Ambassadeur Verenigde Staten Gould opent Amerikaanse week op de bedrijfsschool van W.F. MAK Praten over wijkcentrum in Noord Verlotingen 'Lentefeest Schiedams Vrouwenkoor concerteert in Zwolle "ORANJE" Derde vergadering Onderwijswinkel Postin brievenbus verbrand Tweede leerlingen uitvoering van de Muziekschool Plantengroep WEEK- REKLAME 9,75 1,25 Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat iO-12 telefoon 265997-264140 T IS WEER BIJ BROERSVEST 19 m HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 16 APRIL 1975 'A 1 Op woensdag 16 april heeft een bijeenkomst plaats van de Plantenwerkgroep in zaal 1 Nieuwelant te Vlaardingen. Er zullen beschermde planten, determ. voorjaarsbloemen en zomerplanten behandeld worden. Aanvang: 8 uur. U komt toch ook? De ambassadeur van de Verenigde Staten In Nederland de heer Kingdon Gould jr. komt donderdag 1 mei naar de scheepswerf Wilton Ftyenoord om daar de Amerikaanse week te openen die wordt georganiseerd door leerlingen en leerkrachten van de bedrijfsschool van de scheepswerf. Het is voor het vtyfde achtereenvolgende jaar, dat een land één week centraal staat by de bedrijfsschool WF. Het is tevens het sein voor een open dag waarby ledereen een kijkje mag nemen op de bedryfsschool. Eerder stonden Japan, Scandinavië, Spanje en Engeland centraal tydens dit jaarlijks terugkerend festijn. De nog af te halen prijzen vallen onder de volgende nummers: Serie poppen: 00082, 00119, 00147, 00149, 00316 en 00323. Serie levensmiddelen en poppen: lotnr. 0205, levensmiddelenbak. Serie allerhande verloting: poppen 3442, 3445, 3467, 3682, 3814, 3842, 3968, 4198, levensmiddelenkist: 3849. Serie handwerk: 10063, 10128, 10248, 10304, 10480 en 10507. De naam van de hond is „Teddy". Tegen inlevering van het winnende lot kunt u deze prijzen afhalen op donderdag 17 april a.s. in het Jeugdcentrum aan de Dr. Schaepmansingel, vanaf 3.00 uur 's- middagp. Mocht u niet in de gelegenheid zijn uw prijs af te halen, wilt u dan een briefkaartje sturen naar: mevr. R. Konings, Rossinistraat 25 te Schiedam, met vermelding van het winnende lotnr. en de serie. De datum van de trouwdag is „28 april". De bruidspop kunt u afhalen bij mevr. Suisse, Vlaardingerdijk 57 te Schiedam, of donderdag 17 april in het Jeugdcentrum. De naam van de majorettepop is „Ellis". Deze pop kunt u afhalen bij mevr. Wolfs, Schiedam. De overige afgehaald. Ploegstraat 32, prijzen zijn reeds Het Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borgmeijer gaat donderdag 17 april a.s. een concert geven in de Broerenkerk te Zwolle. Het is een gezamenlijk concert met het Overijssels Kamerkoor, dat in 1973 de gast was van het Schiedams Vrouwenkoor. Het programma bevat werken van H. Distier, O. van Hemel, H. Badings, Z. Kadèty en B. Lajos. Het Overijssels Kamerkoor onder leiding van Wouter de Rooy zal werken uitvoeren van G. Dufay, J. des Pres en de Zigeunerlieder van Joh. Brahms. De dirigente van Schiedams Vrouwenkoor, Ria Borgmeijer, zal het Overijssels Kamerkoor bij de Zigeunerlieder begeleiden aan de vleugel. Voor 1975 heeft het Schiedams Vrouwenkoor nog de volgende aktiviteiten op de agenda; 15 mei concert voor de bewoners van Huize „Thurlede", 30 mei deelname aan het zangersfeest in de Grote Kerk, ter gelegenheid van 700-jaar Schiedam. Van 23-28 juni is het internationaal koorfestival in Den Haag. De federatie van Nederlandse Zangersbonden organiseert samen met de N.O.S. de Week van de Koorzang, tijdens het festival. Hiervoor wordt van het Schiedams Vrouwenkoor een opname gemaakt in één van de Hilversumse studio's, op 7 juni. Voor inlichtingen over het Schiedams Vrouwenkoor kunt u terecht bij het secretatiaat, Jan Steenstraat 18, tel. 267366. COTES DU RHONE 1973 per fles4,95 6 flessen25.- COTES DU RHONE 1971 per fles5,45 Doosprijs4.95 De bedrijfsschool WF, houdt zaterdag 3 mei open huis. De school is dan in vol bedrijf en er is nog een prijsvraag aan verbonden ook. Iedere 100ste bezoeker krijgt namelijk een gratis dagtocht aangeboden naar de assemblagefabriek van General Motors in Antwerpen. Grote trekpleister. tijdens de Amerikaanse week en tijdens het open huis wordt een exclusieve ruimtevaarttentoonstelling die is samengesteld door NOS-regisseur Rudolf Spoor. Hij was regisseur tijdens de meeste TV-uitzendingen die van de Amerikaanse ruimtevluchten werd gegeven. Wie een kijkje op de scheepswerf zelf wil nemen kan dat ook. Daartoe staan op zaterdag 3 mei de bekende groene opstapwagens gereed die voor een excursie over het werfterrein zorg zullen dragen. Op deze manier kan men de zeeschepen letterlijk droog zien staan in diverse dokken. Tijdens het open huis op zaterdag kan men ook terecht in een speciaal klaslokaal dat als bioscoop is ingericht. Daar kan men het filmjournaal 1974 zien dat door eigen personeel van de scheepswerf is opgenomen. Om twaalf uur S-morgens wordt zaterdag de open dag besloten door het Jeugdorkest van de werf Wilton Fijenoord Harmonie. Zij zullen een minlconcert geven. Doel van deze WF-feestelijkheden is om de bedrijfsschool meer onder de aandacht te brengen. Men leidt op voor het Bemetel of VEV-diploma. Bemetel betekent „Stichting Bedrijfsopleiding in de Metaal en Electrotechnische Industrie". VEV is een soortgelijke technische opleiding die uitsluitend opleidt voor een vak in de elektra. Bij WF is veiligheid erg belangrijk. Daarom worden de leerlingen van de bedrijfsschool vanaf het eerste moment met dit aspect vertrouwd gemaakt. Dat dit aanslaat blijkt wel uit het feit dat op 29 april een team van de school meedoet aan de finale van de Veiligheidswedstrijden voor bedrijfsscholen. In de voorwedstrijden hadden de WF-leerlingen het hoogste gemiddelde. Ook aan democratie wordt op de school aarzelend gedaan; aan het begin van ieder schooljaar kiezen leerlingen een leerlingenraad die eenmaal per vijf weken bijeenkomt om de zaken betreffende de school te bespreken. Voor het onderlinge contact zorgt ook het eigen blad „De Ruitewisser" waar een eigen redactie voor de artikelen zorgt. Tijdens de open dag kan iedereen ook de openbare lessen bezoeken om een indruk van het onderwys te krygen. Leerlingen bekijken werken tijdens de Spaanse week. De beste leerlingen van de school mogen ieder jaar op de foto met één van hun opperste bazen ir. Bart Wilton. Deze week kwam een enthousiaste jongeling my een propagandafolder brengen van de voetbalvereniging „Ursus". De club, die momenteel zyn rood/witte kleuren verdedigt op Harga. Het eerste elftal speelt in de vierde klas van de KNVB. Op zaterdag voetbalt de jeugd tegen allerlei andere clubs. Daarna kan er nog een spelleye in de kantine gespeeld worden, zoals tafeltennis, sjoelen, dammen, kaarten enz. De jongens die nu al by Ursus Ud zyn, hebben het er best naar hun zin, schryft men. Er zyn zelfs veel jongens die er hun junlorentyd by biyven voetballen en dan automatisch overgaan naar de groten. Onder leiding van hun leider wordt er voor elk juniorenelftal ieder seizoen wel een feestje en uitstapje georganiseerd. Binnenkort gaat men verhulzen naar een geheel ander nieuw sportcomplex. Dat komt dan ongeveer achter het Schledamse station te liggen. Het Is de bedoeling, dat men daar twee velden plus een trainingsveld krygt. Plus een nieuwe kantine die daar gebouwd wordt. Goed nieuws dus van Ursus, die er best wat voetballers bij kan hebben. Schrijf in dat geval naar de heer A. Aarssen, Alph. Ariensstraat 98, tel. 714069. Omdat ik deze week toch helemaal in de sport zit, geef ik dit graag door. Ik hoop dat Ursus er veel nieuwe leden door kan winnen. Hetgeen hiervan de bedoeling Is. MIEKE Op 6 maart j.l. heeft de werkgroep Onderwijswinkel Schiedam haar tweede vergadering gehouden. Doel van deze vergadering was de werkgroepleden en de belangstelle belangstellenden te informeren over de bestaande onderwijswinkels in Nederland. Woensdagavond 16 april a.s. om acht uur in de Technische School, Mrg. Nolenslaan 3 wordt de derde vergadering van de werkgroep Onderwijswinkel Schiedam gehouden. Onderwerpen van bespreking zijn de voorstellen van de taakgroepen betreffende de discussiestof en de organisatie van de discussie. Verder zullen er op deze avond een groot aantal definitieve afspraken worden gemaakt, zodat een brede discussie met een zo groot mogelijk aantal belangstellenden voor het onderwijsgebeuren in Schiedam medio mei kan plaatsvinden. Mensen die belangstelling hebben en/of betrokken willen worden bij de voorbereiding van deze discussie, zijn uiteraard van harte welkom. Contactadres: BK-Laan 221b, Schiedam, tel. 261407. CONGO ZALMEN normaal 15,- NU 2 STUKS Mooie BIESVAREN normaal 2,- NU 2 VOOR Schiedam, tel. 262851, Donderdagavond koopavond De W. F. Jeugdharmonie die de slotaccoorden geeft voor de open dag op zaterdag 3 mei. Vermoedelijk hebben jeugdige Schiedammers brand gesticht in de brievenbus aan de Anthony Muysstraat. De post van vrijdag op zaterdag is voor een groot deel verbrand. Daaronder bevonden zich bijvoorbeeld ingevulde belastingzaken en nog veel meer. De brand is door voorbijgangers geblust, waarna men het postkantoor waarschuwde. Op vrijdagavond 25 april a.s. aanvang 20.00 uur (8 uur), zal in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat een 2e Leerlingenuitvoering plaats vinden. De toegang is vrij. In de zoals gewoonlijk te houden pauze wordt koffie geschonken en is frisdrank verkrijgbaar. Een greep uit het programma: muziek voor orgel; accordeon; kleine harp; solozang; cello; viool; hobo; dwarsfluit e.a. Deze avonden worden gegeven voor elke belangstellende in het algemeen en voor de ouders, familieleden, vrienden en collega's van de optredende leerlingen in het bijzonder. Vooral ook de leerlingen, die kort bezig zijn zouden we willen opwekken te komen luisteren, want... voor je het weet, zit je er ook als optredende leerling en dan is belangstelling erg fijn! Op woensdag 16 april, dus vanavond, 20.00 uur, organiseert de werkgroep wijkcentrum een hearing in de rekreatiezaal van het Dienstencentrum „Woudhoek", Herman Heyermansplein. De werkgroep wijkcentrum bestaat uit inwoners uit Schiedam-Noord en vertegenwoordigers van de wijkvereniging en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord. Het wijkcentrum zal gebouwd worden aan de Mozartlaan, naast het winkelcentrum Kethel. Architekt Goslinga heeft in opdracht van de gemeente enige tijd terug hiervoor een ontwerpschets gemaakt. In dit wijkcentrum kunnen b.v. de volgende aktiviteiten gaan plaats vinden: jeugdsociëteit, knutselen en kreatieve cursussen, bibliotheek en discotheek, peuterspeelzaal, kleine zaalsport, toneel, concert, film, expositie etc. Vanavond wordt aan de inwoners gelegenheid geboden om met elkaar hierover van gedachten te wisselen. Ieder kan nu zijn wensen kenbaar maken. Door de gemeente en de architekt zal een korte toelichting worden gegeven op de bestaande plannen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3