappige scènes. De kinderen leven altijd enorm mee en geven door hun ideeën vaak een wending aan het verhaal. Ook brengt Nelly Roeters een kinderconference en sneltekenen, waarbij de kinderen geheel worden betrokken; zij mogen meetekenen en krijgen dan hun portret mee. Nelly Roeters beweegt zich op allerlei terreinen. Zij illustreert kinderboeken, heeft een eigen poppentheater, waarvoor zij zelf de poppen en de kleding maakt en de verhalen zelf schrijft. Drie inktzwarte hoofdletters op grote witte affiches proberen overal in Schiedam-Noord de aandacht te trekken van het passerende publiek. Die hoofdletters, de Z, B en K, staan voor Zendings-Bazar Kethel, welke bazar op 15 maart a.s. wordt gehouden van 13.00 uur tot 22.00 uur in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122, Kethel. Dat is, hier speciaal nog eens gezegd voor hen die dat nog niet wisten, recht tegenover Bad Groenoord. ledereen is die zaterdag van harte welkom en mag vrij en blij wat rondneuzen tussen de vele spulletjes die in de verschillende marktkraampjes worden aangeboden. U zult er vast wel iets van uw gading vinden en het bedrag dat u voor uw eventuele aankopen neertelt is bestemd voor het zendingswerk. Daar is het bij deze bazar uiteindelijk allemaal om begonnen. Dit werk, zo heeft men begroot, heeft dit jaar minstens 12 miljoen gulden nodig om te kunnen worden voortgezet. Dat bedrag valt in Schiedam natuurlijk niet bijeen te schrapen, dat is nogal logisch. Maar een flink deel daarvan toch wel, zo denkt de Zendingscommissie KetheTSpaland. Laat u op die 15e maart alstublieft merken dat zij het wat dat betreft niet bij het verkeerde eind heeft gehad. U mag natuurlijk ook al eerder reageren. Per giro: 659893, t.n.v. mevr. Hopman, met de vermelding ZBK óf door allerlei spullen in te leveren. SPULLEN GEZOCHT Het al dan niet slagen van een bazar als deze hangt voor een groot deel af van het aantal artikelen dat zij kan aanbieden. Een aantal bedrijven heeft al het een en ander aangeboden, maar het meeste zal toch van uw kant moeten komen. Daarom doet de zendingscommissie een vriendelijk, doch dringend beroep op u uw kasten eens flink door te spitten op zoek naar dingen die u best kwijt kunt, omdat u er toch al jaren geen aandacht meer aan besteedt. Anderen zou u er via de bazar een enorm plezier mee kunnen doen. Te denken valt bijv. aan boeken, grammofoonplaten, miniaturen voor bijv. een letterkastje, vaasjes, handwerken, gereedschap, huishoudelijke artikelen, enz. enz. Bijzonder welkom zijn vooral dingen uit grootmoeders tijd. Men wil trachten daarvoor een speciale hoek te reserveren. Een telefoontje naar één der onderstaande contactadressen is voldoende om de spullen bij u af te laten halen. Heeft u iets voor de bazar beschikbaar, wilt u dat dan alstublieft vóór 14 maart even laten horen? U kunt uw spulletjes natuurlijk ook bij één van de genoemde adressen zelf afgeven. De zendingscommissie zal u voor uw bijdragen bijzonder dankbaar zijn! De contactadressen zijn: mevrouw A. de Vries, Meidoomlaan 26, tel. 704668; mevr. M. Winkelman, Corn, van Zantenplein 23, tel. 709798; mevr. H. Hopman, Sibeliusplein 92, tel. 711154 en de heer W. van der Eijk, Kandelaarweg 7, tel. 704358. U weet dus nu bij wie u met uw goederen terecht kunt! IIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllinilHIIIIIIIIIIIHIIIM Om de kas weer wat te spekken gaat de „krantenfamilie" van Drumband „Ambrosius", zaterdag 1 maart a.s. van plm. 10 tot 4 uur, wederom op pad om u van uw oude kranten te verlossen en om die grote containermaag weer van het nodige „voedsel" te laten voorzien. In de loop der tijd breidde onze Krantenklantenfamilie zichsteeds meer uit; dus als u nog wat oude kranten heeft staan en u wilt zich ook wel aansluiten bij deze „familie", bel dan de heer F. de Groot jr., te bereiken onder nr. 704521. Wij noteren dan graag uw naam en adres en de eventueel gewenste „ophaaltijden". Vanzelfsprekend kunt u ook nu weer uw kranten zelf komen brengen. Onze container vindt u naast Garage Landman, de Mazda-dealer, aan de Noord-Molenstraat. zij tegen een donkere achtergrond bevestigd zullen worden. Het is een fleurig geheel en beeldt het rivierengebied uit plus plekjes van oud-Schiedam, de kerken en de verschillende molens. De silhouetten zijn knap aangegeven en vormen een fraai decor tussen al die fleurige lapjes. Versierd met diverse steken en een originele afwerking. Er is in twee groepen gewerkt van zes dames, die met plezier hieraan medewerken en vol lof zijn over de jonge leider Harry Boom, die hun adviseert en helpt. Alleen als je over vrije fantasie beschikt en verstand van naaien hebt, kan je tot dit resultaat komen, is zijn oordeel. Het geschenk aan de gemeente is in elk geval een origineel geschenk, waarvan de deelneemsters alleen maar hopen, dat het tot in lengte van jaren het vernieuwde Passage Theater zal sieren. Aan hun creativiteit zal het beslist niet liggen. Het cadeau aan de gemeente ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van Schiedam zal namens de leden van de aangesloten Vrouwenverenigingen van Schiedam bestaan uit twee fraaie wandkleden, waaraan nu de laatste hand wordt gelegd. Mevrouw E. de Vos-van Harmeien, voorzitster van het Centraal Vrouwencomité (het overkoepelend orgaan van alle Vrouwenverenigingen in Schiedam) is met de andere elf dames zeer enthousiast over het bereikte resultaat in de kunstklas van het Stedelijk Museum te Schiedam. Een kunstklas, die onder leiding staat van de jonge Harry Boom. In oktober werd hierover gepraat en ontstonden er twee tekeningen. Naar die voorbeelden werden verschillende lapjes (door de dames zelf aangekocht) geknipt en aangebracht. En leerde men elkaar via die lessen op dinsdagmorgen van 11 tot kwart over 12 béter kennen. PANELEN De twee kleden worden straks als panelen omgevouwen en vormen een geschenk voor het Passage Theater, waar

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 6