Bejaarden met vakantie Broodboetiek bij Kreuger JUBILEUM huwelijk Christina uit bij Vlaggen ■St HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 21 - WOENSDAG 18 JUNI 1975 Het bestuur van de Algemene Bond van bejaarden afdeling Schiedam deelt mee, dat de leden van zaterdag 14 juni tot zaterdag 21 juni met vakantie zijn gegaan naar Valkenburg. Pensionsprijs ƒ.232,50. Gezien de grote belangstelling hiervoor is er nog een tweede week vastgesteld en wel van 9 tot 16 augustus. Het inschrijfgeld k ƒ.50, per persoon moet vóór 27 juni betaald zijn. U kunt ook van 16 tot 23 augustus met vakantie naar Valkenburg. De prijs hiervoor bedraagt ook ƒ.232,50 en het maximum deelnemers voor deze week bedraagt eveneens 54 personen. Alle verdere inlichtingen worden u gaarne op de soos verstrekt door de heer J. A. Kostense, de tweede penningmeester. In verband met het huwelijk van Prinses Christina met de heer Guillermo op zaterdag 28 juni a.s., zullen op die dag, in navolging van de regeling van de minister van Binnenlandse Zaken voor de rijksgebouwen, ook van alle gemeentelijke gebouwen in Schiedam de Nederlandse vlag met oranje wimpel worden uitgestoken. Bewoners van de Schiedamse nieuwbouwwijk Woudhoek-Zuid hebben afgelopen zaterdagmorgen gedemonstreerd voor betere voorzieningen in hun woonwijk. Volgens de wijkbewoners zit de wijk nogal onhandig in elkaar. Bezoekers lopen uren te zoeken voordat zij op hun bestemming zijn gearriveerd. Straten en pleinen dragen geen naambordje of hangen op verkeerde plaatsen. Ook willen de wijkbewoners een RET-bushalte in hun wijk. Naast deze wensen willen de wijkbewoners dat de vuilcontainers wat worden aangekleed, dat er verlichting komt langs de verlengde Churchill weg en dat het zgn. Zwarte Pad dat de verbinding vormt tussen Kethei en Woudhoek niet alleen voor wandelaars toegankelijk Is maar ook voor fietsers. Voor betere voorzieningen in de nieuwbouwwijk Woudhoek-Zuid liepen zaterdagmorgen velen warm. Er werd vanaf r,zeepkisten" duchtig van leer getrokken terwijl de majorettes en drumband van Ambrosius voor een wat luchtiger noot zorgden. Maar zij waren er wèl om de betogers Ietterljjk en figuurlijk bij elkaar te trommelen. Banketbakkerij Alex Kreuger zet de tijd enige jaren terug. Want in 1939 verkocht Alex Kreuger ook brood als nevenartikel. Om later helemaal over te schakelen op de banketbakkerij. Dit jaar bestaat de zaak zelfs al 50 jaar. Sinds maandag 16 juni is hier ook weer brood verkrijgbaar. Brood van de kampioen warme bakker van Nederland betrokken en verkrijgbaar in 45 soorten. Er is daar in de zaak aan de Broersvest 46 een speciale hoek voor gecreëerd, waar de jonge banketbakker, een zoon van Alex Kreuger negen weken aan gewerkt heeft. Het is dan ook een aardige hoek geworden met een bijzondere verlichting, die sterk de aandacht trekt. Om wat ervaring hierin op te doen, heeft mevrouw Kreuger vorige week tweemaal bij bevriende relaties in de zaak gestaan. Zodat zij nu precies weet, hoe het brood gesneden moet worden. Er komen een paar meisjes in de zaak bij om haar te assisteren. De oude weegschaal en snijmachine van 1939 bewijzen nu weer hun diensten. U weet nu dus het adres voor luxe brood van de warme bakker en u kan meteen uw gebak e.d. hierbij betrekken. „Kees, ga je klauwen wassen, de direktie wil je effe spreken" zei baas Gilijamse een kwartiertje vóór hij met een ruk aan de fabrieksbel een einde zou maken aan de werkdag. Er viel een zak stenen van Kees zijn hart, „De heren hadden er dus toch aan gedacht"! Natuurlijk hadden de heren aan Kees gedacht en aan het feit dat hij er vijfentwintig jaar trouwe dienst bij Gebr. Vincent op had zitten. Toen hjj het privé-kantoor binnenstapte, stonden mijn vader en mijn oom Lamberg op van hun stoel, mijn oom zette zelfs zijn hoed erbij af. (Het was zjjn gewoonte om op kantoor altijd een hoed te dragen, hjj was daarin niet de enige en het was waarschijnlijk omdat hij nogal dikwijls per dag de koude fabriek in moest). Nou, mijn vader sprak de jubilaris toe met alle clichés, die daarbij horen van „Trouw en goed vakman en wij hadden dan ook gemeend je als blijvend bljjk van onze waardering..." en mijn oom haalde het zilveren horloge met inscriptie voor den dag. Natuurljjk had Kees al lang een horloge, maar geen zilveren en ook niet met een inscriptie, trouwens het hóórde zo: „Zilveren jubilaris, zilveren horloge" Kees bromde nerveus wat woorden, die ongetwijfeld een bedankje inhielden en vertrok. Zo ging dat vroeger en denkt u vooral niet „Wat een flauwe kul", want dat zilveren horloge „met inscriptie" vertegenwoordigde dan toch maar de waardering, het schouderklopje, een mooie mijlpaal in de verhouding tussen Kees en zijn direktie. Die móchten mekaar. Er waren misschien wel eens kleine confllctjes geweest in het verleden (vijfentwintig jaar Is een hele tijd) en er zouden zeer waarschijnlijk in de toekomst wei wéér eens misverstandjes rijzen, maar dat zilveren horloge lag daar als een hechte band tussen wat later zou heten de werknemer en de werkgever. Kóm daar nog eens om! SEBASTIAAN SPEELPLAATS Bewoners van de Bosboomlaan, B.K.- Laan en Julianalaan hebben afgelopen zaterdag flink feest gevierd waarvan bijgaande fotoreportage t.g.v. de ingebruikneming van een speelplaats voor kinderen en een zitplaats voor volwassenen. Deze zitplaats is met hulp van velen gecreëerd achter het Sportfondsenbad. 's-Mlddags waren de kinderen aan de beurt en 's-avonds konden de volwassenen met een barbecue dansant de plaats in gebruik nemen. Daarvan is door veel buurtbewoners gebruik gemaakt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 21