Het Nieuwe [Middeleeuwse modeshow vervalt Dahlia's en Chrysanten Optreden van Barbara en Bas op Middenstandsbeurs De "Avanti" vertrekt vanaf het Hoofd Burgemeester Lems opent 5 mei de Jaarmarkt met "groot ceremonieel" MM uan der ulerk MARTINA T.V. DEFECT?? ^Staör Groei-BRILJANT Goede Haarverzorging de grootste kollektie, meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? ^AN VAN DER HULST BEHANG reisburo: w/lemamsedijk kdjt/l:2f)9060 VRIJDAG 11 APRIL 1975 Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) PHS,bHSH57' Scc'edam Kan,°or Broersvest 125 (C J van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 Inzendtermijn adver Eindredacti^P J Ho^ngh 3 5 Cen,rale administratie en redactie Randstad edities Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft tel 015 124331 OPLAGE 36.400 Randstad-edrti^esverschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex Veemarkt gaat met gokje definitief door Het doorgaan van de varkensmarkt op zaterdag 31 mei ln de Lange Kerkstraat van 9.00-13.00 uur Is thans definitief. Het gemeentebestuur van Schiedam en het Comité Viering 700-jarig bestaan stad Schiedam hebben thans belden het licht voor deze markt op groen gezet. Organisator van deze varkensmarkt is het CCS, City Centrum Schiedam, de winkeliersvereniging van de binnenstad. Hoewel er talloze varkens te zien zullen zijn op deze slotochtend van de viering van het 700-jarig bestaan Schiedam, zullen er ook andere dieren te zien zijn en worden verhandeld, zoals pony's. Diverse boeren uit Kethel hebben al aangekondigd dat men grote interesse heeft in de markt, die volgens organisator Van der Klink beter kan worden aangeduid als een beestenmarkt. De beestenmarkt is kompleet dus met een gokje en het rammelen van de voederbakken, waar indertijd de grote bezwaren tegen zijn ontstaan. Het CCS heeft voor iedere koper nog een extra attraktie ingevoerd. Zo krijgt iedere koper een fles ephte Schiedamse jenever gratis aangeboden. De beesten- of varkensmarkt zal zoals bekend worden gehouden in de Lange Kerkstraat. De straat zal voor deze gelegenheid worden omgebouwd tot een middeleeuwse straat. Zo komt er een oud-Hollands borrelcafé en een oud-Hollandse slagerij waar men zelfgemaakte beuling en oud- Hollandse rookworsten kan krijgen. In de feestviering op de slotdag zaterdag 31 mei is overigens wel een wijziging gekomen. De middeleeuwse modeshow, die 's-middags zou worden gehouden in de overdekte tent op het Emmaplein, dat tijdens het 700-jarig bestaan zal worden omgedoopt tot Proosjes Pretplein, komt te vervallen. De oorzaak hiervan is het middeleeuwse bruidspaar Noordzij, dat die middag trouwt op het stadhuis. Deze huwelijksvoltrekking vindt plaats in het oude stadhuis door burgemeester Arie Lems en op de Grote Markt, het plein dus voor het stadhuis, zal optreden de Marinierskapel der Koninklijke Marine. De Marinierskapel komt kompleet naar Schiedam; dus met het tambour- en pijperkorps. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat de Marinierskapel de slotmiddag, 31 mei, zou optreden in de tent op het Emma (Proosjes Pret) plein, maar op verzoek van het Comité Viering 700- jarig bestaan stad Schiedam is de Marinierskapel verplaatst naar de Grote Markt om de daar ongetwijfeld duizenden kijkers aangenaam bezig te houden. Na de huwelijksvoltrekking in het stadhuis vertrekt het middeleeuwse bruidspaar Noordzij naar de Grote Kerk, waar de kerkelijke inzegening zal plaats vinden. Daarna gaat het bruidspaar weer terug naar het oude stadhuis, waar een korte receptie zal plaats vinden voor vrienden en bekenden. Die avond is er dan de grote middeleeuwse bruiloft op het Emma (Proosjes Pret) plein. Dit zal plaatsvinden in de grote feesttent met het bruidspaar uiteraard als stralend middelpunt. Alleen dit laatste evenement wordt rechtstreeks georganiseerd door het Comité Viering 700 jaar stad Schiedam. De overige evenementen die dag zijn wel ingepast in de viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam, maar de organisatie hiervan berust by het City Centrum Schiedam. yy^t) Wanneer U uit onze serie ringen met loupe-zuivere briljant een keus maakt, kunt U later Uw ring in ruilen voor een nieuwe met een grotere briljant, slechts het prijsverschil betaalt U bij. Zo groeit geleidelijk, zonder grote uitgave ineens Uw briljant-ring en Uw bezit. Loupe-zuivere briljant behoudt altijd zijn waarde. Mogelijkheden v.a. 225,- met garantie-certificaat. .1 Dl LS TEENKUNDIGI L'l'RWI RKMAKI P BROERSVEST 68-70 SCHIEDAM TEL. 26.75.93 Op maandag 14 april houdt de heer A. de Bruyn voor de leden van de samenwerkende verenigingen KJS.M.T.P. en de volks tuindersverenigingen „Vijfeluizen" en „Thuriede" een lezing over het kweken van dahlia's en chrysanten. In verband met de a.s. nationale Dahlia-tentoonstelling, waar men als deelnemende Schiedammer toch een goed figuur wil slaan en mogeiyk prijzen weg wil slepen, is deze avond vooral voor de dahliakwekers erg beiangryk. Vandaar dat de besturen op een grote opkomst rekenen in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Aanvang 8 uur. Voor DAMESKAPSALON Parkweg 367, Tel. 70.13.53 Op de middenstandstentoonstelling „Schiedam maakt 't" op 29 april a.s. zullen Barbra en Bas uit Schiedam te beluisteren zijn. Evenals op 8 en 9 mei ter gelegenheid van de heropening van het Passage I heater in een groot programma met o.a. Seth Gaaikema. Verder vindt op 26 mei een radio opname voor de Tros plaats, waarin meer Schiedammers aan het woord komen. Ook daarin enkele liedjes van Barbra en Bas. Morgenochtend om 9 uur vertrekt de „Avanti", het schip met de 100 gehandicapten aan boord voor een tocht met onbekende bestemming. Dit als verrassing voor de opvarenden. De mensen die op eigen gelegenheid komen moeten tussen half 9 en 9 uur aan boord zijn, zodat men op tijd als gast van de stichting „Het Lentefeest" kan vertrekken. Tot ziens allemaal op de boot. WIJ HELPEN DIRECT Specialisten op antennegebied, Nederland en Buitenland., Tel. 374721 of 01899-15874 Com. Drebbelstraat 7 (hoek B. Ballotsingel 1) Verkoop-Inruil-Reparatie Maagdenberg-Verlichting gtb erkend UW VERLICHTING- SPECIAALZAAK Mgr. Nolenslaan 458 Schiedam - Tel. 711479 Donderdagavond Koopavond Schiedam - broersvest 85 rotterdam - mathenesserdiik 261a tel 010-269702 tel 010-370947 donderdagavond koopavond vrijaay.zvona koopavond maandag na 13 00 uur gc-opend Inmiddels is bekend geworden dat de Jaarmarkt die op 5 mei door de Huis de Riviergroep onder auspiciën van de Stichting Nat. Feest- en Gedenkdagen wordt georganiseerd, wordt geopend door de burgemeester van Schiedam, drs. A. J. Lems. Hieraan gaat een hele ceremonie vooraf: Om half elf vertrekt de openingsstoet vanaf het Dr. Wibautplein. Hierin lopen de groepsleden in historische kledij mee, Graaf Floris en Gravin Aleida te paard voorafgegaan door de boeren kapel en majorettes van St. Ambrosius. Via Mgr. Nolenslaan, Parkweg, Grote Markt, Hoogstraat, Broersveld en Broersvest marcheert de stoet naar het jaarmarktterrein aan de Huis te Rivierweg bij de ruïne. De Stadspoort die toegang geeft tot het jaarmarktterrein zal dan nog gesloten zijn. Daar krygt Gravin Aleida het woord: zij verleent Schiedam stadsrechten, een gebaar waar de burgemeester ongetwijfeld verheugd over zal zijn, omdat hij dan de Jaarmarkt kan openen. Hoe die opening precies in zijn werk zal gaan, blijft vooralsnog een verrassing, maar zeker is dat het op spectaculaire wijze zal gebeuren. OOK VOOR KINDEREN Ook voor kinderen wordt de Jaarmarkt die op 5 mei bij de ruïne wordt georganiseerd, interessant. Sommige aktiviteiten zoals grabbelen, hengelen, ballen gooien krijgen speciale vooroorlogse kinderprijzen, kwartjes en dubbeltjes worden weer geld waard. rochftiuik ecus '/'Oh aulócHi-1 Ja mllen uiiikcu

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 1