i DERAG Markt Broersveld jubileert ook Bridgeclub Contract deKampina bestaat 25 jaar Overzicht stand van zaken Bureau Huisvesting over de maand maart HuiSvrnwe/i/ke oyerpe/HZ/Mje* PERZISCHE TAPIJTEN predik beurten ins1^ Opening tuinseizoen Vijfsluizen KNNV- excursie naar Autorijschool AAD van LEEUWEN Propaganda-marsen "Harpe Davids" Kontaktavond klaverjassers Orgelbespeling Stedelijk Museum IVAN VELDEN BV Oldenbarneveldtstraat 3 A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 VAN VELOENBV Oldenbarneveldtstraat 3 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 18 APRIL 1975 Fa. DERAG CC Grootste importeur in Rotterdam van Grote collectie tegen zeer interessante prijzen in alle kwaliteitsklassen Wij leveren uitsluitend Perzische tapijten van betrouwbare kwaliteit met garantie eigen S A Derakhshan ROTTERDAM Boezemweg 136-138. tel 14 06 19. t o Veemarkt lijn 1, 3. 8, 9 en bus 36 en 37 HILLEGERSBERG Freericksplaats 9, tel 18 77 00. lijn 4, bus 35 Vanuit omliggende gemeenten bereik baar met lijn 2 en 4 SCHIEDAM Rubensplein 12. tel 26 19.76. bus 52. 54 en 59 Vanuit Westland bereikbaar met lijn 53 's Maandags tot 13 uur gesloten - koopavonden geopend Op deze foto uit de oude doos opende de toenmalige wethouder van Schiedam, mr. Van Bockhove de weekmarkt op het Broersveld. De foto werd genomen op 1 september 1950. Let u vooral eens op de keurig geknipte heren. Op zaterdag 19 april maken de leden van de KNNV afd. Vlaardingen/Schiedam een excursie naar de Kampina bij Boxtel. Gezien de afstand vertrekt men om 7.00 uur van Vlaardingen-Oost. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de heer J. van Haren. U gaat toch ook mee? Naast het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam wordt er dit jaar nog een jubileum gevierd namelijk het 25-jarig bestaan van de Schiedamsemarkt die vrijdags op het Broersveld wordt gehouden en dinsdagsmorgens in Groenoord. De eerste Schiedamse markt ging op 1 september 1950 van start bij wijze van proef zoals dat toen werd aangeduid. De Schiedamse markt op het Broers veld werd geopend door de toemalige wethouder mr. Piet van Bockhove en al spoedig bleek dat de markt een groot succes aan het worden was. Toch was het vreemd dat een instelling als een markt die ook honderden jaren geleden werd gehouden pas in 1950 in Schiedam zijn succesvolle begin vond. Het toemalige gemeentebestuur voelde aanvankelijk niets voor een week markt, maar moest zwichten toen de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen in samenwerking met de Centrale Vereniging voor de Ambu lante Handel afdeling Rotterdam, de vereniging van marktkooplieden, in aktie kwamen. De gemeenteraad ging akkoord met het voorstel en sinds die tijd heeft Schiedam zijn markt op het Broersveld. De markt in Groenoord is overigens van veel recentere datum. Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 Bij het gemeentelijk Bureau Huisvesting, Korte Haven 27, stonden per 31 maart 1975 in totaal 3.764 woningzoekenden ingeschreven, tegen 3.733 per 1 maart 1975. Hieronder waren 3.297 ingezetenen van Schiedam en 467 woningzoekenden van elders, die zich in Schiedam willen vestigen. Het Bureau kreeg in maart 1.150 bezoekers. In maart is in 136 gevallen een vergunning verstrekt voor het betrekken van een woning, eigendom van de gemeente of van een woningbouwvereniging (voor particuliere woningen verstrekt de afd. Alg. Zaken in het Stadskantoor de vergunning). Onder de geholpenen waren 114 Schiedammer woningzoekenden (w.o. 32 niet- ingeschrevenen) en 22 vestigingen van buiten (w.o. 14 niet-ingeschrevenen. Houders van een z.g. Rijnmond paspoort worden gerekend tot de niet- ingeschrevenen). Van de geholpenen kregen 13 een nieuwbouw-woning (van een bouwvereniging) toegewezen, 112 kwamen in een vrij-gekomen woning en 11 kregen vergunning voor inwoning. Verdelen we de woningzoekende Schiedamse ingezetenen naar de verschillende categoriën, dan zijn dit 195 aanstaande echtparen (gezamenlijk minstens 44 jaar), 71 inwonende gehuwden (gezamenlijk minstens 44 jaar), 115 alleenstaanden (minstens 28 jaar), terwijl van de reeds zelfstandig wonenden 1.400 voldoende zijn gehuisvest doch een andere Honse'ersdijk H Telefoon (01740) 24405 woning zoeken, 378 onvoldoende gehuisvest zijn, 404 een GGD-rapport hebben, 143 bejaarden met een GGD- rapport en 465 bejaarden zonder GGD-rapport. Verder zijn er 126 overige gevallen (als a.s. echtparen en inwonenden beneden de gezamenlijke leeftijd van 44 jaar en alleenstaanden jonger dan 28 jaar). Van de 467 woningzoekenden die zich in Schiedam willen vestigen zijn 269 zelfstandig wonend in de woongemeente, 174 zijn inwonend en er zijn 24 overige gevallen. Deze maand bestaat de Schiedamse bridgeclub Contract 25 jaar, hetgeen op dinsdag 22 april voor alle leden met een gezellige dag wordt gevierd in restaurant Europoort, met daarop aansluitend een jubileumdrive. Deze bridgeclub vond haar oorsprong in de Vereniging van Huisvrouwen en werd opgericht door mevrouw Boterenbrood, die nu nog voorzitster is. Men startte met een paar leden in een zaaltje aan de Tuinlaan, waar men de eerste bridgelessen kreeg van mevrouw van de Broek. Na in nog enkele zalen te hebben gespeeld, nestelde bridgeclub Contract zich in het gebouw Christelijk Sociale Belangen, waar men al weer zes jaar speelt en nog lang hoopt te blijven. Intussen, na 25 jaar, is het ledental uitgegroeid tot 40 (het maximum); zelfs zijn er nog acht dames die al vanaf het prille begin lid zijn. Wel kenmerkend voor de sfeer dus. De gezellige dag in het kader van het 25-jarige bestaan wordt aangeboden door het bestuur. De Chr. Muziekvereniging „Harpe Davids" wil in de komende maanden diverse propaganda-marsen houden in alle wijken van Schiedam. Op maandag 21 april a.s. doen in het Oosten. Vertrek 19.15 uur van Singel 24. Het geheel zal worden opgevrolijkt door charmante majorettes. Wilt u meer weten van „Harpe Davids", dan kunt u terecht bij het secretariaat: M. de Bakker, Mgr. Nolenslaan 724, tel. 711293, Schiedam. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Geen fllialèn - Tel. 267823 Op dinsdag 22 april houdt de klaverjasvereniging „Het Singelkwartier" een contactavond in zaal Marijke aan het Broersveld 121. Iedere klaverjasser is van harte welkom. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld en om 8 uur is de koffie hardstikke bruin. Morgenmiddag van 3-4 uur bespeelt Frans Kuster het kleine fraaie Hess orgel in de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat 112. Museumbezoekers gratis toegang. Deze middag wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum. Honseiersdijk Telefoon (01740) 24405 tï ic? Mevrouw Korsten van de Buitenhavenweg 7 telefoon 268752 is een paar weken geleden een nieuwe portemonnee met een Inhoud van ongeveer ƒ.120,verloren. Het is natuurlijk spijtig, dat dit gebeurd is. Voor het geld en voor de nieuwe portemonnee. Maar ook nog voor wat anders. En dat Is eigeniyk het belangrijkste. In die portemonne zat namelijk ook een verpleegstersinsigne. Een groot verlies voor deze vrouw, want u weet allemaal wel, dat je dat niet een, twee, drie veroverd hebt. Mijn vraag namens mevrouw Korsten is: zou diegene, die de portemonne vond zo vriendelijk willen zijn dat insigne bij mij in de brievenbus te stoppen, dan komt dit allemaal wel terecht. Nogmaals: het is zonde van het geld en die portemonnee, maar mevrouw Korsten is nog meer gehecht aan dat insigne. Toe, maakt u haar weer blij en stop dat insigne bij mij In de brievenbus: Burg. van Haarenlaan 1357. Over dat geld en die portemonnee praten we niet eens meer. Dat insigne is veel belangr(|ker en heeft voor de vinder geen waarde. M1EKE Op het complex van de Volkstuindersvereniging .Vijfsluizen gaat zaterdagmorgen a.s. voor de leden het seizoen officieel van start. Hiervoor komen de leden om 10.30 uur bijeen in het verenigingslokaal waar op dat tijdstip de koffie staat te pruttelen. Na een kort openingswoordje van voorzitter G. Böhm wordt de verenigingsvlag gehesen. De weersvoorspellingen zijn niet ongunstig zodat veel leden gebruik zullen maken van de aan hen gerichte uitnodiging bij de opening aanwezig te zijn. De eerste dag van het seizoen wordt 's-avonds besloten met een grote bingo-avond, met voor deze gelegenheid ffaaie prijzen als inzet. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Gereformeerde Kerk Schiedam Mgr. Nolenslaan 670, tel. 708893 Kerkdiensten Uit het liedboek der Kerken Gezang 105 Oosterkerk Rotterdamsedijk 289 Zondag voorm. 10 uur: ds. J. Snijder, te Berkel en Rodenrijs H.C.14 Zondag nam. 5 uur: ds. C. van Zuylen Kethel „De Ark" Hargplein 101 Zondag voorm. 10 uur: ds. C. van Zuylen Zondag nam. 5 uur: ds. S. Landheer te Zoetermeer H.C.14 Magnalia Dei Kerk Albardastraat 69 Zondag voorm. 10 uur: ds. J Nierop Zondag nam. 5 uur: ds. J. Stolk te Nieuwerkerk a/d IJssel Juliana kerk Burg. Knappertlaan 29 Zondag voorm. 10 uur: ds. Landheer te Zoetermeer Zondag nam. 5 uur: ds. J. Nierop H.C.14 Donderdag 24 april 19.00 uur: ds. J. Nierop bruidspaar Michel Buitendijk- Carla Krijgsman trouwouderlir.g uit de Westerwijk. Collecten: het éne offer is bestemd voor de Kerk. Deurcollecte: Wijkaktivi- teiten (extra collecte). Geref. Kerk van Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat. Zondag 20 april 8.15 uur: Leesdienst. 17.00 uur: ds. A. Hordijk. Hervormde Gemeente te Schiedam Grote Kerk 10 uur: ds. S. Tijmstra 17 uur: ds. E. F. Vergunst, Middelhar- nis Opstandingskerk 10 uur: ds. D. J. Spaling. gezinsdienst met H. Doop Bethelkapel 10 uur: ds. E. C. B. Kok, Rotterdam Aula, Pinasplein 10 uur: eerw. heer J. van Lambalgen, Vlaardingen. Hervormde Gemeente Kethel St. Martinuskerk 9.30 uur: ds. P. Magré Dorpskerk 10 uur: ds. S. Gerbrandy H. Avond maal 19 uur: ds. P. Magré. Ned. Protestantenbond, Westvest 90. Zondag voorm. 10.30 uur. Evang. utherse Gem. Schiedam Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat. 20 april jubilate. 10 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 213. Chr. Geref. Kerk Schiedam Gebouw Irene Nieuwe Haven 155 Zondag voorm. 10 uur: ds. H. Schrijver Woerden Grote Kerk Nam. 5 uur: drs. E. F. Vergunst, Middelharnis Christelijke Gereformeerde Kerk Schiedam, „Hoeksteenkerk", B.K.- laan/hoek Warande Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 4.30 uur: ds. W. van Sorge R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie Dr. Schaepmansingel 5 Zaterdag 19 uur: Eucharistie met volkszang Zondag 9.30 uur: Eucharistie met volkszang. 11 uur: Gezongen Eucha ristieviering verzorgd door jongeren koor van Jacobus Parochie, Kethel (kleine mensen worden onder de woorddienst zinvol beziggehouden). 17.30 uur: Stille Eucharistieviering thema van de zondag: Roepingen zondag! Predikant: N. J. P. Blaauwhof R. K. S. Martinusparochie Groenoord Zaterdag 18.30 uur: H. Mis Zondag 8.30 uur: H. Mis. 10.45 uur: H. Mis met zang v.h. jeugdkoor waaron der le H. Communie der kleinen. 12.00 uur: H. Mis. 18.30 uur: H. Mis. Tijdens de voormis: brief van P. Paulus 6 over Roeping. R. K. Parochie St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99 Zaterdag 19 uur: Eucharistieviering. Zondag 8.30 uur: Eucharistieviering. 9.30 uur: eerste communie-viering met zang door het kinderkoor. 11 uur: viering met zang door het jongeren koor van de parochie. 12.15 uur: Eucharistieviering. Thema: Alleen en met velen; over bedreigde minderheid van de klooster lingen. Predikant: P. G. Goes O.P. Gebeds-aktie Schiedam Iedere donderdagavond om kwart over zeven bidden wij de Rozenkrans in de kapel van de Broeders. Warande 155. Om half acht Lof. preek, gebeden en gezangen. Zondag: Roepingen-zondag. Eucharis tische dag in de kapel van Huize Liduina. Donderdag 24 april: 's-avonds Lof. en preekt rector drs. A. Vreeburg. Vanaf 7 uur biecht gelegenheid. Vrijdag 25 april: feest van de H. Marcus, evangelist. Zaterdag 26 april: feest van O.L. Vrouw van Goede Raad en de H. Petrus Canisius.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 8