Winkelcentrum Kethel maandag in commissie stadsontwikkeling Nieuw centrumgebouw woonwagenkamp volgende week zaterdag officieel open V liMÏIÏNRAAM LI De Viking houdt een contactavond Diakenwijding te Schiedam Drs. J. de Koning aangesteld als beleidsadviseur Gemeenteziekenhuis EXPOIIAL m GEVEKE SCHIEDAM THE FLAILS IN KETHEL Bureau voor Rechtskundige Hulp Intermezzo met „Gieren op 't Veilig Nest'' Laatste levensfase VAN VELDEN BV Oldenbarn BERICHT VOOR: ZELF- KLUSSER6 A. C. J. SCHEFFERS DAM 35' VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - VRIJDAG 14 MAART 1975 Oldenbarneveldtstraat 3 Honselersdijk Telefoon (01740) 24405 Het Winkelcentrum Kethel zal in fasen worden uitgevoerd gerealiseerd in relatie met de uitvoering van het woningbouwprogramma o.a. In het verzorgingsgebied Schiedam-Noord. .Volgens een opgesteld tijdschema zal de eerste fase, welke rond 7000 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakte (BVO) en rond 130 woningen omvat, begin 1976 gereed z(jn. Op dat tijdstip zullen, rekening houdend met de inmiddels gerealiseerde, de tans in uitvoering zijnde en de op korte termijn uit te voeren woningbouwplannen, rond 7000 woningen en rond 22.000 inwonders in Schiedam-Noord aanwezig zijn. De (totale) beschikbare omvang van de aanwezige winkelvoorzieningen in Schiedam-Noord stemt dan overeen met de behoefte van een 22.000 inwoners. Het reeds in de aanloopfase aan het Bachplein gebouwde noodwinkelcentrum komt op dat tijdstip te vervallen. Het resterende gedeelte van het winkelcentrum, waarin o.m. een grootwinkeleenheid is opgenomen, kan worden voltooid als in het verzorgingsgebied een 10.000 woningen c.q. een 30.000 inwoners aanwezig zijn. Volgens, mede met behulp van een ontwikkelingsbureau voor winkelcentra verkregen gegevens is bij deze omvang van het verzorgingsgebied een gunstige exploitatie van een grootwinkeleenheid mogelijk. De voltooiing van het winkelcentrum is derhalve afhankelijk van de voortgang van de woningbouw overigens kan bij de voltooiing van het winkelcentrum nog rekening worden gehouden met de mogelijke realisatie van alternatieve bestemmingen. De realisatie van de wijkvoorzienlngen zal zoveel mogelijk parallel aan de ontwikkeling van het winkelcentrum geschieden. Aan de bouw van het garagebedrijf, annex benzineverkooppunt, het postkantoor en de ruimten voor sociale-, culturele-, medische- en recreatieve voorzieningen zal daarbij prioriteit worden toegekend. PARKERVOORZIENINGEN De aanleg van de parkeervoorzieningen zal zodanig worden gefaseerd, dat in de verschillende fasen een op de behoefte afgestemde aantal parkeerplaatsen beschikbaar zal zijn. Bij de realisatie van de diverse onderdelen van het totale centrum zal ernaar worden gestreefd, dat na iedere fase een afgerond geheel ontstaat. BEZWAARSCHRIFTEN Maandagavond komt het ontwerp preadvies van het plan en de beslissing omtrent de bezwaarschriften van dit bestemmingsplan Winkelcentrum Kethel in de commissie stadsontwikkeling en stadsuitbreiding 4 'r aan de orde. De voorzitter van ae genoemde commissie vestigt daarbij op enige punten de bijzondere aandacht van de leden, te weten: 1. Ter gedeeltelijke tegemoetkoming aan de bezwaren van eigenaars dr. Sauerstraat is voorgesteld de woonbebouwing aldaar uit te zonderen van de gedeelten van het plan die op korte termijn moeten worden uitgevoerd. Een verdere tegemoetkoming zou eventueel te vinden zijn in een verhoging van het in artikel 23 genoemde percentage (10) tot 15. Advies van de commissie daarover wordt op prijs gesteld. 2. Het zuid-oostelijk gedeelte van het Bachplein heeft in het voorstel het karakter van parkeerterrein. Wellicht verdient het aanbeveling om dit in eerste instantie het karakter te geven van leefplein, met mogelijkheid om er markt te houden en de eventuele toekomstige bestemming tot parkeer terrein onder te brengen in de wijzigingsbevoegdheid. 3. Mogelijk verdient het aanbeveling om de westelijke toegang en het daarop aansluitende parkeerterrein en toegangsstraten op de kaart indicaties voor verkeersdrempels etc. te geven, zoals ook voorkomen rond het oostelijke plein, bij de Schiedamseweg. 4. In het commentaar op de bezwaarschriften is aangegeven dat de toegang ten westen van het OV-station mogelijk (in afwijking van de oorspronkelijke gedachte) in twee richtingen zal kunnen worden bereden, dit ter ontlasting van de westelijke toegang. - 5. Tegenover de toegang Hargplein is thans op de kaart een directe verbinding Zwaluwlaan- parkeerterrein bij de woonflats aangegeven. Het nieuwe centrumgebouw van het woonwagenkamp aan de Schiekade 36, op zaterdagmorgen 22 maart door dr. G. Hendriks. Het nieuwe centrumgebouw op het intergemeentelijke woonwagenkamp aan de Schiekade 36 te Schiedam, gebruikt door de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, dat op zaterdag 22 maart as, om 11.00 uur officieel geopend zal worden door dr. G. Hendriks, komt in de plaats van het gemeenschapsgebouw van het kamp dat eind 1972 in vlammen is opgegaan. Het door brand verwoeste gebouw was eigendom van de Stichting Woonwageniiefdewerk van de Vincentiusvereniging te Schiedam. De Stichting was wel verzekerd tegen doch de verzekeringspenningen waren niet voldoende om een nieuw centrumgebouw te stichten en zullen aangewend worden voor de kosten van stoffering en meubilering van het centrum. De Woonwagenwet legt echter aan de gemeentebesturen de verplichting op om in woonwagenkampen van zekere grootte een centrumgebouw te stichten en te onderhouden en dat geldt ook voor het woonwagenkamp in Schiedam. Trouwens, zo'n gemeenschapsgebouw wordt wenselijk geacht, omdat anders een stuk maatschappelijke dienstverlening ter bevordering van de deelname van de woonwagenbevolking aan het maatschappelijke en culturele leven wegvalt. Nog in 1972, kort na de brand, is de dienst Gemeentewerken begonnen met het ontwerpen van een bouwplan voor het nieuwe centrumgebouw, zulks in overleg met de direkteur van de Gem. Sociale Dienst en de Adviescommissie voor het woonwagenkamp. In mei 1974 heeft de gemeenteraad, van Schiedam een krediet van .290.000,verleend voor de herbouw van het centrum, op welk bedrag het ministerie van Cultuur, Rekreatie en Maatschappelijk Werk een subsidie van 95% zal verlenen. Het centrumgebouw is een semi permanent gebouw met een vloeroppervlakte van 292 m2, gelegen op een terreintje naast het woonwagenkamp. Het gebouw omvat een grote recreatiezaal, een ruimte voor het clubhuiswerk waar twee sociaal-culturele werksters van de Stichting Woonwagenwerk aktief zijn, een vergaderkamer, een kantoor voor de kampbeheerder, bergruimten, een keuken en toiletten voor mannen en vrouwen. Op het plein voor het gebouw komen speelwerktuigen als klimtekken, een zandbak enz. In het gebouw is ook plaats voor ëën kleuterklasje voor de 5 7 kleuters uit het kamp, dit met toestemming van de inspecteur voor het Kleuteronderwijs. In het kader van het integratie programma volgen de oudere kinderen het basis-onderwijs in twee lokalen van de Albertus Magnus- school voor G.L.O. aan de Parkweg; het vervoer van de leerlingen van öet kamp naar de school en terug geschiedt viermaal per dag per bus. Vanaf heden zijn wij ook ZATERDAGS van 09.00 tot iV.OO uur tot uw dienst met advies en aanschaf van alle elektro-technische materialen. Installatie B.V. Broersveld 119 Telefoon: 26 84 47 Voor sommigen is de tussenpoos wel lang geweest, maar 15 maart, zaterdag a.s. zullen de Flails hun „sound" weer laten schallen over de Kethelse gronden. Dit zullen zij dan doen in een gewijzigde formatie, want sologifarist- zanger Peier Frings is aangetrokken voor de groep. Door hard repeteren is de groep erin geslaagd een volledig repertoire in te studeren. Het spektakel gaat gebeuren in zaal „De Noord" aan de Kerkweg in Kethel. Aanvang 8.15 uur. De Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Viking" houdt op vrijdag 21 maart a.s. een contactavond in gebouw Christelijke Sociale Belangen, aanvang acht uur. Er worden weer films vertoond die betrekking hebben op de scheepsbouw en de hobby, het bouwen van modelschepen. Het bestuur nodigt hierbij ook niet-leden uit deze avond bij te wonen om iets meer te weten te komen over de aktiviteiten van „De Viking". Modelbouwers die zich reeds met deze vorm van vrijetijdsbesteding bezig houden, kunnen vrijblijvend nodige voorlichting krijgen van mensen die nauw bij de scheepsbouw betrokken zijn. Het bureau voor rechtskundige hulp, gevestigd in gebouw „De Teerstoof' aan de Nieuwstraat 12, tel. 264356, is geopend iedere dinsdagmiddag vanaf half 3. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Gocn filialen - Tel. 267823 Burgemeester drs. A. J. Lems heeft als voorzitter van de commissie voor het Gemeenteziekenhuis het volgende perscomminiqué uitgegeven. De commissie voor het Gemeenteziekenhuis heeft na diepgaand overleg besloten aan de heer drs. J. de Koning de opdracht te geven om als beleidsadviseur de commissie en de directie terzijde te staan teneinde de organisatorische problemen in het ziekenhuis op te lossen. Eén en ander met instemming van het college van Burgemeester en Wethouders. Zuster Veenstra, het hoofd van de verpleging, heeft geen functie elders aanvaard en zal derhalve deel blijven uitmaken van de directie van het Gemeenteziekenhuis. Zondag j.l.9 maart, was een bijzondere dag voor de Oud- Katholieke parochie van de H. Johannes de Doper te Schiedam. Tijdens de viering van de H. Mis diende de aartsbisschop van Utrecht, mgr. Marinus Kok, de wijding tot diaken toe aan Pieter van Tilburg, subdiaken van het aartsbisdom. De aartsbisschop celebreerde zelf en werd geassisteerd door de pastoor der parochie, drs. F. Smit als diaken en de pastoor van Leiden, J. V. Kinneging als subdiaken. Als ceremoniarius voor geestelijken en misdienaars fungeerde Marc Stegman, die voor deze dienst „geleend" was en er voor gezorgd heeft dat deze liturgie zonder enige stoornis gevierd kon worden. Twee honderd aanwezigen vierden deze dienst mee, welke duurde van half elf tot kwart voor één. Slechts met grote moeite had iedereen in de toch vrij kleine kerk een zit- of staanplaats kunnen vinden. Juist met het oog op de plaatsruimte was te voren geen bekendheid aan deze dienst gegeven. De viering heeft op allen grote indruk gemaakt. Na de dienst vond een drukbezochte receptie plaats in een zaal bij de Opstandingskerk. De heer Van Tilburg is met ingang van 9 maart benoemd tot pastoraal werker/kapelaan van de Schiedamse parochie en woont thans ook in de parochie. Pastoor Smit is reeds afgelopen juli naar Rotterdam verhuisd, waar hij benoemd is tot pastoor van de parochie van de H.H.Patrus en Paulus op de Nieuwe Binnenweg. Hij blijft echter pastoor van de Schiedamse parochie en in alle diensten voorgaan. Het pastorale werk is inmiddels verdeeld tussen hem en diaken Van Tilburg. Zaterdagavond 22 maart a.s. speelt de Toneelvereniging „Intermezzo" het blijspel „Gieren op 't Veilig Nest" door Harold McPherson. Het stuk speelt zich af in een hotel op een afgelegen eiland in één der meren in de staat Maind in de Verenigde Staten, niet ver van de grens, waar een gangsterpaar is neergestreken om rust te zoeken, voordat zij kunnen verdwijnen over de grens. Of het zover zal komen, kunt u allen zien op zaterdag 22 maart in Zaal Arcade aan de Lange Haven te Schiedam. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegangsprijs ƒ.3,Tot ziens op 22 maart. Na afloop is er bal tot 02.00 uur, dat wordt verzorgd door de „Eurostars". VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN - TEL. 35.79.00* De Wetenschappelijke Kring te Schiedam en Vlaardingen organiseert een contactavond in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest 92. De heer dr. A. Hustinx, voorzitter van de Ned. Vereniging voor Psychiatrie zal dan spreken over het onderwerp: Laatste levensfase, sterven en rouw, begeleiding van de stervende en van zijn of haar omgeving. Aanvang: 8 uur. BUSJES EN BESTELAUTO'S BÖKELWEG4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 22