Kinderen zetten tanden in oude binnenstad OPETEN VAN SUIKERACHTIGE BINNENSTAD i WERD JANBOEL crematie m SEIKO C.K0K m Wat onze zetterij met uw Zege plakboek te maken heeft Plastic vuilniszakken alleen met Komo-keur Gemeente Schiedam Uit het Politierapport mm VAN VELDEN BV Oldenbarn '.joh m.van der Spek Voor Rijnmondraad A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 MET GROOT VOORDEEL Bij veel Seiko horloges krijgt u nu groot voordeel d.m.v. kadoo cheque's. "T""* J tjutyusutna Met ingang van 1 juli 1975, dat is dus volgende week, mogen uitsluitend plastic vuilniszakken, die voorzien zijn van de KOMO-keur, gebruikt worden voor het aanbieden van huisvuil aan de Reinigings dienst. Deze KOMO-keur is het waarmerk dat het zakken zijn van een goede kwaliteit, die aan alle eisen voldoen. Van belang is ook, dat de zakken goed dichtgebon den worden opdat ze niet opengaan bij de behande ling. Het gebruik van andere verpakkingen dan de plastic vuilniszak met KOMO-keur is niet toegestaan. Voor het doen ophalen van het grove huisvuil, de grote stukken die niet in de zakken kunnen, kan gebruik gemaakt worden van de gratis ophaaldienst op de woensdagen, na aanvraag bij de gemeentelijke V.R.O.M.-dienst, Buitenhavenweg 154, tel. 26 48 95. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 7 VRIJDAG 27 JUNI 1975 Het opeten van de gesuikerde binnenstad, één van de grote inzendingen op de tentoonstelling in t.g.v. Schiedam 700 jaar stad is geheel in stijl met deze feestviering op een grote janboel uitgelopen. Tijdens de expositie hadden leerlingen van de Rotterdamse banketbakkerssehool naar een iedee van enkele Schiedamse Kunstenaars een nieuwe binnenstad van suiker ontworpen. Deze inzending stond enige tijd op de bovenverdieping van het Schiedamse stedelijk museum op de Hoogstraat en woensdag werd de Schiedamse jeugd uitgenodigd om op het museumplein de suikerachtige Schiedamse binnenstad op te eten. Als of kinderen die dagen niets te eten hadden gehad viel men compleet met plastic zakjes op de suikermassa af en toen de gulzigheid ten einde was leek of een zwerm sprinkhanen de binnenplaats hadden bezocht. Er kwamen zelfs grote plastic zakken aan te pas om de suikerachtige massa mee naar huis te slepen, kortom het werd een ongecontroleerde janboel, het Schiedamse museum onwaardig. Dag bloemen, dag vogels, dag kinderen. Dit is een welbekende zin van de kindervried Pipo de Clown. Wel, dat gaan we op de koffiebar ook zeggen, maar alleen voor de volgende acht weken. Het zomerseizoen is aangebroken en we gaan zelf ook op vakantie, daarom morgenavond de laatste avond van dit seizoen. Een slotavond na een jaar van vele koffiebaravonden, waar we jullie allemaal hopen te ontmoeten en we jullie persoonlijk een prettige vakantie kunnen toewensen. Ja en dan is de dag aangebroken. Dag ma, dag pa, tot over 14 dagen. Dag kind, zal je voorzichtig zijn, pasje op je geld, laat je je niet afleggen? Nu ja, soms krijg je een hele preek. Alhoewel dat met de jaren er wel afgaat. Waarom? Omdat je ouders je dan volkomen vertrouwen in je doen en laten en beseffen dat ze niet ongerust hoeven te zijn en ze weten tot hoever hun kind kan gaan. Maar terug op de eerste keer dat je alleen op vakantie mag. Wrevelig denk je eraan. Ze denken dat ik nog een kleuter ben. Maar als je onderweg naar het bestemde adres bent denk je: toch eigenlijk fijn dat mijn ouders nog zo bezorgd om me zijn en niet zeggen: „Tot ziens, je vermaakt je wel hè?" Soms slaan we de raad van onze ouders in de wind en dan begaan we een fout of we komen in moeilijkheden. Hoe verontschuldig jij je dan? Met een excuus? Meestal vertellen we helemaal niets. Maar nü en je weet dat ik op geloofsbasis schrijf. Wij zijn kinderen van God. En als we zondigen en we zijn daar ons terdege van bewust dan vragen we om vergeving van onze zonden door te bidden. Verzwijgen we het, dan zondigen we dubbel, want in tegenstelling tot je ouders, weet God wel watje verzwijgt. Daarom en doe alsjeblieft niet eigenwijs vertel eens wat je dwars zit tegen je ouders of tegen God. Zou dat niet veel ellende en geruzie tussen jongeren en ouders voorkomen? We willen toch allemaal de wereld verbeteren? Morgenavond, dus jullie slotavond, de koffie barkrabbels hebben ook vakantie, die kun je elke week weer lezen, vanaf 22 augustus. De koffiebar begint weer op 23 augustus m.m.v. Crutched Friars. Koffiebar „De Goede Haven". B.K. laan, voorzaal Julianakerk. Oldenbarneveldtstraat 3 Honselersdijk Telefoon (01740) 24405 KANTOOR EN ROUWKAMER: Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) Rotterdam 010-762188* (dag en nacht) Krimpen a/d IJssel 01807-13147 Capelle a/d IJssel 010-50164^ In verband met de vakanties en de enorme hoeveelheid werk, die het vervaardigen van al die 27 Randstad Edities op onze zetterij meebrengt, is het de redactie helaas onmogelijk dit jaar de lijsten van de geslaagden op diverse scholen op te nemen. Hoewel we beseffen, dat dit een leegte betekent in tal van plakboeken van trotse ouders, moeten we dit jaar echt breken met deze traditie. Alle geslaagden van dit jaar wensen we toch veel succes in hun verdere loopbaan. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag. VerzekeringsplaatjeDQT-839, schilderij, verpleegstersspeld, 2 pantalons, 1 overhemd, 2 onderbroeken, 3 sleutels aan een ring, bruine étui met bril, 4 sleutels in bruine étui, bruine knipportemonnee met inh., zwarte herenparaplu met een plastic tas. Af te halen bij de vinders: Pastic tas met inh.: Van Mil, Polderweg 254; damesparaplu: Van Hoff, Valeriusstraat 86; groene fietstas: Van der Touw, Heemskerkstraat 56; schoolétui met inh.: Burger, Cornelia van Zantenplein 128; bruine knipportemonnee met inh.: Slingerland. Mgr. Nolenslaan 444; rode kinderportemonnee met inh.: Olsthoorn, Berkelaan 11papieren tas met vitrage: Hemminga, Burg. Knappertlaan 181a; zwarte portemonnee met inh.: Stam, Rotterdam sedijk 189b, na 7 uur; zonnebril met zilverkleurig montuur: Van de Brink, Zwammerdamsingel 76; ceintuur: Simons, Burg. Knappertlaan 190; groene damesregenjas: Gemeente Ziekenhuis; wit vest met koperen knopen: Valk, Burg. van Haarenlaan 660; herenhorloge: Van Duikeren, Sem Dresdenplein 110; 6 bankbiljetten: Böhm, Ieppenlaan 44; gouden ring: Voorend, Molensingel 79; linnen étui met inh.: Kunst, Burg. Honnerlage Gretelaan 245; verzekeringsplaatje GMH-670: Van Vliet, Pendrechtsestraat 5; meetlat in bruine étui: De Groot, 's-Gravelandseweg 503; soud' ormatic: Van de Most Steenstraat 12; zwarte herdershond Verdooren, Bachplein 440 zwart/witte bal: Kenson, Lindelaan 2 rood kinderstepje: Brinkman Storkstraat 18. Onder leiding van de voorzitter van de Rijnmondraad, Fibbe, heeft een gesprek plaatsgevonden met de heren Ch. J. G. DuchÜteau, directeur van Duchateau Co. B.V. te Schiedam en M. Smits, stafmedewerker van de F.M.E. te Rotterdam, in aanwezigheid van de secretaris van Rijnmond. Afgesproken is, dat de voorzitter van Rijnmond in de kwestie van onbetaald vrijaf krijgen van de heer Bergsma voor het bezoeken van vergaderingen van de Raad van Rijnmond en van de Commissies van advies van Rijnmond, waarvan de heer Bergsma lid, of plaatsvervangend lid is, zal bemiddelen en dat, zolang deze bemiddeling gaande is, Duchüteau geen bezwaar heeft, de heer Bergsma onbetaald vrijaf te geven voor het bezoeken van genoemde vergaderingen. BANKETBAKKERIJ Hot |ulstc adres Gocn filialen - Tel: 267823 fsuN UB BROERSVEST 93 TEL, 26 79 37

Het Nieuwe Stadsblad | 1975 | | pagina 7