Hen ge/sp ortten toons tell in g VI SM A 75 krijgt de wind weer in de zeilen Randstad Vis-Kwis MAK - VOORDELIGE AANBIEDINGEN 12, VISTAS Viskoffer AQUARIUM LUÖHP0MP 9,75 50 MACHTIGE ZEEHENGEL Aanbieding ROBUUSTE AIjGEN MAGNETEN van 6.95 nu 4.95 AQUARIUM STOFZUIGER van 7.50 nu HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - VRIJDAG 18 APRIL 1975 Behoudens de naar schatting honderdduizend hengelaars die voor het zoute water kozen, is het voor de rest van de inmiddels twee miljoen hengelaars een droeve tijd. De meeste hebben hun materiaal verzorgd en opg^orgen om als op 31 mei a.s. het nieuwe seizoen van start gaat, de spullen gereed te hebben. Voor sommigen bleek dat nieuw materiaal wenselijk was. Zodra begin mei de jaarlijks terugkerende en ondefinieerbare hengelaarskoorts weer bezit van hen heeft 'genomen, zullen zij de hengelsportwinkels bevolken. Maar als op zaterdag 19 april 's- morgens om 10 uur ir. Th. J. Tienstra, directeur visserij van het ministerie van Landbouw en Visserij de 7e Visma-hengelsporttentoonstelling in de Ahoy-Hallen te Rotterdam geopend heeft, behoeven zij niet lang meer te wachten. Op ruim 10.000 vierkante meter, zal in twee hallen een scala aan hengelsportmateriaal te zien zijn uit de gehele wereld. Juist ditmaal zal de Visma de kans krijgen de goodwill, die zij bezat, volledig te herwinnen. Immers had men vorig jaar de concurrentie van de Intervis '74, deze tentoonstelling zal dit jaar niet meer plaats vinden. Ondanks het feit dat de hengelsport in Nederland tot een massa-recreatie is uitgegroeid, waren twee tentoonstellingen juist iets teveel. Doordat voor Intervis in de RAI geen expositieruimte beschikbaar was, plande men de tentoonstelling in Utrecht, waarvoor echter bij hengelsportfabrikanten en importeurs geen belangstelling was. Hierdoor waren reeds weken geleden alle stands op de Visma gereserveerd. Ditmaal zal de Visma voor de bootvissers een miniatuur vormen, gezien het grote aantal exposanten welke met speciale visboten aanwezig zullen zijn. Vrijwel voor iedere beurs zal er een visboot te koop zijn. Vertrouwde bootjes voor het zoete water vanaf ƒ.700,tot zeegaande boten welke met inbouwmotor zo rond de ƒ.15.000,zullen liggen. Naast vele nieuwtjes op hengelsportgebied zal ook ruime voorlichting gegeven worden. Behalve het Ministerie van Visserij is ook de Rotterdamse rivierpolitie weer aanwezig en kunt u op de Visma reeds uw nieuwe visakten en bijdrage- bewijzen kopen. Daar de vakanties steeds meer gecombineerd worden met hengelsport zijn ook diverse touroperators, die zich gespecialiseerd hebben in .hengelsportvakanties aanwezig. CASTINèBAAN Op de castingbaan zijn voor niet-leden van een castingclub, dus gewone hengelaars", maar liefst ƒ.25.000, aan prijzen te verdienen, beschikbaar gesteld door de firma Albatros te Rijsenhout. Gedurende hiervoor vastgestelde tijden, mag een ieder driemaal werpen op schijven, waarbij men altijd prijs heeft. Heeft men een bepaald aantal punten behaald, dan krijgt men naast een diploma, tévens een dag gratis vissen op zee aangeboden door sportvissersrederij Jacq. Vrolijk te Schevenmgen. Voor de deelnemers die de hoogste punten behalen is er bovendien een fraaie dagprijs beschikbaar. Bovendien zullen de drie hoogste werpers van de dag, dus 2,7 in totaal, op 27 april gaan uitmaken wie de kampioenwerper Visma'75 is. Hiervoor zijn topprijzen beschikbaar, o.a. een long-weekend naar Ierland beschikbaar gesteld door Eurofish, een gouden Daiwa- werpmolen en velen andere fraaie prijzen. Het werpen op de castingbaan is gratis. HAAIEN -SIMULATOR De sportvisser die het nog niet vergund is, ooit een haai aan zjjn lijn te hebben gehad, krijgt op de Visma een kans. Vanuit Schotland is een zg. haaien-slmulator aanwezig. Men stapt in de boot en neemt plaats in de gevechtsstnel en zodra de machine aangezet wordt snijdt de lijn door het water en kan men een gevecht leveren van twee minuten. Het programma is geprogrammeerd en laat de boot bewegen, waardoor het lijkt of u met windkracht 5 op zee zit. Het is dusdanig natuurgetrouw, dat hengelaars wpike m hun leven veel haaien" vingen, nauwelijks verschil opmerken tussen de werkelijkheid en deze simulering. Ais men het programma afwerkt kan men zieh dan ook haaievanger le klasse noemen. Dit zal worden, gehonoreerd met een (NBAT) zal in tientallen grote aquaria alle vissen tonen die men thuis kan verzorgen en kweken. De 7e Visma belooft een grote manifestatie te worden, welke een bezoek zeker waard is. Deze7 e internationale hengelsporttentoonstelling zal plaatsvinden van 19 t/m 26 april az. in de Ahoyhal te Rotterdam. Geopend dagelijks van 1030-17.00 uur en van 19.00 tot 2230 uur. Zondagen 20-26 april van 10.30 tot 17.00 uur. Gecombineerde reis- metrotoegangsbewijzen zijn verkrijgbaar op alle NS-stations. REIN VAN RUTTEN Een vis let er niet op of er een kleine of grote visser op hem zit te loeren. We bedoelen maar, 't is een sport voor jong en oud. Maar de fijne kneepjes van de hengelsport moet je natuurlijk wél kennen. We willen de lezers-hengelaars eens testen op parate kennis betreffende alles wat de hengelsport aangaat. Onze vraag is: Als vanaf 19 april tot 27 april az. de Visma- hengeisporttentoonstelling in de Ahoy-hal te Rotterdam gehouden zal worden de hoeveelste maal is het dan, dat dit evenement hier plaats zal vinden? Uw antwoord met één cijfer op een briefkaart voor maandag 19 april aan ons bureau en u dingt mee naar de volgende prijzen: Hoofdprijs: een Albatros werphengel met Daiwa- werpmolen en 100 meter Universal platii-nylon, beschikbaar gesteld door Albatros-Hengelsport b.v. te Rijsenhout. 10 maal een gratis dagvistocht op zee beschikbaar gesteld door sportvissersrederij Jacq. Vrolijk, Doorniks estraat 7 te Scheveningen. 15 jaar gratis jaarabonnementen op het hengelsportblad Voor en door de Visser, beschikbaar gesteld door de uitgever. 25 maal een gratis toegangsbewijs voor de Visma75, hengelsporttentoonstelling, beschikbaar gesteld door de Directie van de Visma. Bij eventuele meerdere goede oplossingen beslist het lot. Samen in een visbootje, jawel gezellig. Het hele hengellegioen is in afwachting op de mooie dagen die straks weer voor al die tienduizenden komen gaan. En in afwachting van dat wenkende perspectief kan men zich nu al op de Visma oriënteren. Vader en zoon maken zich ai sterk voor de spannende dagen die komen gaan. En daarbij hoort een\ip to date uitrusting tegenwoordig. Vis is ook mooi achter glas en ook de visrijkdom in aquaria kan men op de Visma van alle kanten bekijken. Om alvast wat op temperatuur te komen. Zeg maar: als warmihg-up. Op zoTi hengeltentnnnstelling als de Visma vinden de broeders in Petrus ëlkaar steevast en ze gaan er ook altijd wijzer weg dan ze al gekomen zijn. Telescoop klapschepnet van 14,75nu AANBIEDING ORIGINELE SKAI 2 laden, van f 12,95 nu hoe kan het Nu voor van 35' U .v A' van 'V 59.50 3-delig, 4 mtr. 20 (werpgewicht tot 200 gram) van 112.50 nu 'f

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 21