420 leerlingen Oud-Hollandse gl"s,raks klederdracht mini-Prinsjes Gunninaschool van O mOLAKKBH ff Uitgaan in Schiedam N DAM ZOS-programma vanuit het Noletziekenhuis Toonkunst brengt 'Die Jahreszeiten' Zilveren jubileum Euphonia Koor Ten bate van de Dierenbescherming VAKKUNDIG ADVIES 'voor de amateur en de vakman o.a. SPUITBUSSEN,MEER DAN 500 KLEUREN VERFSPUIT - APPARATUREN EIGEN KLEURMAKERIJ reparatie polyesters Dinsdag 22 april, aanvang 20.00 uur. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - VRIJDAG 1ö aphil ia/O Zie ik 'r nou zó leuk uit....? Vindt u dat ook, meneer de fotograaf? Nou, ik helemaal niet! En ik wil zo ook niet op de foto. Ze voelen zich al echtjonge Schiedamse poorters". Tyden» een vergadering op dinsdag, 4 februari jl. van de „1 eermoeders" kwam het Idee naar voren ouderwetse kleding te maken voor alle leerlingen van de Prof. dr. J.H. Gunnlnqhschool aan de Burg. van Haarenlaan. Geen Ueln karweitje, want de school telt 420 leerlingen Inclusief de kleintjes van de kleuterschool „Dombo". De bedoeling was zo min mogeltyk kosten te maken, zodat er overal ln de bundle een rage ontstond voor oude overgordijnen, die gratis verkregen werden. Gewassen, ultgetornd en weer geperst werden. Het band en de haakjes eraf getornd en dan gezameljjk knippen en naaien. Het werd een gezellige toestand op die school tweemaal ln de week, nl. dinsdag- en donderdagmorgen van kwart voor negen tot kwart voor twaalf. Regimenten ouderwetse kleding hangt reeds klaar. Men Is nu al aan de kleding voor de twee hoogste klassen bezig. Daar tussendoor ook kleding voor het personeel en de moeders, die aan de ouderwetse spelletjes straks op het schoolplein meedoen. Als alles sraks klaar Is, wordt het filmlokaal weer een lokaal zonder snorrende naaimachines en strijkplanken. Zoveel mogeljjk wordt er ook thuis aan gewerkt, anders had men In zo'n korte tjjd niet zoveel kleren kunnen maken. Die mogen dan ook allemaal gezien worden. De lange wikkelrokken met cape's zijn het aanzien waard. De meisjes krijgen lange gerende rokken, de jongens pofbroeken met kniekousen en capuchons op de cape's. Handige moeders zijn het deze 18 dames met een minimum aan kosten (elastiek) dit voor elkaar hebben gekregen. De bedoeling ls dat men op 28 mei een grote feestdag houdt op het schoolplein, waar de kinderen dan zullen spelen. Uiteraard ouderwetse spelletjes zullen doen en oude liedjes van vroeger zullen zingen. Mocht het op 28 mei regenen, dan gaat die feestdag niet door. Men heeft aangevraagd dit dan op de eerstvolgende droge morgen te mogen organiseren. Er ls teveel werk verzet, waardoor dit alles dan niet zomaar kan verregenen. Men hoopt dat men daar begrip voor heeft. Moogeiyk komt men zelfs even kijken, als er een aubade van oude liedjes plaats vindt. En dan natuurlijk de oude spelletjes niet te vergeten. Mevrouw M. O ttev anger-Lansen, secretaresse van het Oudercommlté kleuterschool „Dombo" heeft hier de leiding over dit „atelier". Waar naar hartelust gewerkt wordt. Iedereen heeft er plezier in en verschillende oma's hebben kilometers koordjes gehaakt van allerlei soorten wol. Een eendrachtige samenwerking dus waar men heel blij mee Is. Men was er elgenljjk verbaasd over, dat er overal nog zoveel omde overgordijnen waren. Die hebben nu hun dienst bewezen. De ene combinatie ls nog leuker dan de GROTE KERK DIE JAHRESZEITEN VAN HAYDN Toonkunstkoor m.m.v. Gew. Orkest van Zuid-Holland. Dirigent: Aad van der Hoeven; Solisten: Maja Schermerhorn, sopraan; Michiel ten Houten-de Lang, tenor; Henk Smit, bas; Tijn van Eijk. clavecimbel. Toegangsprijs: 9,-. Toonkunstleden, jeugd en 65+: 6,-. Kaarten verkrijgbaar bij V.V.V., Schiedam en voorzover voorradig 's-avonds aan de kerk. Tel. bestelde kaarten (26.82.70) liggen 's-avonds voor U gereed. ander. Goed, dat die moeders zo vindlngryk zjjn en handig met naald en schaar. Met spanning ziet men de 28ste mei tegemoet. Dat wordt een hoogtydag voor de leerlingen van de Prof. Dr. J.H. Gunnunghschool en de kleuterschool „Dombo". Waar men nog maanden over zal spreken in het kader „700 jaar Schiedam". Voor zover bekend ls dit de enige school, die dit „versiert". Het hoofd daarvan, de heer R. Koster kan er trots op zyn, dat dit resultaat bereikt straks ls. Wie zei er nog wat van dat er in Schiedam nooit iets gebeurt? De leer J. Hoogwerf, wonende aan de Rossinlstraat 18, maakt bekend, dat hy kussens (A .15, per stuk) en tafellopers ln de prjjzen van ƒ.25,en ƒ30, knoopt ten bate van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Schiedam. Hetgeen de bouw van het nieuwe asiel ten goede zal komen. De heer Hoogwerf verzoekt er wel by te vermelden, dat het materiaal zelf verschaft moet worden. Zyn telefoonnummer is 707618. Het programma ZOS op zaterdag ls morgen wat meer gericht op de patiënten in het Noletziekenhuis. Vanuit de koffiehoek ln de nieuwe vleugel wordt namelijk het programma gepresenteerd. De uitzending gaat wel rechtstreeks naar het Gemeenteziekenhuis. De Noletpatiënten kunnen morgen zien hoe een ziekenomroep uitzending tot stand komt. Vanavond werken een aantal ZOS-ers reeds aan de voorbereidingen. De uitzending ln de hal gaat om tien uur de lucht in. De ZOS gaat ook een half uurtje langer door. Tot de bezoektyd om half twee begint worden plaatjes en praatjes uitgezonden. In het programma, dat staat nu al vast, komt gemeente-archivaris Van der Feyst het één en t ander vertellen over zijn boek „Geschiedenis van Schiedam". Een andere gast ls de SW trainer Bob Maaskant, die nog maar een paar maanden zyn praatje voor de ZOS kan houden, want hy vertrekt naar Breda. Wil van Hemert komt ook naar het ziekenhuis. In de hal speelt en zingt hy het minstreellied, een van de vele liedjes uit de Schiedamse musical Krygh de Claere. Verder worden gesprekken gevoerd met personeelsleden van het ziekenhuis en de patiënten. De overige uitzendingen van de komende week: Zondag een kerkdienst, dinsdag en donderdag tussen 20.00 en 22.00 uur verzoekplaten; woensdag ln bejaardencentra De Harg en Spaland. Het adres van de ZOS ls postbus 239, Schiedam, Dr. Kuyperlaan 239, telefoon 705933, giro 736443. Op dinsdag 22 april brengt het Toonkunstkoor afd. Schiedam „Die Jahreszeiten", het oratorium van Joseph Haydn in de Grote Kerk. De solisten zijn op die avond Henk Smit, bas (Simond de pachter), Maja Schermerhorn, sopraan (Hanne, dochter van Simon), Michiel ten Houte de Lange, tenor (Lucas, jonge boer). Clavecimbel: Tyn van Eijk. Het geheel staat onder leiding van Aad van der Hoeven, u allen welbekend. Sinds de oprichting in 1966 is hij aan het huidige Toonkunstkoor te Schiedam als dirigent verbonden. Het koor repeteert iedere dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het kinderkoor dat uit ongeveer 50 kinderen bestaat, repeteert op diezelfde avond in hetzelfde gebouw van 18.30 tot 19.15 uur. Men kan nog aanvulling gebruiken. Zo ook tenoren, bassen en sopranen bij het grote koor. „Die Jahreszeiten" behoort nog steeds tot de meest geliefde oratoria van Joseph Haydn, die dit werk op 66- jarige leeftijd componeerde. Het is naar ieder jaargetijde in vier afdelingen gesplitst. In het werk treden naast de landslieden en jagers (koorzang) op Simon, pachter (bas), Hanna zijn dochter (sopraan) en Lucas, een jonge boer (tenor). Lente, zomer, herfst en winter worden op indrukwekkende wijze Tijn van Eijk, die het clavecimbel zal bespelen. Maja Schermerhom als Hanne, de dochter van Simon. weergegeven. Een van de aangrijpendste, waarin het onweer duidelijk te horen is, is de geweldige orkestrale uitbeelding daarvan. Als het onweer voorbij is getrokken in de zomer, klinkt kalm en vredig het „Avondlied". De herfst is de oogsttijd. Hanna en Lucas bezingen hun liefde. Eens was het befaamde duet van Jo Vincent en Louis van Tulder. Nu hoort u het dan van Maja Schermerhorn en Michiel ten Houte de Lange. Een oratorium, dat u van het begin tot het einde zal weten te boeien. De bezetting xan de solisten is uitstekend, de muzikale omlijsting met medewerking van het Toonkunstkoor en het Gewestelijk Orkest van Zuid- Holland eveneens. In de sfeerrijke Grote Kerk komt dit op 22 april a.s. uitstekend tot zijn Het Euphonia foor o.l.v. Dick Stam viert op zondag 20 april haar 25-jarig bestaan. 's-Morgens om half tien houden zij ter gelegenheid hiervan een Eucharistieviering in de Kapel van het Noletziekenhuis. Het Gecombineerd Euphonia Koor zal de H. Mis muzikaal verzorgen. Zij zingen de H. Mis „Als Teken Van Verbondenheid", die geschreven en gecomponeerd is door de dirigent. Na deze feestelijke H. Mis gaan de koorleden en alle vrienden van Euphonia naar de grote zaal van het centrum Dukdalf aan de Rijnstraat, waar van 11.30 tot 13.00 uur een festelijke receptie gehouden zal worden. Een ieder die Euphonia een warm hart toedraagt is natuurlijk van harte welkom. Tevens starten wij op deze dag onze grote loterij, ten bate voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. De loten A ƒ.1,per stuk, zijn bij de koorleden te koop. De Hoofdprijs is een dames-, heren- of kinderfiets naar keuze. En nog vele andere waardevolle prijzen. reent. De toegangspryzen voor niet-leden bedraagt ƒ.9,Toonkunstleden, jeugd en 65-plussers ƒ.6, Voorverkoop bij koorleden en V.V.V., Proveniershuls of 's-avonds aan de Telefonisch bestelde kaarten (268270) liggen 's-avonds voor u gereed. M.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 15