De South London News Group en de Randstad Edities vinden elkaar via Wandsworth en Schiedam Een in de oorlog gesloten vriendschap is niet altijd van blijvende aard. Maar de banden tussen de Engelse en Nederlandse bevolking zijn nu hechter dan ooit. 35 Jaar ge leden kwamen er vluchtelingen van uw land naar Loden en velen onder hen woonden een tijdlang in Wandsworth. Wat we zagen beviel ons; we konden het samen goed vinden en toen de oorlog voorbij was wilden enkelen van ons kontakt houden. Zo werden de banden tussen onze twee landen gesloten. Sindsdien zijn vele vertegen woordigers van Wandsworth en Schiedam de Noordzee overge stoken om elkaar te bezoeken en van eikaars gastvrijheid te genieten. Helaas kan slechts een minder heid dit doen. We dachten dat u, Schiedammers, misschien iets meer over ons zoudt willen weten. En wat is er dan meer geschikt voor dan onze beide plaatselijke kranten. Als d dit leest zal in onze kran ten in Wandsworth ongeveer gelijktijdig een pagina verschij nen met nieuws over Schiedam. Dit nieuws is speciaal voor ons geschreven door de journalisten van Het Nieuwe Stadsblad, aldus zal de band tussen ons nog wat sterker zijn. Wij hopen dat we elkaar nog beter zullen leren kennen als we in de toekomst nog meer artike len met nieuws over Wands worth en Schiedam zullen publiceren. Nu zullen we eerst dan wat over ons vertellen. De south London News Group maakt deel uit van een groep van 17 kranten die plaatselijk nieuws leveren aan een bevolkingsgroep van meer dan twee miljoen mensen. In Wandsworth zelf, met een in wonertal van 330.000, ver schijnt de South Western Star - nu bijna 100 jaar oud - en de Balhem and Tooting News. Elf verslaggevers verslaan elk aspect in het district. Eén van hen is de 22-jarige Moira Hay-nes, die het artikel op deze pagina schreef. Moira is afgestudeerd in Engels en werkt nu sinds negen maanden-bij ons. Ze is geboren en opgevoed in Battersea - een van de oudste gedeelten van Wandsworth. We hopen dat u haar artikel in teressant zult vinden. Meer dan dat hopen wij dat u hierdoor meer zult willen weten over de plaats waar wij wonen en werken - zoals ook wij meer over Schiedam willen weten. Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 20 JUNI 1975 FRIDAY, MAY 30, 1975 No. 4960 Nog steeds de grootste en meest ingewikkelde spoorwegverbin ding in de wereld elke dag gaan er 2.500 treinen door Clapham Junction. Deze foto werd om streeks de eeuwwisseling gemaakt en de oude stoommachine heeft al sinds lang plaats gemaakt voor een grote schare elektrische fo- renzentreinen. Zo zag Wandsworth eruit In de dagen van Charles Dickens. Waar deze schilderachtige, terrasvormige gebouwen eens stonden, bevindt zich nu een florerend en druk winkelcentrum, kompleet met supermarkten en hun in plastic verpakt voedsel. mm Wandsworth 1905. Het commerciële districtscentrum. Trams ztyn vervangen door moderne dieselbussen. Het grote warenhuis rechts op de foto is zes jaar nadat deze foto was gemaakt afgebrand. Het werd herbouwd en men doet nu nog steeds zaken onder dezelfde naam. Hoe oud de banden tussen Schiedam en Wandsworth wel zijn toont deze (archief) foto. De burgemeester van Wandsworth tijdens de ontvangst In de Schiedamse raadszaal op 12 juli 1957 onder het loco- burgemeesterschap van de heer P. B. M. Alberts. VJ.n.r.: mr. N. J. Post, Edw. den Hoed, de Engelse burgemeester de heer Alberts, wethouder H. v.d. Kraan en mevr. Benthem-de Wilde Fabrieken staan langs de oevers van de kleine Wandlerivler die uitmondt in de Theems... de meest bekende rivier van England. In het noorden van Wandsworth vormt de Theems een deel van de districtsgrens. Langs deze zijrivier bouwden de eerste kolonisten hun lemen hutten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 13