Besluiten van gemeenteraad Verbeterde verkeersvoorzieningen op de Rotterdamsedijk Alleen plastic vuilniszakken met KOMO-keur IN DE VERGADERING VAN 28 APRIL: Johann Straussplein "op peil" brengen Onderwijs Geldelijke steun bij sanering en krotontruiming Vergadering van gemeenteraad op woensdag 21 mei Openb. commissie vergaderingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 14 MEI 1975 Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar tmmastraat 1 - tel. 26 05 00 De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 28 april j.l. een groot aantal besluiten genomen, waarvan we de interessantste op deze pagina's vermelden. Zo is be sloten om het Johann Straussplein "op peil" te doen brengen. De woningen rond het plein zijn in de jaren 1965 en 1966 gebouwd en stevig gefundeerd. Doch het plein zelf is door de aanzienlijke "zettingen" van de ondergrond gaan verzakken, variërend van 30 tot 85 cm. Dat heeft gevolgen voor de bestratingen, de plantsoenen, de kabels en leidingen en de riolering. Dat is een vrij normaal verschijnsel in nieuwbouw-wijken in de streek en bij de woningbouw wordt er dan ook rekening mee gehouden dat na verloop van een aantal jaren het terrein weer "op peil" moet worden gebracht. Bij het Straussplein is, na ongeveer tien jaar, het werk urgent geworden en kan niet langer meer worden uitgesteld, omdat het anders ge volgen kan hebben voor de water- en gas- voorziening en de riolering. Alles wordt nu weer op peil gebracht. Ook de tuintjes in de plantsoenen zullen worden opgehoogd, zulks in overleg met de gebruikers. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om de weg- en parkeerindeling op het plein te herzien, zulks in het kader van de verbetering van de woonomgeving. Zoals gebruikelijk zul len de plannen daarvoor door Gemeentewer ken in samenspraak met de betrokken bewo ners worden uitgewerkt. Ook in Nieuwland moeten delen van de wijk op peil worden gebracht. Momenteel is ge meentewerken bezig in het deel begrensd door Nieuwe Damlaan, Burg. van Haarenlaan, Piersonstraat en Burg. Honnerlage Gretelaan. Daarvoor is in december 1973 reeds een kre diet van f. 1.885.000 verstrekt. Maar in de uit voering is vertraging ontstaan. Gedeputeerde Staten heeft lang gewacht met het verlenen van de goedkeuring en daarna moesten de plannen worden aangepast aan de nieuwe op vattingen betreffende het woon- en leefmilieu. De reconstructie tot "leefstraten" zo gezegd. Dit alles maakt dat het krediet van 1973 nu niet meer voldoende is, zodat de raad een aan vullend krediet van f. 407.000 heeft goed gekeurd. Ook de stadsvernieuwing vraagt de aan dacht. Voor het gebied begrensd door Oranjestraat, Lange Nieuwstraat, West- vest en Nieuwe Haven (in oud stad plannen bekend als "'t Nieuw Werck"), is een bebouwingsplan in ontwikkeling. Daar moeten woningen, kantoren, bedrijfsruimten en show rooms komen, wat een vervanging van een belangrijk deel van de bestaande gebouwen betekent. Maar de Lutherse kerk en het pak- huizencomplex De Oliphant, opgenomen in de monumentenlijst, blijven gehandhaafd. Voor het realiseren van dit plan is een herzie ning van het bestemmingsplan, de bebou wingsvoorschriften voor de bebouwde kom, nodig. Om formele redenen heeft de raad nu besloten te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding is. Ook betreffende het onderwijs heeft de raad enkele belangrijke besluiten geno- Op dit kruispunt van de Rotterdamsedijk met de Nieuw Mathennesserstraat en de oprit van de Rotterdamsedijk zal over één a anderhalf jaar een verkeerslichten installatie worden geplaatst, terwijl op korte termijn de Rotterdamsedijk een her profilering krijgt. De gemeenteraad heeft, op voorstel van B en W, daartoe besloten om de verkeersveiligheid op de Rotterdamsedijk, vooral voor de voetgangers en de (brom)fietsers te verhogen. De Ned. Ver. Bescherming Voetgangers heeft daarop aangedrongen, evenals de Bewoners vereniging Schiedam-Oost, werkgroep verkeersveiligheid en de ouderwacht van het Lorentzplein. Een bewijs dat de verkeers problematiek de bewoners van de aangrenzende wijken ernstig bezighoudt. B en W kunnen de bezwaren van de bewoners tegen de onveiligheid van deze belangrijke invalsweg delen en hebben de raad voorgesteld de bovengenoemde voor zieningen te treffen. Bij de herprofilering van de Rotterdamsedijk wordt het aantal rijstroken beperkt, zodat de oversteek voor voetgangers en (brom)fietsers korter wordt en er minder kans is op conflicten tussen deze verschillende soorten deelnemers aan het verkeer. Bij de huidige verkeers intensiteit kan volstaan worden met 2x één rijstrook voor het doorgaande verkeer ter breedte van 3,5 tot 4,5 meter. Ook de voorsorteerstroken worden smaller. Door deze maatregel zal het gemotoriseerde verkeer de snelheid enigszins gaan matigen; het passeren zal niet of nauwelijks meer mogelijk zijn. De verschillende soorten verkeersdeelnemers krijgen een beter zicht op elkaar en de verkeersafwikkeling wordt duidelijker. De herprofilering zal gebeuren door het aanbrengen van lijnen en door een beperkte aanpassing van de bestrating bij de kruispunten. Met het aanbrengen van de verkeerslichten installatie op het kruispunt Rotterdamsedijk Nieuw Mathenesserstraat oprit Rotterdamsedijk ontstaat een vrijwel volledige scheiding tussen verschillende categorieën verkeersdeelnemers, waardoor veiligheid van zowel het gemotoriseerde als van het langzame verkeer beter wordt. Ook een verbetering van de regelmaat van het tramverkeer De kosten van de installatie en van de reconstructie van de kruising worden geraamd op f 200.000,- en dat vinden B en W verantwoord en de raad verleende een krediet voor dit bedrag. Dit plan kan echter niet direct worden uitgevoerd, want de voorbereiding vraagt een tijd van één anderhalf jaar, afhankelijk van de goedkeuring van hogerhand en van het beschikbaar komen van het benodigde geld. men. Zo is een bedrag van rond f. 250.000 toegekend voor de verplaatsing van de vier noodlokalen van de openbare kleuter school 't Floddertje van de Churchillweg 50 naar het Faassenplein, waar het semi- permanente gebouw komt te liggen naast de openbare basisschool De Woud hoek. Zo ontstaat daar de gewenste onderwijs- gemeenschap voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Ook de St. Willibrordusstichting krijgt voor het schooljaar 1975-1976 in Woudhoek een semi permanent complex van 4 schoollokalen, waardoor de drie lokalen in het gebouw aan de Churchillweg 52, in gebruik bij de R.K. basis school De Notenkraker, ontruimd worden en in gebruik komen voor het openbaar onder wijs, dat dan voor Groenoord-Noord en Woudhoek samen zal kunnen beschikken over het geachte totaal van 25 lokalen. Voorlopig zal niet begonnen worden met de bouw van een permanent complex voor openbaar- en bijzonder kleuter- en basisonderwijs in Woud hoek. Aan de Ver. voor Christelijk Volksonderwijs in Kethel is een krediet van f. 350.425 verleend voor het stichten van een 2-klassige kleuter school aan de Vlaardingseweg, waarmee de raad in april 1973 in principe akkoord is ge gaan. De gemeentelijke Nijverheidsavondschool, ge houden in de LTS aan de Mgr. Nolenslaan, zal met ingang van 1 oktober 1975 worden opge heven en de aan deze school verbonden cur sus v.u.t.o.-o.b.a.o. met ingang van 1 augus tus 1975. De raad heeft dit besluit moeten ne men omdat gedurende een reeks van jaren de gemiddelde bezetting van de beide leerjaren van avondschool en de cursus ver beneden het wettelijke vereiste minimum van 16 ligt. De aan de school verbonden lascursus voorziet nog wel in een behoefte en zal nu verbonden worden aan de L.T.S. voor Schiedam en Om streken. De in Schiedam bestaande Vergoedings regeling geldelijke steun bij sanering en krotontruiming is door de gemeenteraad vrij aanzienlijk gewijzigd. Niet alleen dat de maximale vergoeding is verhoogd, maar ook is de verdeling van de vergoeding in drie categorieën naar de gezinsgrootte verlaten. Bij vrijwillige ontruiming zal de huurder, die de woning ten minste één jaar heeft bewoond, een bedrag van f 3.000,— ontvangen, ongeacht de grootte van zijn gezin. Deze wijziging wordt geacht in werking te treden op 1 januari 1975. Wanneer de huurder om een andere reden reeds een vergoeding van de gemeente heeft ontvangen om de woning te ontruimen, vindt deze regeling echter geen toepassing. Dat het bedrag van de vergoeding is verhoogd komt omdat het rijk, dat voor 80% in de kosten bijdraagt, de maximale vergoeding heeft verhoogd van f 2.000,— tot f 2.400, - per geval. Daarnaast is bij het gemeentebestuur de vraag gerezen of een verdeling van de vergoeding in drie groepen naar gelang de gezinsgrootte nog De gemeenteraad van Schiedam zal in verband met de viering van het 700-jarig bestaan van de stad de maandelijks openbare vergadering niet als gebruikelijk houden op de vierde maandag van de maand, dus 26 mei, maar in plaats daarvan reeds op woensdag 21 mei. Deze heeft plaats in de benedenzaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 en begint om precies 20 uur. Een ieder is welkom. Voor belangstellenden liggende agenda en de toelichtende stukken ter inzage bij de centrale en de filialen van de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek. De Sociale Adviescommissie houdt vanavond, woensdag 14 mei, een openbare vergadering in de benedenzaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1, aanvang 20 uur. Op de agenda staan ter discussie o.m. de volgende punten: deelname van de vak centrales in de Stichtingsraad Algemeen Maatschappelijk Werk; de stichting Pro' Juventute voor de Beneden-Maas en de Stichting Huishoudelijke- en Gezins voorlichting. Eveneens vanavond 14 mei vergadert de Commissie voor de Gemeentewerken, ook in het Stadskantoor maar dan op de 10e etage, kamer 15, en beginnend om 19 uur. De agenda omvat o.m. een krediet voor noodvoor zieningen aan de Buitensluis, een krediet voor de speelplaats Van 't Hoffplein; uitbreiding van het tennispark Spieringshoek en na de rondvraag het vragen-halfuurtje voor de toe hoorders. Daarna in dezelfde ruimte op de 10e etage een beginnend om 20.30 uur de openbare vergadering van de Commissie voor Verkeer en vervoer. Op de beknopte agenda als voornaamste punt het verkeersonderzoek in het zuidelijk stadsdeel, met na de rondvraag het vragen-halfuurtje voor de toehoorders. De Commissie voor de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek houdt de openbare vergadering op donderdag 15 mei in het filiaal aan de Parkweg 218, aanvang 20 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: de ontwerp begroting voor de G.O.B. voor 1976; bespreking van de wet op het Openbare Bibliotheekwerk, met het ontwerp voor uitvoeringsmaatregelen i.v.m. die wet. Toe hoorders krijgen de gelegenheid om n.a.v. deze punten vragen te stellen. De Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding zal i.v.m. Pinksteren eerst op dinsdag 20 mei in het openbaar vergaderen in het Stadskantoor. Vermoedelijk zullen dan aan de orde komen het structuurplan voor Schiedam-Noord en de rehabilitatieplannen. wel gerechtvaardigd is. Het gaat immers om vrijwel verplichte ontruiming van huurwo ningen en dan is een meer integrale vergoe ding, in plaats van een tegemoetkoming, redelijk. Het verband tussen gezinsgrootte en verhuiskosten is maar betrekkelijk. Een bedrag van f 3.000,— zal voor de kosten van verhuizing en her-inrichting veelal ontoe rijkend zijn. Bovendien, bij andere vergoe dingsregelingen als de doorstromingspremie en de bijdrage aan huurders wanneer hun woning wordt verbeterd, is ook geen sprake van onderscheid naar gezinsgrootte. We brengen in herinnering dat met ingang van 1 juli 1974 voor het aanbieden van huisvuil aan de Reinigingsdienst uitsluitend plastic vuil niszakken gebruikt mogen worden, die voorzien zijn van de KOMO- keur. Dit is het teken dat het goede zakken zijn, die aan alle eisen voldoen. Zij hebben het juiste, handige formaat; ze zijn ondoorzichtig, zodat de onsmakelijke inhoud niet te zien is en ze zijn zó sterk dat ze niet gemakkelijk scheuren bij de behandeling door de huisvrouw en de ophalers, maar wel kapot gaan in de vuilniswagens, waardoor de in houd verspreid wordt, hetgeen een eis is voor de compostering door de V.A.M. De Reinigingsdienst dringt er wel op aan om de zakken goed dicht te binden, opdat ze niet opengaan wanneer ze op straat staan. Het is in Uw belang om geen vuilniszakken meer aan te schaffen, die niet voorzien zijn van het KOMO-waarmerk. De keur-loze zakken dient U te gebruiken voor 1 juli a.s. of voor andere doeleinden aan te wenden. Bij de gemeentelijke V.R.O.M.-dienst aan de Buitenhavenweg 154, telefoon 26 48 95 zijn plastic vuilniszakken met KOMO-keur verkrijg baar. Een pak van 20 zakken kost f 3.75.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 18