2?s Vlag uit voor 'open-huis-dag' Dinmwj' NIEUW 11,45 "ORANJE" c Contactavond federatie van Ouder verenigingen Stadsblad mjê?"i ■v**' t* Sunsilk creme- spoeling 3.90 - 3.69 Deze week ..STICHTING VOOR HUISHOFT3FLIJKF FN GEZINSVOOR1 IC 11TINCSO IIFJ)A\1" DROGISTERIJ JONGE JENEVER merk „Bender Cfcï-L per liter VIEUX merk „Bender" -m per liter/,y«3 JONGE JENEVER „Vrijheid" - n -r- per literlU,vD VIEUX „Vrijheid" per liter JONGE JENEVER „Giraf" per liter VIEUX per Iter11,65 BERENBURG „Giraf OEI per litery,yO Speciale aanbieding: RED HACKLE Scotch Whisky. per fles1 I^D BRANDY P. Durand per flesy,4U per 3 flessen27,- MONTILLA org. import o rtC per fles0,^0 per 3 flessen11,- Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 Het gebed voor de N.C.V.B. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 - WOENSDAG 19 MAART 1975 ~*y*s.i+r\'' fe *'VW>&. ftfe »^a 'Open Huis' bij de Huishoudelijke Stichting BALDADIGE JEUGD Baldadige jeugd hield zich op de vrije zaterdag bezig met het vernielen van een van de laatste huisjes aan de Roosbeek, wat een levensgevaarlijke situatie opleverde. Op het moment dat de muur instortte konden twee kinderen zich slechts ternauwernood in veiligheid stellen. De brandweer heeft later op de dag het restant van de muur omver getrokken, om verdere ongelukken te voorkomen. Op vrjjdag 21 maart wordt er in het gebouw van de Huishoudelijke Stichting en Gezinsvoorlichting aan de Dam 5 „Open Huis" gehouden van 10- 4 uur en van 7-9 uur 's-avonds. U kan dan meteen eens zien, wat hier allemaal geleerd kan worden. In cursussen van acht lessen of minder. In 1974 zijn 84 cursussen gegeven. Deze zijn alsvolgt te verdelen: naaien: 46 cursussen van 8 lessen; Indisch koken: 2 cursussen van 8 lessen; koken: 4 cursussen van 8 lessen; creatief handwerken: 5 cursussen van 8 lessen; stoelen bekleden: 3 cursussen van 8 lessen; kleine karweitjes in huis: I cursus van acht lessen; bloemschikken: 3 cursussen van 8 lessen; uiterlijke verzorging: 2 cursussen van 6 lessen; macramé: 5 cursussen van 4 lessen en afslanken: II cursussen van 12 lessen. Mevrouw M. Roelfsema-Poelstra nam afscheid als voorzitster. Haar plaats werd ingenomen door mevrouw H. P. Kleiss-Brandjes. Penningmeesteresse is mevrouw J. van Baarle-Scheffer, secretaresse is mevrouw J. Ingelse- Flinterman en adviserend lid: mej. Th. Vis. Mevrouw G. van Mansum-schmidt woont als directrice van de Huishoudelijke Stichting altijd de vergaderingen bij om verslag uit te brengen van de gang van zaken. Het algemeen bestuur bestaat uit afgevaardigden van verschillende groepen zoals de Hervormde Vrouwengroepen: mevrouw Keuzenkamp-Vader, Katholiek Vrouwengilde: mevrouw J. van Baarle- Scheffer, N.C.V.B. afd. Schiedam: mevrouw Dijk, Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam: mevrouw M. de Jong-Hoogenboom, Oud- Katholieke Vrouwenver.: mevrouw C. M. Brussaard-Balvers, Vrouwengroep PvdA: mevrouw A. Smolders-Koers, Sociale Zaken: mej. C. Baars, Hoek Loos Machinefabriek: mej. C. Mostert, Ver. Glasfabrieken: de heer A. vanjïijk, Wilton Fijenoord: de heer G. J. Klüte, Het Groene Kruis: mevrouw M. C. Hugenholtz-Wolters en het Wit-Gele Kruis: mevrouw C. E. Everard-Beukers. SUBSIDIE In 1974 hebben 24 leerkrachten cursussen bij de Huishoudelijke Stichting verzorgd. Het programma wat geboden werd, wordt ieder jaar meer uitgebreid. Ook in 1974 mocht men weer subsidie van de gemeente ontvangen. Iets waar men zeer dankbaar voor is, want zonder die subsidie zou men niet kunnen „draaien". Met dit werk bereikt men veel inwoners van Schiedam. Op eer cursus is een minimum aantal cursisten van 12. Men kan dus stellen, dat er vorig jaar 1100 cursisten zfjn geweest. De kooklessen worden gegeven in de Chr. Huishoudschool aan de Burg van Haarenlaan 1155. Het kooklokaal is nieuw ingericht en het is heel plezierig hier les te geven of te krijgen. Vandaar ook dat de mannen geïnteresseerd zijn. Voor al in de cursus Indisch koken. Vanzelfsprekend bestaat er ook veel belangstelling voor de naailessen met vervolgcursussen. Het lesgeld bedraagt ƒ.27,50 per acht lessen; ƒ.35,de vervolgcursus. Met de vakantie is het gebouw gesloten, omdat de meeste cursisten moeders met kinderen zijn. Het plezierige van dit alles is dat de huisvrouwen zelf kans zien om het geleerde in praktijk te brengen. Hetgeen ook de opzet van deze cursussen is. GESCHRAPT De stichting bestaat al vele jaren in ons land. De staatssecretaris vond het enkele jaren geleden nodig, dat deze stichting geschrapt werd. Gelukkig dacht B. W. er anders over en verleende subsidie. Zeer tot plezier van de inwoners. Want de cursussen draaien goed en er bestaat overal belangstelling voor. Zelfs van de zijde der mannen, die ook de cursus Kleine- karweitjes-in-huis op het ogenblik volgen. Het bespaart een heleboel kosten, want in huis is altijd wel wat te doen. Vandaar dat er a.s. vrijdag „Open Huis" wordt gegeven en u met een en ander kennis kan maken. Sterk favoriet is de cursus „Afslanken". Hetgeen alleen maar gebeurt door verstandig te koken. Waarbij men dan een 8 kilo per week af kan vallen. Inspirerend werkt altijd de weegschaal, waarbij men van elkaar ziet, hoeveel men is afgevallen of aangekomen. Dat laatste is er natuurlijk op deze cursus niet bij. Mevrouw Van Mansum zal u trots de nieuwe weegschaal laten zien. Want natuurlek komt u as. vrijdag even langs. Of neemt u S-avonds uw man gezellig mee om hem te overtuigen van hoeveel belang die cursussen voor u als huisvrouw zijn. Grote flacon Sunsilk spoeling Ie MiddeHandstraat 49b, Rotterdam Rembrandtlaan 11, Schiedam Op vrijdag 21 maart wordt in de kleine zaal van het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Burg. Honerlage Gretelaan 363 een kontaktavond gehouden. Als onderwerp voor deze avond is gekozen: „Vorming op de sociale werkplaats". Over dit onderwerp is door de ombudsman in samenwerking met de Stichting Landelijke Organisatie Vormingswerk Werkende Jongeren een documentaire vervaardigd, die op deze avond getoond zal worden. Aanvang: 8 uur. Het Nieuwe is één van de 25 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van ruim 680.000 exemplaren huis-aan- huis worden verspreid. „Vrijdag gaat de vlag bij ons uit! We houden dan weer onze jaarlijkse „Open-huis-dag". U komt natuurlijk allemaal kijken. We verwachten héél véél bezoek! We zijn open van 10 tot 4 uur (tussen de middag kunt u dus ook even binnenwippen) en van 7 tot 9 uur Os- avonds). Op de avond neemt u uw man, verloofde of vriendje maar mee, dan kunnen die ook zien, wat u allemaal bij ons op een kursus gepresteerd hebt. U kunt alle informatie krijgen, die u hebben wilt en het leukste is, dat u kunt zien, wét u kunt gaan doen. Het valt allemaal beslist mee, u bent veel kreatiever dan u zelf vermoedt! Komt u eens een wandkleed maken, het staat geweldig in een modern of in een kiassiek aangekleed huis. Of op kreatief handwerken, u maakt de fijnste dingen, waar u zelf en anderen mee plezieren kunt. Macramé is ook zo „in". Een leuke ceintuur, tas, plantenhanger of een raam versiering is al gauw geknoopt, wanneer u de knooptechniek onder de Vicuwslraal 12 S< liiedttin IVIol.M.n 20 ITHI knie hebt. Veel zullen we er dit keer niet over zeggen. We geven u de goede raad; kom, zie en overtuig u! Denkt u aan de afslank- eetgewoonten -verbetering-kursusdie in april weer begint! Succes verzekerd, op het slanker worden zowel als op het gezonder gaan eten. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur, tel. 264781, giro 716115. Kunt u overdag niet bellen probeert u het dan tussen 17.30 en 18.30 uur op no. 263633. En vooral tot ziens op vrijdag 21 maart op Korte Dam 5. Vergeet u dit niet, u zult er spijt van hebben, wanneer u niet bij ons geweest bent, om alles te bewonderen. Tot vrijdag...! Onze diëtiste schrijft nog speciaal... „Samen afslanken". Bent u ook zo blij dat we de zomer weer tegemoet gaan? Dat we weer eens wat aan wat luchtiger kleding kunnen gaan denken. Heeft u al eens die kleren gepast? En? Pasten ze nog? Als ze niet meer pasten bent u vast gelijk begonnen die pondjes te veel er af te krijgen. Dat viel niet mee zeker? Maar troost u, het blijkt voor velen heel moeilijk te zijn om op eigen houtje af te slanken. Er bestaat echter een goede hulp voor u: een kursus, waarbij u én uw „lotgenoten" samen leren af te slanken. Deze kursus wordt gegeven door een diëtiste, die u een op u afgestemd dieet geeft. Naast dit dieet krijgt u, gedurende de 12 weken kursus, adviezen over voedselbereiding zówel op dieetgebied als op het gebied van de gewone voeding. U leert het hoe en waarom van de voedingsmiddelen, wat u dan kunt toepassen op de voeding van uw gezin en later op uw eigen voeding, als u voldoende bent afgeslankt. Bovendien wordt u wekelijks gewogen, een enorme stimulans voor velen om door te zetten. Na deze 12 weken wordt u niet ineens voor het feit gesteld de rest weer alleen te moeten doen. Er bestaat n.l. de mogelijkheid u wekelijks op uw gewicht te laten controleren. En aangezien er zowel overdag als 's- avonds kursussen worden gegeven is er voor niemand een belemmering te komen. Waar, wanneer, hoe laat en hoe duur? Voor alle inlichtingen kunt u zich wenden tot de „Stichting Huishoudelijke- en Gezinsverzorging Korte Dam 5, tel. 264781 van dinsdag tot en met vrijdag tussen 9.30 en 12 uur. Heeft u besloten mee te doen? Geeft u zich dan zo snel mogelijk op bij bovengenoemd adres. Op woensdag 19 februari'heeft in het gebouw Chr. Sociale Belangen een contactavond plaats, waarbij de heer J. van Lambalgen uit Vlaardingen zal spreken over het gebed. Aanvang: 8 uur. iedereen is van harte welkom.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12