Nationaal Hekelkabaret In de Teerstoof Orgelbespeling en Pauzedlenst in de Grote Kerk - De vlucht van de PV "Schiedam" Ontmoetings Centrum Sint Joris Doele DEZE WEEK IN SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM Wijziging sluitingstijd café's op Koninginne- en Bevrijdingsdag GEMEENTE SCHIEDAM Verschuiving koopavond viering van jubileum Simon W.J. Schade van Westrum uitgesteld S.C.V. Postduif HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 16 APRIL 1975 Jan Sportief Is met vakantie, dus u zal het met „Invaltster" moeten doen. Vandaar dat Ik een duik in al de clubbladen neem. Met een compliment aan de samenstellers daarvan. Wat wordt er altjjd veel werk van gemaakt. Ik lees dat Excelsior ^0 op vrtydag 11 april ztyn laatste disco-avond van dit winterseizoen gehad heeft. Met John Morris als DJ. zal het best een gezellige avond geweest zijn. Maar er komt nog een afscheidsavond op vrijdag, 30 mei. En daar hoort u dan nog wel van. Het eerste elftal van S.F.C. is in elk geval vrij op 20 april. En om het wekelijks blad gezellig te houden, doet men een beroep op kopy. Toe, vertel ook eens wat. Bijvoorbeeld wat u op die vrije dag gedaan heeft. Heeft u de contributie overigens al betaald? Het programma voor de senioren van D.H.S. is vastgesteld op zondag, 20 april a.s.. Het eerste en tweede elftal is nog niet bekend. De pupillen moeten op zaterdagmorgen als ze willen weten, of hun wedstrijd is afgekeurd, alleen bellen bij de heer Post né kwart over zes (tel. 709816) of naar het terrein 703515. Deze mensen weten of het doorgaat. fk. H.H.-spelers, waar blijven jullie pasfoto's? Het kan beslist nog béter met de toto-lotto van jullie eigen vereniging. Denken jullie daaraan? De verkoop van de loten gaat niet zo best. Doen jullie daar nog wat aan? Verder hebben de pupillentoernooien plaats op 30 april (D.R.Z.-terrein) 5 mei (D.H.S.-terrein) en op 31 mei (Martinitterrein). De S.V.H.V. „Schiedam" gaat een archief aanleggen. Daarom verzoekt het bestuur alle leden, welke in het bezit zijn van oude kranteknipsels, brieven, foto's e.d. kenbaar te maken aan de heer M. v.d. Nagel, tel. 704576. Diegenen, die deze knipsels e.d. niet kunnen (willen) missen, verzoekt men toch contact op te nemen met bovengenoemd telefoonnummer, daar men er dan fotokopieën van wtl maken. U doet hieraan toch mee, want het ligt in de bedoeling hier een expositie van te houden in de kantine en eventueel alle knipsels e.d. In boekvorm uit te geven. Een geweldig idee, waar men voor alle medewerking alvast hartelijk dank zegt. Op zondag 20 april speelt het eerste en tweede team de openingswedstrijd van het veld T.S.C. te Oosterhout. Aanvang: 11 uur. Het derde team speelt tegen Eurostars 3 en het vierde tegen Eurostars 4. Alle trainingen hebben plaats om 18.30 uur (verkleed op het veld). Dinsdagavond de selectie, bestaande uit het eerste en het tweede team, woensdagavond het derde en het vierde team en op donderdagavond alleen selectie van het eerste team. Schiedam 1 stond op de vijfde plaats, tenminste op zondag 6 april en moet nog drie uitwedstrijden spelen t.w. Nieuwenhoorn en V.C.S. thuis en D.C.L. uit. Bij de korfbalclub Succes een somber geluid. Daar worden de trainingsavonden notabene slecht bezocht. Dat kan natuurlijk niet langer en daar wordt vast wat aan gedaan. Om even het trainingsschema in herinnering te brengen: het eerste speelt op dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 uur, het derde en vierde van 20.30 tot 21.30 uur en donderdag de inhaal avond of tweede training van 20.30 tot 21.30 uur. Lla Hefjblom was de gelukkige winnares van de toto na 26 trekkingen. Proficiat Lla, met je pr(js van ƒ.810,50. De volgende prezen zullen niet hoger zjjn dan f300,Toch altfjd nog de moeite waard. Op zaterdag 19 april heeft een fondue-avond plaats. Wie mee wil smullen, geve zich op bij Koos van Leeuwen of Sjaak Pappers. U kunt ook alleen bellen naar 715157. De kosten bedragen ongeveer ƒ.6,4 Dus daarvoor behoef je geen verstek te laten gaan. Korfbal Spangen Combinatie. Tineke Pranger en Peter Wangerden gaan op vrijdag 18 april trouwen in het stadhuis van Schiedam en wel om 14.30 uur. Om 18.30 uur wordt de rKeptie in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121 gehouden. Sinds enkele maanden bestaat er binnen de vereniging een Jeugdbestuur, bestaande uit Joop van Leeuwen, Astrid Schorsy, Anja Prenger, Eddy Pak, Kees de Kubby en Gerrit Schorsy. Bijdragen voor het clubblad gevraagd. Op vrijdag 16 mei gaan de aspiranten en junioren voor een weekend naar Oostvoorne. De kosten hiervoor overmaken op gironummer 314290 t.n.v. W. A. Ouwerkerk, Hoogvliet. Demos is met de veldtraining voor alle junioren en pupillen begonnen. De zaaltraining is hierbij afgesloten. De junioren- en pupillensportdag wordt op zaterdag 26 april a.s. gehouden. Alle juniorenleiders en medewerkers (sters) worden verzocht om 8.30 uur aanwezig te zijn. Bij S.V.D.P.W. hebben de jeugdspelers (junioren en senioren) iedere maandag training op het veld. Maandag van 18.30-20.00 uur. De E en D-tjes o.l.v. de trainers J. Verwey en D. v.d. Haven. De B en C-tjes o.l.v. de trainers A. Hok en B. Lek. Op woensdag van 14.00-16.00 uur o.l.v. trainer R. van Vliet. De toekomstige pupillen-tournooien van S.V.D.P.W. zijn op hemelvaartsdag8mei, juniorentournooi op tweede pinksterdag 19 mei, S.F.C. op tweede pinksterdag 19 mei. A. jeugdtournooi Schoonhoven op tweede pinksterdag 19 mei. Veteranentournooi D.H.S. op 1 juni, Nederlaagserie Eerste Elftal Veteranenelftal -Comb. Elftal. Bij Demos op 8 juni t.g.v. het 55-jarig bestaan Belvedere 1—S.V.D.P.W. I op koninginnedag; gastwedstrijd Belvedere 2S.V.D.P.W. koninginnedag. S.V.D.P.W. bestaat 45 jaar. De grote feestavond daarvoor komt op 14 juni in de sporthal „Margriet". Koop stickers t.b.v. de jeugd. Op zaterdag 26 april komt er een gezellige contrac+avond met een steengoede band. Aanvang: 8 uur. Elke vrijdagavond wordt er geklaverjast. Om 8 uur. Bij de v.v. Ursus bestaat elke dinsdagavond om 18.00 uur de gelegenheid om te trainen o.l.v. de heer K. Mulder. Op koninginnedag 30 april is er een tournooi bij S.C.R. voor de selectie. Op deze dag zijn eventuele inhaalwedstrijden nog mogelijk. De zaal voetbalver. „Groenoord" houdt op donderdag 24 april a.s. de algemene ledenvergadering, waarbij een ieder van harte welkom is. Aanvang 20.00 uur. Bij Martinet moeten de betalingen voor het reisje naar Epe voor zaterdag 19 april binnen zijn, anders kan men niet meer mee. Kosten ƒ.150, gironummer 1971693 t.n.v. J. Kooiman. Op 30 april heeft een prestatieloop plaats en is op die dag ook een juniorentoernooi voor Al en A2. Op 5 mei volgt een toernooi voor B, Cl en C2. Spirit in mineurstemming vanwege het nijpend gebrek aan kopij en de bar slechte opkomst van de bar. Daar moet iets aan gedaan worden. Alle jeugdspelers van D.D.H. „Groenoord" zijn met hun ouders en verdere belangstellenden van harte welkom op de Jeugdavond op vrijdag, 18 april in de D.R.Z.-kantine. Aanvang: 19.30 uur. Op zondag 20 april heeft het tournooi JEKABREDA plaats op het Gem. terrein aan de Molengracht, Breda). Vertrek per touringcar vanaf station Schiedam om uiterlijk 7.30 uur. Terugkomst ca. 22.00 uur. De kosten bedragen per persoon ƒ.7,50, kinderen zolang er plaats is gratis. De penningmeester heeft nog een tekort. Wil men a.u.b. de contributie betalen? Voor de jeugd heeft elke maandagavond vanaf 18.15 uur de training plaats o.l.v. de heren J. Ouweneel en H. Zagwijn. Alle senioren en deelnemers aan de selectie: elke dinsdagavond vanaf 18.30 uur o.l.v. de heer C. v.d. Velden. Selectie elke donderdagavond vanaf 18.00 uur o.l.v. de heer C. v.d. Velden. Verkleden voor alle trainingsavonden bij D.H.S. A.s. vrijdagavond worden alle jeugdspelers met hun ouders en vele seniorspelers verwacht op de Bingo-disco-Jeugdmeeting in de D.R.Z.-kantine. Aanvang: 19.30 uur. Men ingang van donderdag 17 april a.s. zal het bestuur eens in de 14 dagen vergaderen in het D.H.S.- clubgebouw na afloop van de selectietraining vanaf 21.00 uur. Wanneer u dus iets met het bestuur te bespreken heeft, kunt u daar terecht. Zowel S.V.V, als Hermes D.V.S. hebben zondag met 1-0 verloren. Spijtig, maar er komen nog meer zondagen. „INVALSTER" De SCV Postduif hield zaterdag zijn eerste wedvlucht vanuit Roosendaal. In het concours stonden 540 duiven. Vrijdagavond inkorven voor wedvluchten vanuit Duffel van 184 tot 19-30. De eerste 25 prijswinnaars van Roosendaal: J. Blomsteel-Homborg, le. Moezel, 2e. C. Tuinder, 3e. L. Toutijn, 4e, 6e, 7e, 15e. W. Harmeien, 5e. J. Koster, 8e, 19e, 20e, 22e, 24e. N. Ark, 9e. T. Smits, 10e, 11e. W. Deurzen, 12e. C. Roborf co, 13e, 16e, 25e. G. Muller, 14e. L. Lens, 17e. D. C. Bakker, 18e, 21e. J. Verhaal, 23e. Aankomst le duif om 9-13-06. Aankomst laatste duif om 9-43-25. De P.V. Schiedam vloog met een deelname van 220 duiven een wedvlucht vanuit Acht, maal 58 km. Eerste duif 8.46.00 laatste 8.58.00 gelost 8 uur. Uitslag: 1, 4, 7, 9, Jack Doejaaren; 2, 8, 13, 24, D. Lems; 3, 6, 10, R. v.d. Meij; 5, Stieber zn.; 11, 15, 16, 19, 23, Jan Doejaaren; 12, 14, 17, 25, C. Verlinde; 18, 20, 21, A. Suttorp; 22, gebr. Van Leeuwen. H.B.S.S. doet een beroep op de aktie O.P.A. U kunt hierover bellen met de nummers 261532 of 706977. R. Slavenburg is kampioen-verzamelaar „Reeds eerder hebben wij een oproep gedaan voor vrijwillige medewerkers voor een taalkursus buitenlandse werknemers. Helaas hebben op deze oproep maar twee mensen gereageerd. Om deze kursus te kunnen starten, hebben we minstens vijf mensen nodig, zodat we de oproep nog maar eens herhalen. Voor het helpen van de buitenlanders ij7 ~7~L r~ "Tbij de kursus is het beslist niet tf+t8een tE 'S noodzakelijk dat u onderwijzer bent of aan hun spel. Mocht ueraan tw.jfelen iets derge|ijks. Voldoende is de wil om de buitenlanders aan de hand van een kursusboekje wegwijs te maken in de Nederlandse taal. met 770 kg. Op zaterdag 19 april wordt er voor de pupillen weer een feestje „gebouwd" in de kantine. Zorg dat je daar bij bent. Wilton-Feijenoord heeft op 25 april de jaarvergadering in de kantine van de Wielerbaan. Door de dames wordt 1'iwui u v» UU11 inijivivil of de wedstrijd wel of niet doorgaat belt u dan even 706330. De burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat café's e.d. op Koninginne- en Bevrijdingsdag, resp. 30 april en 5 mei a.s., tot 2.00 uur 's nachts geopend mogen zijn. Wanneer daarvoor vergunning is verleend mag muziek gemaakt en gedanst worden tot 1.30 uur. Schiedam, 14 april 1975 De burgemeester voornoemd, C.J. M. BOLMERS (a.l.) Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat i.v.m. Hemelvaartsdag de winkels in plaats van donderdag 8 mei 1975 op vrijdag 9 mei 1975 's avonds geopend mogen zijn. Schiedam, 11 april 1975 Burgemeester en wethouders voornoemd de secretaris, de burgemeester, M. J. BLOK C. J. M. BOLMERS (a.i.) De Schiedamse Boys hebben een nieuw Juniorenbestuur, terwijl ook het bestuur van de senioren in het blad bekend gemaakt wordt. Iedere donderdagavondishet prijsklaverjassen voor lieftiebbers(sters). De Schiedamse tafeltennisvereniging „Bruynzeelkeukens" maakt bekend dat de junioren op zaterdag 3 mei om 13.30 uur de clubkampioenschappen dubbel spelen. Ook alle nieuwe junioren. Inlichtingen: Réné van Huut. Junioren en senioren wordt aan de sportkeuring herinnerd. Bent u in principe geïnteresseerd, kom dan naar de informatie-avond in de Dwarsstraat 31 (tegenover de gasfa briek) op dinsdag 15 april 1975. We beginnen om 19.30 uur. Op die avond zullen de bedoelingen en de inhoud van de kursus uiteengezet worden en zullen de tijden van de kursus worden besproken. Door mee te doen werkt u mee aan het tot stand komen van een betere kommunikatie tussen buitenlanders en Nederlan- Vrijdag 18 en zaterdags 19 april, 21.00 uur. Nationaal Hekelkabaret met hun programma „Het hemd van het iyf". Prijs: .7,50 (CJP ƒ.6,in Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstr. 12. Het Nationaal Hekelkabaret zal op vrijdag 18 en zaterdag 19 april optreden in het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, aanvang 21.00 uur, met hun programma „Het hemd van het lijf". Het Nationaal Hekelkabaret bestaat uit Gerard Elschot en Louis Engels met hun uitstekende pianist Peter Hekker, de concertpianist die het kleinkunstpodium prefereert. Het Nationaal Hekelkabaret dat vroeger bekend was onder de Grimlach en zich toen reeds onafhankelijk, vrijpostig, morbide, intelligent, lollig, ijdel, politiek bewust, spits en arrogant noemde, heeft In de nieuwe opstelling en in een nieuw programma weinig van de oude uitgangspunten laten waaien. En dus komt er een programma voor de dag, waarin dikwijls spits en vaak ook humoristisch een aantal zaken op een kabareske manier gehekeld wordt. Uit veel liedjes bUfkt een uitstekende mentaliteit en vooral de wil om kabaret te maken. Het Is geen vrijblijvend entertainment. aBF Gaan kijken en luisteren dus naar dit kritisch kabaret vrijdag en zaterdag aj. In het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Reserveringen maandag tot en met vrijdag via WV te Schiedam, tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag na 13.00 uur bij het theater, tel. 010-269455. Prjjzen z(jn ƒ.7,50 en ƒ.6,voor CJP en 65-plus. Helaas is de heer S. W. J. Schade van Westrum die zondag a.s. 20 april zijn gouden jubileum als organist van de Oud-Katholieke parochie zou vieren, plotseling vrij ernstig ziek geworden. Het is thans de bedoeling dat dit jubileum herdacht zal worden op zondag 25 mei a.s., tijdens de hoogmis 's-morgens om half elk en de vespers van dankzegging 's-middags om 5 uur. Beide diensten worden gevierd in de Oud-Katholieke Kerk op de Dam. Na de hoogmis wordt de „gouden" organist een receptie aangeboden. Vrijdag a.s. wordt tussen de middag het nieuwe orgel in de Grote Kerk bespeeld door de vaste organist Jac. P. Beckers. Van 10 voor 1 tot 10 over 1 wordt een pauzedienst gehouden, waarin ditmaal ds. P. Magré uit Kethel-Groenoord zal voorgaan. De heer Beckers speelt voor de dienst, van ongeveer half een af, het Prelu dium in Es van Joh. Seb. Bach; na de pauzedienst speelt hij delen uit de Suite du deuxieme ton, van Cléram- bault. De kerk is open van kwart over twaalf af.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 22