ZAKEN- (o) VIZIER T op: Mijn, Pauze diensten Huizen in Stationsstraat Geschenken van Noordenne in nieuw jasje Eerste kwartaal '75 groot spaaroverschot Goedkope overall bestand tegen bijtende stoffen Meijrng V reisbureau TOYOTA DEALER A C. J SCHEFFERS DAM 35 Voor uw Vakantie- en Zakenreis Kopen kan al tijd nog.... ,'sJ| 4», i hal! VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 -VRIJDAG 4 APRIL 1975 Nwe. Binnenweg 311 A Volmarijnstr. 144-146 Rotterdam 010-76.68.33* BANKETBAKKERIJ Het |utste adres Geen filialen - Tel. 267823 l-M— mm *r\HTTT O\l Gerrit Veiboonatraat 17-19 UtMAIbNtul DV Schiedam, Tel. 266077 - 262258 GEGARANDEERD GOED biedt boven de tot nog toe in de handel gebrachte textiel-overalls. De Coverall is niet alleen water afstotend, maar ook de meest agressieve chemikaliën hebben geen nadelige uitwerking en ook oliën en vetten hebben nauwelijks invloed op het materiaal. Maar niet al'een voor bedrijven met zéér vuile werkzaamheden is de Coverall een uitkomst; juist ook voor ruimten waarin men hoge „schone" eisen stelt, de z.g. „clean rooms", is de Coverall geschikt, o.a. omdat het materiaal niet pluist. Hoewel de Coverall normaal gewassen kan worden, is deze vanwege de geringe aanschafprijs in voorkomende gevallen uitstekend geschikt voor éénmalig gebruik, bijvoorbeeld bij bedrijfsbezoeken of voor part-time Krachten. Het materiaal is goedgekeurd door de Federal Flammable Fabrics Act (USA); het kan niet ontvlammen maar smelt weg boven de 135 gr. Celsius, hetgeen de veiligheid sterk ten goede komt. Verdere voordelen zijn gewicht en volume: door het lichte gewicht zijn de Coveralls gemakkelijk te dragen en nemen door het geringe volume in opgevouwen vorm weinig plaats in. Voorlopig zijn de Coveralls verkrijgbaar in (niet verkleurend) hagelwit; zelfklevende stickers voor aanduiding van bedrijf, funktie of naam laten niet van het materiaal los. De nieuwe Coveralls worden nu nog uitsluitend aan het bedrijfsleven (garages, fabrieken, onderhoudsbedrijven, levensmiddelenindustrie etc.) geleverd en kunnen ook zeer goed worden aangewend voor promotionele akties. Wanneer de belangstelling groot genoeg is, zullen zij bovendien voor de partikuliere sektor (doe-het-zelvers, automobilisten e.d.) in de handel worden gebracht. De Coveralls zijn momenteel leverbaar in twee maten (medium en large). In A proefperiode van 11 april t/m einfl augustus zullen op de vrijdagmiddagen z.g. pauzediensten gehouden worden in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Deze diensten beginnen om 12.50 uur en duren tot 13.10 uur. Het initiatief voor deze proef is uitgegaan van de hervormde gemeente. Zy heeft hiervoor de medewerking gevraagd en gekregen van vele voorgangers uit de verschillende kerken van Schiedam. Het proefprojekt wordt mogeiyk gemaakt door een commissie uit de Hervormde Vrouwendienst. De ervaringen opgedaan in deze proefperiode zullen voorgelegd worden aan de Schiedamse kerken. Na deze proefperiode zal beslist worden of wy tot een definitieve opzet komen. Als tot een voortzetting wordt besloten hopen de Initiatiefnemers te komen tot een opzet, gezameniyke verantwoordelijkheid in de Schiedamse kerken. Voorafgaande aan de pauzediensten zal de heer J. L. Beckers, het nieuwe orgel van de Grote Kerk bespelen. Vakantiecursussen voor ouderen In samenwerking met de volkshogescholen te Rockanje en Bergen aan Zee organiseert de Hervormde Gemeente Schiedam enige vakantie- en vormingsweken voor ouderen. De minimumleeftijd van de deelnemers is 60 jaar. Het gaat om vier vakantiecursussen die ieder een eigen karakter hebben. Rockai\|e 1, van 14 juni t/m 21 juni: Dit is een z.g. open werk met een programma waarin voor elk wat wils te vinden is. De deelnemers zijn al een keer bij elkaar geweest om het programma te bespreken. In deze week zullen wij nogal wat aandacht besteden aan Schiedam vroeger en nu. Met de beschikbare video apparatuur willen wij een eigen T.V. programma maken waarin de ervaringen van de deelnemers t.a.v. oud-Schiedam verwerkt zullen worden. Wij gaan een excursie maken naar een stad die dit jaar ook 700 jaar bestaat. Verdere programmapunten zijn, toneel, zingen, bloemschikken, tochten door de duinen, bejaardengymnastiek e.d. Deze week is volgeboekt. Rockai\je H, van 27 tot 2 augustus: Dit is een z.g. thema-week. Een aantal deelnemers zijn al bij elkaar geweest om het thema voor die week vast te stellen. Het thema is geworden: „Hoe kunnen wij mens zijn, met elkaar en voor elkaar?" In die bespreking kwamen een aantal vragen aan de orde als: hoe kunnen wij elkaar helpen om eenzaamheid te doorbreken; hoe is het om in een bejaardentehuis te wonen; kan je als ouder mens nog contacten leggen; hoe kan je leven met je herinneringen; welke rol speelt angst in ons leven? Op een volgende bijeenkomst van de deelnemers gaan we proberen vrije vragen in het programma te verwerken. Daarnaast komen er in het programma nog verschillende punten voor een prettige vakantie in een mooi omgeving. Voor deze week kunnen nog een paar deelnemers zich opgeven. De prijs is ƒ.185,alles inbegrepen. Men slaapt op 1 persoonskamers. Aantal deelnemers max. 25. Rockanje Hl, van 9 tot 16 augustus: Dit wordt een week voor creatieve mensen. Ook voor deze week zijn al een paar deelnemers bij elkaar geweest. Wij zullen deze week bezig zijn met schilderen, boetseren, weven en macrame in kleine groepjes. Maar dat is maar een gedeelte van het programma. Wij denken b.v. ook om aandacht te geven aan de z.g. generatieverschillen. Hoe denken wij ouderen over de jongeren en omgekeerd de jongeren over oudere mensen? b.v. in rollenspel en interviews zullen wij dit elkaar proberen te vertellen. In ieder geval gaan wij er een dag op uit en dat zou een dag varen kunnen worden. Ook de overige ontspannings-elementen moeten nog ingevuld worden. Voor deze week zijn er nog 10 15 open plaatsen. De prijs is ƒ.185,alles inbegrepen. Aantal deelnemers max. 25. Bergen aan Zee, van 31 augustus tot 6 september: Hier staat voorop het kennismaken met Noord-Holland en de ontmoeting met oudere mensen uit die streek. De deelnemers komen nog bijeen om het programma te maken. Er zijn nog een paar open plaatsen. De prijs is ƒ.200,alles inbegrepen. Max. 25 deelnemers. Men schrijft ons: Het moet velen zyn opgevallen dat er iets aan de hand Is by het bekende geschenkenhuls van D. v. Noordenne aan het Broers vest. In het begin van deze week waren de ramen enkele dagen dichtgeplakt en de zaak gesloten wegens verbouwing. Gisteren hebben de vaste klanten en de toevallige passanten de resultaten kunnen bewonderen. Duideiyk Is er by de verbouwing van uit gegaan dat het interieur in de pas moet lopen met de wensen van deze tyd. Er is dan ook meer sprake van een „verjonging" dan van een verbouwing. Door een vrijwel geheel vernieuwd interieur is een beter overzicht verkregen van de verschillende groepen geschenkartikelen. Er is nu een aparte fonduehoek, één voor keramiek, glas en aardewerk, serviezen en cassettes, voor riet en houtwaren en kleinmeubelen. Voor de klant geeft dit wat meer rust bij het maken van een keuze terwijl er toch weer meer artikelen in de winkel staan dan vroeger. De benedenverdieping voor de huishoudelijke artikelen is vrijwel bij het oude gebleven, deze is nog van recente datum. Ook het uiterlijk van het pand is opgeknapt. De schilder heeft frisse kleuren gebruikt, waartegen de nieuwe neon reklame en zonnewering goed afsteken. Over verjonging gesproken: de naam beschenkenhuis D. v. Noordenne is veranderd in Geschenkenhuis v. Noordenne. Hoewel vooral de oudere Schiedammers nog steeds praten over de zaak van Lengkeek, was het op 1 april op de kop af al weer tien jaar geleden dat Van Noordenne zijn zaak in Papendrecht uitbreidde met een filiaal in Schiedam. Inmiddels zijn daar nog filialen in Gorinchem en Sliedrecht bijgekomen. Deze laatste zal op 1 mei worden geopend. „Gaarne zou ik willen reageren op het ingezonden stuk van Huizerbeheer M. R. Htlo te Rotterdam, 19 maart j.l. InzAe de woning van het gezin A. Keakrsi, wonende Stationsstraat 4 te Schiedam. Allereerst wil ik voorop stellen dat er nooit is gesteld, dat alle panden van de heer Both in slechte staat verkeren, maar dat het uitsluitend over het pand Stationsstraat 4 gaat en dat verkeerd ontegenzeggenlijk in zeer slechte staat (evt. foto's van deze zeer natte woning zijn voor de eigenaar beschikbaar). De huur bedraagt inderdaad ƒ.68, p. maand Tevens wil ik er nogmaals op wijzen dat de leefsituatie voor dit gezin, in deze tijd, belachelijk zo niet ondragelijk is. Hoogachtend: C. J. Wuister, Schiedam". In maart werd bij De Spaarbank te Rotterdam en de aangesloten spaarbanken te Gouda, Delft en Maassluis ƒ.141 (133,4) miljoen gestort en ƒ.131,7 (130,7) miljoen opgenomen, waardoor het spaaroverschot kwam opƒ.9,3 miljoen tegen ƒ.2,7 miljoen in maart 1974. Over het eerste kwartaal 1975 werd het totale spaaroverschot ƒ.25,6 miljoen, tegen ƒ.15,3 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar. Het aan De Spaarbank toevertrouwde tegoed is per ultimo maart verder gestegen tot ƒ.1.599,9 (1.464,2) miljoen. Onder de naam „Coverall" brengt de Afdeling Grootverbruik van Mölnlycke (Nederland) B.V., een der grootste producenten van hygiënische produkten en ziekenhuis- en industrie „disposables", een nieuw type overall op de markt, die door het gebruik van een nieuwe gelamineerde synthetische vezel (Tyvek) een aantal voordelen Kijk eerst eens op uw gemak rónd op [.Tr1!'Vrije-Tijd' in de Leidse Groenoord- BUSJES EN BESTELAUTO'S BÖKELWEG4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12