De handwerken voor het lentefeest thiSvractwe/i/k C.KQK ten Programma van orgelconcert Molens Homofielen over zichzelf XPOHAL^ ÏENKAAM) P. Spreij .22*# x» Bingo bij SVV Dam-reunie Afwezig van 5 t.m. 20 april Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen NIEUW Maak je eigen naam op een hals-spiraal uit zilverkleurige metalen letters spiraal2.95 letters1.50 Hetlfem!' Stadsblad aUUlEUSH Arts HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 4 APRIL 1975 IS™mm il II II II VERVOLG VAN DE VOORPAGINA Dus om deze markt nog aantrekkelijker te maken, kunt u een golfje wagen, kosten 1 gulden en als u het toevallig goed heeft, ontvangt u een rookworst of Schiedam se leverworst u mag kiezen. In het totaal wordt dit voederen 3 keer herhaald en als u toevallig 3 keer achtereen goed heeft gewed vandaar het woord „Varkenswedstryd" ontvangt u als extra, een half varken. Keurig kant en klaargemaakt voor uw diepvries. Dierenbescherming Inspecteur de heer Spermon, namens de CCS: „Mijnheer v.d. Klink, na deze uitleg sta ik geheel naast u, hier is geen enkele gedachte mogelijk aan dierenmishandeling of zelfs misbruik. Ik hoop u op de markt de hand te schudden. Uiteraard ben ik ook aanwezig in mijn functie als inspecteur der dierenbescherming". Politie afd. Spec. Wetten: „Na de uitleg hoe en voor welk doel deze zogenaamde wedstrijd, maar vooral de loterij in aanmerking nemende, zullen wij hierin zeker toestemmend adviseren". Inspecteur van politie, de heer Broeders: tevens voorzitter afd. dierenbescherming Schiedam: „Nu wij precies horen hoe die vork in de steel steekt: geen enkel bezwaar mijnerzijds. Wethouder B. E. Collé: Jullie als C.C.S. moesten dit juist uitvoeren. Schiedam 700 moet een prettig festijn worden, waaraan iedereen plezier kan beleven. En dat dacht Het City-Centrum- Schiedam ook! Het laatste woord is aan ons college van B. «i W. TJjdens de ingebruikstelling van het nieuwe orgel van de Grote of St. Janskerk te Schiedam vanavond, aanvang 20.00 uur, zal dit worden bespeeld. Concerten worden verzorgd door Wilkm Hülsmann, organist van de St. Joriskerk te Amersfoort namens de orgelcommissie der Nederlands Hervormde Kerk optredend als adviseur en door de vaste organist Jaques Bekkers. Willem Hülsmann speelt de volgende werken: Praeludium en fuga in C gr. t. van Joh. Seb. Bach. Drie orgelkoralen van Joh. Christ. Oley: Ermuntre dich mein schwacher Geist; Weg mit allem, was da scheinet en Wir Christenleut. Dialogue 3me livre van Louis Marchand. Voluntary nr. 3 D kl. t. van William Walond. Koraalvariaties uit sonate VI van Fel. Mend. Bartholdy. Jacques Bekkers speelt de volgende werken: Aria A gr. t. van J. B. Loeillet. Twee orgelkoralen van Joh. Seb. Bach: Ich ruf zu dit, Herr Jesu Christ en Heut triumphieret Gottes Sohn. Toccata van Hendrik Andriessen. Na het muzikale gedeelte van de avond bestaat er gelegenheid met andere genodigden alsmede de kerkvoogden van gedachte te wisselen onder het genot van een kopje koffie. Jacques Bekkers (achter het toetsenbord) en gastspeler Willem Hülsmann zullen De ingang van de kerk gaat via de vanavond het eerste concert geven op het orgel. Hier worden de pakketjes voor het Lentefeest op morgen klaargemaakt. Handwerken ziin er morgen genoeg te koop. U komt toch ook even met de gehele familie kijken? Geneesmiddelen Kosmetica Byouteriën Hoogstraat 11 Groenalaan 30 Tal. 268241 Tal. 268241 Morgenochtend om 10 uur opent burgemeester drs. A. J. Lems de grote bazar van de stichting „Lentefeest", die drie dagen in de belangstelling staat. Zaterdag is het uitgesproken de dag van de bazar, waarvoor tientallen handwerken zijn gemaakt. Het een nog mooier dan het andere. Ook veel houtwérk door de mannen in elkaar geknutseld. Dit moet u allemaal zien morgen, ant u neemt natuurlijk de gelegenheid te baat dit allemaal zelf te bewonderen. Het is dan ook volop de moeite waard wat of hier op handwerkgebied gepresteerd is. U komt toch ook even langs? Rietje Konings zal u graag welkom heten. Morgen, zaterdag 5 april, is mjjn kapper Dick Bakker van kapsalon „Ellen" aan het Boerhaveplein gesloten. U denkt nu, wat moet dat nou? Maar dat is voortaan elke zaterdag het geval. Punt uit. Op maandagmiddag van 13-17 uur is de zaak weer geopend. Op dinsdag, woensdag en donderdag van half 9 tot 5 uur en op vrjjdag van half 9 tot 6 uur. Hij zal vermoedelijk de enige kapper in Nederland zijn, die dit aandurft. Maar het lost meteen het kapsters-tekort op. Iedere kapster wil graag op zaterdag vrij zijn. Nu krijgen ze dan een lang weekend, waar iedereen bljj mee is. Het zal in het begin even wennen zijn, maar kapper Bakker ziet het wel zitten. Nog eventjes en de mensen trekken op vrijdagavond weer naar de caravans. Dan is het op zaterdag toch niet druk. De kapsters hebben nu ook wat aan hun vrijdagavond, die de laatste jaren toch eigenlijk de zaterdagavond geworden is. Nu kunnen z(j ook eens gezellig naar een feestje of bruiloft. Behoeven zij niet meer zo vroeg op te staan. Ook al een winstpunt. Kapper Dick Bakker is een wijs man. MIEKE Zaterdagavond 5 april heeft in de kantine van S.V.V. een bingo-dansant plaats, waarbij een ieder van harte welkom is. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, maar de hoofdprijs is toch wel een speciale stoel, in navolging van de B.B.-stoel komt hier de Huib Zandwijk-stoel. Speciaal voor dit doel afgestaan. Aanvang: 8 uur. Voor de dames van het Katholiek Vrouwengilde van Schiedam afd. Groenoord zal de heer W. Korpershoek op dinsdag 8 april komen spreken over de Hollandse molens. De avond vangt aan om 8 uur in het Trefcentrum bij de St. Martinuskerk. In aansluiting hierop brengen deze dames een bezoek aan molen „De Vrijheid" aan de Noordvest op donderdag 10 april. Alle oud-leden van de Rotterdamse Damvereniging „Het Oosten" worden verzocht zich te melden bij secretaris C. de Zeeuw, Homerusstraat 866, Rotterdam-3024, telefoon 199230. De definitieve datum van de dam reünie is zondag 6 april 1975 in het wijkcentrum Middelland, le Middellandstraat 103. U dient om kwart voor twaalf aanwezig te zijn. is óén van de 25 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van ruim 680.000 exemplaren huis-aan huis worden verspreid. Jun v.a. f 235,- BROERSVEST 87-93 SCHIEDAM TEL. 26.79.37 „Ais je me de bek openbreekt", heet het boeltje van Hanneke van Buuren en Paul de Vilder, dat in de loop van 1974 uitkwam, en dat als ondertitel meekreeg Homofielen over zichzelf". Er lopen nogal wat mensen rond, vandaag de dag, van wie je zou willen, dat hen de bek werd opengebroken. Mensen die er hard aan toe zijn, een boekje oren te doen over zichzelf. Mensen, homofiele mensen, die zich zouden willen uitspreken als ze maar durfden, die als ieder ander mens een klankbord nodig hebben. Uit deze behoefte aan weerklank zijn in de loop der jaren de gesprekskringen voor homofielen ontstaan, opgericht door of onder auspiciën van de pastores Brussaard (geref.), Gottschalk (r.k.) en Klamer (herv.). Voor diegenen, die door hun aanleg dreigen te vereenzamen, die niet langer opgewassen zijn tegen hun problematiek of misschien gewoon maar wat gezelligheid zoeken, willen deze kringen een opvang zijn. Christenen en niet-christenen willen zij de ruimte bieden, zichzelf te zijn in een sfeer van onderlinge vriendschap en bemoediging, om hen van daaruit tot zelf-akseptatie te brengen. Toegegeven, het staat er wat zachtzinniger dan in de aanhefb, en eindeloos over je "zo"-zijn praten hoeft gelukkig ook niet, maar dat klankbord is er, en dat is belangrijk! Een paar adressen voor wie interesse heeft gekregen: ds. P. Magré, Zwaluwlaan 50, Schiedam (tel. 010-706517). Jos Smits, Joh. Braakensiekstraat 99, Sd (tel. 010-714688). Salomon Slier, Joh. Braakensiekstraat 79, Sd. (tel. 010-705315). N BEETHOVENSINGEL 1 ■Bf Waarnemers zijn: DR. HOEK DR. ORMEL DR. VALK Visites opgeven aan bood schappendienst: 20.66.11

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3