werd groot succes Opticien Dijkshoorn tweemaal zo groot Feest Braderiemarkt van "Schiedam-Zuid Boottocht 'Lentefeest' iXTin ZAKEN- VIZIER /irmr BINGHAM Het bestuur van de S.G.P. Ik ben ziek geweest Bejaardenbond SCHIEDAM 700 JAAR 260800 WELLA HAARLAK DROGISTERIJ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 16 APRIL 1975 De boottocht met de „Avanti", eigendom van rederjj F eenstra te Arnhem en aan het „Lentefeest" aangeboden door de Amro Bank en de firma Hoek Loos te Schiedam, is voor de ruim honderd deelnemers(sters) een grandioos succes geworden. Men vertrok S-morgens rond kwart over negen en meerde S-avonds om ongeveer dezelfde tijd weer op het Hoofd af. Uitgeleide gedaan door een stralende Rietje Konings, die in haar dankwoord aan kapitein H. Dode waard en echtgenote de belofte deed volgend Jaar drie dagen te gaan varen. Hetgeen met applaus begroet werd. De heer en mevrouw des Bouvrie (Amrobank) en Roelofs (Hoek Loos) dronken koffie aan boord met gebak en gingen daarna in Rotterdam-Zuid van boord. Ervan overtuigd zijnde dat hun geld goed was besteed. De stemming aan boord was prima, ook al liet het weer zich niet van zijn zonnigste kant zien. Hier aan boord van het royale schip amuseerde men zich "best. Men voer richting Gouda en daarna via Dordrecht terug. Kapitein Dodewaard vertelde net als zijn vrouw altijd op het water te hebben gezeten en nu drie jaar aan boord van de „Avanti" zit. Een passagiersschip, dat eind van de maand weer via Arnhem naar Rüdesheim vaart. Dan komen hun beider dochters van 14 en 12 jaar, die op het schippersinternaat zijn, maar eenmaal in de maand aan boord. De „Avanti" is uitstekend geschikt voor Rijnreizen en er is een eetzaal met plaats voor 120 personen. Er zijn gewone, doch ook luxe hutten aan boord, cpmpleet met een eigen douche en toilet. Mocht u dus interesse hebben voor een Rijntocht, neemt u dan contact op met rederij Feenstra, Rijnkade 40, Arnhem, telefoon 085- 452805. De „Avanti" wordt in de winter als hij aan de Nieuwe Haven ligt, ook weieens gehuurd voor bruiloften en partijen. Je moet het alleen maar weten. MOLENS VAN KINDERDIJK Terwjjl de molens van Kinderdijk gepasseerd werden, was men in de kombuis "druk bezig met het broodjes smeren en tomaten of groentesoep opscheppen. Een woord van hulde komt deze mensen toe, die per toerbeurt in de royale kombuis verbleven en het zelfs presteerden om rond half 8 nog porties patat aan te bieden. Met of zonder bitterballen. En een y»Je toe. Tevoren had men een slaatje met één of meer belegde broodjes gehad, die hun weg wel vonden. Net als de suikervrije reep chocolade en het zakje met kersenbonbons (Jamin) bij de thee. Onderweg werden talloze ballonnen losgelaten, voorzien van naam en adres afzender. Kijken of daar nog reakties op komen. De ballonnen Waar de loopplank tekortschoot verleende de vorkheftruck goede diensten. X v fij feenstra C j5 ,40 Het transport van de deelnemers aan de boottocht mocht dankzij deze „heffing-ineens" nauwelijks een probleem heten.... Het was wel precisiewerk, die inscheping, maar alles liep toch oji rolletjes. Dodewaard voor zijn volledige inzet. Maar vergat daarbij de eigen hulp en de drie zusters, die hiervoor niet hun Bij de inscheping voor de boottocht werden alle opvarenden meteen wegwijs gemaakt. werden automatiscn met Helium gevuld. De heren kregen allemaal wit linnen petjes op van Hoek Loos. Die kunnen straks de zomerzon trotseren. Er kwam een zangeres zonder naam bij de microfoon en die zorgde wel, dat er meegezongen werd. Het bleek, dat de „Avanti" zaterdagmorgen een jarige aan boord had. De heer Verbeek uit de Lekstraat, die extra toegezongen werd. Een spelletje dam speelden de heren B. J. Terhaar en C. S. Lindeboom. BEDPATIENTEN Er waren ook bedpatiënten aan boord. Bij elk van hen heb ik een praatje gemaakt. De dames Timmer- Kamerbeek, M. van Eijmeren-de Vries, E. van Koetsveld- Schoenmakers en Annie Weber waren oude bekende van de Rode Kruistochten. Bel voor uw vlaggen: Verder waren aan boord Theresia Haenraets, J. van Buuren- Dingenuouts, Corrie Hölscher, patiënte van het Noletziekenhuis en de immer blijmoedige Kees Vogels uit Rotterdam. Vanuit hun bedden hadden zij een prachtig uitzicht op het water en de omgeving. Op hun wenken bediend door de zusters Keizer, van der Leur en Winkels. MOLEN Een der deelnemers, de haar Hoegee had een prachtige houtan molen gemaakt met alles «op en eraan. Op zfjn verzoek werd hj] verloot. De kapitein voegde daar nog wat zilveren lepeltjes en een barometer aan toe. Winnares van de molen werd zuster Keizer. Vier mensen van de G.G. en G.D. verleenden eveneens hun onmisbare hulp, zodat alles aan boord vlot verliep. Annie Weber leest dit verslag in het ziekenhuis, waarin zij j.l. maandag is opgenomen. Vanaf deze plaats namens de stichting „Lentefeest" van harte beterschap. Aan het slot van deze boottocht dankte Rietje Konings het echtpaar vrije dag opgeofferd hadden. Tooi reden de ziekenauto's af en aan. En de mensen van het vrijwillig vervoer. Waarna een ieder weer huiswaarts reed. Met ln hun hart de dankbare herinnering aan een onvergetelijke dag varen. Mogelijk gemaakt door de AMRO- bank en de firma Hoek Loos. M.W. Er heeft bij optlciën D. Dijkshoorn aan de St. Liduinastraat een algehele verbouwing plaats gehad, waardoor de zaak tweemaal zo groot geworden is. Dat is echter niet het belangrijkste. Het belangrijkste is wel dat er nu een aparte ruimte is voor oogmeting en gehoorapparaten Men beschikt over de nieuwste apparaten en dit alles in een moderne ruimte uitgevoerd maakt het werken voor het personeel eens zo prettig. Als u eens ln de buurt bent en een bril of gehoorapparaat nodig heeft, moet u hier eens naar binnen stappen. Beslist de moeite waard. roosmotief, forte of normaal. Van 5.95 voor Rembrandtlaan 11, Schiedam Op woensdag 16 april heeft in gebouw „De Rank" aan de Schiedamseweg 122 (te bereiken met bus 52 en 53) een ledenvergadering van de NCVB afdeling Kethel en Nieuwland plaats. Nel Kars brengt op die avond een programma getiteld: „Vrouwen in het spel". Zij brengt hierin fragmenten uit werk van o.a. Shakespeare, Ibsen, Molière, Oscar Wilde en Tennessee Williams. Aanvang: 8 uur. Heeft u de prachtige verjaarskalender van de door de calligraaf Regina de Ruiter-Vermaat ontworpen werk al gezien? Hij is te koop voor ƒ.5,— per stuk. Op de vergadering te bewonderen. Denkt u voorts ook aan de door het Centraal Vrouwencomité georganiseerde toneelmiddag in gebouw „Irene" op vrijdag 18 april. De Nieuwe Komedie speelt dan „Voor een bloemetje en een zoen". Het stuk is geschreven door Anja Meulenbelt. De regie heeft Shireen Strooker. Aanvang: 13.30 uur. Het bestuur van de S.G.P. (Staatkundig Geref. Partij), „Groen van Prinsterer" afd. Schiedam, laat weten, dat het dagelijks bestuur is gewijzigd en als volgt is samengesteld: de heer L. H. Knipscheer voorzitter, Obrechtstraat 70, tel. 703116; de heer A. Schouten, sekretaris, Berkenlaan 16, tel. 708305; de heer H. Klop, penningmeester, Burg. van Haarenlaan 875, tel. 705823. Als je het ziekenhuis binnen wordt gebracht voel Je jezelf nog een ardig goed verkoopbare „occasion", maar als je drie weken later weer op je eigen bed thuis wordt neergekwakt ben je een hoop oud schroot. De eerste veertien dagen Interesseert alles je geen moer. Eten, lezen, bezoek, radio... het kan je allemaal gestolen worden. Maar dan is er Intussen wel een wijkverpleegster of een masseuse op het tapfjt verschenen, die je eens flink door elkaar rammelt en vraagt: „Wat ben je voor een vent?" Daarna komt er langzaam wat fut ln je Ijjf... maar vóór al die spieren, die als lekke fietsbanden om je karkas wapperen, weer „in conditie" zjjn, mensen, ik geef het je te doen. Maar ja, het moet... dus je begint te oefenen. Aanvankelijk met lusteloze tegenzin, maar allengskes voel je dat het lukt en je krjjgt er plezier in, vooral ook omdat de omstanders je als een kleine jongen, maar dat merkje pas later prijzen en aanmoedigen. En dan is daar de grote dag datje helemaal alleen de trap af kan en beneden ln je eigen luie stoel, voor je eigen luie raam kan gaan zitten, jongens, wat een zaligheid. Nou... zo ver ben ik nu. Ik vind het vreselijk leuk dat zoveel mensen bloemen stuurden en telefonisch Informeerden hoe het met me was. Zodra de lente is wat hfj hóórt te zijn, kom ik mijn kluisje uit voor een frisse neus en om alles te zien wat er gaande (of „verdwijnende") ln m(Jn dierbaar stadje is. De „Beestenmarkt" komt er in elk geval... Ni „Barend-x Servet". Dat laatste was voor m(] niet nodig, want bulten het voor mannen pikante bloot, hangt S-mans show van aller vervelendste on-gein elkaar. Enfin, blij jullie allemaal weer ontmoet te hebben. SEBAST1AAN De middenstandsbedrijven „Schiedam-Zuid" organiseren op donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 mei as. ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van de stad Schiedam een gezellige feestbraderle/markt op de Groenelaan. Waarin oude ambachtelijke beroepen op straat te zien zijn, zoals een pottenbakker, een leerbewerker, een stoelenmatter, een barbier, een wafelbakker, een kleermaker, een meubelmaker en een banketbakker. De feestbraderie/markt met in de Groenelaan geplaatste braderie- en marktkramen komen met vele standhouders in ouderwetse klederdracht. Vele attractieve beroepen zijn op straat te zien van 14.00 tot 21.00 uur. Dus tot de avondverkoop op donderdag. Dan zullen tijdens het optreden van het fanfare- en majorettekorps in ouderwetse kledij (Liberty uit Vlaardingen) van 19.00-20.00 uur gratis feestbetalingsbewijzen ƒ.2,50 gratis uitgedeeld worden. Te besteden bij de plaatselijke winkeliers. Op vrijdag 2 mei feestbraderie/markt, doch dan van 14.00-20.00 uur. De muzikale omlijsting is dan van het draaiorgel „De Blauwe Gavioli". Wederom uitgifte van feestbetalingsbewijzen k ƒ.2,50 en optreden van de Schiedamse Rijnmondband met een grootse show. Op zaterdag 3 mei van 10.30-16.00 uur het zelfde programma als hierboven beschreven. Met als extra attraktie het raden van het gewicht van een grote zak doppinda's, welke ergens boven de Groenelaan komt te hangen. Om ongeveer 16.00 uur wordt de uitslag hiervan bekend gemaakt. De hoofdprijs is een draagbare t.v. en de tweede en derde pr(js bestaan uit waardebonnen. Dit alles belooft dus een zeer aantrekkelijk programma te worden, waarbij het leuk zou zijn als iedereen in ouderwetse kledij verscheen. De winkeliersvereniging „Schiedam- Zuid' heeft altijd samengewerkt met de V.N.F.G. Op Koninginnedag zorgde zij altijd voor de kinderfeesten. Men verwacht voor deze gebeurtenissen dan ook een subsidie van de gemeente, die beloofd heeft een bedrag vanƒ.10.000,— tot ƒ.15.000,— te delen door zeven wijken van Schiedam. De bewonersvereniging „Zuid" heeft ook om subsidie gevraagd. Nu hoopt het bestuur van de middenstandvereniging „Schiedam- Zuid" maar dat er geen dissonant op deze feestelijkheden zal vallen. Want men heeft tenslotte kosten noch moeite gespaard om mensen met attraktieve beroepen uit Brabant hiervoor aan te trekken. Plezierig is dat men ook aan de kinderen heeft gedacht. Die krijgen op zaterdagmiddag 3 mei poppenkast en het optreden van een clown. Aanvang: 2 uur. En nu maar hopen, dat de zon volop zal schijnen op die feestdagen in Schledam-Zuld. Na de jaarvergadering, is het bestuur van de R.K. Bejaardenbond als volgt samengesteld: J. v. Loenen, Hogendorpstraat 18, Voorz., tel. 711147. S. Ham, Nolenslaan 434, Penn., tel. 7711613. P. Oomen, V. Leeuwenhoekstraat 50b, Secr., tel. 264049. C. Alberts, Rotterdamschedijk 2, Voorz. P. Collignon, Roellstraat 70, Secr. Mevr. v.d. Sloot-Bastiaansche, Tuinsingel, Penn. H. Warnewa, Comm. J. v. Eijk, Comm. W. Ham, Comm. Tevens wordt bekend gemaakt, dat het bestuur weer een dagtocht heeft uitgestippeld op 23 mei, waarvan de kosten ƒ.35,per persoon zijn. Opgaven en betalen iedere middag in het soosgebouw L. Nieuwstraat 181.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 26