En zo ging men er in de Westfranken- landstraat tegen aan Sesam Ecologie met een voorwoord van dr. Sicco Mansholt Gun uzelf Yi 'bijpassende'dealer (Victoria) Gezamenlijk straatfeest rond De Doele Gun uzelf 'n Alfa Romeo Autobedrijf Victoria b.v. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 30 APRIL 1975 Met toeter en vlag door Koninginnedag *X*)® Op de valreep laten we nog even weten dat op initiatief van een aantal bewoners uit de Van Marumstraat vandaag, Koninginnedag, een straatfeest wordt georganiseerd. In samenwerking met de leiding van het ontmoetingscentrum ,,De Doele" is er heel wat georganiseerd voor de kinderen. Maar ook voor vanavond staat er het nodige op het programma. Om zeven uur is er een volksbal. Een ieder is op dit feest van harte welkom en van acht tot negen uur is er een songfestival. Bij slecht weer zijn alle aktiviteiten in het ontmoetingscentrum „Sint Joris Doele". (I Het is een boek, dat men niet in één adem uitleest. Maar men wordt gegrepen door het globale overzicht van de populatiegroei met de invloed ervan op afzonderlijke landen. De vooruitzichten blijken steeds dreigender te worden. In de ontwikkelde landen is het tempo van de toeneming laag. Geen van hen zal zijn populatie in deze eeuw verdubbelen. Velen zullen zelfs geen verdubbeling de volgende 100 jaar laten zien. De natuur in zijn geheel kan worden vergeleken met een ingewikkeld huishouden, waarin een aantal mensen verschillend werk doet en uit deze gezichtshoek stamt het woord ecoloeie. Het is afkomstig van het Griekse woord oikos (huis) en betekent letterlijk de wetenschap, die zich bezig houdt met de milieuomstandigheden van levende organismen. Ecologen zijn mensen, die de relaties onderzoeken, waardoor organismen of groepen organismen verbonden zijn met de levende en niet-levende delen van hun milieu. Hun doel is een volledig beeld te verschaffen over de werking van relaties in een gegeven gebied. Dit boek geeft een volledig- overzicht van de energie, de grote drijfkracht, de wegen van het leven, de energiestroom, het chemische milieu. Beperkende factoren en tolerantie, de ontwikkeling van ecosystemen. De mens als jager, de mens als herder, de mens als akkerbouwer. Landgebruik en landmisbruik. De mens als predator. Dieren en planten op reis. De mens als redder in de nood. De overbevolking van de aarde enz. enz. Een en ander rijk geïllustreerd met fraaie foto's, die voor zichzelf spreken. Het boek is een uitgave van Bosch Keuning N.V. te Baarn en heeft een Nederlandse vertaling en bewerking van dr. J. C. van der Steen met medewerking van F. J. van der Steen, arts. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel, o.a. bij boekhandel J. S. van Leeuwen en de prijs van dit leerzame forse boek bedraagt slechts ƒ.24,50. Alfa Romeo synoniem voor klasse en betrouwbaarheid Wie de service van Autobedrijf Victoria leert kennen, ervaart dat daarvan precies 't zelfde gezegd kan worden 'n Reden te meer om uzelf 'n Alfa te gunnen. U hebt de keus uit sedans, coupé s, cabriolets, bij elkaar 12 modellen, waarvan er geen 13 in een dozijn gaan Inruil, financiering en leasing mogelijk. dealer voor Schiedam, Capellea/d IJssel, Barendrecht e o Strickledeweg 99, Schiedam,tel (010) 155255 Bermweg 286, Capellea/d IJssel, tel (010) 506753

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 12