Aanbieding gedenkboek Oude briefkaarten gezocht Internationale ra/leycross- tentoonstelling Koppen ieger enZBK verwisseld Zelf-maak- mode bloeit op door nieuwe modelijn Autorijschool AAD van LEEUWEN Gepromoveerd Missie-Bedevaart naar Benelux A. C. J SCHEFFERS DAM 35 STICHTING ZIEKENOMR SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - VRIJDAG 28 FEBRUARI 1975 BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Geen filialen - Tel. 267823 Het zijn soms van die kleine dingen, die ergernis kunnen geven. Een mevrouw beide mij op om erop te wijzen, dat het verkeer in St. Liduinastraat zo snel is. De bewoners van „Huize Frankenland" durven amper over te steken. Bij het St. Jacobsgasthuis is geen oversteekplaats, geen trottoir. Zodat je meteen op het fietspad belandt en het is daar des avonds altijd even donker. Of daar niets aan gedaan kan worden? Bij de bushalte in de B.K. Laan stoppen meestal twee bussen tegelijk, nJ. 54 en 59. Waardoor het voor oudere mensen altijd moeilijk is een plaatsje te bemachtigen. Nu maak ik zelf elke dag gebruik van bus 54, maar dat valt echt wel mee. Zelf heb ik tenminste nog nooit hinder van bus 59 gehad. De klok in de B.K. Laan geeft niet altijd de juiste tijd aan. Ik dacht dat dit tot het verleden behoorde, want zelf zet ik mijn horloge op die tijd gelijk. Het is weieens anders geweest, maar dat behoort dacht ik, alweer tot het verleden. Ik hoop in elk geval dat van het één en ander goede notitie zal worden genomen. MIEKE DANSLES Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 Mevrouw W. Dijkshoorn uit de Henri Polakstraat zou graag een serie oude briefkaarten van Schiedam willen hebben. Ze zijn niet te koop, maar ze heeft er wel hoop op, dat straks met het feest van 700 Schiedam een serie te koop zal zijn. Misschien dat iemand daar een boterham inziet. Er bestaat inderdaad grote belangstelling voor oude ansichtkaarten. Een paar jaar terug is er een boekje van onze stadsarchivaris verschenen. Mogelijk dat het nog te koop is, maar dat zal wel niet. Afwachten dus maar of er in mei iets van de persen rolt. Er bestaat in elk geval belangstelling voor. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is onze oud-stadgenoot, de heer F. v.d. Touw gepromoveerd cum laude tot doktor in de wiskunde en wetenschappen. Een delegatie van het gemeentebestuur van Schiedam, bestaande uit burgemeester A. J. Lems, gemeentesecretaris mr. M. J. Blok en de gemeente-archivaris drs. G. v.d. Feijst als de auteur, zal het gedenkboek „Geschiedenis van Schiedam" donderdagmiddag aanbieden aan de minister van Binnenlandse Zaken W. F. de Gaay Fortman om 14.30 uur op zijn ministerie aan het Binnenhof 19 en om 15 uur aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen dr. J. A. van Kemenade op zijn ministerie aan de Nieuwe Uitleg. Voor de zevende keer wordt dit jaar een missie-bedevaart georganiseerd naar Banneux en wel op zaterdag 10 mei a.s. De bedevaart heeft al enkele jaren een echt nationaal karakter. Alle op vakantie zijnde missionarissen mogen ook dit jaar gratis mee. Mgr. Th. Hendriksen uit Utrecht zal de reis meemaken en tezamen met alle meereizende priesters de heilige mis opdragen. Deze wordt opgeluisterd door het St. Cecilia kinderkoor uit Tilburg, versterkt door het Groot Gemengd Koor uit Tilburg en Riel. Te beginnen met het „Veni Creator" en eindigend met „Te Deum". Alle aanmeldingen moeten uiterlijk vóór 15 april binnen zijn, om indien nodig busroutes te kombineren of te wijzigen en om in Banneux alles in gereedheid te brengen. Voor de administratie gaarne de aanmeldings-adressen schriftelijk mededelen met giro- en bankrekening en telefoonnummer. Correspondentie-adres: P. de Loos, Abcovenseweg 42 te Goirle bij Tilburg, telefoon 013-425376, giro 2921845. Gaarne bellen né 7 uur 's- Gezelligheid kent geen tijd als de dansvloer bezet is. Zo gaat-ie goed, zo gaat-ie fijn. Iedere woensdagmiddag van 2 tot 3 unr heeft in het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe D ami aan een dansles plaats voor bejaarden. Wim Hoogerwerf (Dansschool Kees Sitton) is er de enthousiaste leider van en vertelde me, dat mevrouw A. Niemantsverdriet-Bastiaanse op dit idee was gekomen. Nu, na enkele weken, heeft men de Engelse wals en de tango bijna onder de knie en kon woensdagmiddag reeds aan aanvang gemaakt worden met het leren van de toch wel moeilijke cha- cha-cha. Eerst goed luisteren en dan doen wat of er gezegd wordt. Wim Hoogerwerf en zijn charmante assistente Marina de Bruyn verstaan de kunst de bejaarden op hun gemak te stellen. Linkervoet naar voren, terug. Cha- cha-cha. Rechter achter, terug. Cha- cha-cha. Na enkele keren repeteren werd er zelfs al gewaagd om op de muziek te dansen. Hetgeen nog lukte ook. Vindt u het daarom nog vreemd dat er zoveel belangstelling voor deze lessen bestaat? Er wordt nu al gesproken over een vervolgcursus in september. Eén ding is verschrikkelijk jammer. Die nare mannen laten veelal verstek gaan. Die leggen liever een kaartje of hanteren de keu. En dan te weten dat je met dansen zo heerlijk in beweging bent. Geen kans om stijf te worden. De leider van het dienstencentrum (zelf ook op de vloer) moet elke woensdagmiddag van 2 tot 3 uur de kaarten maar vasthouden. Dan komen ze vanzelf wel, die mannen. Overigens: een leuk nieuwtje van de dansschool van Kees Sitton aan de Lange Haven 121. Daar gaat men vanaf a.s. zaterdag om half 8 les in tapdansen geven. Het is maar dat u het weet! Het Boekenweekgeweld is losgebarsten. En de ZOS zou de Ziekenomroep Schiedam niet zijn als daar niets aan gedaan zou worden in ZOS op zaterdag, niet voor niets het lokale aktualiteitenprogramma. Veel patiënten in Gemeente en Noletziekenhuis lezen tijdens hun noodgedwongen verblijf nogal wat boeken. Morgenochtend komt een Schiedamse boekhandelaar vertellen wat er in de 700-jarige stad gaat gebeuren in de komende week met dat leesvoer. Het 700-jarig bestaan van Schiedam levert ook deze week weer het nodige nieuws op. Morgenochtend kunnen de luisteraars daar de laatste berichten over verwachten. Secretaris Steenbergen van het coin ité 700 komt naar de studio aan de Dr. Kuyperlaan 239. Hij komt niet alleen, er komen nog een gast mee, de helft van een toekomstig echtpaar nogal liefst. Het zijn de twee Schiedammers die in historisch kostuum de trappen van het oude stadhuis zullen bestijgen, om elkaar daar het ja-woord te geven. Het zijn slechts een paar onderwerpen van ZOS op zaterdag van morgenochtend. Het programma begint 's-ochtends al om tien uur en gaat door tot 's-middags één uur. Drie uur lang luistergenot. Maar dat genot houdt niet op bij die 240 minuten. Dinsdag- en donderdagavond zijn er weer de speciale verzoekplatenprogramma's waarvoor familieleden en patiënten platen aan kunnen vragen bij de Ziekenomroep Schiedam, Postbus 239, Schiedam, giro 736443. Een telefoontje is ook goed, het nummer is 705933. op zaterdag en zondag 8 en 9 maart zal in de Lijnbaanhallen, gelegen in het centrum van Vlaardingen, een internationale Raileycross- tentoonstelling plaats vinden. Om een kleine greep te doen uit wat u op de show kunt verwachten: specifieke ralleycross-auto's, groep 2 wagens (circuitauto's) en formule 1 auto's. Doorlopend zullen op de show op verschillende plaatsen films vertoond worden van autosport-evenementen. Op de tentoonstelling zijn tevens diverse autosportstands aanwezig. Om het geheel af te ronden zijn er ook verschillende prijzen beschikbaar voor uitloting, waaronder een tweepersoons vliegreis. U komt toch ook? Aanvang op zaterdag van 12.00-22 uur, op zondag van 10.00-18.00 uur. „Quick-quick slow hoho, een pas voorwaarts, één opzij en die andere weer er bij". Goed, deze hit speeltje natuurlijk door je hoofd, maar zonder gekheid, die bejaarden-dansles in de „4 Molens" brengt iedere woensdagmiddag heel wat behendige en uiteraard nog goed ter been zijnde ouderen op de been. Waarbij ook de jongeren hun aandeel leveren. Steeds meer Nederlandse vrouwen gaan er toe over hun kleding zelf te maken. Economische motieven, als zou het goedkoper zijn een lapje stof te kopen en een jurk zelf te maken of uit de mode geraakte kleren op de naaimachine te veranderen, spelen al enige tijd geen rol meer. Het antwoord lag in de hobbysfeer. Het zelfmaken van kleding is een creatieve bezigheid geworden. Maar door de enorme trend van het afgelopen jaar naar gebreid, gehaakt en alles wat daar op ljjkt, werd er een daling in de naaimode gevreesd. Het tegendeel is echter waar gebleken. Nieuwe, onverwachte impulsen De robe housse (tentjurk) met al z(]n mogelijkheden is daar een goed voorbeeld van, hoewel de kimono- look waar het komend seizoen zoveel van verwacht wordt, de kroon spant. Het bewijs levert deze foto met twee kimono-modellen in Didas Draion stoffen, die alleen maar gedrapeerd zijn (zelfs de biezen zjjn niet vast genaaid) en toch als de juiste coupe hebben. De creativiteit zal zich verplaatsen van Ingewikkelde modellering naar materiaalkeuze en combinatiemogelijkheden. Daar schuilt het grote modenieuws. En niet alleen voor de zelf-maak-model In de restauratie van Spoor 3 der N.S. heeft men vermoedelijk de deur met een valse sleutel geopend. Sigaren en shag ter waarde van ƒ.400,werden meegenomen. In de Graaf Florisstraat verschafte men zich vermoedelijk met een valse sleutel toegang tot de woning van de familie A. de B. Alles werd doorzocht. Voor zover men kan nagaan, worden er sieraden ter waarde van ƒ.1000, vermist en een bedrag van ƒ.250, In een woning aan de B.K.-laan 22 verschafte men zich vermoedelijk ook met een valse sleutel toegang tot het pand, bewoond door de familie J.v.d.P. Alle kasten en laden werden doorzocht. Er werd ƒ.230, meegenomen. in "thart van schiedam TELEFOON 2639.31 Helaas, helaas, het zetduiveltje heeft ons parten gespeeld. Op de zetterij werden per ongeluk enkele koppen met elkaar verwisseld. Iets dat gelukkig niet vaak voorkomt. Het ging hier om de koppen boven de artikeltjes over de Nationale inzameling van het Leger des Heils, die wordt gehouden van 24 februari tot en met 8 maart en over de Zendingsbazar Kethel, die op 15 maart a.s. in het gebouw „De Rank" te Kethel wordt georganiseerd. Wilt u over beide akties meer weten, slaat u dan alstublieft het woensdagnummer van ons blad er nog eens op na. Onze excuses. kwamen om de hoek kjjken. De nieuwe modelijnen, zowel als de nieuwe hang naar mooiere duurzame stoffen, kwamen net op ftjd om de vrouw weer opnieuw achter de naaimachine te bewegen. Door het enorme stofgebruik in de nieuwe mode konden de economische motieven terugkeren en door de vergaande vereenvoudiging durfde men de nieuwe modellering aan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 26