Spectaculair: Colombiaanse reuzenpadden I DEZE WEEK urgerlijke tand Het concours van de ,,Postduif" Asfalteren van Adm. de Ruyter- straat De wiekslag van "De Vrijheid" Niets vergeten voor vakantie Afsluiting van de Hoofdbrug GEBOREN Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 WOENSDAG 11 JUNI 1975 lSP®RT] l,a.. Het is eindeHJk zomer geworden, vooral voor de beoefenaren van zomersporten een verheugende zaak. De tennissers, de cricketers en de honkballers hebben het de eerste weken immers klimatologisch gezien niet gemakkelijk gehad bij het beoefenen van hun sport. Afgelopen weekeinde was dat echter over. Onder geweldige weersomstandigheden konden zty hun sport bedrjjven. Als de auteurs van sprookjesboeken er het bestaan van hadden vermoed dan hadden de boze feeën in hun verhalen, de jonge, schone sprookjesprinsen niet in gewone, alledaagse padden veranderd, maar beslist In spectaculaire Columbiaanse Reuzenpadden. Maar goed... zjj konden ook niet weten, dat de bekende bioloog Blomberg deze dieren eerst in 1951 zou ontdekken in de schier ontoegankelijke Jungle van Columbia. In het Dierenpark Wassenaar zjjn zjj nu te zien, deze Columbiaanse reuzenpadden, en het Dierenpark is er terecht trots op dat zjj beslag heeft weten te leggen op 5 exemplaren van deze met uitsterving bedreigde diersoort. Niet voor niets dragen deze dieren de naam van reuzenpad. De ln Dierenpark Wassenaar aanwezige exemplaren zjjn momenteel 25 cm. lang en wegen 500 gram. Zij kunnen nog groeien en de vrouwelijke Columbiaanse reuzenpad (die blijkbaar niets wil weten van de slanke lijn) woedt gewoonlijk twee maal zo zwaar dan haar mannelijke soortgenoot en haalt dan een gewicht van bijna 1 Idlo. Columbiaanse reuzenpadden zjjn nachtdieren, die er dus overdag hun gemak van nemen en S-nachts actief worden. Die activiteit gaat echter met weinig beweging gepaard; zij lopen (springen doen zij niet) naar hun jachtterrein en blijven daar onbewegelijk zitten. Konit echter een muls, of een jonge rat te dicht in hun buurt, dan schiet hun lange, plakkende tong in een flits naar buiten en trekt hun prooi met één ruk naar binnen ln hun enorm grote bek, zich onmiddellijk sluit. Muls of rat wordt dan levend en wel ingeslikt. Dierenpark Wassenaar hoopt, dat deze zeldzame dieren zich thuis zullen voelen in het voor hen ongetwijfeld aantrekkelijke Junglehuls" en dat zij zich daar zullen voortplanten. De cricketers van Hermes DVS deden het met goed weer overigens even slecht als met slecht weer, want opnieuw werd een nederlaag geleden. Ondanks een redelijk totaal (met name Rico Borrani scoorde er lustig op los) werd verloren van het tweede team van het Haagse HCC. De positie van Hermes op de ranglijst begint daardoor enigszins penibel te worden. Slechts VUC vergaarde tot nu toe minder punten. Het zwakke optreden van Hermes DVS bewijst nog eens dat het met het cricketen in Schiedam snel bergafwaarts gaat. Nadat vorig jaar Excelsior met degradatie geconfronteerd werd, is Hermes nu de tweede vereniging, die de aansluiting met de Nederlandse crickettop dreigt te verliezen. Een sombere zaak voor het cricket in Schiedam, dat jarenlang in Nederland in hoog aanzien heeft gestaan. Tijden die echter voorlopig niet opnieuw beleefd zullen worden, want zowel bij Hermes als bij Excelsior zit kennelijk de klad er in. De tennisvereniging TSF beleefde een vreugdevol weekeinde. Maar liefst twee teams slaagden er in het kampioenschap binnen te halen, waardoor TSF nu drie kampioenen (eerder was het jeugdteam al onbereikbaar geworden voor de concurrentie) binnen de gelederen heeft. Zowel het eerste zaterdagteam als het derde team zijn overigens nog niet zeker van promotie. Daartoe dienen eerst promotie-wedstrijden gespeeld te worden. Tegenover al deze positieve berichten uit het TSF-kamp staat de zwakke positie van het tweede team. Na de 4-4 van afgelopen zondag lijkt het onwaarschijnlijk dat dit team degradatie kan ontlopen. Hetgeen in kan houden dat TSF volgend seizoen niet langer over een vierde klas-team kan beschikken, hetgeen de doorstroming danig zou verstoren. Ondanks het warme weer werd er de afgelopen dagen ook nog gevoetbald. FC Nieuwland speelde zelfs een belangrijke wedstrijd. In Rotterdam werd namelijk om promotie gestreden tegen VND. Nieuwland was in deze wedstrijd echter niet succesvol. Met 1- 0 moest de ploeg de eer laten aan VND, dat daarmee meteen promoveerde naar de eerste klasse. FC Nieuwland rest niets meer dan volgend seizoen andermaal een gooi te doen naar het eerste klasserschap. SW is voor komend seizoen nog altijd op zoek naar een redelijke spitsspeler. Op de nominatie staan de Haarlem speler Cor Pot en de Excelsior-speler John van Diggele. De kans dat Pot echter naar Schiedam komt is vrij klein. Zijn vereniging wil namelijk een forse prijs hebben voor deze statige aanvaller. Te fors in ieder geval voor J. de Regt-Konings, d. A. G. J. van Geene-van de Kerkhof, z. J. M. Streunding-Rigterink, d. J. Zeeman-Maan Voogd Bergwerf, z. J. A. van der Steen-Geerbex, d. E. Kiylu-Günaydin, d. R. van Oudenaarde-Spruijt, d. J. C. van Driel Vis-van Mil, z. J. Verburgh-Sondorp, d. C. Y. Yuen-Cheung, z. M. J. Doudeijns-Stam, z. M. Smajlagió-Pranic, d. R. van der Sterre-Blokzijl, z. A.M.H. Heeren-de Rouw, d. W. van Hartingsveldt-Sanderse, z. J. W. Verstappen-Ball, z. C. van der Kooij-Bekker, z. J. G. van der Tuijn-Bunte, d. A. den Toom-Maas, d. L. van den Broek-de Zoete, d. A. J. M. Scholtes-van Dijk, d. J. J. M. van Assendelft-de Bode, z. W. van der Knaap-Reade, d. H. J. de Zeeuw-Ivo, d. ONDERTROUWD T. Duifhuizen 24 jr. en J. J. van der Kruijt 23 jr. A. van den Hoek 18 jr. en G. J. M. D. van den Heuvel, 18 jr. C. P. J. van der Hoeven 24 jr en H. G. Freriksen, 24 jr. C. vaü der Kruit 22 jr. en L. de Wolf, 19 jr. F. Reinde.rs 21 jr. en J. van Steenbergen, 21 jr. Sundermeijer 27 jr. en P. F. L. ten Hoope, 22 jr. A. Vonk 21 jr. en D. J. Huigen, 18 jr. F. A. van der Waal 26 jr. en R. H. K. Haamke, 19 jr. R. F. van Waardenburg 25 jr. en G. van Pelt, 26 jr. SVV dat vreest dat het Pot niet in kan lijven omdat de Schiedamse buidelzak nu eenmaal slechts gevuld is met centen, stuivers en dubbeltjes... DHS heeft een nieuwe voorzitter. Vorige week vrijdagavond werd afscheid genomen van Ge Krommenhoek. Hij wordt opgevolgd door Cees van Brandwijk. Ook penningmeester Rob van de Berg stapte uit het bestuur. Deze mutaties zijn overigens niet het gevolg van problemen binnen het DHS-bestuur. Integendeel zelfs, want zowel Krommenhoek als Van der Berg blijven, zij het op een andere manier, actief voor hun vereniging. Krommenhoek als lid van de adviescommissie en Van der Berg gaat zich bezig houden met de exploitatie van het clubgebouw. De voetbalvereniging Demos zal ook volgend seizoen getraind worden door Coen Poulus. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Poulus van vereniging zou veranderen, maar daar is verandering in gekomen. Komend seizoen wordt het tweede jaar dat Poulus de topteams van Demos onder zijn hoede heeft. Nog meer „transfer-nieuws". De volleybalvereniging Passage/VJC heeft andermaal versterking gekregen. Ditmaal van Miriam Visser, die uitkwam voor de Rotterdamse promotie-klasser Tenaco. Passage/VJC heeft zich de afgelopen weken danig versterkt. Het lijdt dan ook geen enkele twijfel dat deze club volgend seizoen zowel bij de dames als bij de heren een belangrijke rol kan gaan spelen. De korfbalvereniging SSC Harga heeft een nieuwe trainer aangetrokken. Het is Roel Evenblij, die daarmee de opvolger wordt van de naar Sperwers vertrekkende Frans Geluk. Evenblij, zelf ooit speler van Ons Eibernest, trainde vorig seizoen Pernix. De korfbalvereniging Schiedam- Succes heeft eveneens een nieuwe trainer. Het is de Harga-speler Freek Veer die het gat op gaat vullen dat ontstaan is door het vertrek van Jan Kooymans. Tenslotte terug naar een zomersport, te weten honkbal. En dan met name die van Groenoord. Die zagen namelijk afgelopen weekeinde kans in Zoetermeer het zwakke The Birds naar een kansloze 8-2 nederlaag te spelen. Veel problemen leverde deze wedstrijd niet op, want het niet spectaculair maar wel effectief spelende Groenoord behaalde een regelmatige overwinning. Goed werk! JAN SPORTIEF GEHUWD P. L. J. M. Aloserij 21 jr. en C. van der Linde, 24 jr. J. G. van Zadel 23 jr. en C. P. van Dijk, 20 jr. M. L. van den Berg 20 jr. en M. J. van den Akker, 19 jr. J. M. Carree 26 jr. en G. van Konijnenburg, 22 jr. J. van 't Zelfde 27 jr. en M. C. J. Kempes, 21 jr. A. Witberg 20 jr. en P. Touw, 19 jr. L. J. J. Boender 26 jr. en J. H. Verkerk, 18 jr. J. Broomans 27 jr. en J. van der Post, 24 jr. J. P. M. van Hassel, 21 jr. en T. N. T. Oey, 21 jr. R. van Zuidam, 26 jr. en J. G. Dronkers, 21 jr. A. J. Bijloo, 25 jr. en A. M. H. W. 't Hoen, 24 jr. J. W. van Gils, 23 jr. en N. van Heukelum, 21 jr. E. W. J. Dorchain, 22 jr. en M. A. Zundorf, 20 jr. W. R. Dirven, 23 jr. en C. J. M. Scholte, 19 jr. F. Dahha, 24 jr. en J. H. M. D. L. Hueting, 33 jr. A. H. J. van Mil, 23 jr. en T. Kroeze, 22 jr. J. J. Noordzij, 24 jr. en F. van Lieshout, 22 jr. A. Utberg, 24 jr. en K. H. van der Leeden, 20 jr. P. C. J. Leijh, 25 jr. en M. A. A. Horsten, 23 jr. W. Mastenbroek, 20 jr. en M. J. Korver, 20 jr. C. Voets, 20 jr. en A. C. Wattimena, 20 jr. OVERLEDEN A. M. van Gelderen vr., geh. gew. met H. Villerius, 86 jr. G. A. van der Moer man, geh. met M. L. Koppenhaen, 66 jr. J. de Vlaming man, geh. met A. H. Bosman. 85 jr. J. C. Verkade man, geh. met P. IJsselstein, 69 jr. M. R. Baldewsing man, geh. gew. met H. Lakheadjie, 86 jr. H. van Maastricht vr., geh. met J. Vonk, 51 jr. C. J. Hamakers man, ongeh. 21 jr. J. A. van der Knaap vr., geh. gew. met B. J. Ebbing, 83 jr. M. Roos vr., geh. met A. C. Bos, 75 jr. J. C. Vollebregt vr., geh. gew. met A. J. van Geloven, 76 jr. A. Streunding man, geh. met F. W. Pranger, 64 jr. J. J. de Zwart man, geh. met C. Krommenhoek, 74 jr. J. J. Fontijne man, A. J. den Dunnen, 65 jr. De S.C.V. Postduif vloog zaterdag vanuit Noijon, afstand 280 km. In het concours stonden 290 duiven. Aankomst eerste duif om 9-25-45 uur; aankomst laatste duif om 10-03-52 uur. Donderdagavond inkorven voor Orleans, afstand 480 km.; van 18 uur tot 19.30 uur. Uitslag Noijon: A. Heeren 1, 8, 9, 11, 19. H. Blonde 2. G. Meijer 3, 12. L. Foutijn 4, 15, 18. A. Smits 5. I. Verhaal 6, 20, 22, 24. I. Blomsteel 7. C. Tuinder 10, 14. C. Robart 13, 16, 23. A. Brouns jr. 17. J. Mieloo 21. W. v. Deurzen 24. Op woensdag 18, donderdag 19 en vrijdag 20 juni a.s. zal de Admiraal de Ruijterstraat, voor wat betreft het gedeelte gelegen ten zuiden van de Westfrankelandsedijk,worden geasfalteerd. Aangezien dit een „doodlopende" straat is, die uitsluitend gebruikt wordt door het verkeer dat in de aan deze straat gelegen bedrijven moet zijn, kan voor de regeling van het verkeer volstaan worden met een verkeerslichtinstallatie. Met de betrokken bedrijven zal tijdig contact worden opgenomen. Er wordt naar gestreefd om het werk zo snel mogelijk uit te voeren, teneinde de overlast tot een minimum te beperken, doch daarvoor is men wel afhankelijk van de weersomstandigheden. Zaterdag 7 juni vloog PV De Vrijheid vanuit Noyon 280 km. met een deelname van 260 duiven. Ie Duif 9.32, laatste 10.00. Uitslag: Lems, 1. Gebr. Triel, 2, 5, 11, 12, 16, 24. Wenteler, 3. Putters, 4, 8. V.d. Berg-Triel, 6, 7, 14, 15. P. Verlinden, 9. Com. Poort, 10, 21. Breur, 13. Vollebregt, 17, 25. H. v.d. Harg, 18. M. v.d. Steen. 19. Holleman, 20. 22. Broekhuizen, 23. Hebt u onze goede raad opgevolgd en hebt u nw planning keurig voor elkaar gekregen? Heus, u zult merken dat alles dan veel vlotter verloopt en dat u alle noodzakelijke dingen rustig kunt volbrengen. Want, laten we maar héél eerlijk zijn, ondanks alle goede zorgen en voorzorgen, blijft er altijd nog genoeg te doen op het laatste nippertje. Wanneer u naar het buitenland gaat dan denkt u toch aan uw reisverzekering. Als stelregel moet u beslist houden, dat u nooit onverzekerd de grens overgaat. Zohi verzekering is een kleinigheid bij het bedrag vergeleken, dat u aan uw reis uitgeeft en u moet altijd alles doen om uw risico's zo klein mogelijk te maken. Gaat u met de auto, vergeet dan uw reis- en kredietbrief niet (ANWB) en uw groene kaart. Staat uw caravan er ook bijgeschreven? En natuurlijk moet u ervoor zorgen, dat uw pas nog in orde is. Voor onderweg altijd een tasje of doosje met EHBO- spulletjes meenemen; uw medicijnen niet vergeten en er recepten van meenemen; een klein tasje met naaigerei; spelletjes om de kinderen onderweg mee bezig te houden; een nat washandje in een plastic zakje kan onderweg ook goud waard zijn. Ook altijd een rol toiletpapier bij de hand hebben of papieren zakdoekjes. Allemaal kleine dingetjes, die u op de meest onverwachte ogenblikken hard nodig kunt hebben. Zo ooit, dan geldt het hier wel: beter mee verlegen, dan óm verlegen!! Hebt u uw tent nagekeken? Zijn alle haringen nog intact en niet krom, na de vorige vakantie? Hebt u genoeg scheerlijnen? Enfin de doorgewinterde kampeerders weten wel, wat er allemaal aan te pas komt. En hebt u nog vragen of problemen, belt u ons dan gerust 264781. Het kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 930-12.00 uur op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. U kunt het ook proberen op 263633 maar dan wel liefst tussen 1730 en 1830 uur, dan hebt u de meeste kans op gehoor op dat nummer. Intussen gaat u rustig door met uw voorbereidingen, geholpen door man en klnders. Laat ze allemaal maar Bjn meehelpen! Dan weer iedereen dat hij of zij ook een steentje tot het succes van de vakantie heeft bijgedragen, en dat verdubbelt de pret! De Hoofdbrug over de Nieuwe Haven tussen de Lange Nieuwstraat en de Hoofdstraat zal op de avonden van donderdag 12 juni en vrijdag 13 juni voor alle verkeer zijn afgesloten, telkens tussen 19.00 uur en 22.00 uur, of voor zoveel langer of korter als nodig is. De brug zal dan geverfd worden en daarvoor moeten de brugklappen omhoog gehaald worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 32