Wie heeft er nog materiaal Jeugdland J Negentig procent geslaagden voor I.C. diploma Antillen herdenken jubileum luchthaven op Aruba Asyl Kamp week Oriongroep GOEDE GEVERS VAN GEESTRIJK VOCHT Miji\ Mening - s HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - VRIJDAG 6 JUNI 1975 Evenals voorgaande jaren organiseert de Stichting Federatie van Schiedamse Instellingen voor Sociaal Cultureel Werk en Samenlevingsopbouw in de zomervacantie een jeugdfesfijn. Voor dit „Jeugdland "75" is in de periode van 14 t/m 25 juli de sporthal „Margriet afgehuurd waar alle kinderen van Schiedam bezig gehouden kunnen worden met allerlei aktiviteiten onder deskundige leiding. De kosten zijn ondanks de sterk gestegen prijzen weer laag gehouden. Voor een dag dolle pret inclusief broodmaaltijd en traktatie bedraagd ƒ.2,50 per dag. Er zijn ook 5 keren kaarten die slechts ƒ.10,kosten. Voor dit gebeuren stelt de gemeente een subsidie beschikbaar die echter de kosten niet dekt. Door medewerking van de. Schiedamse en landelijke bedrijven zijn er artikelen geleverd die onze tekorten minder zwaar maken. Desalniettemin heeft de organisatie het idee dat onder de bevolking van Schiedam veel ongebruikt en overbodig materiaal aanwezig is dat bij hen in de kelder of op de zolder of in de vuilnisbak verdwijnt en die voor Jeugdland veel betekenis zouden hebben of tegen hoge kosten aangeschaft moeten worden. Wie heeft er geen oude lappen of restanten stof die toch niet meer gebruikt worden, speelgoed waar uw kinderen te groot voor zijn geworden, bloempotten, bakjes, schaaltjes e.d. zijn ook van harte welkom. Het zou zo fijn zijn als de Schiedamse bevolking voor ons in de kelder of op de zolder zouden snuffelen om te kijken wat voor materialen voor „Jeugdland '75" willen afstaan. U hoeft slechts te bellen tel. 268147 en een afspraakje te maken wanneer het door u beschikbaar gestelde afgehaald wordt. Naast dat de organisatie van Jeugdland u daar dankbaar voor is bezorgd u de kinderen die dit festijn bezoeken een paar onvergetelijke vacantieweken. Uiteraard wordt u als gever(ster) uitgenodigd om eens op Jeugdland te komen kijken. Het geestrijke vocht dat de boeren na afloop van de beestenmarkt kregen aangeboden, was afkomstig van de distileerderijen, Florijn, de Kuyper, Bols, de Olifant en Jonge Snik. Men schrijft ons: „Schiedam 700 jaar, reden oM feest te vieren en terug te zien op vele goede dingen in deze stad. Eén der hoogtepunten het bezoek van het kroonprinselijk paar dat men met een booq heeft heengeleid om wat één der meest afschrikwekkende bouwsels van deze stad is n.l. het dierenasyl of beter het krot dat die naam draagt. Als er geld is om feest te vieren, laten diegenen die voor het voortduren van deze wantoestand verantwoordelijk zijn dan nu eindelijk eens een bedrag uittrekken om dat nieuwe asyl te verwezenlijken en snel. Elke maand uitstel kost geld en nog een winter in deze bouwval is onaanvaardbaar voor mens en dier. Wil het bedrijfsleven meehelpen dan graag, maar hier ligt in de eerste plaats een taak voor de gemeente. M. J. de Baan-Rletdijk, Buys Ballotsingel 84, Schiedam. Noot van de redactie: En wat dacht u van de opbrengst van de middeleeuwse beestenmarkt tijdens het 700-jarig bestaan onzer stad. Organisatoren City-Centrum-Schiedam. Opbrengst voor het nieuwe dierenasyl ƒ.1000, Men schrijft ons: „Beste jongens en meisjes, Voor de'eerste keer wil de Oriongroep dit jaar een gemengd kamp organiseren. Om mee te gaan moet je minstens 7 en hoogstens 12 jaar zijn. We vertrekken op zaterdag 28 juni naar Westbeek, in de Brabantse Peel en we komen op zaterdag 5 juli terug. De prijs voor deze geheel verzorgde week is ƒ.70,de bus inbegrepen. We hebben nog plaats voor ongeveer 8 jongens en 6 meisjes. Als je mee wilt kun je je opgeven bij: Mej. J. Rensman, P.K.O. Laan 164b, Schiedam, tel. 152111. Gusta de Kaper, Talmalaan 39, Schiedam, tel. 710593. Mej. A. Bel, Middelharnissestraat 37, Schiedam, tel. 265312, of op zaterdag van half elf tot twaalf uur 's-morgens en van zeven tot half negen op woensdagavond in de Wilgenburg, achter de Singelkerk. Geef je vlug op want als de bus vol is kun je niet meer mee. Vriendelijke groeten". ORIONGROEP. Nederlandse Antillen Jubileum luchthaven op Aruba Commémoration de l'aéroport d'Aruba Jubilee of Aruba Airport Jubilaum des Flughafens auf Aruba Uitgiftedag Jour d'érrmsion Date of issue Ausgabetag 19-VI-1975 15 c Vliegveld van Dakota op Aruba Champ d'aviation de Dakota a Aruba Dakota Airport, Aruba Flugplatz Dakota auf Aruba 30 c Voormalig stationsgebouw en opstiigend vliegtuig Ancien aérogare et avion au décollage Former airport management building and plane taking off Das fruhere Flughafenempfangsgebaude t und aufsteigendes Flugieug 40 c Moderne Prinses Beatrix Luchthaven Nouveau aéroport Prmcesse Beatrix Modern Princess Beatrix Airport Moderner F ughafen Prinses Beatrix Ontwerp Dessin Design Entwu Nigel Matthew, Oranjestad An Grote vreugde in het Nolet Ziekenhuis, toen geneesheer-dlrecteu dokter C. J. M. Vlootman bekend maakte, dat negen van de tien kandidaten geslaagd waren voor het i.c.-dlploma (hartbewaldng). Slechts één kanldate werd afgewezen. De cursus wordt gedoceerd in het Nolet Ziekenhuis, waaraan ook verpleegsters van het Gemeente Ziekenhuis aan deelnamen. In 1968 werd de i.e. opgericht met 5 bedden. In de jaren daarna werd dit aantal opgevoerd tot 181, 228, 271, 342 bedden. Terwijl dit jaar in mei al 47% meer is dan vorig jaar. Dat is bijna de helft. Spreker wees op de grote waarde van dit diploma in deze tijd. Sinds 4 jaar is er een opleiding met het Gemeente Ziekenhuis. Een opleiding, dje 42 weken duurt en waarvoor men landelijk erkenning hoopt te krijgen. Het is weieens gebeurd, dat een patiënt in het laboratorium een hartinfarct kreeg en er toch bovenop kwam. Dat was vroeger niet mogelijk. Dokter Vlootman bracht de verpleegsters een compliment, „y hebt hard gewert. Nu begint de praktijk pas. Je moet dit bijhouden. Ik feliciteer u hartelijk en zal de diploma's uitreiken". Hetgeen gebeurde met het opsteken van het speciale speldje en een kus op elke wang. Daarna bleven de geslaagden nog even met hun familieleden gezellig bijeen in de grote vergaderkamer. Elk bloemen. diploma mee te nemen. De groep geslaagden bijeen met de directie van het Noletziekenhuis. Doktor Vlootman had het druk met kusjes wegdelen Het opspelden van het bijzondere insigne. Op 19 juni 1975 zal de postadministratie van de Nederlandse Antillen een serie van drie bijzondere postzegels uitgeven ter herdenking van het veertigjarig bestaan van de luchthaven op het eiland Aruba. De voorstelling op de zegels zijn aan het heden en verleden van de luchthaven ontleend. De zegels zullen verkrijgbaar blijven t.e.m. 18 juni 1976. De ontwerpen werden verzorgd door Nigel Matthew mit Oranjestad/Aruba. De geldigheidstermijn voor de frankering is onbepaald. Waarde: 15 ct. Voorstelling: stationsgebouw met verkeerstoren en vliegtuig Fokker F-18, dat de eerste geregelde luchtverbinding met Aruba tot stand bracht. Bijz. tekst: ïo-JïlP Dakota Aruba" en „1935- 1975 Kleuren: violet, bruin, oker zwart. Waarde: 30 ct. Voorstelling: voormalig stationsgebouw met verkeerstoren en een opstijgende Douglas DC-9. Bijz. tekst „40 jaar Luchthaven Aruba" en „1935-1975". Kleuren: geelgroen, groen, violet, zwart. Waarde:40 ct. Voorstelling: modern luchthavengebouw met verkeerstoren en staartstuk van een Boeing 727. Bijz. tekst: „Prinses Beatrix Luchthaven" en 1935-1975". Kleuren: oker, blauw, rood, zwart. De prijs per serie bedraagt in Nederlandse munt ƒ.1,53. Technische gegevens: Beeldformaat, 33x22 mm.; zegelformaat 36x25 mm.; tanding. 14:12 3/4; papier, zonder watermerk; gomming, synthetische gom; vellen van 5x10 is 50 zegels; oplager7000 vel van elke waarde; druktechniek, offset; drukkerij. Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrichting B.V., Haarlem. Cijfers die de moeite waard /ijn. Te koop: Simca 1100 GLS '70, goed onderhouden (door dealer), motorisch uitstekend, prijs n.o.t.k. Oranjestr. 43, tel. 266381. Employé van buitenlands Konsulaat zoekt klein huis of appartement in Schiedam. Tel. 119656, van 11-17 uur, maandag t/m vrijdag, hoge beloning. Te koop: bovenwoning in de A. Thijmstraat te Schiedam, indeling: woonkamer, keuken, toilet 4 slaapkamers, berging, koopsom ƒ.24.000,k.k. Inl. Makelaarskantoor v.d. Berg v.d. Klis B.V., tel. 015-141900. Te koop: bromfiets Batavette Go-Go, paars, 11 mnd. oud, i.g.st. ƒ.450, inkl. all-risk verzek. met groene kaart, valhelm en mandje. AUeen vrijdag na 18.00 uur: tel. 156976. Te koop: Opel Kadett," 1967, teL 265635. Huis te huur: 3 kamers. Singel 45A, te bevr. tel. 263705, 's-avonds 704547.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 27