Schiedam huilt: rond de Laan en de Korte A chterweg Jeugdland start op 14juli Jubilea Wilton - Feijenoord huwelijksreportages Vakantie avontuurtje met Peter de Egel IN MARGRIETHAL T.V. DEFECT Zo vlogen de duiven Singelkwartier met 104 kinderen kamperen in De Derghoeve Zuurstoflek oorzaak tanker explosie Goedkeuringen Ged. Staten Foto B. van der Mast Carillon bespeling Afwezig tot 1 augustus afwezig DIPLOMA- UITREIKING RIJNMOND-MTS O/V IN DE Hit Ft 13 V RADIO ABA J. H. CORNELISSE D. HOUTHUYSEIM G. IN T VELD L.B.E. v. HOOGENHUYZE G. PET, TUINLAAN 38 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- VRIJDAG 27 JUNI 1975 sfeervolle NIEUWSTRAAT 43 TEL. 26.66.16. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 juli en van maandag 21 tot en met vrijdag 25 juli wordt dit jaar in de sporthal Margriet „Jeugdland 75" gehouden. Jeugdland begint iedere dag V morgens om negen uur. De grote hal is ingedeeld in een heleboel kleine „kamertjes", waar de kinderen naar hartelust kunnen knutselen en spelen met hout, klei, verf, papier, touw. Er kunnen sieraden gemaakt worden, of poffertjes gebakken, bloemstukjes gemaakt. Er komt een leeshoek met spannende (strip)-boeken, een spelletjes hoek, een naaihoek met echte electrische naaimachines, een doorlopend filmprogramma, een aparte hoek voor de kleutertjes, er kunnen vliegers, maskers, garages, poppenhuisjes, kleine dorpjes gemaakt worden. Ook speurtochten, balspelen, tekenwedstrijden, modeshows georganiseerd. De prijs per dag (van 9 tot 4 uur) is ƒ.2,50 per kind (5 kinderen voor ƒ.10,-). Voor dit bedrag wordt ook een lunchpakket verstrekt, terwijl er ook voor het snoep wordt gezorgd. WIJ HELPEN DIRECT 11 Specialisten op antennegebied, Nederland en Buitenland. Tel. 374721 of 01899-15874 Com. Drebbelstraat 7 (hoek B. Ballotsingel 1) Verkoop-InruilReparatie Van 15 tot 30 juni wegens vakantie gesloten. De Ver. „Schiedam" verzond 150 duiven naar Tergnier, 260 km. Eerste 10 prijzen: 1, 7, 8, Joek Doejaaren; 2, 3, 6, C. Verlinde; 4, D. Lems; 5, Gebr. v. Leeuwen; 9, T. Slieber en zn.; 10, A. Westerholt. Tevens waren er 50 duiven voor de wedvlucht St. Vincent, 1000 km. Er werden 5 duiven geklokt: 1, 2, 4, T. Suttorp; 3, Jack Doejaaren; 5, Th. Slieber en zn. Zaterdag 28 juni zal de heer C. Don, stadsbeiaardier, tussen 12.00 uur en 13.00 uur een extra concert geven op het vernieuwde carillon van de Grote- of St. Janskerk. Dit ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Christina en de heer Guillermo. De Vereniging Het Singelkwartier gaat „zaterdag 28 juni met 104 kinderen een week kamperen in de kampeerboerderij De Berghoeve, Veenweg 9 te Epe. Vrijdag 27 juni moet de bagage inqeleverd worden tussen 19 en 20 uur in zaal Marijke, Broersveld. Zaterdag wordt om 11.00 uur vertrokken vanaf de Buijs Ballotsingel bij de Prinses Beatrixschool. De ouders worden verzocht hun kinderen een kaartje te sturen aan bovenstaand adres. Zaterdag 5 juli a.s. wordt de terugreis aanvaard en de bussen zullen om 11.00 uur uit Epe vertrekken zodat de aankomst tussen 13.00 en 13.30 uur op de Buijs Ballotsingel zal zijn. Volgens het rapport van de arbeidsinspectie is de brand op het Noorse tankschip Berge Bergesen ontstaan door een lekkende zuurstofslang. Er kwam teveel zuurstof ui de tank en in de kleren van de drie omgekomen arbeiders, zodat zij na de explosie begonnen te branden als fakkels. De arbeidsinspectie verklaarde van mening te zijn, dat het certificaat Veilig voor vuur en mensen te vroeg is afgegeven. ledereen wordt tijdens zijn vakantie weieens geconfronteerd met een dag waarop de „weergoden" zich van hun slechte kant laten zien. Een druilerige regendag dwingt tot binnenblijven en wat koekeloeren achter de vensters van je vakantieverblijf. Een mens wordt dan wel gedwongen wat meer aandacht te besteden aan zijn directe omgeving vooral als deze bestaat uit bos en grazige weiden. In het natte gras zoeken de merels en andere insecteneters onder onze zangvogels hun dagelijkse kostje bijeen. Vooral wormen zijn er tijdens regenval genoeg voor hen te vinden. Ook de eksters schuwen de regen niet en verlaten de bomen om te kijken of er op de grond wat te vinden is zonder door wandolaars gestoord te worden. Op deze, overigens vruchtbare dag, zagen wij opeens Peter de egel. Het is niet iedereen gegeven een egel van dichtbij te kunnen bekijken en bewonderen. De naam Peter is door ons bedacht. Het kan ook een Petra geweest zijn maar zover gaat onze kennis over de egel niet. Wat wij van egels weten, is dat ze bij tientallen worden doodgereden op de landelijke wegen die bosgebieden doorkruisen. Van de kadavers die men vindt, zijn de meesten egels, gevolgd door eekhoorns met daarna vogels en jonge konijnen. Onze Peter was een jonge egel wat valt af te leiden van zijn omvang maar tevens van het feit dat hij overdag uit zijn schuilhoek tevoorschijn kwam. De ouderen onder zijn soortqenoten kijken wel uit om zoiets te doen. Met zijn vrij lange snuit graasde Peter het grasveld af en kwam zodoende in onze buurt. De verleiding om hem wat van dichterbij te bekijken was groot. We hielden echter rekening met het feit dat Peter bij onze nadering de benen zou nemen. Niets was minder waar dan dat. De enige reactie van de egel toen wij hem tot enkele meters naderden was een schok door zijn flanken, waarna hij roerloos bleef zitten, zijn snuit diep in het gras gedrukt. Zich oprollen tot een bal iets dat volwassen egels bij gevaar onmiddellijk doen was er niet bij. Peter bleef zitten waar hij zat. Toen wij ons iets terugtrokken ging het diertje gewoon door met het zoeken van wormen en insecten. Bij het vinden van een vette tor smakte hij van puur culinair genot. Egels zijn verzot op melk, zo wisten wij van anderen. De proef op de som nemende zetten wij Peter een schoteltje melk voor. Jawel hoor, hij viel erop aan als een hongerige kat. Tot de laatste druppel likte hij het schoteltje leeg om daarna zijn vlijmscherpe tandjes in het schoteltje te zetten. Een aangedragen tweede schotel melk werd eveneens gretig geconsumeerd, waarna de egel zijn snuffelweg vervolgde, zich niets aantrekkend van onze verdere aanwezigheid. De verdere dag volgden wij de gangen van Peter, die naarstig bleef „stofzuigeren" maar op een gegeven moment naar onze zin wat al te dicht bij één der parkpaden kwam met rijverkeer. Om hem het lot van vele zijner soortgenoten te besparen, werd besloten hem over te brengen naar het struikgewas. Een egel zomaar beetpakken is een pijnlijke zaak. Een geopende paraplu bracht uitkomst. Peter werd opqeschept en vond het toen wel tijd zich op te rollen. Zo belandde hij tussen het geboomte waar hij roerloos en mogelijk hoogst verbaast werd achtergelaten. Wie liep er echter een uur later weer op het grasveld? Peter de egel, onverstoorbaar etende en snuffelend. Het opvallende van zijn aanwezigheid was, dat hij tegen de avond als het ware zijn spoor volgde, dat hij die dag had afgelegd. Zo kwamen wij achter zijn nestplaats; een berg dorre bladeren in een kleine bossage. Al wroetend verdween hij in het niets. De andere dag zijn we op zoek gegaan naar Peter de egel, echter tevergeefs, ook de overige dagen bleven onze nasporingen zonder resultaat. Rest nog te vertellen dat de egel tot de beschermde diersoorten behoort. Zijn natuurlijke vijanden zijn de vos en uiteraard de mens. Er is een tijd geweest, dat landbouwers egels zonder meer doodsloegen. Onbegrijpelijk, want ze zijn bijzonder nuttig. Hun voedsel bestaat uit insecten, slakken, wormen en jonge muizen. Soms vergrijpen ze zich aan legsels en jongen van op de grond broedende vogels. Ook ooft versmaden ze niet. Volwassen egels brengen de dag door in meestal bovengrondse nesten, samengesteld uit gras, droge bladeren en mos. Voor de winterslaap, die vaak onderbroken wordt, bouwen egels bijzonder grote nesten. De tijd van voortplanting ligt tmssen de maanden april tot september. De draagtijd duurt 5 tot 6 weken. Het aantal jonge egels, die blind ter wereld komen, varieert van 2 tot 10 per worp, die twee keer kan worden herhaald. Na 18 dagen krijgen de jonge egels hun gezichtsvermogen dat altijd beperkt blijft. Horen kunnen ze des te beter. Na één jaar zijn egels geslachtsrijp en hun leeftijdsgrens ligt ongeveer bij de tien jaar. W. de BR. TANDARTS Voor spoedgevallen te! 153461 Tandarts Voor waarneming pijnklachten telefoon 26 83 03 van maandag 30 juni tot maandag 4 augustus ARTS ARTS ARTS DINSDAG 1 JULI GbcN PRAKTIJK Uitsluitend voor spoedgevallen tel 206611 Waarnemende doktoren: D. HOUTHUYSEN - B. GOEI P.v. SANTBRINK Voor boodschappen tel. 206611 AFWEZIG TOT28 JUL! Vanmorgen (vrijdag), zijn in de Kantine Hoofdkantoor van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord B.V. weer jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het lid der directie, de heer ir. B. Wilton, die de gebruikelijke geschenken onder couvert, de vererende getuigschriften en de daarbij behorende insignes uitreikte. Namens de Koningin reikte hij tevens de Koninklijke Onderscheidingen uit, welke ceremonie hij gepaard liet gaan van een toepasselijke toespraak. 40 JAAR IN DIENST J. Aijkens, Afdelingsbaas Mont. NB, Rotterdam, ere-medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. P. v.d. Bosch, Koperslager-fitter Rep., Rotterdam, ere-medaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau. J. F. W. Dróge, Werkvoorber./acquisiteur, Vlaardingen. E. Harreman, Afdelingsbaas NB, Schiedam, ere-medaille in ziiver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. J. G. den Hollander, Brander Rep., Schiedam, ere-medaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau. G. Immerzeel, Leraar Bedrijfsschool, Vlaardingen, ere-medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. A. K. C. Meyer, Administrateur F A, Vlaardingen. M. Mulder, Ass. projectbaas BD, Schiedam, ere-medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. A. J. Noman, Werkvoorber.-calc. NB, Rotterdam, ere-medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. 25 JAAR IN DIENST M. Edenburg, Bankwerker MF-AW, Rotterdam. C. van Leeuwen, Projectbaas Rep., Schiedam. A. Nicolaas, Bankwerker-Ger. AW, Schiedam. J. de Ridder, Bankwerker Rep., Schiedam. C. Slinger, Bankwerker Rep. Rotterdam. C. Veldboer, Leraar Bedrijfsschool, Schiedam. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben verklaard geen bezwaren te hebben tegen de onderstaande besluiten van de geemeenteraad van Schiedam, waarbij, met een wijziging van de begroting 1975, kredieten zijn verleend. De formele goedkeuring zal volgen, wanneer de begroting 1975 goedgekeurd is. ƒ.123.600,voor aanschaf meteriaal gemeentewerken; ƒ.2.103.300,voor routine investeringen grondbedrijf; ƒ.1.058.000,voor routine investeringen elektriciteitsbedrijf; ƒ.839.500,voor routine investeringen waterleidingbedrijf; ƒ.1.150.000,voor routine investeringen gasbedrijf; ƒ.20.000, voor vervanging radar snelheidsmeter. Op 25 juni j.l. vond de diploma uitreiking plaats van de „Rijnmond"- M.T.S. Door gebrek aan een eigen aula de grond wordt bouwrijp gemaakt voor de nieuwbouw vond dit heugelijk gebeuren plaats in de aula van de L.T.S., Mgr. Nolenslaan 3 te Schiedam. Na een toepasselijk woord van de voorzitter, de heer D. v.d. Velden reikte hij de diploma's uit.

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 3